Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2013., 14:49   #21
Quote:
inflection0071 kaže: Pogledaj post
inace, bilo je jedno istrazivanje da kada umires, mozak "ispaljuje" posljednje elektricne impulse sto kod pacijenata izaziva vrlo zive i apstraktne slike, sto bi moglo biti odgovor na pitanje zasto ljudi u klinickoj smrti, koja zapravo i nije prava smrt dozivljavaju to sto dozivljavaju.

uostalom, to je i logicno. kada malo bolje pogledamo, netko ili nesto sto je napravilo nasa tijela tako savrsena, da mogu funkcionirati 0-24h 80 godina, sigurno nebi napravio takvu gresku da nas je isprogramirao da nas nasa dusa moze napustiti prije nego sto nasa tijela i mozgovi stvarno umru. razmislite malo o tome...
Razmisljam....razmisljam....i nista!....daj pls objasni kako ti to zamisljas?thx.
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 17:58   #22
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Nikakve 'žive' i 'apstraktne' slike koje ispaljuje mozak ne mogu objasniti sve te stvari koje ljudi vide tijekom nde-a. Pročitaj malo više tih iskustva pa bude ti i jasno zašto. Još se uvijek istražuje i za sada nitko nije dao objašnjenje koje obuhvaća i koje može objasniti apsulutno sve što se tijekom tih iskustva događa.

Dosta toga je još na nivou onoga, netko nekome stimulira određene dijelove u mozgu, onda taj kome se to radi vidi slike svojega života kako na brzinu prođu, i to je onda kaotiga objašnjenje za užasno detaljne hologramske 3D 'slike' i slično.. ili isto se nešto slično napravi pa netko vidi svjetlo, i to je onda kaotiga objašnjenje za ono svjetlo kakvog ga ljudi opisuju.. malo morgen. itd.

I za informaciju nekih ovdje bisera, prošlih i budučih, ipak ima par slučajeva koji ukazuju da ovdje ipak nije u pitanju to da mozak sam sebi stvara oproštajni san. Več da svijest ipak nastavlja dalje. Tko god ovo kvota i pita 'gdje?' očito nije istražio dulje od 30 minuta o toj temi.
naslušao sam se dosta tih iskustava, i jedan iz obitelji... uglavnom se govori o "lebdenju", jakoj blještavoj svijetlosti, bijelini i sl. i to se sve može objasniti. ljudi su čuli kako doktori oko njih pričaju i govore da su mrtvi? ne treba zaboraviti da je njihov mozak u to vrijeme radio, i mogao je procesuirati razgovor. a slušao sam i iskustva u kojima ljudi pričaju da su vidjeli isusa, boga, raj i pakao, mislim da je najmaštovitija priča bila od čovjeka koji je na drugom svijetu otišao sa isusom i anđelima u šetnju (možda su skoknuli i na pivu), a na kraju su mu rekli da mora ući u neki leš mrtvog konja jer je to jedini način da se vrati na ovdašnji svijet. i to sam pročitao u knjizi, ne na internetu.

dakle ne treba smetnuti s uma da je ipak mislim bliže istini reći da je većina "paranormalnih" iskustava prvo krivo interpretirana u nama samima, a u manjini izmišljena radi popularnosti.

Quote:
Ovdje neću ništa komentirati. probaj sam vidjeti gdje se nalazi greška.

Ali dobro, tema je u banani, ja baš nemam trenutno volje pa ni neću ništa dalje komentirati. Samo za btw sam napisao.
nemoj misliti da je tvoj intelekt uspio pronači grešku u mojem postu. ovo je trik pitanje i greška je u tvom nerazmišljanju.

dakle, misliš da nešto što će trajati vječno, ne može biti stvoreno? pretpostavljam da nikada nisi čuo za teoriju virtualnih svijetova?
__________________
Zagonetka:
inflection0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:52   #23
Naslušaj se i načitaj još više, ima tu još dosta toga i premda ti misliš da si se načitao i naslušao dovoljno toga to bi ipak moglo još malo bolje. A to da tamo ima svakakvih gluposti, to da.

Tvoje pitanje je bezveze samo po sebi i u životu postoje pametnije stvari o kojima bi valjalo razmišljati. I da, sam način na kojem si postavio to pitanje je pogrešan. I sada pitaš nešto drugo. Ili si možda na početku mislio na nešto drugo i krivo postavio pitanje, ili šta.. ne znam. Niti nije bitno.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 20:54   #24
Ljudi moji... kako proizvesti kliničku smrt ??? Želio bih doživjeti element percepcije beživotnog tijela gledana s visine ili retrospektivu života (da mi se sve odvrti u jednom trenutku) . Jel se može to nekako proizvest osim da se idem koknut odmah
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 08:18   #25
Klinička smrt ( iskustva, doživljaji )

Ovdje možete pisat o dogodovštinama/putovanju koje Vam se desilo tokom srčanog zastoja i prestanka cirkulacije krvi u mozak, ako istih ima, a u kojoj Vam je život " visio o niti " , moglo bi se reć po naški

Zadnje uređivanje Bić : 10.06.2017. at 08:33.
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:05   #26


Pozdrav živima, ako tko navrati!

Ja sigurno nisam osoba sa iskustvom kakvo se na ovoj temi očekuje, ali mislim da bi se moj doživljaj mogao uklopiti.

Na pregledu kod iridologa sam prvi put u životu čula da imam oštećenje na hipofizi i hipotalamusu i da je to posljedica jakog udarca u glavu koji mi se dogodio između druge i treće godine života.

Pitala sam mamu da li sam imala kakav udarac u glavu u toj dobi i ona je potvrdila da jesam. Bili smo na selu u posjeti baki, u prostoriji punoj ljudi ja sam skakutala po onom starinskom krevetu sa visokim drvenim stranicama. Odjednom su čuli udarac i vidjeli mene na podu. Nisu me mogli oživiti, nisam disala. Mazali su me rakijom ispod nosa i masirali srce, ali ja nisam disala. Mama se nije mogla sjetiti koliko je to dugo trajalo. Uglavnom tada dolazi moj Zoro, susjed, hvata me za noge, podiže u zrak i udara po leđima. Prodisala sam, konačno. Silno uplašena, stisnula sam se uz mamu i dugo tako ostala.

Nakon tog pregleda, osim što sam po prvi puta čula za taj događaj, otišla sam na pregled doktorima klasične medicine. Pretrage i snimke su pokazale da ja zaista imam oštećenja koja je naveo iridolog. Doktor se složio da ih pad može izazvati, a za događaj koji sam gore opisala, rekao je da sam bila klinički mrtva.
Izraz "klinički mrtva" su upotrebljavali kasnije svi kod kojih sam se liječila, mada on meni nije značio baš ništa. Ja nemam nikakvo sjećanje na taj događaj.

To be continued......................................... .........


Ilunora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:24   #27
ja sam doživio kliničku smrt i bio sam svega svjestan cijelo vrijeme dok se događalo. nisam imao pulsa niti sam disao.. sve je trajalo djelić sekunde, ali činilo se kao da je proteklo mogo više vremena.. sad kad se sjetim tog iskustva, pomislim jesam li to sanjao ili je bilo stvarno? to mi se dogodilo dok sam bio na wc-u
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 00:37   #28
:klap:

To se zove SINKOPA. Tvoja je klasična wc-sinkopa. Možda da nađeš forum sa temom NO fejk YES sinkopa.

I da znaš da si me uplašio. Baš jesi! Đe me samo nađe u ovoj pustari? Taman sam pomislila kako se ovdje traži praksa, a ne laprdanje. Ja jedina nešto pokušavam izreći, a svi ostali me gledaju odozgora, pa će mi poslije pričati kako sam sjedila u majici za po doma, lijevom rukom jela grožđe i onda se češkala iza uha a da uopće nisam oprala ruke.

Ali sad mi je lakše! Netko živ se pojavio, a i nekako mislim da će im biti zanimljivije gledati tvoje wc-sinkope nego moju staru maicu.

Živio ti meni i puno sinkopa još doživio!

Zadnje uređivanje Ilunora : 15.10.2017. at 00:55.
Ilunora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 01:20   #29
aha, SINKOPA.. da, imao sam i vizije u tom trenutku... da bitcoin ide na 5700 dolara, a možda i na 6000, da je Hrvatska na putu gospodarskog oporavka i da je budućnost svijetla... također, neki glas mi je rekao: "idi i obznani dobre vijesti ljudima, to je put do velike sreće i duhovnog bogatstva." Ja sam ga poslušao i to mi je iskustvo promijenilo život. Jedino nisam kupio bitcoin, ali smatram da zbog toga nisam ništa izgubio.

Također, glas mi je rekao: "kad god napišeš post na forum.hr, netko će napisati još jedan, ali nemoj otvarati vlastite teme"
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 01:41   #30
a ja sam imala nešto između sinkope i kliničke smrti, šta ćemo sad?
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 02:30   #31
opiši svoje iskustvo!!
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 08:00   #32
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
ja sam doživio kliničku smrt i bio sam svega svjestan cijelo vrijeme dok se događalo. nisam imao pulsa niti sam disao.. sve je trajalo djelić sekunde, ali činilo se kao da je proteklo mogo više vremena.. sad kad se sjetim tog iskustva, pomislim jesam li to sanjao ili je bilo stvarno? to mi se dogodilo dok sam bio na wc-u
Moraš jesti hranu sa više vlakana pa ti se to na wc-u više neće događati...
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 18:08   #33
Sto je rekla moja teta muzu prije operacije: " Ako ugledas svijetlo na kraju tunela, bjezi iz tunela!"
Siroce se tek tada prepao operacije.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 18:56   #34
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
opiši svoje iskustvo!!
!!

Potpuna paraliziranost, vrtnja života, svih bitnih ljudi, panika i enormna tuga, nemogućnost govora, svjesnost odlaska u tunel, gledanje i odlaženje u tu crnu rupu, čupanje iz tunela zahvaljujući prijateljičinoj ljubavi, suzama i molitvi.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:10   #35
... imao sam kardiovaskularni arest ( saobracajka ).
Lijecnici znaju za ta iskustva i smatraju ih halucinacijama mozga koji ostaje bez kisika. Naime, nakon prestanka rada srca i pluca, mozak je jos neko vrijeme ziv, dok ne odumre uslijed nedostatka kisika.
Bio sam blizu kriticnih 5 min kada je vec velika vjerojatnost da ces ostati biljka i kada u principu oni i prestaju sa ozivljavanjem.To je ono sto su meni dr rekli i objasnili onako laicki ...ne vjerujem im, ali postujem njihov stav. Bez obzira sto nisam prebacio 5 min oporavak je bio dug i tezak, a i cudo. Zato se svaki puta zacudim ekipi koja bi to isla namjerno izazvati.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:21   #36


htjeli vi to ili ne, nastavak slijedi...
...pisano prema istinitom događaju...

budući da je prvi uvodni dio bio predugačak i dosadan, red je da nastavak bude nezanimljiv i razočaravajuć

stali smo kod toga da sam ja pala sa 3 godine i kako kažu, bila klinički mrtva, ali ja nemam nikakvo sjećanje na taj događaj

ničim izazvana, prije par godina odlučila sam otići na regresiju u taj događaj kod nekog Lika kojeg su mi preporučili.

Dođem ja tako kod njega i on mi derne 500 kn samo da bi se upoznao sa situacijom. Drugi dan dođem, sjednem, on mi kaže da se opustim, zatvorim oči i zamislim da se nalazim u sobi gdje sam kao dijete pala.
Ja si pomislim: malo sutra ću ja ući u regresiju na ovaj način, ni za sto godina, ali mu pristojno kažem da ne vidim ništa i ne mogu zamisliti sobu koje se ne sjećam.
On je uporan i kaže da ja samo zamislim , te me upita gdje sam sad.
U vražju mater gdje sam? Gdje bih bila? Tu sam. A onda mi sine kako će mi i drugih 500 kn otići u vjetar, pa odlučim da ću ipak surađivati. Bezvoljno mu odgovorim da sam u sobi kod bake.
On me upita što radim, a ja mu odgovorim da skačem po krevetu.

Ništa nisam vidjela, ništa nisam zamišljala, samo sam odlučila da ću surađivati i pokušati "biti" u toj sobi.
U tom trenutku osjetila sam kao da sam dobila snažan udarac u glavu s lijeve strane. Nije me boljelo, ali mi se sve zavrtjelo i počela sam velikom brzinom propadati negdje u dubinu. Taj osjećaj propadanja, mislim da je gotovo svima poznat. Zna se javiti u početnim trenucima sna. To je osjećaj kao da čovjek izgubi tlo pod nogama i počne tonuti. Od toga se inače trznemo i probudimo.

Ali ja se nisam probudila nego sam nastavila tonuti i odjednom se sva prestrašena našla u nekom sivom, dubokom prostoru.
Takav razvoj događaja nisam očekivala ni u snu.
Većina doživljava nešto ugodno, dojmljivo, pa sam se nadala da će i moj doživljaj biti takav.

Prestravljena i izgubljena u sivilu začula sam glas Lika koji mi je radio regresiju. Dolazio je iz velike daljine i bio je tih. Pitao me je kako sam i gdje se nalazim, a ja sam jedva izustila da sam prestravljena. Smirenim i tihim glasom govorio mi je prave stvari. Pričao mi je da se ne trebam bojati, da to što sada doživljavam neće trajati vječno iako se meni tako čini, da je taj doživljaj samo jedna "soba u mom životu", da sam ja nastavila živjeti i poslije njega i svašta proživjela i da je on tu ako mi nešto treba....

To me je silno umirilo. Nakon njegovog govora postala sam svjesna da se moj doživljaj vječnosti uvelike razlikovao od doživljaja koji inače imam. To da je sve vječno je bila istina i ona se nije trebala dokazivati. Ja sam znala, sa potpunom sigurnošću, da je sve vječno. I bilo me je silno strah da će to moje sivilo trajati vječno.

Kada me je Lik sa svojim pričanjem opustio do neke mjere, pitao me je par pitanja i onda me je, na moju molbu, ostavio da u tišini proučavam situaciju u kojoj sam se našla. Dao mi je vremena koliko sam željela.

Nalazila sam se negdje duboko. Sve oko mene bilo je srednje sive boje. Nije postojalo ni gore ni dolje, ni lijevo ni desno, ni toplo ni hladno, ni svjetlo ni tamno. Nisam imala nikakav osjećaj tijela. Kretanje nije postojalo. Ne da se ja nisam mogla kretati, nego kretanje nije postojalo. Provjeravala sam mogu li disati, ali kao da mi disanje nije trebalo. Proučavala sam to sivilo koje je bilo posvuda i pokušavala naći na njemu neku točkicu, crticu, zatamnjenje ili bilo što što bi mi pomoglo da se nekako orijentiram. Nije bilo ničega.

Nisam se bojala da ću nekoga sresti ili da će me netko napasti, ali sam bila jako uznemirena što sam sama. Razmišljala sam čije bi me prisustvo umirilo, ali nikoga nisam trebala. To me je zbunjivalo. Zašto sam toliko uznemirena što sam sama?
I onda sam shvatila. Najstrašnije iskustvo mi je bilo što nije bilo uma. POSTOJALA SAM SAMO KAO SVIJEST. Nije bilo uma-prijatelja koji stalno nešto trkelja, komentira, rasčlanjuje, analizira, smišlja, ponavlja.....
Čitala sam o tome i uvijek zamišljala da je to jedno predivno stanje kada te um ne gnjavi svojim neprestanim prožvakavanjem svakakvih događaja i kada ga možeš aktivirati po želji. To sam i ja mogla. Mogla sam se koristiti njime, ali u ostalo vrijeme on nije bio prisutan. Postojala je samo svijest.
Za mene je to bilo užasavajuće.

I nakon duljeg boravka u tom stanju nisam se osjećala ugodno. Doživljaj mi je više ličio na noćnu moru i nikada se više ne bih željela naći na tome mjestu.

Veliki me stres držao još danima. Kasnije sam saznala da me tip trebao "stabilizirati" ali on to nije učinio.

Uglavnom pridodala sam još jednu traumu svome životu
Ilunora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.