Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 20:45   #581
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Navodno je i hamamelis dobar, to narucujem na terra-organici kad potrosim smilje
Imala sam hammamelis od Oshadhi, bio je ok, u početku odličan kasnije onako ništa posebno. Trenutno stvarno kao da fino tonizira kožu i stegne pore ali ništa konkretno, možda previše očekujem
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:29   #582
Ma, ja cu ga kupiti pa se lako vratim na smilje ako ne bude dobar
Ovo smilje od male od lavande je pakirano u sprej bocici ali izlazi vani vise kao maglica, bas se super rasprsi umjesto da se cijedi niz lice
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:45   #583
gdje kupujete hidrolate

zanima me gdje kupujete hidrolate
Patuljčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 22:39   #584
Ja u Bio Terri, Vlaška 7. Ako si iz Zagreba.
Imaju veliki izbor, a znaju i dobro savjetovati.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:35   #585
Terra organica ili Kemig, oboje u Bauerovoj
Sunčica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:59   #586
Hvala! i još me zanima - kako miješate hidrolate ? Npr vidim da se preporučuje kombinirati 2 hidrolata - ja bih konkretno uzela smilje i ružmarin verbenon.
Patuljčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 06:27   #587
Quote:
Patuljčica kaže: Pogledaj post
Hvala! i još me zanima - kako miješate hidrolate ? Npr vidim da se preporučuje kombinirati 2 hidrolata - ja bih konkretno uzela smilje i ružmarin verbenon.
hidrolati se mogu miješati ali to nije toliko neophodno. ali svakako bi bilo dobro hidrolat obogatiti bar biljnim glicerolom (služi za zadržavanja vlage, npr. 2% na ukupnu masu, ako se pretjera stvara ljepljiv osjećaj na koži).
preporučam i dodatak aloe vere :milina:
ima još kombinacija, ali za početak bar biljni glicerol.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 10:00   #588
Quote:
Patuljčica kaže: Pogledaj post
Hvala! i još me zanima - kako miješate hidrolate ? Npr vidim da se preporučuje kombinirati 2 hidrolata - ja bih konkretno uzela smilje i ružmarin verbenon.
Ako mješaš hidrolate stavi ih u manju bočicu da ti se ne pokvari velika količina odjednom.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 10:36   #589
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Ako mješaš hidrolate stavi ih u manju bočicu da ti se ne pokvari velika količina odjednom.
Vezano za kvarenje... onda bi u mješavinu hidrolata (sa ili bez dodataka) bilo dobro dodati CO2 ružmarina topivog u vodi

ali ako su manje količine brzo će se potrošiti, bar bih se ja kupala u njima
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 21:41   #590
hidrolati u trudnoći

Hvala vam puno na odgovorima

Da li se smiju hidrolati smilja i ružmarina verbenona koristiti u trudnoći ?
Patuljčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 21:50   #591
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
Vezano za kvarenje... onda bi u mješavinu hidrolata (sa ili bez dodataka) bilo dobro dodati CO2 ružmarina topivog u vodi

ali ako su manje količine brzo će se potrošiti, bar bih se ja kupala u njima
Ne znam koliko je on djelotovoran na plijesni tj. gjivice. Ima antimikrobno djelovanje, ali za plijesni koji se rado stvaraju u hidrolatima bio bi možda bolji neki drugi konzervans tj. CO2 ružmarina je više antioksidans.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 22:00   #592
Quote:
Patuljčica kaže: Pogledaj post
Hvala vam puno na odgovorima

Da li se smiju hidrolati smilja i ružmarina verbenona koristiti u trudnoći ?
EU smilja i eu ružmarina (sve vrste) se ne preporučuju u trudnoći. Iako su hidrolati blagi, zavisi koji uzmeš, znaju imati eu u sebi koja zaostaju tijekom destilacije (vidjela sam takve hidrolate) te ih ja osobno nebih koristila. Ako ima netko stručan s iskustvom neka se javi.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 22:24   #593
Ja u hidrolat dodajem glicerol i aloe vera 10:1, ima recept na plantagei pod tonicima. Hidrolate bi trebalo drzati u frizideru jer su kvarljivi
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 13:43   #594
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je on djelotovoran na plijesni tj. gjivice. Ima antimikrobno djelovanje, ali za plijesni koji se rado stvaraju u hidrolatima bio bi možda bolji neki drugi konzervans tj. CO2 ružmarina je više antioksidans.

aaa tako
onda +lucidal!

anab789 tnx!
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 17:23   #595
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je on djelotovoran na plijesni tj. gjivice. Ima antimikrobno djelovanje, ali za plijesni koji se rado stvaraju u hidrolatima bio bi možda bolji neki drugi konzervans tj. CO2 ružmarina je više antioksidans.
Kvalitetni hidrolati su sterilno filtrirani. Godinama koristim Florihana i Oshadhi hidrolate nekad ih drzim u hladnjaku a cesce ne i nikad se nisu pokvarili. Ne treba dodavati nikakve konzervanse. Naravno, ovo vrijedi ako hidrolat potrosite u par mjeseci inace do 6 mjeseci sigurno mogu stajati u hladnjaku da se ne pokvare.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 21:34   #596
ma tu se razvila priča o tonicima - hidrolatu (jednom ili kombinaciji hidrolata) + dodaci. plus mene zanima što kad nemaš frižider jer ih želim koristit i kad nisam doma.

happiness: "Kad idem na neki put, uvijek nosim moju kozmetiku sa sobom..."

u predhodnom postu, u imenu konzervansa mi fali jedno slovo, a bila bi baza da se stvarno zove lucidal
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 22:11   #597
Imam doma aloe veru bikjku. Jel ima neki način kako bih je mogla koristiti s hidrolatima?
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 06:58   #598
Ne mogu naci...koliki je rok trajanja hidrolata nakon otvaranja, konkretno Oshadi? Drzim ih naravno u frizideru.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:14   #599
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ne mogu naci...koliki je rok trajanja hidrolata nakon otvaranja, konkretno Oshadi? Drzim ih naravno u frizideru.
6 mj.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 16:27   #600
Molim pomoć..

Kupila bi neki hidrolat da s njim poprskam lice nakon čišćenja kože micelarnom pa na to mokro stavim serum pa ulje.. Imam dosta suhu kožu trenutno pa sam suzila izbor na hidrolate sjemena mrkve, ruže, bušina, geranija, kamilice. Ima ko kakav savjet? U to planiram stavit i kap-dvije glicerola.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.