Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2017., 10:41   #461
Quote:
hekt0r kaže: Pogledaj post
Nijedna nije dobar izbor s obzirom na baterije (jedna je nicd, a druge dvije nisu dovoljno jeftine s obzirom da dolaze samo s jednom baterijom), a budući da spominješ bušenje u zid, idealan izbor bi ti bila parkside iz lidla za 529 kn, budući da ima vibraciju pa možda i uspiješ bušiti kroz zid od cigle.
Ja vec posjedujem udarnu busilicu zato mi i treba samo izvijac
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 10:46   #462
a-trix ako kupuješ sa amazon.de onda plaćaš samo poštarinu i ništa više (moje iskustvo),zaleti se u najbliži pevec i pogledaj što ti se sviđa sa spomenutim karakteristikama, imaju dosta šaroliki izbor,od makite/boscha profesionalnih do naprednih amaterskih liionskih pa sve do najjeftinijih amaterskih nicd ,manji izbor imaš i u bauhausu

sa amazon.de:

https://www.amazon.de/Einhell-Akku-B...rauber+14%2C4V

jedna ne puno skuplja ali duplo bolja-u stvari ne usporedivo bolja , ja bi ovo uzeo:

https://www.amazon.de/dp/B01ARYJCG6?psc=1
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 12:31   #463
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Večer.

Kihula mi je Boschova GSR 10.8 Li 2
Treba mi nešto takvih gabarita, pa se sad pitam dali da uzmem istu, ili ima kaj bolje/jače.
U svakom se slučaju dešava da sa njom bušim 16mm borerom u drvo, ili da šarafim turbo vijke u beton.
Volio bih nešto jače, ali mi smeta da bude većih dimenzija.. Ima li štogod?
nije ni čudo da je krepala, pa ima samo 30 Nm momenta na tvrdom uvrtanju, a ti ju koristiš kao Heavy Duty mašinu.

Inače, prijatelj dosta šarafi, pa za takve poslove (uvrtanje turbo šarafčeka) koristi udarne mašine, kada ima manje poslove radi sa beterijskom, a ako ima više onda koristi udarnu na "špagu".

Ne znam što bih ti preporučio, ali gledaj da ima bar 70-ak Nm, čak i preko 100 Nm, vidjeti ćeš da je drugi svijet.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 13:02   #464
Malo izlazim iz trenutne diskusije pa se ispričavam, ali nadam se da bude nekome pomoglo

ovdje sam pronašao akumulatore za Lidl (Parkside) alate

https://www.kompernass.com/index.php?_route_=Parkside

za dostavu 2 komada 16V baterija mi je izračunalo 5€, mislim da je to prilično povoljno

20v aku trenutno nemaju na lageru, valjda budu imali...
Tonchvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:34   #465
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
nije ni čudo da je krepala, pa ima samo 30 Nm momenta na tvrdom uvrtanju, a ti ju koristiš kao Heavy Duty mašinu.

Inače, prijatelj dosta šarafi, pa za takve poslove (uvrtanje turbo šarafčeka) koristi udarne mašine, kada ima manje poslove radi sa beterijskom, a ako ima više onda koristi udarnu na "špagu".

Ne znam što bih ti preporučio, ali gledaj da ima bar 70-ak Nm, čak i preko 100 Nm, vidjeti ćeš da je drugi svijet.
Ma trebao bih da je tih malih gabarita, jer 95% vremena pikam 25-45mm knaufe u drvo, a kako cijelo vrijeme stojim na lojtri., nešto veće mi je teret.

Sad, uzimati neku veću/ skuplju / jaču za tih 5% mi nema smisla.
Znam to sa električnom bušilicom radit.. iako mi nekad vrlo dobro dođe ta mala akica baš zbog toga kaj je mala, pa lakše manevriram sa njom, pogotovo kada visim kroz prozor

Predpostavljam da nema tako mala a da je jača?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 17:13   #466
Neki malo pretjeruju.
Moment pritezanja M12 8.8 šarafa je 85Nm. Fakat mi nije jasno kome treba bušilica s tolikim mompentom. To se neda ni držati jednom rukom.
Makita 6281, koju imam, ima nekih 30Nm i nikad mi nije falilo momenta, čak ni za urezivanje navoja.

Ova iz IKEA-e ima spori punjač, tak da Parkside ima prednost.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:07   #467
Ja imam Parkside 18 v aku bušilicu već godinu dana i pokazala se odličnom, apsolutna preporuka za Parkside.
U Četvrtak ću probati kupiti ovu 20v ( zbog vibracije i kompatibilnosti sa aku ubodnom i ostalim x20 aku alatima)
Ako netko treba ova moja starija parkside akica će biti na prodaju... i Black&decker ubodna...

Poslano sa mog SM-T710 koristeći Tapatalk
volum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:26   #468
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
pa i ja koristim aku alate već 25 godina i nikoga nisam nazvao debilom bez obzira zna li ga koristiti ili ne zna ništa o njemu (hekt0r kaže:"...Pa nije čovjek debil da ide...")

onda kako sam rekao, neku LiIonsku aku bormašinu/šarafciger sa minimalno 35 Nm zakretnimm momentom i minimalno 14,4V i minimalno 1500mAh i da su u setu dvije baterije, koju najjeftiniju nađeš a da ispunjava ove kriterije,od hobi do profi alata, tebi ne ovisi posao o alatu sa kojim radiš tj. amaterski ga koristiš ,tako da što jeftiniji a da ima ove karakteristike,za posao koji spominješ predloženi bosch ti bude preslab
Hm, koliko god puta procitao post od hekt0r-a, nigdje ne vidim da je doticnu osobu nazvao debilom.
Tko zna citati, definitivno je u prednosti.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:37   #469
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Ma trebao bih da je tih malih gabarita, jer 95% vremena pikam 25-45mm knaufe u drvo, a kako cijelo vrijeme stojim na lojtri., nešto veće mi je teret.

Sad, uzimati neku veću/ skuplju / jaču za tih 5% mi nema smisla.
Znam to sa električnom bušilicom radit.. iako mi nekad vrlo dobro dođe ta mala akica baš zbog toga kaj je mala, pa lakše manevriram sa njom, pogotovo kada visim kroz prozor

Predpostavljam da nema tako mala a da je jača?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Baš tako malu doista nemam pojma.

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Neki malo pretjeruju.
Moment pritezanja M12 8.8 šarafa je 85Nm. Fakat mi nije jasno kome treba bušilica s tolikim mompentom. To se neda ni držati jednom rukom.
Makita 6281, koju imam, ima nekih 30Nm i nikad mi nije falilo momenta, čak ni za urezivanje navoja.

Ova iz IKEA-e ima spori punjač, tak da Parkside ima prednost.
Moja Makita ima 63 Nm, pa je bilo situacija kad nije imala snage zavrtiti Nije svaki dan, ali dogodilo se.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 06:00   #470
Moze mala pomoc.Kako mi je zaprlo oko za neku izvijac/busilicu a tocnije zapelo mi oko za 3-4 modela pa ne znam sad koju da uzmem
Ugl bi ki sluzila za izraduvpolica,sastavljanje knaufa a i busenja u zid tipa do nekih cca najvise 8 mm
Pa ne znam koja Jr od ovih bolja jedna od Dr

1.https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00T6C...rch&th=1&psc=1

2.https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01AB2...=bohrschrauber

3.http://www.lidl.hr/hr/2635.htm?actio...etail&id=50352

4.https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0160M...rch&th=1&psc=1
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:54   #471
da li se isplati kupovat aku busilicu sa njemackog amazona s obzirom da na njihovu cijenu stave i hrvatski pdv plus postarina? jedino kad imaju neka velika snizenja?
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:17   #472
Quote:
bignike kaže: Pogledaj post
Moze mala pomoc.Kako mi je zaprlo oko za neku izvijac/busilicu a tocnije zapelo mi oko za 3-4 modela pa ne znam sad koju da uzmem
Ugl bi ki sluzila za izraduvpolica,sastavljanje knaufa a i busenja u zid tipa do nekih cca najvise 8 mm
Pa ne znam koja Jr od ovih bolja jedna od Dr

1.https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00T6C...rch&th=1&psc=1

2.https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01AB2...=bohrschrauber

3.http://www.lidl.hr/hr/2635.htm?actio...etail&id=50352

4.https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0160M...rch&th=1&psc=1
Makita ti je odlicna ima dosta Nm i veliki broj okretaja cak 1700rpm. Uostalom rezervne baterije budes imao na raspolaganju i nakon 7 godina od kupnje za razliku od Einhella i ostalih lijevih marki.

Quote:
mirna1982 kaže: Pogledaj post
da li se isplati kupovat aku busilicu sa njemackog amazona s obzirom da na njihovu cijenu stave i hrvatski pdv plus postarina? jedino kad imaju neka velika snizenja?
Otkud hrvatski pdv na to kad smo u EU ?
Postarina je nesto drugo jer je dug put od Njemacke do Hrvatske i ona ovisi o tezini proizvoda i brzini dostave.
Dali se isplati to ce matematika reci, ako je cijena ista ili slicna onda se ne isplati. Ali ako je npr. 30% povoljnije skup s postarinom nego kod nas onda se isplati.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:39   #473
Amazon iz DE na njihovu cijenu stavi hr pdv. to znam jer sam narucivala od njih. mozete provjerit. ubacite nesto u kosaricu i kad idete par koraka do placanja izracuna vam sveukupnu cijenu, znaci osnovnu, pdv i postarinu...
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:41   #474
Kupovao sam neke dijelove za automobil iz U.K. U cijeni je navedena cijena proizvoda, porez i cijena dostave.
Normalno je da svaka država obračuna porez na svaki proizvod koji se prodajeIli platiš naš porez ili njihov, on se uvijek plača, ali se ne plača jedan i drugi.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 08:30   #475
Ja bi rekao posto je Hrvatska u EZ, da nebi smjelo biti dodatnih davanja/poreza na kupljeni proizvod u drzavi clanici EZ.
Znaci istaknuta cijena sa PDV-om drzave clanice u kojoj je kupljeno, je krajna cijena.....normalno plus postarina.
Jedino sto je moguce, da naplate HR PDV, ako njihov PDV skinu.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:19   #476
ja sam kupovao i kupujem ne specifično namjenske stvari več najobičnije sitnice široke potrošnje sa amazon.de i ne plaćam nikakav hrvatski porez/prirez/zarez... osim poštarinu i to zavisno o cijeni ukupne naruđbe od jednog selera,sa jebaja od kineza za sitnice i uz "frišiping" isto ne plaćam ništa osim usluge dostave hrvatske pošte (poštaru na ruke bez fiskaliziracije računa-što je svakako prekršaj ali ga čini državna firma a ne ja, kome da se žalim -država radi prekršaj koji je sama donijela i za koje sve koji ga ne poštuju kažnjava osim sebe/ona ga smije kršiti )
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:27   #477
Poznata je stvar da poštanski promet nije u sustavu fiskalizacije tako nije riječ o nikakvom prekršaju.
Za privatne osobe se uvijek naplaćuje pdv matične zemlje trgovca osim ako nije iz EU.Tada će biti naplaćen i porez i carina i troškovi postupka ukoliko se nađe neki prerevni službenik na pošti. PDV vam neće biti naplaćen samo ako uvozite robu koju plaćate virmanom i ukoliko posjedujete EU PDV ID.Tada vam ne obračunavaju pdv ali ga vi morate obračunati osim ako se ne radi o obrtnim sredstvima vlastite firme,no tada rob u moratze upisati u popis dugotrajne imovine.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:53   #478
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Poznata je stvar da poštanski promet nije u sustavu fiskalizacije tako nije riječ o nikakvom prekršaju.
viš nisam znao da se smije u hrvatskoj prodavati bez izdavanja računa za izdatu robu mislil sam da se bez računa ne računa
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 19:59   #479
morate kontaktirati prodavatelja i upozoriti ga da na paketu ne smije pisalti small package jer se na takvu uslugu plača tih 4.5 kuna
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:04   #480
trazim savjet sto da kupim ako bi povremeno izradjivala nesto od drveta, sarafila police i slicno...
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.