Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2015., 17:57   #61
Pa i nije bilo bas novosti, vec sam bio na 5-6 predavanja u vezi Rosette, i vise manje se ponavljaju iste cinjenice.
Receno je da se Phile probudio...
No spomenuo je da je konacno mjesto Philea u konacnici dobra lokacija, jer da se spustio na prvotno planirano mjesto Phile ne bi izdrzao kolicinu suncevog zracenja, zato mu zaklonjenost odgovara jer ce vjerojatno dozivjeti ovu zimu.
Spomenuta je i inf koja je vec poznata da se Phile mozda i prije probudio samo nije bio u dobroj lokaciji nasuprot letjelice pa nije bio u mogucnosti slat signale.
Pitanja su bila koliko komet godisnje izgubi materijala ako gledamo presjek.
Ante nije znao odg, no rekao je da se sigurno gubi materijala, no nema jos podataka koliko.
No napomenuo je da Halley godisnje gubi oko 15m u dijametru. Sad ne znam jel tu spada i kolicina materijala koja se nakupi kad Halley ide od Sunca.

Iznio je podatak da se jos uvijek ne zna da je led sigurno ispod kolicine praha i povrsine na povrsini.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 18:50   #62
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Pa i nije bilo bas novosti, vec sam bio na 5-6 predavanja u vezi Rosette, i vise manje se ponavljaju iste cinjenice.
Receno je da se Phile probudio...
No spomenuo je da je konacno mjesto Philea u konacnici dobra lokacija, jer da se spustio na prvotno planirano mjesto Phile ne bi izdrzao kolicinu suncevog zracenja, zato mu zaklonjenost odgovara jer ce vjerojatno dozivjeti ovu zimu.
Spomenuta je i inf koja je vec poznata da se Phile mozda i prije probudio samo nije bio u dobroj lokaciji nasuprot letjelice pa nije bio u mogucnosti slat signale.
Pitanja su bila koliko komet godisnje izgubi materijala ako gledamo presjek.
Ante nije znao odg, no rekao je da se sigurno gubi materijala, no nema jos podataka koliko.
No napomenuo je da Halley godisnje gubi oko 15m u dijametru. Sad ne znam jel tu spada i kolicina materijala koja se nakupi kad Halley ide od Sunca.

Iznio je podatak da se jos uvijek ne zna da je led sigurno ispod kolicine praha i povrsine na povrsini.
Malo sam puta vidio da Ante ne zna odgovor
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 20:08   #63
E sad ne znam da li sarkastican.

No ono sto sam ja primjetio na znanstveno popularnim predavanjima je da i kad ne znaju, samo se dohvate jedne rijeci iz pitanja i odvedu odgovor u nekom svom zamisljenom smjeru.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 20:12   #64
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
E sad ne znam da li sarkastican.

No ono sto sam ja primjetio na znanstveno popularnim predavanjima je da i kad ne znaju, samo se dohvate jedne rijeci iz pitanja i odvedu odgovor u nekom svom zamisljenom smjeru.
Ma ne, meni je Ante legenda. Čovjek je hodajuća enciklopedija svega vezanog za astronomiju i astronautiku.

Kad bi svi svoj posao obavljali upola kao Ante svoj bilo bi blagostanje
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 20:20   #65
Ante me cak obavjestio mailom o predavanju.
Tjedan dana prije predavanja sam ga pitao jel se sprema sto o Phileu ubrzo, kad ono u cetvrtak ujutro dobih mail o predavanju.
Da mi nije poslao nebih ni znao...
Meni su on i Darije iz Zvjezdarnice super likovi...obozavam pricati s njima.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 08:25   #66
Organske molekule pronađene na kometu Čurjumov-Gerasimenko

Ne kužim zašto se ne priča o tome pa nije li to otkriće a ono, barem desetljeća?

Quote:
Scientists analysing the latest data from Comet 67P Churyumov-Gerasimenko have discovered molecules that can form sugars and amino acids, which are the building blocks of life as we know it. While this is a long, long way from finding life itself, the data shows that the organic compounds that eventually translated into organisms here on Earth existed in the early solar system.
http://theconversation.com/building-...ies-mean-45379
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 01:14   #67
Nevezano sad sto nema zanimanja , mislim da je poanta u tome sto se po prvi put naslo kemijske spojeve: methyl isocyanate, acetone, propionaldehyde, acetamide.
No kako sam shvatio to nije toliko revolucionarno jer se misli da su doticni spojevi nastali reagirajuci jedno s drugim, tako da uopce ne znaci da su ti spojevi i bili prisutni na pocetku stvaranja prvih krutih tijela.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 17:52   #68
U pravu si, riječ je samo o hypeanju

Prije 2 dana misija je završila ljubavnim sudarom Rosette i kometa. Philae je otišao već prije u hibernaciju.

Neki znanstvenik izjavio je da pravi posao tek sada počinje, jer treba analizirati dobijene podatke za što će navodno trebati čak 10 godina ali se nadaju, da bi mogli otkriti procese koji su doveli do života na Zemlji
Mada mi se čini da sam već prije čuo, da se zapravo ti procesi već dosta dobro znaju pa je, vjerojatno, opet stvar u nemilom hypeanju

Enivejz, najznačajniji rezultat za sada bi trebao biti izvođenje koliko-toliko uspješnog pogađanja kometa i slijetanja na isti.

Ono što me zapravo zanima, zbog čega nisu poslane slične sonde na druge planete? po čemu je komet tako zanimljiviji od ostalog što leti po svemiru, ako se sve to što je Rosetta pronašla već manje-više znalo?
Valjda ćemo i to doznat.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 23:41   #69
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
U pravu si, riječ je samo o hypeanju

Prije 2 dana misija je završila ljubavnim sudarom Rosette i kometa. Philae je otišao već prije u hibernaciju.

Neki znanstvenik izjavio je da pravi posao tek sada počinje, jer treba analizirati dobijene podatke za što će navodno trebati čak 10 godina ali se nadaju, da bi mogli otkriti procese koji su doveli do života na Zemlji
Mada mi se čini da sam već prije čuo, da se zapravo ti procesi već dosta dobro znaju pa je, vjerojatno, opet stvar u nemilom hypeanju

Enivejz, najznačajniji rezultat za sada bi trebao biti izvođenje koliko-toliko uspješnog pogađanja kometa i slijetanja na isti.

Ono što me zapravo zanima, zbog čega nisu poslane slične sonde na druge planete? po čemu je komet tako zanimljiviji od ostalog što leti po svemiru, ako se sve to što je Rosetta pronašla već manje-više znalo?
Valjda ćemo i to doznat.
Pa dobro, ovo je specifična misija jer je išla do malenog objekta sa zanemarivom gravitacijom. I prilike za bliski susret s kometom su rijetke.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.