Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 12:27   #1041
Bez struganja stare boje nebi nista preporucio, pogotovo kad ima vise slojeva
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:08   #1042
Hi, možete li nekoga preporučiti za farbanje. Riječ je o dvoetažnom stanu od cca 90m2.
S obzirom da još nije bio kompletno farban od useljenja (pred kojih 7 g.) već smo samo mi neke sobe ofarbali gdje smo mogli (primjerice stubište nismo), na nekim mjestima bi trebalo skinuti na stropu ono što se "rascvjetalo", a ima i pukotina na dijelovima zida kak je "sjedao". Neka procjena povoljne cijene za kvalitetno obavljanje ovog posla?
rocc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:23   #1043
planiram jedan zid prebojati onom perivom bojom, pakovanje 2,5 kg...kakav valjak predlažete?
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 06:16   #1044
Valjak sa jako kratkim dlacicama ili spuzva. Ja koristim spuzva valjak jer mo se pokazao bolje od ovog s dlacicama.

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk
mata2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 12:48   #1045
Krečenje kuhinje - mastan plafon

Pozdrav svima, imam jedno pitanje oko krečenja kuhinje.

Zadnjih godina, kad je bilo na redu krečenje cijelog stana, uzimali smo vanjske majstore za to pa nisam već neko vrijeme sam to radio.

Međutim prije par mjeseci desila se nezgoda kod kuhanja i plafon je dobio svoje, a ne isplati mi se za to zivkati nekog izvana.

Pianje je sljedeće - obzirom da je plafon prljav i mastan (aka zapalilo se ulje i zbog toga se sad kreči ), da li ga trebam prije posla išmirglati ili na neki drugi način pripremiti? Prilično sam siguran da se inače neće farba primiti.

Plafon inače nema mehaničkih oštećenja i ne treba ništa na njemu krpati.

Zadnje uređivanje Mostly_Harmless : 28.03.2017. at 13:05.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 12:51   #1046
i neće se primiti, moja je preporuka ipak zvati majstora
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 20:28   #1047
Koju boju koristiti?Tolika ponuda na trzistu,a Jupol najskuplji...opravdano ili ima alternative.U pitanju je krecenje .

Hvala

Sent from mTalk
Solinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:00   #1048
Pozdrav
Kako biste sanirali unutarnji (sobni) zid dimnjaka na kojem boja puca od topline.
Nakon skidanja što više stare boje i krte žbuke, da nanesem jednokomponentno ljepilo pa glet i boju ili da stavim i mrežicu (ako da, koju?)?
Ili nešto treće?
hvala
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:28   #1049
Mozes ga obloziti dekorativnim kamenom i slicno. Jaftiniji nacin je vrhunsko flex ljepilo plus mrezica i onda teranil extra. Prije toga impregnacija naravno. Mada nije 100% sigurno da nece opet popucat
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:08   #1050
Hvala na odg robertinoo

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:15   #1051
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Kako biste sanirali unutarnji (sobni) zid dimnjaka na kojem boja puca od topline.
Nakon skidanja što više stare boje i krte žbuke, da nanesem jednokomponentno ljepilo pa glet i boju ili da stavim i mrežicu (ako da, koju?)?
Ili nešto treće?
hvala
A da ga prvo malo bolje toplinski izoliraš? Iako, onda se gubi efekt zagrijavanja prostora i od dimnjaka
__________________
Hvatam svog vrapca
Crossfaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:08   #1052
Quote:
Crossfaded kaže: Pogledaj post
A da ga prvo malo bolje toplinski izoliraš? Iako, onda se gubi efekt zagrijavanja prostora i od dimnjaka
Naprimjer kako?
Stvarno nemam ideju
Osim toga, caka je da mi uz tajbzid stoji kalheva pec koju cu dati prezidati pa nemam puno vremena za rad - radio bih dok je pec razmontirana zbog prakticnih razloga da ne smeta...m

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 22:46   #1053
Pozdrav, zanima me obrada zidova i plafona nakon renovacije stana.
Što sve treba napraviti i kolika bi bila cijena sa bojanjem.
Tlocrte i detaljne slike mogu poslati mailom ako se javite na PM.

Stan ima tlocrtno 80m2
spiriuts is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 12:11   #1054
A stan je na Marsu? ne zivi cijela HR u Zagrebu, BTW
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 19:39   #1055
Unutarnje boje i dekorativna obrada zidnih površina

Majstori, molim vas savjet. Na hodniku zidovi imaju za završni sloj Spektra Domflok lak i u njemu listiće u boji. Sad ja bi prefarbala, jer mi je boja dosadila, pa neznam dali mogu preko toga naljepit one papirnate reljefne tapete i njih ofarbat ili moram gulit lak, gletat,pa onda farbat direkt zid odnosno tapete.
To je stara kuća i zidovi su katastrofa, prosli put sam sastrugala valjda preko 30 slojeva i nijansi boja, tako da sada nemam za strugat nego ovu boju. Zidovi su neravni, tako su zidani, pa me nije bilo volja gletat skroz ravno do savršenstva, tako da ima neravnina, ali to me ne brine, obzirom da su ionako svi zidovi nikakvi.
nera076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:50   #1056
Quote:
Solinas kaže: Pogledaj post
Koju boju koristiti?Tolika ponuda na trzistu,a Jupol najskuplji...opravdano ili ima alternative.U pitanju je krecenje .

Hvala

Sent from mTalk
Za "krečenje" je najbolji kreč (gašeno vapno). Što se tiče bojanja zidova i izbora boja, sve ovisi o podlozi i tonovima boje koje će se koristiti. Jupol je dobar ali i nije nešto, može proć i Lotus, nekad i Mark a ponekad i nijedno od tih.
pixel pixić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 13:06   #1057
molim pomoc radi se o farbanju 10 godina starog stana, majstor ce doci dati ponudu pa me zanima buduci da zidove ne treba popravljati sto tocno sve treba napraviti, ako sam dobro shvatila struganje je nuzno da bi se primila nova boja? nemam iskustva pa me zanima na sto trebam paziti kad dogovaram s njim sto napraviti
aralk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 15:30   #1058
Quote:
aralk kaže: Pogledaj post
molim pomoc radi se o farbanju 10 godina starog stana, majstor ce doci dati ponudu pa me zanima buduci da zidove ne treba popravljati sto tocno sve treba napraviti, ako sam dobro shvatila struganje je nuzno da bi se primila nova boja? nemam iskustva pa me zanima na sto trebam paziti kad dogovaram s njim sto napraviti
Ako su zidovi ok, ne treba nista strugati,samo impregnacija i nova boja. S obzirom da je stan samo 10 godina valjda se farbalo max dva puta. Ali tko zna,netko svake godine farba.
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:32   #1059
nije se farbalo od gradnje hvala na odgovoru!
aralk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:41   #1060
Quote:
aralk kaže: Pogledaj post
molim pomoc radi se o farbanju 10 godina starog stana, majstor ce doci dati ponudu pa me zanima buduci da zidove ne treba popravljati sto tocno sve treba napraviti, ako sam dobro shvatila struganje je nuzno da bi se primila nova boja? nemam iskustva pa me zanima na sto trebam paziti kad dogovaram s njim sto napraviti
Ne teba nista strugati u tom slucaju. Pazit da se specificira koji ce se materijali tocno koristiti, pazit na to da se da i impregnacija u slucaju nekih materijala, i to je to
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.