Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2017., 21:17   #161
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Na kioscima je i Noć potopa, početak meni jedne od najboljih klasičnih Zagorovih avantura. Zbog ovakvih epizoda sam počeo čitat Zagora.

Dobro dočarana mistična/gotička atmosfera kakva je ponekad izostajala u epizodama slične tematike (npr. zadnje s barunom Rakosijem), tematika kulta, odličan Feerijev crtež i dobra Caponeova priča s poukom.
Milsim da će se epizoda svidjeti novim Zagorovim čitateljima.

Uvijek sam se pitao zašto nisu Stivena vratili u nekoj kasnijoj epizodi. Pogotovo zato što je njegov lik ovdje ostao nekako nedorečen, to mi je nekako i jedini ozbiljni minus ovoj priči.
Tko je prije ovo čitao, ova epizoda/priča ostaje urezana u lijepo sjećanje ne znam zaista što dodati više, super si sve opisao.

Ta mračna, tjeskobna atmosfera koja prevladava, podsjeća me na neke filmove u kojima je Carpenter gradio takve atmosfere. I ne samo to, priča, sama naslovnica, crtež, sve skupa to izgleda fenomenalno

Ovo će mislim bez sumnje privući novije Zagorove čitatelje. Ja ga nisam još kupio, jer prvi kiosk koji mi je najbliži, udaljen je oko 22 km ali mislim da ću idući tjedan imati priliku da uzmem ovo. I iako sam rekao da čitam Zagora kronološki, definitivno ću odmah pročitati i ovu priču, pa ću se opet na nju vratiti kad dođe na red.

Usporedno pratim i komentare na stripovi.com forumu, pa mi se sviđa kako je jedan lik napisao, citiram:

Quote:
Preporučam čitanje u hladnu , olujnu zimsku noć , radi ugođaja


Mislim da se ova priča nastavlja u još jednoj epizodi, epizodi koja nas očekuje u travnju: Zagor extra 272: Hram žrtvovanja.

Vjerujem da možda neke koji su prije čitali ovo, zbunjuju možda ovi naslovi, radi se o:

ZS 888: Mračna slutnja
ZS 889: Smrtonosna potraga
ZS 890: Hogatova moć

Iako, ovaj Ludensov naslov "Noć potopa" je najbliži orginalu, čitam na stripovi.com gdje ima ljudi koji znaju talijanski i neki i čitaju i skupljaju takve primjerke, da prijevod "Noć potopa" nije mogao biti bolji, da je odlično pogođen.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 19:08   #162
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Ja mislim kad extra se spoji sa redovnom serijom, odnosno sa epizodom "Lov na Vuka", da tu extra završava, odnosno da je to to od extre u tom slučaju, ako neće biti extre, mogli bi onda redovne epizode ubrzati tako da izdaju po dvije redovne epizode mjesečno, tako bi brže smanjili zaostatak za Talijanima.



Klasik je preskočio prvih 54 Talijanskih orginalnih epizoda, odnosno one epizode što je Slobodna Dalmacija izdala kod nas od broja 31-75, te od Ludensa od 76-92, tih epizoda nema u Klasiku, šteta. Možda u budućnosti naprave nešto kao "Extra Klasik" pa izdaju te epizode naknadno koje su preskočili



Dosta je skupo, a lijepo bi to bilo za imati, ali dosta je skupo Koliko sam imao prilike vidjeti na stripovi.com forumu, sad su na 44. knjizi:


Evo, po ovom zadnjem popisu što je stavio ovdje vknez koji post iznad, piše da je zadnji broj od Veselog četvrtka koji je izašao VČ 118: Antarktik. Kod nas (Ludens) će taj broj izaći kao zadnji ove godine, u prosincu, kao redovni broj Zagor 267: Antarktika.



Aha, to sam i ja primjetio. To je zato jer su naši neke Talijanske brojeve izdali u više brojeva.

Primjerice, orginalni Talijanski broj 6: La lancia spezzata je kod nas u 2 broja:

SDX 37: Slomljeno koplje
SDX 38: Ljudi iz močvare

..zato dolazi tu do razlike u brojevima, ali nema veze, bitno da će sve izdati
- dosta je upitno što će Ludens odlučiti kad edicija extra dostigne redovnu seriju, no kod Bernarda se nikad ne zna.
- ovaj tvoj prijedlog uopće nije loš, extra kalsik koji bi popunio prazninu.
- očito mi je promaklo, imam prvi 10 tih Zagora u boji od Libelusa, ali mi je nekako postalo preskupo skupljati.
- Nisam mislio na redovno izdanje Veselog četvrtka, mislio sam na njihovo izdanje knjiga, oni su na 27 broju knjiga, ne znam do kud je to išlo jer njihove naslovnice crta Laurenti, na neki način se teško snaći. Nisam uspio naći nikakvu internetsku stranicu VČ koja bi mi možda bolje pomogla.
- originalni prvi talijanski brojevi imaju 128 stranica, a Ludens je zadržao 96 stranica.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 20:02   #163
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
- dosta je upitno što će Ludens odlučiti kad edicija extra dostigne redovnu seriju, no kod Bernarda se nikad ne zna.
Kad se dostigne redovna serija, opcije su:
- extra je gotova
- nastavlja se sa izdavanjem extre, odnosno dalje sa "Vukom" (sad dal to ima smisla - i do kuda tako onda?)
- extra počne izdavati onih extra 75 komada koje je izdala "Slobodna Dalmacija", od "Zagor priča"..
- ili nešto drugo ???

Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
- ovaj tvoj prijedlog uopće nije loš, extra kalsik koji bi popunio prazninu.
Kad su već preskočili i ako su već navukli čitatelje na Klasik, možda bi bilo fora da onda i tako nešto naprave

Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
- Nisam mislio na redovno izdanje Veselog četvrtka, mislio sam na njihovo izdanje knjiga, oni su na 27 broju knjiga, ne znam do kud je to išlo jer njihove naslovnice crta Laurenti, na neki način se teško snaći. Nisam uspio naći nikakvu internetsku stranicu VČ koja bi mi možda bolje pomogla.
Aha, krivo sam ja skužio.
Vidim na popisu da ta njihova knjiga 27 sadrži ove epizode:

Vudu
Noć vračeva
Zombiji!
Hamad Egipćanin
Okean
Crna zastava
Kapetan Zmija

..odnosno Ludens Extra to su epizode:

LUDX 101 Vudu
LUDX 102 Noć čarobnjaka
LUDX 103 Zombiji
LUDX 104 Hammad egipćanin
LUDX 105 Ocean
LUDX 106 Crna zastava
LUDX 107 Kapetan zmija

Ako si na to mislio
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 12:50   #164
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post



Aha, krivo sam ja skužio.
Vidim na popisu da ta njihova knjiga 27 sadrži ove epizode:

Vudu
Noć vračeva
Zombiji!
Hamad Egipćanin
Okean
Crna zastava
Kapetan Zmija

..odnosno Ludens Extra to su epizode:

LUDX 101 Vudu
LUDX 102 Noć čarobnjaka
LUDX 103 Zombiji
LUDX 104 Hammad egipćanin
LUDX 105 Ocean
LUDX 106 Crna zastava
LUDX 107 Kapetan zmija

Ako si na to mislio
Da na to sam mislio, i oni su došli daleko, moguće je da će ih Libelus u boji dostići ili prestići jer Libelus ima dosta žestok ritam izlaženja ( ne znam kakav je ritam VČ-a ), a klasik je nekih skoro 100 brojeva daleko od extra Zagora, klasika izađe 4 broja godišnje.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 09:38   #165
Ono što vjerujem da svi jedva čekamo, jest to da se kompletira ta extra serija Zagora. Bilo je priče o tome kroz temu, procjene kad i koliko još epizoda, koliko godina do "Vuka", pa sam sad vidio još prezicnije podatke i ako sve bude išlo kako treba, to bi trebalo biti to.

Ukupno bi trebalo izaći 321 broj extra serije (u ovom trenutku dok pišem ovo smo na 271), a taj zadnji 321 broj bi trebao izaći u lipnju 2021. godine. To je zasad najprezicnije što se može reći.

Zadnje uređivanje ReemCP : 18.03.2017. at 09:58.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 22:01   #166
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Ono što vjerujem da svi jedva čekamo, jest to da se kompletira ta extra serija Zagora. Bilo je priče o tome kroz temu, procjene kad i koliko još epizoda, koliko godina do "Vuka", pa sam sad vidio još prezicnije podatke i ako sve bude išlo kako treba, to bi trebalo biti to.

Ukupno bi trebalo izaći 321 broj extra serije (u ovom trenutku dok pišem ovo smo na 271), a taj zadnji 321 broj bi trebao izaći u lipnju 2021. godine. To je zasad najprezicnije što se može reći.

Ovisi o tome hoće li godišnje izaći 12 ili 13 brojeva. Ali i ovo je dosta precizno.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:06   #167
Da, ovo se misli ako extra bude i dalje izlazila jednom mjesečno, odnosno 12 epizoda godišnje. Tako da još ravno 50 epizoda nas čeka extre serije ako je ovo točno.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 16:11   #168
Citao sam Zagora kao dijete, redovito. Nazalost, nemam vise nista papirnatih izdanja.

Pred jedno 2-3 godine naisao sam na jedan torrent koji je sadrzavao cca 30 GB raznih izdanja. Iako moram priznati da mi nije potpuno jasno ovo nastavljanje i izbacivanje pojedinih epizoda
vidim da je ReemCP detaljno to u ovoj temi pojasnio pa cu pokusati pohvatati.
E sad kljucno pitanje - gdje mogu pronaci novija digitalna izdanja Zagora? Recimo Maxi Zagor - PUT NADE ili Zagor Extra - Pobuna Mohawka?
Unaprijed hvala.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:12   #169
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Citao sam Zagora kao dijete, redovito. Nazalost, nemam vise nista papirnatih izdanja.

Pred jedno 2-3 godine naisao sam na jedan torrent koji je sadrzavao cca 30 GB raznih izdanja. Iako moram priznati da mi nije potpuno jasno ovo nastavljanje i izbacivanje pojedinih epizoda
vidim da je ReemCP detaljno to u ovoj temi pojasnio pa cu pokusati pohvatati.
Meni je cilj skupiti cijelu kolekciju Zagora, nadam se da ću uspjeti. Ako ti nije što jasno, slobodno ovdje pitaj, ja i ostali ćemo ti odgovoriti ako budemo znali

Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
E sad kljucno pitanje - gdje mogu pronaci novija digitalna izdanja Zagora? Recimo Maxi Zagor - PUT NADE ili Zagor Extra - Pobuna Mohawka?
Unaprijed hvala.
Poslao sam ti pp pa ako ti to pomogne
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:27   #170
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Poslao sam ti pp pa ako ti to pomogne
Jel ti nije tesko da prosledis i meni?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 19:54   #171
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Jel ti nije tesko da prosledis i meni?
Nije teško, evo poslao ti

Inače, čudi me kako nije još izašao novi Maxi od Zagora, a bio je najavljen za 3. mjesec
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:43   #172
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Meni je cilj skupiti cijelu kolekciju Zagora, nadam se da ću uspjeti. Ako ti nije što jasno, slobodno ovdje pitaj, ja i ostali ćemo ti odgovoriti ako budemo znali



Poslao sam ti pp pa ako ti to pomogne
Pljiz i meni molim te.
Zahvalan.
Gregorjanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 20:03   #173
Quote:
Gregorjanec kaže: Pogledaj post
Pljiz i meni molim te.
Zahvalan.
Poslano

Evo što nas očekuje idući tjedan na kioscima, najnovije od Zagora:

Zagor Extra 272: Žrtveni hram



Zagor 259: Proročanstvo

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:30   #174
Ako netko ima ideju gdje novije stripove pronaci u digitalnom izdanju... neka pomogne...

Hvala kolegi ReemCP al nazalost na njegovoj lokaciji nisam pronasao sto trazim!
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:36   #175
Da, sto se tiče Maxi izdanja oni su stali sa brojem 024 - Helingenovo nasljedje, a taman ti si htio "Put Nade" koji je sljedeći Maxi.

Nadam se da ćeš uspjet naći
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 09:50   #176
Hvala ReemCP.
Gregorjanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 16:20   #177
Znaci ima li itko pojma gdje pronaci skenove recimo
Brdo izgubljenih ljudi
Mocvara strave
Prokleta zemlja
Ratnici pokopanog grada
Karavane u borbi ITD...


Takoder:

Bog prasine
Dvoboj na oceanu
Aligator bayou
U kraljevstvu Cajuna
Beskrajna noc ... ITD


ReemCP veliko hvala na trudu....

Danas sam iz gusta ponovno procitao meni jednu od najboljih epizoda POTOPITE DESTROYER - 388 str.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 22:10   #178
Link za lakše snalaženje

http://bonellispisak.esy.es/
logo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:05   #179
Quote:
Gregorjanec kaže: Pogledaj post
Hvala ReemCP.
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
ReemCP veliko hvala na trudu....
Nema na čemu nadam se da će biti i ovih novijih negdje. Painkiller, ove naslove što si spomenuo, ti se "vrte" po kioscima kao "akcija", znaš ono 3 komada u paketu za 25 kn (8.33 kn ispada jedan strip). Ja većinu imam tih, ali u papirnatom izdanju.

Quote:
logo111 kaže: Pogledaj post
Link za lakše snalaženje

http://bonellispisak.esy.es/
Ovakav spisak imam u excelu, ali fora je i ovako gdje možeš gledati online Ja sam nekidan vidio još jedan dobar popis, sličan ovome, samo što je na tom popisu sve poredano kronološki, znači i oni Chico specijali, almanasi, Maxiji itd., sve je ubačeno između redovnih epizoda u točnom vremenu kad su izlazili :klap:

Razmišljao sam ako jednog dana ikad uspijem skupiti cijelu kolekciju Zagora, onda ću ih na policama složiti tako kronološkim redom, bojim se samo kako će to izgledati, bit će šarenila
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 12:18   #180
daj link na taj drugi popis.
hvala
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.