Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 16:28   #161
pozz
prekjucer me zabolio zub otisla sam zubaru dao mi je antibiotik jucer sam sva natekla bila kod 2 zubara i zavrsila u kbc dubrava gdje su mi stavili dren ali nisu dobili nista iscjedka van. zub mi je otvoren a ja i dalje naticem. pijem klavocin i medazol

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
arrows77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 23:29   #162
antibiotiku treba neko vrijeme da počne reagirati
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 17:20   #163
nisam odreagirala na atibiotike zavrsila na operaciji....antibiotici samo intravenozno

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
arrows77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 14:18   #164
Vidljiv mi je upalni proces na dva zuba, ne veliki, a crvenio mi se i obraz te me na lagani dodir bolio. Na nekoliko mišljenja sam bila i kažu da proces ne izgleda toliko velik da bi on to izazivao. Povuklo se sad, ali mi se često začepi nosnica na toj strani. Da skratim priču, da li ako je to ipak od upalnog procesa u zubu će mi biti CRP povišen? Čitala sam da ti kronični oblici mogu izazvati oštećenje srca itd pa bih izvadila krv ako to ima ikakvog smisla da se umirim.
purgerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 18:22   #165
Pozdrav!
Postavljena mi je dijagnoza akutne upale apikalnog periodonta pulparnog porijekla, počelo u petak popodne. Imam ogroman otok koji se proširio ispod kosti lica i kao da mi je nastao podbradak. Bol je prestala, ali otok kao da stagnira. Pijem medazol i klindamicin (alergija na penicilin). Kako je vikend, bila sam kod privatnog stomatologa i na hitnoj, otvorili zub (donja sedmica) i radili inciziju, ali je vrlo malo gnoja van izašlo. Uputili me da se u slučaju povećanja otoka, temperature i sl. obratim na maksilofacijalnu kirurgiju u Dubravi.
Tamo su zaključili da anitbiotiku treba duže da prodjeluje jer ne smijem piti penicilin, da nije još u fazi za kirurško liječenje unatoč ogromnom otoku, kao da bi se trebalo povući do ponedjeljka(sutra) kad bih trebala izvaditi zub.
Međutim, otok i dalje stoji. Ne povećava se, ali se ni ne smanjuje. Stomatolog privatni kod kojeg sam prvo bila me naručio u utorak radi gužve.
Što mi je činiti ako se ne smanji, a zub moram vaditi? Malo me strah da se ne zakomplicira, a pregledavalo me troje zubara. Može li se vaditi pod upalom?
Da sve bude još bolje, moj zubar je u gradu u kojem sam prije živjela i napokon sam našla nekog u Zg tko ima mjesta i dogovorili da ću u ponedjeljak doći se prebaciti. Zubarka mi je rekla da HZZO to obrađuje kroz tjedan do 2. Znači li to da ja u tom periodu ne mogu dobiti nikakvu uputniicu ako zatreba, već moram do tada sve rješavati privatno ili na hitnoj?

Hvala na odgovorima!
Sailing ship is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:52   #166
Quote:
Sailing ship kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Postavljena mi je dijagnoza akutne upale apikalnog periodonta pulparnog porijekla, počelo u petak popodne. Imam ogroman otok koji se proširio ispod kosti lica i kao da mi je nastao podbradak. Bol je prestala, ali otok kao da stagnira. Pijem medazol i klindamicin (alergija na penicilin). Kako je vikend, bila sam kod privatnog stomatologa i na hitnoj, otvorili zub (donja sedmica) i radili inciziju, ali je vrlo malo gnoja van izašlo. Uputili me da se u slučaju povećanja otoka, temperature i sl. obratim na maksilofacijalnu kirurgiju u Dubravi.
Tamo su zaključili da anitbiotiku treba duže da prodjeluje jer ne smijem piti penicilin, da nije još u fazi za kirurško liječenje unatoč ogromnom otoku, kao da bi se trebalo povući do ponedjeljka(sutra) kad bih trebala izvaditi zub.
Međutim, otok i dalje stoji. Ne povećava se, ali se ni ne smanjuje. Stomatolog privatni kod kojeg sam prvo bila me naručio u utorak radi gužve.
Što mi je činiti ako se ne smanji, a zub moram vaditi? Malo me strah da se ne zakomplicira, a pregledavalo me troje zubara. Može li se vaditi pod upalom?
Da sve bude još bolje, moj zubar je u gradu u kojem sam prije živjela i napokon sam našla nekog u Zg tko ima mjesta i dogovorili da ću u ponedjeljak doći se prebaciti. Zubarka mi je rekla da HZZO to obrađuje kroz tjedan do 2. Znači li to da ja u tom periodu ne mogu dobiti nikakvu uputniicu ako zatreba, već moram do tada sve rješavati privatno ili na hitnoj?

Hvala na odgovorima!
svakako slikaj da se vidi pravo stanje
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 00:29   #167
Pozdrav. Trogodisnje dijete ima cirkularni karijes na gornjim jedinicama i dvojkama. Problem nastane kad mu padne imunitet redovito ga pocne boljeti i onda mu zubarica probusi da izadje gnoj. Ovaj put je bilo gore, znaci bas se jako upalilo i dobio je antibiotik.

Ono sto me muci je to da ce se ovo ponavljati dok je ispadnu ti ostaci zuba i bas je koma svaki put novo i nanovo se borit sa tim bolovima.
Ne postoji nikakav nacin da se to rijesi? Vadit se ne smije.. a dok to ne ispadne, treba jos par godina..
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:07   #168
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Trogodisnje dijete ima cirkularni karijes na gornjim jedinicama i dvojkama. Problem nastane kad mu padne imunitet redovito ga pocne boljeti i onda mu zubarica probusi da izadje gnoj. Ovaj put je bilo gore, znaci bas se jako upalilo i dobio je antibiotik.

Ono sto me muci je to da ce se ovo ponavljati dok je ispadnu ti ostaci zuba i bas je koma svaki put novo i nanovo se borit sa tim bolovima.
Ne postoji nikakav nacin da se to rijesi? Vadit se ne smije.. a dok to ne ispadne, treba jos par godina..
Zubići trebaju ostati što dulje u ustima, ako je moguće (zub se mora otvoriti iznutra, počistiti i zatvoriti, stomatolog bi trebao znati) a vi (bez uvrede) morate početi djetetu temeljito i redovito prati zubiće (to se mora od dana kada niknu) tako da to doživljava kao nešto normalno i da stekne naviku te da mu se isto ne desi s ostalim zubima
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 08:19   #169
Dobar dan.
Ukratko ću opisat situaciju. U utorak poslijepodne počela je bol u donjoj šestici koja je otvorena duže vrijeme (trudnoća i nemoćnost snimanja rtga). U srijedu je zubarka stavila lijek na zub i propisala antibiotik dalacin. U noći sa srijede na utorak lice mi je oteklo i do sad (više od 24 je prošlo) oteklina se nije smanjila ni povećala.
Bol je puuuno slabija od kad je lice oteklo, ali iritantna pa popijem manju dozu ibuprofena. Do sam popila 6/16 tableta antibiotika.
Ono što me zanima jest kada će oteklina splasnuti? Hoće li uopće proći sama od sebe ili je možda potrebna drenaža? Jel bi bilo bolje da zub nije zatvoren lijekom?
Imam li razloga brinuti se ili je potrebno još vremena da antibiotik bolje djeluje?
hooly is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 12:22   #170
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Dobar dan.
Ukratko ću opisat situaciju. U utorak poslijepodne počela je bol u donjoj šestici koja je otvorena duže vrijeme (trudnoća i nemoćnost snimanja rtga). U srijedu je zubarka stavila lijek na zub i propisala antibiotik dalacin. U noći sa srijede na utorak lice mi je oteklo i do sad (više od 24 je prošlo) oteklina se nije smanjila ni povećala.
Bol je puuuno slabija od kad je lice oteklo, ali iritantna pa popijem manju dozu ibuprofena. Do sam popila 6/16 tableta antibiotika.
Ono što me zanima jest kada će oteklina splasnuti? Hoće li uopće proći sama od sebe ili je možda potrebna drenaža? Jel bi bilo bolje da zub nije zatvoren lijekom?
Imam li razloga brinuti se ili je potrebno još vremena da antibiotik bolje djeluje?
Ako dr nema namjeru liječiti zub po ubrzanom postupku (dakle ne hzzo stil 15min/6 posjeta kroz 2 mjeseca), onda izvadite zub i riješite se muka i uzimanja antibiotika i lijekova.
Također mislim da nije bilo pametno naprasno zatvoriti zub koji dugo vremena stoji otvoren. To najčešće dovodi do bolova i otekline. Antibiotik će samo primiriti stanje, ali ne i riješiti problem
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 16:32   #171
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Ako dr nema namjeru liječiti zub po ubrzanom postupku (dakle ne hzzo stil 15min/6 posjeta kroz 2 mjeseca), onda izvadite zub i riješite se muka i uzimanja antibiotika i lijekova.
Također mislim da nije bilo pametno naprasno zatvoriti zub koji dugo vremena stoji otvoren. To najčešće dovodi do bolova i otekline. Antibiotik će samo primiriti stanje, ali ne i riješiti problem
Doktorica ima namjeru liječit zub, ali vjerojatno po hzzo postupku. Želi ga spasit ako je moguće. To će biti treće slikanje tog zuba, a s njim muku mučim već par godina. Ja sam više za opciju vađenja jer su stalno problemi.
Privatno u klinici su mi još prije pola godine rekli da je to za vađenje, ali to uvijek treba primit s rezervom.
hooly is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 18:03   #172
Upala zuba

Trebam pomoc!

Jucer mi se upalio zub i poceo me uzasno boliti na dodir i uz to jos pulsirajuca bol. Isti dan sam otisao zubaru, te mi je zub otvoren i navodno su "probili" gnoj.. Zubarka je rekla da ce ostavit zub otvoren do ponedjeljka da se upala smiri pa ce onda krenut sa ciscenjem kanala... Bol je prestala nakon otvaranja, da bi mi danas, dan nakon otvaranja zuba temperatura pocela rast i osjecam bolove u misicima. Takoder na trenutke mogu osjetit okus "upale" ili gnoja (ne znam sto je to tocno) i zub ima uzasan miris. Zanima me trebam li se brinut oko povisene temperature i trebam li otic kod zubara opet danas ili da cekam ponedjeljka kako je ona rekla?
Zabrinut sam zbog tempetarue i dal ce se upala smirit do ponedjeljka posto je zub otvoren ili ne?
Antibiotik ne pijem, jer mi je rekla da ako me krene bolit da cu ih dobit u ponedjeljak..

Moram napomenut kako nemam nikakvih oteklina
deathknightd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2018., 14:35   #173
strpi se do ponedjeljka
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 10:39   #174
Molila bih neki upućeni savjet.

Ljetos mi je stavljen lijek u šesticu u donjoj čeljusti, nakon što je zubar izvadio lijek, išao mi je čistiti kanale i tu je započela moja agonija - gotovo dva tjedna svakodnevnih bolova, plus se počela javljati oštra, probadajuća bol u uhu.

Sve me to uplašilo i inzistirala sam na vađenju zuba prije četiri dana. Sada sam na Klavocinu tri dana, ali imam veliki problem. Ta strana gdje je bio zub je jako otekla, imam užasne bolove u uhu i najviše u području sljepoočnice, baš me boli. Pokraj sljepoočnice imam i veliku oteklinu.Ne shvaćam zašto jer zuba više nema, a i na antb. sam. Strah me i ne znam baš što da radim, molim za neko mišljenje i savjet. Hvala.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 22:43   #175
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Molila bih neki upućeni savjet.

Ljetos mi je stavljen lijek u šesticu u donjoj čeljusti, nakon što je zubar izvadio lijek, išao mi je čistiti kanale i tu je započela moja agonija - gotovo dva tjedna svakodnevnih bolova, plus se počela javljati oštra, probadajuća bol u uhu.

Sve me to uplašilo i inzistirala sam na vađenju zuba prije četiri dana. Sada sam na Klavocinu tri dana, ali imam veliki problem. Ta strana gdje je bio zub je jako otekla, imam užasne bolove u uhu i najviše u području sljepoočnice, baš me boli. Pokraj sljepoočnice imam i veliku oteklinu.Ne shvaćam zašto jer zuba više nema, a i na antb. sam. Strah me i ne znam baš što da radim, molim za neko mišljenje i savjet. Hvala.

Oticanje i bolovi se mogu javiti kao komplikacije nakon vađenja zuba. Da li će se javiti ovisi o više faktora. Nekad sve prođe u redu i nema nikakvih komplikacija a nekad se jave.
Što se tiće oticanja trebalo bi izvana stavljati hladne obloge a ako je otok jaće izražen uzeti i kuru antibiotika.
Bolovi se isto mogu javiti nakn vađenja a njih se pokušava riješiti analgeticima. Bolovi nekada znaju biti jaki i dugotrajni tako da ih ni analgetici ne mogu potpuno ukloniti. Meni su dok sam radio na Hitnoj ljudi znali dolaziti i 10-ak dana nakon vađenja zuba sa bolovima. Pogledam ranu i vidim da je sve čisto i tu se ne može nešto posebno napraviti. Treba biti strpljiv i pričekati još neko vrijeme da se rana zatvori i bolovi popuste.
jungleboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 10:26   #176
Quote:
jungleboy kaže: Pogledaj post
Oticanje i bolovi se mogu javiti kao komplikacije nakon vađenja zuba. Da li će se javiti ovisi o više faktora. Nekad sve prođe u redu i nema nikakvih komplikacija a nekad se jave.
Što se tiće oticanja trebalo bi izvana stavljati hladne obloge a ako je otok jaće izražen uzeti i kuru antibiotika.
Bolovi se isto mogu javiti nakn vađenja a njih se pokušava riješiti analgeticima. Bolovi nekada znaju biti jaki i dugotrajni tako da ih ni analgetici ne mogu potpuno ukloniti. Meni su dok sam radio na Hitnoj ljudi znali dolaziti i 10-ak dana nakon vađenja zuba sa bolovima. Pogledam ranu i vidim da je sve čisto i tu se ne može nešto posebno napraviti. Treba biti strpljiv i pričekati još neko vrijeme da se rana zatvori i bolovi popuste.
Znači, samo strpljenja i vjerojatno će proći.
Jedva čekam, jer ovo je agonija.
Puno ti hvala na odgovoru!
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2019., 06:31   #177
pozdrav

jučer me zabolio zub koji je popravljan prije pola godine, odem zubaru on poslika i kaže da se vidi upala iznad četvorke, dao mi je klavocin i naručio me za tjedan dana, međutim zub nije otvaro i to i dalje užasno boli
tokom noći bol je postala nesnosna iako pijem neofen, pa odlučila otić na hitnu da barem probuše zub, da bi mi doktor reko da on to neće sad otvarat, to je trebo moj zubar napravit i da se moram njemu javit za to..
moj zubar je na GO od danas i nemam onda kome otić da to otvori..
dali će se bol smanjit nakon par popijenih klavocina pa da trpim još danas ili trebam ić tražit drugog zubara da otvara zub!?
lavlja sapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2019., 17:39   #178
Hello, moze pomoc?

Jucer napokon, nakon duljeg odlaganja, radi neizmjerne boli i laganog naoticanja kod desne donje čeljusti odlazim zubaru - donja desna petica, nažalost s rupom u zubu od karijesa. Prethodno slikala zube, zubarka rekla da se može spasiti - dobila sam anesteziju i krenula je u čišćenje kanala, stavila "otrov" i rekla da se vidimo za 2 tjedna (to je bilo u 13:30).
Dobila sam Klavocin jer ju je brinulo to naoticanje, a i nismo znale da li je upala ili ne (popila sam tek 2 tanl).
Zub jučer, nakon prestanka anestezije bolio, popila sam brufen, danas ne boli zub (kad dotaknem zub, malo zaboli, tj. jednostavno osjetim taj ispun). Ono što me brine je čeljust - osjećam kao da trne. A i naotekla sam poprilično na tom dijelu...

Jel to normalna reakcija na odumiranje živca? Da li da paničarim i idem na hitnu ili da pričekam da se otok smiri/povuče?

Help pliz! ������
studentica-pbf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2019., 17:40   #179
Hello, moze pomoc?

Jucer napokon, nakon duljeg odlaganja, radi neizmjerne boli i laganog naoticanja kod desne donje čeljusti odlazim zubaru - donja desna petica, nažalost s rupom u zubu od karijesa. Prethodno slikala zube, zubarka rekla da se može spasiti - dobila sam anesteziju i krenula je u čišćenje kanala, stavila "otrov" i rekla da se vidimo za 2 tjedna (to je bilo u 13:30).
Dobila sam Klavocin jer ju je brinulo to naoticanje, a i nismo znale da li je upala ili ne (popila sam tek 2 tanl).
Zub jučer, nakon prestanka anestezije bolio, popila sam brufen, danas ne boli zub (kad dotaknem zub, malo zaboli, tj. jednostavno osjetim taj ispun). Ono što me brine je čeljust - osjećam kao da trne. A i naotekla sam poprilično na tom dijelu...

Jel to normalna reakcija na odumiranje živca? Da li da paničarim i idem na hitnu ili da pričekam da se otok smiri/povuče?

Help pliz! 😩🙏🏼
studentica-pbf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2019., 18:49   #180
Sada se još kao komplikacija pojavila i temperatura - 37.5 ...

Da odem na hitnu?
studentica-pbf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.