Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Internet

Internet Forum.hr i svi ostali

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2013., 00:33   #1
Preporuke stranih podcasta

Dugo se, dugo spremam otvoriti ovaj topic, ali sve ga hoću otvoriti dobro, pa svaki put odgodim. Ali evo...

Što su podcasti? Podcasti su (češće audio, rjeđe video) emisije, namijenjene konzumaciji putem pod i/ili mp3 tehnologije. Podcasti se uploadaju na net, vi si ih sami downloadate u svoj kompjuter ili direktno u slušać s kojeg ih već namjeravate slušati, te ih slušate u koje god vam vrijeme odgovara. Znači, nešto kao radijske (rjeđe TV) emisije, za koje niste vezani uz njihovo točno vrijeme emitiranja. Postoji dosta platformi za slušanje podcasta, a najjednostavnije je to činiti preko iTunesa, na kojem su podcasti podijeljeni u kategorije (npr. Comedy, Education, Arts, Sports & Recreation, Film & TV, itd.), pa si vi možete naći podcast koji vas zanima, pretplatiti se na njega (zapravo, registrirati kao slušač, budući da su uglavnom besplatni) i iTunesi će vam one koje želite slušati refreshati, te pri svakom backupiranju unijeti u vaš iPlayer. Ali, kažem, ukoliko ste strastveni protivnici iLifestylea, postoje i drugi načini slušanja (koje ćete morati otkriti sami).

Podcasti koje ja redovito pratim su sljedeći:

* WTF with Marc Maron - razgovori ikone američke alternativne stand-up scene Marca Marona s kolegama komičarima, ali ponekad i glumcima, redateljima, glazbenicima i sličnima. WTF je nedavno dogurao do 400. epizode, a Marc Maron se od svadljivca koji sve teže pronalazi posao prometnuo u vruću robu; nedavno je objavio knjigu, te snimio prvu sezonu autobiografske serije. Maron je izvrstan razgovarač koji od gostiju u pravilu uspijeva izvući mnoštvo zanimljivih priča i detalja kako iz njihovih profesionalnih, tako i iz privatnih života. Zadnjih 50 epizoda se na iTunesima uvijek može dobiti gratis, a za one prethodne treba platiti nekakvu polusimboličnu cifru na njegovoj web-stranici, ili preko appa. Nove epizode ponedjeljkom i četvrtkom.

* Professor Blastoff - troje komičara (u biti, četvoro, imaju i interna) Tig Notaro, Kyle Dunnigan i David Huntsberger raspravljaju o znanstvenim temama s pozicije potpunih laika, uz gosta, straučnjaka za temu kojom se taj put bave. Tig Notaro je u zadnje vrijeme postala jako popularna, jer je svoju borbu s rakom dojki razvila u odličan stand-up nastup i zbog nje sam (prije nego što se razboljela) i počeo slušati ovaj podcast. No, prava zvijezda podacsta je urnebesni Kyle Dunnigan (trenutni dečko Sare Silverman), izvrstan improvizator i uopće vrlo duhovit tip. David Huntsberger je "the sane one", koji sve to drži na okupu, ali također smiješan lik. Sama premisa podcasta je prilično blesava, naime da su njih troje upali u hatch izvjesnog Professora Blastoffa, izgubljenog u vremenu i prostoru, koji im svaki tjedan pošalje audio poruku s temom emisije, ali je izvedba svake epizode u pravilu sjajna. Ide jednom tjedno, nove epizode utorkom.

* This American Life - ovo je, u biti, tipična radijska emisija, svaki tjedan s novom temom, ali izvedba je uvijek vrlo zanimljiva i informativna. Dok je šarm podcasta više-manje u home-made štihu, ovo je jako profesionalno, ali opet opušteno i ugodno za slušanje. Nove epizode ponedjeljkom, a na iTunesima se besplatno može dobiti samo ona od tekućeg tjedna. Za ranije treba platiti.

* Walking the Room - dvojica manje poznatih američkih komičara, Dave Anthony i Greg Behrendt, ukratko, prepričavaju što im se dogodilo prošli tjedan. Pritom su obojica prilično negativnih energija, ali tim su im priče zanimljivije. Nije za svako uho, ali meni su dovoljno zanimljivi da bi ih poslušao jednom tjedno. Nove epizode ponedjeljkom.

* Bill Burr's Monday Morning Podcast - jedan od zanimljivijih uslovno rečeno novijih američkih komičara ima solo podcast u kojem prvo malo melje o sportu kojeg je pratio prošli tjedan ili o nekim osobnim prošlotjednim iskustvima, da bi zatim odgovarao na mailove slušatelja, dajući im savjete za probleme u njihovim životima. Burr je duhovit i dobro misli, pritom je baš muško i gušt ga je odslušati također jednom tjedno. Nove epizode (zbog vremenske razlike) utorkom.

* Ten Minute Podcast - kao što mu i ime kaže, desetminutni podcast (ovi ostali su svi sat vremena i duži). Osim što je desetminutni, ovaj podcast je odličan primjer dobrog improva. Trojica frajera (ja počeo slušati zbog Chrisa D'Elie) deset minuta improviziraju na neku situaciju koju si prethodno zadaju, i koliko god improvi inače znaju biti loši, njihovi su dobri.

To je od ovih što slušam redovito. Ima ih još koje slušam neredovito, a i njih ću tu i tamo možda spomenuti. Možda je zgodno napomenuti da je podcaste među prvima popularizirao Ricky Gervais, sa Stephenom Merchantom i Karlom Pilkingtonom, kao nastavak radijske emisije koju su njih trojica imali. U međuvremenu je Gervais od tih podcasta napravio animiranu seriju "The Ricky Gervais Show", tako da ih se može vidjeti/čuti i na taj način.

Za kraj ću samo spomenuti još jednog:

* Norm Macdonalds Live koji se preko youtube kanala uživo emitira ponedjeljkom navečer i to video verzija, a na iTunesima se može skinuti srijedom, audio verzija. Zapravo, emitirao se i mogao se skinuti, ali budući da je Norm takav kakav je (a tko ga zna, znat će i kakav je), već je nakon desetak epizoda postao neredovit, tako da tko zna hoće li ga više uopće biti, prošla dva tjedna nije. Ali tih prvih desetak je i dalje dostupno i vrijedno čak više gledanja nego slušanja.

Well, that's been podcast, što bi rekla Tig Notaro ili Glitter done, što bi rekli Walking the Room ekipa.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 13:21   #2
Neki dan sam počeo slušati "Hardcore History" od Dana Carlina i progutao odjednom dvije epizode o početku raspada Rimskog Carstva. Fantastičan podcast u kojem Carlin na strašno zanimljiv način prepričava učiteljicu života koristeći se našim modernim iskustvima da bi na dosta dramatičan način (u nekim momentima) dočarao fascinantne stvari iz prošlosti. Npr, slušaš ovo o Rimskom Carstvu i shvatiš koliko se u nekim stvarima nikada nismo promijenili, pogotovo u načinu razmišljanja za koje bi čovjek pomislio da je strašno moderno ali zapravo je očito isto kroz čitavu povijest. Topla preporuka history freakovima.

Unprintable - znači podcast o piscima i književnosti. Nastali kao službeni podcast Litreactora (Internet magazin o pisanju koji je sam nastao kao spin off Chuck Palahniuk fan stranice) u kojem imamo troje domaćina + gosta pisca koji razglabaju o književnosti i knjigama. Uglavnom se emisije sastoje od tri dijela; dio u kojem komentiraju vijesti, dio u kojem pričaju o knjigama koje trenutno čitaju i dio u kojem uzmu nešto za temu (tipa filmske adaptacije knjiga) pa onda o tome deru. Isto super.
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 11:28   #3
4 godine, ali sam on-topik

Zanimljivo je kako je prošla era eksplozije podcasta kad je krenuo Serial season 1, a da nitko (pa čak ni ja ) nije dignuo ovu temu. No dobro.

Serial 1 smo odslušali, pa se neki od nas navukli na druge podcaste jer smo shvatili da nam odgovara forma, isprobali sve i svašta, da čujem što danas slušate, čime se zabavljate, što ste novo otkrili? Slabo se kod nas slušaju podcasti, nema čovjek o njima s kime pričati, ajmo vidjeti ima li ovdje još onih kojima su sjeli.


No, i dalje ontopično, jeste čuli da danas kreće novi projekt ekipe iz TAL koja je i Serial smislila? Zove se S-Town (po shit town ), stownpodcast.org, 7 epizoda, navodno se također rješava ubojstvo u nekom malom gradu, ali nije sasvim sigurno tko je žrtva i tak... Svih 7 epizoda bi trebale biti dropnute danas, malo iskaču iz formata, neće ići tjedan za tjedan.

Odvaljujemo (prijevod za "binge" koji predlažem svima) danas sve?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 12:16   #4
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako je prošla era eksplozije podcasta kad je krenuo Serial season 1, a da nitko (pa čak ni ja ) nije dignuo ovu temu. No dobro.
S tim da Serial zapravo i nije bio baš nešto. Prva sezona još koliko toliko, s tim da mi nije baš prihvatljivo da se nakon toliko epizoda nije dobio baš nikakav closure, mada sam dojma da je bilo prostora. Drugu sezonu Seriala sam odslušao dvije, možda tri epizode, tema je bila potpuno nezanimljiva. Taj "S-Town" neću zasad, možda jednom.

Od onog što sam naveo u otvaranju topica, i dalje slušam Maronov WTF i This American Life, ostali su se ili ugasili (Professor Blastoff i Walking the Room) ili su mi dopizdili (preostali navedeni).

Trenutno pratim i:

Dan Carlinove "Hardcore History" i "Common Sense". I jedan i drugi su malo drugačiji pogled, prvi na prekretne svjetske povijesne događaje, drugi na današnju situaciju uglavnom u SAD. Carlin jako zanimljivo razmišlja i jasno formulira misli, koje su u pravilu vrlo unmainstream, a opet nimalo ekstremističke. Samo, i jedan i drugi podcast su poprilično neredoviti, naročito Hardcore History (čije epizode znaju trajati i do pet sati), pa je gušt kad se pojave. Onima koji bi počeli slušati, arhiva dosadašnjih je na raspolaganju.

"The Tobolowsky Files". Glumac Stephen Tobolowsky kojeg sigurno znate kad mu vidite facu, iznosi svoja životna i profesionalna iskustva iz zbilja bogate karijere i života. Tip je inteligentan, pun zanimljivih priča i anegdota, ima ugodan glas i složene misli. Vrlo bistar pogled u tajne zanata i paralelan privatni život. Također neredovit, čak sam mislio da je za stalno prekinuo, ali je baš prošli tjedan izbacio novu epizodu. U svakom slučaju, ima ih sedamdesetak, od kojih mi je ostalo još nekoliko, pa ću neko vrijeme imati još i njega, a newcomeri ga mogu slušati ohoho.

"The Dollop"
. To mi je možda i najdraži od tih čiji sam redoviti slušatelj. Dva komičara (od kojih je jedan iz ranijespomenutog Walking the Room) upoznaju slušatelje s manje poznatim, a uvijek krajnje bizarnim događajima iz američke dalje i bliže povijest (ili australske, kad odu na live turneju tamo, a baš slušam novu epizodu s Islanda). Jedan, uglavnom Dave Anthony, prouči materiju i čita, a drugi, urnebesniji Gareth Raynolds, onda freestyla i improvuje po materijalu koji tad prvi puta čuje. Uskoro im izlazi i knjiga "United States of Absurdity", u kojoj su skupili dosadašnje priče. Ako mislite da je SAD danas dosegla vrhunac bizarnost s Trumpom, grdno se varate. Idu dvaput tjedno.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 12:44   #5
Meni, recimo, Maron ide na živce. Jako.

Slušala sam te epizode s Louis C.K. koje su, kao, najbolje epizode podcasta ikad napravljene, pa sam htjela jako tući Marona cijelo vrijeme. I ono s Obamom isto, jebiga, meni je to potpuno bezveze.

Serial 1 je prekrasan, meni je i dalje vrh - između ostalog baš zato što i nema closure. Ne znam, to mi u tom mediju funkcionira. Nakon toga sam počela pratiti druge true crime podcaste, toga slušam najviše, koji su iz Seriala 1 proizašli, neki su dobri, neki su se jako pokvarili. Od true crime žanra pratim još Criminal, koji je stvarno divno napisan i snimljen i stvarno svima preporučam.

Od drugih podcasta koje preporučam je svakako Invisibilia, neki borderline popular science, ali apsolutno fantastičan. Druga "sezona" je nevjerojatno dobra.

Komičarske podcaste zapravo uopće ne volim Nisam našla niti jedan još koji mi se svidio, pa čak niti J. Oliver koji mi je na televiziji genijalac, a u podcastu dosadan
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 13:03   #6
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Meni, recimo, Maron ide na živce. Jako.

Slušala sam te epizode s Louis C.K. koje su, kao, najbolje epizode podcasta ikad napravljene, pa sam htjela jako tući Marona cijelo vrijeme. I ono s Obamom isto, jebiga, meni je to potpuno bezveze.
Maron sam za sebe je naporan, ali zna razgovarati s ljudima. Krive epizode si slušala. Evo ti preporuka: #190 Todd Hanson. Ta ti ne može bit loša. Jebeš Louisa C. K.a i Obamu. Imam ti ih još za preporučiti, kad poslušaš ovu.

Quote:
kemik kaže:
Serial 1 je prekrasan, meni je i dalje vrh - između ostalog baš zato što i nema closure.
Meni bi to bilo OK za jednu epizodu nečega, ali sedam ili osam, koliko je već bilo Seriala mi je povlačenje za nos publike. Naročito jer niti u jednom trenutku nije ozbiljno zagrebala po mogućnosti da ju je mali zbilja ubio u stanju besvjesne nadrogiranosti.

Quote:
kemik kaže:
Ne znam, to mi u tom mediju funkcionira. Nakon toga sam počela pratiti druge true crime podcaste, toga slušam najviše, koji su iz Seriala 1 proizašli, neki su dobri, neki su se jako pokvarili. Od true crime žanra pratim još Criminal, koji je stvarno divno napisan i snimljen i stvarno svima preporučam.
Jesi možda slušala My Favorite Murder? To mi je na čekanju. Nešto kao The Dollop, samo s bizarnim slučajevima ubojstava.

Quote:
kemik kaže:
Komičarske podcaste zapravo uopće ne volim Nisam našla niti jedan još koji mi se svidio, pa čak niti J. Oliver koji mi je na televiziji genijalac, a u podcastu dosadan
Meni je Oliver dosadan i preforsiran i na TV-u. Podcast mu nisam slušao, niti namjeravam. Mislim da je formula The Dollopa i nekad Professora Blastoffa prava, da se bave temama koje nisu komične, niti dnevnopolitički aktualne, ali na svoj način.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 10:42   #7
Slušam Marona samo kad je netko tko mi je zanimljiv. Slušam Nerdist podcast od Chrisa Hardwicka. Isto su intervjui s poznatim osobama. Više puta sam poslušala intervju s Daveom Grohlom, jer su sat vremena pričali o glazbi itd.

Stuff Mom Never Told You redovito pratim. Obrađuju teme o ženama od tampona do vatrogaskinja. Vrlo je informativno i vrlo eye opening.
dharmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:07   #8
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Meni, recimo, Maron ide na živce. Jako.

Slušala sam te epizode s Louis C.K. koje su, kao, najbolje epizode podcasta ikad napravljene, pa sam htjela jako tući Marona cijelo vrijeme. I ono s Obamom isto, jebiga, meni je to potpuno bezveze.

Serial 1 je prekrasan, meni je i dalje vrh - između ostalog baš zato što i nema closure. Ne znam, to mi u tom mediju funkcionira. Nakon toga sam počela pratiti druge true crime podcaste, toga slušam najviše, koji su iz Seriala 1 proizašli, neki su dobri, neki su se jako pokvarili. Od true crime žanra pratim još Criminal, koji je stvarno divno napisan i snimljen i stvarno svima preporučam.

Od drugih podcasta koje preporučam je svakako Invisibilia, neki borderline popular science, ali apsolutno fantastičan. Druga "sezona" je nevjerojatno dobra.

Komičarske podcaste zapravo uopće ne volim Nisam našla niti jedan još koji mi se svidio, pa čak niti J. Oliver koji mi je na televiziji genijalac, a u podcastu dosadan
tnx na preporuci, baš ću ih probati slušati.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:16   #9
Poslušaj i S-Town, ako i inače pratiš podcaste

Meni je S-Town zaista apsolutno remek-djelo, jedno od onih koja redefiniraju žanr i dva puta sam ga već slušala i ako ga ikad objave kao knjigu, pročitat ću je sigurno, ali nisam sto posto sigurna koliko je S-Town dobar "gateway" u svijet podcasta. Serial je za to bio izvanredan, zaista, baš da te uvede, navuče i nauči slušati podcaste (i ponajviše zbog toga skidam kapu Sarah Koenig), a za ovo nisam sigurna koliko bi sjelo osobi koja već nema tu naviku slušanja sadržaja.

U svakom slučaju, svima na svim stranama preporučam da poslušaju S-Town, jer se stvarno isplati ući u taj svijet Johna B. Maclemorea
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:43   #10
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Jesi možda slušala My Favorite Murder? To mi je na čekanju. Nešto kao The Dollop, samo s bizarnim slučajevima ubojstava.
Ja sam ih pratila jedno vrijeme, i meni su one bezvezne, nekako forsaju tu tjeskobu i kao strah od ubojica, pa onda malo o svojim psihoterapeutima pričaju. Imaju široko slušateljstvo koje im čak i poklone šalje pa one to anksiozno otvaraju i potom se oduševljavaju.

Od podcasta tu i tamo škicnem Dollop, a pratim redovno Common Sense i odnedavno Intercepted - američki podcast o tamošnjim političkim zbivanjima. Autor je Jeremy Scahill koji razgovara s raznim ljudima, od Naomi Klein do drugih novinara i analitičara.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:55   #11
Kaskam s Dollopom. Njih dvoje mi se znaju forsat, u počecima više sad manje, ali volim ih poslušat jer su priče sulude. Ne sviđa mi se reverse varijanta i kad rade pred publikom s gostom komičarom, iako mi je jedna od najboljih epizoda bila baš takva o olimpijadi u St. Louisu.

Pratim i The Infinite Monkey Cage. Fizičar Brian Cox i komičar Robin Ince raspravljaju o znanosti uz humor. Brian Cox zna bit geekasto štreberast i pravocrtan ali je tu Ince da ga izbaci iz cipela. Imaju i goste koji govore o temama. Ne znam jeste li upoznati pa sam dao mali opis. I nisu uvijek redoviti.

Dan Carlin je jako dobar dok ne napravi intervju s Jamesom Burkeom. Onda je razoružan

Davnih dana sam slušao Welcome to Night Vale. Za one koji ne znaju, radi se o podcastu koncipiranom kao radio show/stanica u izmišljenom gradiću Night Vale i prati tamošnje čudne događaje. To još ide ali ne pratim.


Nitko ne spominje fensi Rogana. Kaj se ne prati? Meni on sam po sebi nije nešto zanimljiv, nedostaje mu provokativnosti, ali u moru gostiju zna se kod njega zalomit likova.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 16:05   #12
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Nitko ne spominje fensi Rogana. Kaj se ne prati? Meni on sam po sebi nije nešto zanimljiv, nedostaje mu provokativnosti, ali u moru gostiju zna se kod njega zalomit likova.
Poslušala sam samo kad je intervjuirao Neil Degrasse Tysona i slične. Inače mi ne paše njegov stil.

Spominjući Tysona, jel itko sluša njegov Star Talk?
dharmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 16:24   #13
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Ja sam ih pratila jedno vrijeme, i meni su one bezvezne, nekako forsaju tu tjeskobu i kao strah od ubojica, pa onda malo o svojim psihoterapeutima pričaju. Imaju široko slušateljstvo koje im čak i poklone šalje pa one to anksiozno otvaraju i potom se oduševljavaju.
Ja sam ih slušao samo kad su gostovale na "The Dollopu" i nije da su se baš proslavile, ali mislio sam im dati priliku. Sad odustajem.


Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Kaskam s Dollopom. Njih dvoje mi se znaju forsat, u počecima više sad manje, ali volim ih poslušat jer su priče sulude. Ne sviđa mi se reverse varijanta i kad rade pred publikom s gostom komičarom, iako mi je jedna od najboljih epizoda bila baš takva o olimpijadi u St. Louisu.
Uh, imao je Gareth sad nedavno jednu odličnu reverse, #247. Svakako je Gareth jača karika između njih dvojice, pa kad komentiranje padne na Davea, a Gareth vodi, izgubi se dio šarma, ali to je i tak vrlo rijetko.

Quote:
log off kaže:
Pratim i The Infinite Monkey Cage. Fizičar Brian Cox i komičar Robin Ince raspravljaju o znanosti uz humor. Brian Cox zna bit geekasto štreberast i pravocrtan ali je tu Ince da ga izbaci iz cipela. Imaju i goste koji govore o temama. Ne znam jeste li upoznati pa sam dao mali opis. I nisu uvijek redoviti.
Prije par godina sam poslušao jednu, mislim da je gost bio Alan Moore, ali nisu me zahaklali, a ionako mi je tjedan popunjen s ovima koje redovito pratim. Frend sluša i Geeks Guide to the Galaxy, kaže da su dobri, bave se aktualnim pop-kulturalnim temama i gostima.


Quote:
log off kaže:
Nitko ne spominje fensi Rogana. Kaj se ne prati? Meni on sam po sebi nije nešto zanimljiv, nedostaje mu provokativnosti, ali u moru gostiju zna se kod njega zalomit likova.
Kaj Roganovi intervjui ne traju po nekoliko sati? Nepristojno. Pass.

Znam još tu i tamo u iTunes tražilicu ubaciti Norma Macdonalda, pa ako je negdje gostovao, skinem si i to, ali nisam još nikada ostao s tim podcastima. Da sad netko od ovih čiji sam redoviti slušatelj prestane raditi, možda bih čak neko vrijeme probao Comedy Bang Bang, jer su znali biti štosni kad bih (rijetko) bacio uho.

Sad sam se sjetio, imao je jedno vrijeme i Anthony Jeselnik NFL podcast s frendom iz djetinjstva, sportskim novinarom i bilo je vrlo jeselnikovski. Ali kratko je trajalo, samo taj jedan play-off.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 17:21   #14
Trenutno slušam/gledam samo Joe Rogana na youtubeu pa bi možda mogao još nekog ubacit, proć ću malo topicom nisam i znao za ovo. Problem je jedino što imam dosta ostalih pretplata na YT a nitko više ne pušta video kraći od 10 minuta.

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Kaj Roganovi intervjui ne traju po nekoliko sati? Nepristojno. Pass.
Jes, dva tri sata gotovo uvijek. Nije ni meni po guštu toliko sjedit pred kompom osim ako mi je baš zanimljiv gost a ne kad si dovodi prijatelje s kojima ide u lov..

Nedavno su otvorili dodatni youtube kanal (JRE Clips) na kojem samo stavljaju najzanimljivije djelove razgovora pa možes to popratit.


Bill Burr ne uploada ništa na youtube ?
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 10:40   #15
Zaboravila sam spomenuti (kako nije ongoing) podcast nesretnog imena "Revisionist History" gdje Malcolm Gladwell priča o koječemu što on smatra da treba dodatno objasniti. Naravno, to je jako poticajno, ima 10 epizoda, najbolja mi je zadnja o političkoj satiri i izraelskom humoru. Uglavnom super je lik i nadam se da će još koju sezonu snimiti.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 11:27   #16
Quote:
dharmica kaže: Pogledaj post
Spominjući Tysona, jel itko sluša njegov Star Talk?
Ja s tim likom nemam živaca. Probao sam gledat Cosmos radi Cosmosa u kojem je host i jednostavno kad vidim to fejkanje s mudrim pogledom i prstom istine... ne mogu, brate mili.

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Kaj Roganovi intervjui ne traju po nekoliko sati? Nepristojno. Pass.

Znam još tu i tamo u iTunes tražilicu ubaciti Norma Macdonalda, pa ako je negdje gostovao, skinem si i to, ali nisam još nikada ostao s tim podcastima.
Jedini Rogan kojeg sam cijelog u komadu pogledao je gostovanje Alexa Jonesa. Lik je toliko entuzijastičan sa svojim teorijama zavjere i "čvrstim" izvorima istih da je redikulozno zabavan.

Btw, čekam nadobudno nove epizode Norma.

Quote:
Wannabes kaže: Pogledaj post
Bill Burr ne uploada ništa na youtube ?
https://www.youtube.com/channel/UCAp...zmei84WNR4ptgA

Na kanalu su epizode iz 2016. i novije. Ja ga popratim kad navrati kod Conana.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:37   #17
Tnx.
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:28   #18
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Jedini Rogan kojeg sam cijelog u komadu pogledao je gostovanje Alexa Jonesa. Lik je toliko entuzijastičan sa svojim teorijama zavjere i "čvrstim" izvorima istih da je redikulozno zabavan.
Ne putim se baš u začetke podcasta, ali sve mi se čini da je upravo AJ svojevrsni "otac" podcasta, jer je on među prvima (prvi?) počeo s nekakvom radio/internet emisijom - protopodcastom Zabavan je jednom, ali dodala bih i izuzetno utjecajan u mobilizaciji white trasha.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:31   #19
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Poslušaj i S-Town, ako i inače pratiš podcaste

Meni je S-Town zaista apsolutno remek-djelo, jedno od onih koja redefiniraju žanr i dva puta sam ga već slušala i ako ga ikad objave kao knjigu, pročitat ću je sigurno, ali nisam sto posto sigurna koliko je S-Town dobar "gateway" u svijet podcasta. Serial je za to bio izvanredan, zaista, baš da te uvede, navuče i nauči slušati podcaste (i ponajviše zbog toga skidam kapu Sarah Koenig), a za ovo nisam sigurna koliko bi sjelo osobi koja već nema tu naviku slušanja sadržaja.

U svakom slučaju, svima na svim stranama preporučam da poslušaju S-Town, jer se stvarno isplati ući u taj svijet Johna B. Maclemorea
navukla se na serial. zanimljivo, kao kad čitaš odličnu krimi knjigu
odmah sam po tvojoj preporuci i s town spremila.
i planiram made in sweden. navukla sam se na true crime
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:04   #20
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
"The Tobolowsky Files". Glumac Stephen Tobolowsky kojeg sigurno znate kad mu vidite facu, iznosi svoja životna i profesionalna iskustva iz zbilja bogate karijere i života. Tip je inteligentan, pun zanimljivih priča i anegdota, ima ugodan glas i složene misli. Vrlo bistar pogled u tajne zanata i paralelan privatni život. Također neredovit, čak sam mislio da je za stalno prekinuo, ali je baš prošli tjedan izbacio novu epizodu. U svakom slučaju, ima ih sedamdesetak, od kojih mi je ostalo još nekoliko, pa ću neko vrijeme imati još i njega, a newcomeri ga mogu slušati ohoho.
No, de da te pitam nekaj, jer me guglanje "Jim McClure Tobolowsky", "James McClure Tobolowsky", "Jim MacClure Tobolowsky" i razumiješ što hoću reći dovelo ravno - natrag na ovaj topik

Tko je Jim McClure?

Krenula sam slušati, nisam otpočetka jer mi se to nije dalo, poslušala sam ove nove epizode, otkako je ponovo redovito krenuo i sad ga slušam svaki tjedan; u svakome sam trenutku na tankoj granici između "isusatipremilogboga, ovo je tako dosadno, zašto ja to slušam?" i "hm, ovo je zapravo baš zabavno na neki uvrnut način", ali izludit će me to što on o tom Jimu Mcclureu, svom cimeru s faksa priča kao da je neki house-hold name, kao da je Tom Hanks ili John Travolta.

A nema ga na IMDB-u. Osim ako nije pod nekim drugim imenom

Ne razumijem. Znaš li ti?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.