Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2016., 20:09   #1
Efekt K-PAX

Radi se o efektu filma K-PAX snimljenog 2001., po istoimenoj knjizi iz 1995.

Kako vidite radi se o mladim godinama.I očito nedostaje dovoljno vremena za malo misterije.
No, ne brinite ima je dovoljno i bez vremenske rupe...

O čemu se radi?

Radi se o doista posebnom filmu koji je utjecao na mnoge, pa i na mene da preispitam svoje spoznaje o vanzemaljskoj inteligenciji.
O pitanju našeg postojanja na ovoj planeti i odnosu prema nepreglednim i nedostgnutim horizontima svemira.

Utjecaj K-PAX-a je doista fenomen..
Ako ste pogledali film, molio bih Vas komentar...
Postoji nešto vrlo važno, a to je ono pitanje koje pokreće na um; a što ako...?

Doista, kako možemo istraživati svemir, ako nismo postigli svijest da shvatimo sebe?!
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:33   #2
Dobar film. Davno sam ga gledao. A odonda i u još nekoliko navrata.

Postoji argentinski film s vrlo sličnom radnjom, za koji postoji osnovana sumnja da je Breweru poslužio kao osnova za njegov roman K-Pax, a zove se "Hombre mirando al sudeste" (Man Facing Southeast). U prijevodu bi to bilo "Čovjek okrenut prema/koji gleda jugoistoku". Film je iz 1986. Može ga se naći na YouTubeu (bez engl. prijevoda), a s engleskim titlovima na p2p.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 18:07   #3
Ja sam tek kasnije vidio da je film fikcija.Toliko sam bio obuhvaćen..
Ok, razumijem da je vrsna glumačka postava i dobra režija film učinila uvjerljivim, ali svejedno to mi je pokazalo barem koliko ljudi streme ono čemu se nadaju da postoje..
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 18:23   #4
Radnja je zanimljiva. Svidjelo mi se što zapravo nije eksplicitno prikazano, tj. objašnjeno, je li Prot doista s nekog drugog planeta. Premda raspolaže neobičnim znanjem (mislim na scenu u planetariju). U svakom slučaju zanimljiva ideja... da ne spojlamo film. Ne znam što točno misliš pod time da si tek kasnije vidio da je fikcija. Pa i jest fikcija.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 22:59   #5
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Radnja je zanimljiva. Svidjelo mi se što zapravo nije eksplicitno prikazano, tj. objašnjeno, je li Prot doista s nekog drugog planeta. Premda raspolaže neobičnim znanjem (mislim na scenu u planetariju). U svakom slučaju zanimljiva ideja... da ne spojlamo film. Ne znam što točno misliš pod time da si tek kasnije vidio da je fikcija. Pa i jest fikcija.
Gledajući film, bilo je uzbudljivo gledati.
Upravo kako kažeš...zavidno znanje Prota u planetariju...
Tek na koncu filma promatrač dobije zaključak da se sve svodi na fikciju.
Kao da ta fikcija nije dovoljan razlog da ne povjerujemo u Protovu priču.
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.