Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite koje je porijeklo mjeseca?
prirodni objekt 30 69.77%
tehnološko (razvijenija civilizacija prije nas) 4 9.30%
informacijsko (objašnjivo unutar teorija matrixa) 2 4.65%
inteligentni dizajn (bog) 7 16.28%
Glasovatelji: 43. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 20:41   #41
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post

Inače jedna od glupljih teorija zavjere koju sam imao prilike čuti.
Pa ti onda stani u red kad budu prodavali karte za sljedece putovanje
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 01:17   #42
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pa ti onda stani u red kad budu prodavali karte za sljedece putovanje
Prijenos na TV-u takovih mlatigluparija će se ubuduće zvati sf comedy:klap:
Parodije na iste, nisu ni potrebne.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 02:26   #43
Neki na pomen Mjeeca odmah dobiju konfabulatorne napade te zaborave što je naslov, daklem, ne budite sirovine, nego prionite na knjige da naučite barem čitati sa razumijevanjem

Što mislite koje je porijeklo mjeseca?

o letu na Mjesec je sve jasno. Imate temu malo gore ili dolje, svejedno je. I rado ću vam pojasniti.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 08:01   #44
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Bog je stvorio Mjesec.

Neuspjeh svih evolucionističkih hipoteza o nastanku našega Mjeseca
http://nacija.hr/2015/06/02/izravno-...asega-mjeseca/
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=4255



Čitao sam knjigu Ivana Rusarina: "Postanak" u smislu kako katolik 21. stoljeća može vjerovati u doslovno tumačenje Biblije. U početku iznosi brojne hipoteze koje potvrđuju određene teze iz Biblije, ali je opet oni ne uzimaju Bibliju doslovno, već govore kako su to metafore. U startu kontradiktoran. Onda kreće s polucitatima, gdje ne napiše cijeli citat, pa ispadne da znanstvenik govori nešto drugo. Na primjer onaj Darwinov citat s paunima, kako mu se oni gade i kako ih ne može vidjeti jer se ne uklapaju u njegov koncept gdje se trebaju prikrivati od predatora, a ne imati takve boje. Rusarin je to protumačio kao da Darwin "namješta" svoju teoriju. Stvar je samo u tome da privlačenje seksualnog partnera ide na teret održanja vlastitog života. Onda razmišljanja o tome kako su cvijetovi tako žarkih boja, kao nisu oni sami mogli isforsirati da postanu takvi kako bi privlačili kukce. Tu sam odustao od čitanja (oko 60. stranice), jer sam vidio da čovjek nema ni pola mozga u glavi. To je počeo uspoređivati s time kako bi vojnicima bilo super imati sposobnosti kameleona. Ali koliko god oni željeli isforsirati tu promjenu - ne mogu. I to je njegov tijek misli. Žalosno da je itko to išao objaviti i da je prošlo bilo čiju recenziju.

A "Book"-u sam se javio kad je nagrada bila 36 000 i gospodin mi nije mogao dati nijedan protuargument na dokaze koje sam mu iznio, već je rekao kako su to pretpostavke. Samo mi je preporučio jednu "odličnu" knjigu koju je napisalo 10 njemačkih znanstvenika, naravno, kreacionista. Nisam mu se sjetio reći da si pogleda što je "Project Steve". Sve u svemu, nije mi mogao reći kako čudnovati kljunaš ne bi bio dokaz evolucije iz gmazova u sisavce, jer dokaza iz komparativne anatomije ima puno. Još kako su u tekstu u "Book"-u pisali kako je nemoguće stvoriti nove vrste, morao sam mu spomenuti poliploidiju kao evolucijski mehanizam u biljaka i hibridizacijama. Uglavnom, rekao sam da se nema smisla prepucavati, jer mi nije dao nijedan argument u svoju korist. Tu sam odustao od prepucavanja s kreacionistima ukoliko mi ne daju argument vrijedan razmatranja.


Ivan Rusarin - onanatorsko čeljade u rangu Stojića iz Kanade koji tvrdi da silovane žene ne mogu zatrudnjeti ....

inače pitanje .... što nije Bog stvorio i Bibliju pa je podijelio sa čokoladicama? Ili iz čega je stvorio Mjesec? ..da budemo u temi, a ne urnebesnom bauljanju, zabavljaču.
Vjerovati ću ti na riječ i tako je ona na samom početku, ali treba barem jedna ... tvoja .... suvisla .... probaj Luč neka bude svijetlo ....
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 09:49   #45
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post

Što mislite koje je porijeklo mjeseca?
.
Dakle, treba uzeti u obzir i to da je jedna ista strana konstantno okrenuta Zemlji.

U dalekoj prošlosti, Mjesec je na svojoj putanji naletio na Zemlju, ali samo je zastrugao po površini.
Zatim se od brzine i vlastite inercije opet odvojio.
Utjecajem gravitacijske sile Zemlje, ostao je kružiti oko Zemlje, gdje su se sile gravitacije i centrifuge izjednačile i tako je ostalo do danas.

Slična je teorija i o postanku Saturnova prstena, no u Saturnovom slućaju je kolizija bila jača i direktnija, pa se mali planet u sudaru sa Saturnom raspao u frakcije, i također se raspršio u otprilike dvodimenzionalnu ravninu, i također zbog brzine kretanja, ostavši zarobljeni oko Saturna izjednačivši centrfugalnu i silu gravitacije.
Isto kao i kod Mjeseca .

Inače , na sličan način su ostali zarobljeni i Mjeseci drugih, pogotovo velikih planeta.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:05   #46
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Dakle, treba uzeti u obzir i to da je jedna ista strana konstantno okrenuta Zemlji.
definitivno, no to je samo neobičnost, ako je bio izbijen iz praZemlje ništa čudno da je njegova revolucija/rotacija usklađena sa Zemljinom te da nije samo "ulovljen" jer bi se tada drugačije ponašao no i to samo neko vrijeme. Čini mi se kako sam pričitao kako se još neki "sateliti" drugih planeta ponašaju isto.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
U dalekoj prošlosti, Mjesec je na svojoj putanji naletio na Zemlju, ali samo je zastrugao po površini.
Zatim se od brzine i vlastite inercije opet odvojio.
Utjecajem gravitacijske sile Zemlje, ostao je kružiti oko Zemlje, gdje su se sile gravitacije i centrifuge izjednačile i tako je ostalo do danas.
Jest, to je jedna od mogućih teza. U potpunosti prihvaćam tvoju tvrdnju da je do nekakve kolizije ili sudara došlo, naravno to je jedna od mogućnosti jer nemamo dovoljno znanja da budemo potpuno sigurni kako je to rješenje pravo. A i biloj je dovoljno vremena da nastane "ravnoteža". mi smo posljedica a ne uzrok takvog stanja. No kako neki iskazuju kontinuiranu kreativnu nesuvislost drugog rješenja još nema za sada na vidiku da je bio nečiji intergalaktički prijevoz.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Slična je teorija i o postanku Saturnova prstena, no u Saturnovom slućaju je kolizija bila jača i direktnija, pa se mali planet u sudaru sa Saturnom raspao u frakcije, i također se raspršio u otprilike dvodimenzionalnu ravninu, i također zbog brzine kretanja, ostavši zarobljeni oko Saturna izjednačivši centrfugalnu i silu gravitacije.
Isto kao i kod Mjeseca .

Inače , na sličan način su ostali zarobljeni i Mjeseci drugih, pogotovo velikih planeta.
jest, sve to može pojasniti razumnu stvarnost dok netko ne ponudi bolje pojašnjenje.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 12:16   #47
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Neki na pomen Mjeeca odmah dobiju konfabulatorne napade te zaborave što je naslov, daklem, ne budite sirovine, nego prionite na knjige da naučite barem čitati sa razumijevanjem

Što mislite koje je porijeklo mjeseca?

o letu na Mjesec je sve jasno. Imate temu malo gore ili dolje, svejedno je. I rado ću vam pojasniti.
Mjesec je 99.9999999999 % nastao kao i ostali mjeseci u Sunčevom sustavu.

Ali kako pametan čovjek mora uzeti sve opcije u razmatranje ostaje sitna mogućnost da je umjetnog porijekla, zaostatak neke napredne civilizacije koja je davno nestala ali eto on je ostao. Vrag zna čemu je služio, nema to nikakve logike ni svrhe ali eto ...

Naravno meni se više sviđa teorija (iako je vjerojatnost oko 0.01 nanopromila) da je to zapravo hologramska projekcija neke napredne slastičarske civilizacije (Albanci na našoj obali su zapravo njihovi agenti) koja je projicirala golemu kuglu stracciatelle (odatle oni crne flekice na površini) nama ispred nosa, čime zapravo stimuliraju našu želju za sladoledom. Naravno, sljadoled koji nam Albanci prodaju zapravo služi za kontrolu naših umova, ponekad i trovanje. Chemtrailsi zapravo služe da odvrate pažnju od tog problema, i zapravo u njima nema stvarno ništa, problem je sladoled.

Eto, a sad vi dokažite da to nije tako.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 13:21   #48
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Nije. Priča da je crkva vjerovala u ravnu Zemlju izmišljena je tek nedavno.
Ali mnogi istaknuti rani crkveni oci su vjerovali u ravnu Zemlju: Teofil iz Antiohije, Irenej, Tertulijan, Metodij, Teodor od Mopsuestie, Ivan Zlatousti (Chrysostom), Ćiril Jeruzalemski, Efraim Sirus, Atanazije Aleksandrijski, Diodor iz Tarzusa, Epifan iz Salamisa, Hilarij od Poitiera, Severijanus od Gabale, Lactantius i Cosmas Indicopleustes. (Schadewald, 1999).

To su činili na osnovu Biblije, gdje je opisana kao krug. Službeno nikad se nisu o tome izjasnili dogmama, i u srednjem vijeku je većinom to napušteno.

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA662.html
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:46   #49
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Mjesec je 99.9999999999 % nastao kao i ostali mjeseci u Sunčevom sustavu.

Ali kako pametan čovjek mora uzeti sve opcije u razmatranje ostaje sitna mogućnost da je umjetnog porijekla, zaostatak neke napredne civilizacije koja je davno nestala ali eto on je ostao. Vrag zna čemu je služio, nema to nikakve logike ni svrhe ali eto ...

Naravno meni se više sviđa teorija (iako je vjerojatnost oko 0.01 nanopromila) da je to zapravo hologramska projekcija neke napredne slastičarske civilizacije (Albanci na našoj obali su zapravo njihovi agenti) koja je projicirala golemu kuglu stracciatelle (odatle oni crne flekice na površini) nama ispred nosa, čime zapravo stimuliraju našu želju za sladoledom. Naravno, sljadoled koji nam Albanci prodaju zapravo služi za kontrolu naših umova, ponekad i trovanje. Chemtrailsi zapravo služe da odvrate pažnju od tog problema, i zapravo u njima nema stvarno ništa, problem je sladoled.

Eto, a sad vi dokažite da to nije tako.
upravo tako kao što si naveo, no oponenti imaju problem 98.9999999999 % jer im je beskonačno sve nakon 1. osim antipoda, on ima problem 99.9999999999 % jer mu je netko tako pročitao iz Biblije. ovo sa nanopromilom je svjetski 100 pikoposto
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 01:39   #50
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
definitivno, no to je samo neobičnost, ako je bio izbijen iz praZemlje ništa čudno da je njegova revolucija/rotacija usklađena sa Zemljinom te da nije samo "ulovljen" jer bi se tada drugačije ponašao no i to samo neko vrijeme. Čini mi se kako sam pričitao kako se još neki "sateliti" drugih planeta ponašaju isto.
.
U tom slučaju , trebao je biti "izbijen" najmanje prvom kozmičkom brzinom, što bi značilo da se nešto čudno događalo na prazemlji, i dosta neobjašnjivo
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 14:53   #51
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Dakle, treba uzeti u obzir i to da je jedna ista strana konstantno okrenuta Zemlji
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Čini mi se kako sam pročitao kako se još neki "sateliti" drugih planeta ponašaju isto.
ja sam pročitao da je mjesec u orbiti planeta siguran pokazatelj da je planet pod kontrolom izvanzemaljske civilizacije.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 20:39   #52
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
U dalekoj prošlosti, Mjesec je na svojoj putanji naletio na Zemlju, ali samo je zastrugao po površini.
Aha. Ovako je trebalo izgledati to struganje da se formira mjesec:


Quote:
Utjecajem gravitacijske sile Zemlje, ostao je kružiti oko Zemlje, gdje su se sile gravitacije i centrifuge izjednačile i tako je ostalo do danas.
Ako je nastao udarom, onda nije Mjesec okrznuo Zemlju, nego je drugi planet udario u Zemlju, a Mjesec se formirao od krhotina.
Otuda i Zemljina velika željezna jezgra - radi se o dvije željezne jezgre stopljene u jednu.
Zemlja ima premalu masu da bi uhvatila objekt veličina Mjeseca koji bi je okrznuo, a pogotovo da ga uhvati tako ga zalijepi za sebe u izuzetno niskoj orbiti i onda odbaci, tako da se već 4 milijarde godina udaljava od Zemlje.

Quote:
Inače , na sličan način su ostali zarobljeni i Mjeseci drugih, pogotovo velikih planeta.
Nisu. Najveći dio njih nastao je u proroplanetarnom diisku, kao i planet oko kojega kruže. Zarobljen je npr. Triton oko Neptuna gdje je dođao iz Kuiperovog pojasa.

Quote:
Slična je teorija i o postanku Saturnova prstena, no u Saturnovom slućaju je kolizija bila jača i direktnija, pa se mali planet u sudaru sa Saturnom raspao u frakcije, i također se raspršio u otprilike dvodimenzionalnu ravninu, i također zbog brzine kretanja, ostavši zarobljeni oko Saturna izjednačivši centrfugalnu i silu gravitacije.
Prstenove imaju i Jupiter i Uran, a nije dokazano kako su nastali Saturnovi prstenovi. Vrlo vjerojatno je samo riječ o materijalu koji nije uspio formirati nebesko tijelo, pogotovo zato jer se usred prstenova kreću mjeseci Pan, Pandora, Prometej i Dafnis i još par manjih satelita.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 23:04   #53
Ja sam više na nekoj prirodnoj strani kreiranja i/ili stvaranja. Ne sviđaju mi se teorije s tehnološki naprednom civilizacijom jer bi ista ta civilizacija morala imati neku korist od toga, a i zašto bi ih onda gotovo svaki planet imao ako nisu prirodna pojava, ili pak kreacionizam na djelu
Baraba12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:23   #54
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
U tom slučaju , trebao je biti "izbijen" najmanje prvom kozmičkom brzinom, što bi značilo da se nešto čudno događalo na prazemlji, i dosta neobjašnjivo
dobro razmišljanje Rorion

Možemo nagađati što i kako je bilo, no tu nam pomažu zakoni fizike koji će odrediti što je moguće, a što nemoguće.
Naravno, bez upliva "viših" sila ...

Da se izračunati no nedvojbeno je morao biti "skupljen" od malih krhotina koje su se počele međusobno privlačiti, a morfologija Mjeseca kao što je cave troll napisao najviše upućuje na taj put
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 15:45   #55
Činjenica iz ovog članka (http://nacija.hr/2015/06/02/izravno-...asega-mjeseca/) ostaje da naturalističke hipoteze, odnosno naturalistička vjerovanja, i proračuni i simulacije izrađene na osnovi nedokazanih i nedokazivih naturalističkih vjerovanja o nastanku Mjeseca, imaju ogromne probleme upravo na znanstvenoj razini, izrazito su nerealne i da su to samo pusta maštanja i ništa više od toga. Sviđalo se to nekome ili ne.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  

Zadnje uređivanje Luč : 21.03.2017. at 15:56.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:44   #56
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
dobro razmišljanje Rorion

Možemo nagađati što i kako je bilo, no tu nam pomažu zakoni fizike koji će odrediti što je moguće, a što nemoguće.
Naravno, bez upliva "viših" sila ...

Da se izračunati no nedvojbeno je morao biti "skupljen" od malih krhotina koje su se počele međusobno privlačiti, a morfologija Mjeseca kao što je cave troll napisao najviše upućuje na taj put
Ali najjače mi je kad piše, ej, gledaj, Mjesec je uvijek istom stranom okrenut prema nama. To je dokaz kreacije.
Naravno, da ih je teleportirati koju milijardu godina unazad vidjeli bi ogroman mjesec na nebu koji rotira izuzetno velikom brzinom i vidjeli bi ga cijelog kako se okreće.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:45   #57
Pobijeni krateri na mjesecu.
https://m.youtube.com/watch?v=9rdbFEZRDu4
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:03   #58
Kontrargument za kružne kratere su mu holivudski filmovi, ali ne i stvarni kružni krateri na Zemlji.
Kakav vrhunski fizičar
Evo jednog kratkog objašnjenja za neuke: Why are impact craters always round?

No kada meteorit pada gotovo horizintalno, onda napravi krater kao što je Schillerov krater na Mjesecu, ali otkud bi taj ravnozemljac znao za to?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:10   #59
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ali najjače mi je kad piše, ej, gledaj, Mjesec je uvijek istom stranom okrenut prema nama. To je dokaz kreacije.
Naravno, da ih je teleportirati koju milijardu godina unazad vidjeli bi ogroman mjesec na nebu koji rotira izuzetno velikom brzinom i vidjeli bi ga cijelog kako se okreće.
dobro došao na zabavu ....još je bolja fora da je Mjesec samo ravna ploča...no šute o tom
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:36   #60
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ali najjače mi je kad piše, ej, gledaj, Mjesec je uvijek istom stranom okrenut prema nama. To je dokaz kreacije.
.
Aj sad nađi gdje sam ja to napisao.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.