Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2014., 08:02   #1
Vraćanje paketa u Kinu

Elektronika ne radi, treba ju vratiti u Kinu da bih dobio Paypal povrat. Paypal je presudio u moju korist, ali moram vratiti robu, spušio sam 350 kn carine u ovom smjeru.
Nema veze, uglavnom, na koji način najjeftinije poslati s trackingom?

HPexpress, DHL?

Roba ne valja pa koju vrijednost da napišem, 10 kn?
Kutija je 25x25x15 cm, oko 2.5 kile.

Hvala
Dajjal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 09:33   #2
Tek toliko da se zabilježi da sam izvisio i za robu i za refund i sve prateće troškove, ako će netko tražiti info o vraćanju u kinu.
Detalji su u Paypal II threadu.

Platio sam robu 400$, carinu i pdv+dhl trošak 130$, na kraju i poštarinu za vraćanje krepane elektronike (usput i krivog modela) u kinu 60$, a paypal odlučio da moj tracking za vraćanje robe ne valja (HP "IPS") i zatvorili slučaj iako su prethodno presudili u moju korist, pod uvjetom da vratim robu. Spušio ukupno oko 600$. Ne uzdajte se u paypal.

A seller je otpočetka problematičan i to je sve prijavljeno i zabilježeno:
1) mjesec dana zavlačenja, slanje fake trackinga tako da ne pitam više, nakon čega su slali pravi tracking kad su stvarno poslali
2) poslali model koji nisam naručio, još k tome očito popravljan jer je šarafljen različitim izglodanim šarafima
3) uređaj sam po sebi nije ni radio jer su neki čipovi poispadali

Noćna mora.

Zadnje uređivanje Dajjal : 28.01.2014. at 09:39.
Dajjal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 11:36   #3
Jedno pitanje samo...tracking id koji ti je prodavac dao,da li na njemu pise da si preuzeo paket?
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 12:55   #4
Quote:
Dajjal kaže: Pogledaj post
Tek toliko da se zabilježi da sam izvisio i za robu i za refund i sve prateće troškove, ako će netko tražiti info o vraćanju u kinu.
Detalji su u Paypal II threadu.

Platio sam robu 400$, carinu i pdv+dhl trošak 130$, na kraju i poštarinu za vraćanje krepane elektronike (usput i krivog modela) u kinu 60$, a paypal odlučio da moj tracking za vraćanje robe ne valja (HP "IPS") i zatvorili slučaj iako su prethodno presudili u moju korist, pod uvjetom da vratim robu. Spušio ukupno oko 600$. Ne uzdajte se u paypal.

A seller je otpočetka problematičan i to je sve prijavljeno i zabilježeno:
1) mjesec dana zavlačenja, slanje fake trackinga tako da ne pitam više, nakon čega su slali pravi tracking kad su stvarno poslali
2) poslali model koji nisam naručio, još k tome očito popravljan jer je šarafljen različitim izglodanim šarafima
3) uređaj sam po sebi nije ni radio jer su neki čipovi poispadali

Noćna mora.
gle, nisi spušio lovu
da je kinez pošten, vratio bi ti lovu.. ali nije kao većina sellera.

Znači ti sada moraš otići u banku u kojoj imaš karticu koja je povezana sa paypal računom. te pokrenuti postupak reklamacije transkacije.
recimo za PBZ to sve možeš obaviti putem e-maila i telefona, za druge banke neznam. Bitno je navesti da je roba neispavna i da si ju poslao nazad , a za to imaš potvrdu od pošte ? i još ostalo navedeš i to je to. proces može potrajati do 45 dana ali ćeš dobiti lovu nazad. tako sam ja dobio jer me je paypal isto odhebo.
BundyBoy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 16:03   #5
Također,imao sam sličan slučaj, samo obrnut scenarij...ja sam bio seller i moj kupac kao nije dobio item,iako je bio tr.number koji je pokazivao da je item na putu...u mđeuvremenu kupac je otvorio dispute,da nie dobio item,iako tracking pokazuje da je poslano,itd. paypal presudio u njegovu korist i vratio mu pare,ja ostao bez itema i bez para.Nakon cca 2 tjedna,(zainatio sam se i gledao sam tr. number svaki dan) gledam tr. number i vidim da je kupac dobio item i preuzeo ga,odmah mail i paypal,tamo navedem o kojem se case-u radilo,tak-tak i tak...i na kraju paypal mi vrati zaslužene pare....
__________________
Barcelona i 7 patuljaka... :)
Figo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 20:17   #6
Quote:
tnt_tunja kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje samo...tracking id koji ti je prodavac dao,da li na njemu pise da si preuzeo paket?
Paket je trenutno u Pekingu, sporo putuje, a kina je očito zakrčena zbog praznika. Dakle nitko još nije preuzeo..
Dajjal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 20:19   #7
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
gle, nisi spušio lovu
da je kinez pošten, vratio bi ti lovu.. ali nije kao većina sellera.

Znači ti sada moraš otići u banku u kojoj imaš karticu koja je povezana sa paypal računom. te pokrenuti postupak reklamacije transkacije.
recimo za PBZ to sve možeš obaviti putem e-maila i telefona, za druge banke neznam. Bitno je navesti da je roba neispavna i da si ju poslao nazad , a za to imaš potvrdu od pošte ? i još ostalo navedeš i to je to. proces može potrajati do 45 dana ali ćeš dobiti lovu nazad. tako sam ja dobio jer me je paypal isto odhebo.
Amex je u PBZ-u. Tko onda vraća lovu? PBZ? Ne kužim.
Dajjal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 08:59   #8
Quote:
Dajjal kaže: Pogledaj post
Amex je u PBZ-u. Tko onda vraća lovu? PBZ? Ne kužim.
s obzirom da se radi o PBZ-u onda ih možeš kontaktirati putem e-maila
i točno objasniti situaciju i navesti da želiš pokrenuti postupak reklamacije transkacije i navedeš koje. nakon toga ćete netko kontkaktirati i poslati ti putem e-maila obrazac koji ispuniš i skeniraš ili uslikaš i njima nazad putem e-maila pošalješ. možda ćeš trebati još neke dokaze priložiti poput screenshot od paypala i sl. i to jeto. i onda se postupak reklamacije pokreće i rok je 45 dana za rješenje. sad točno tko vraća lovu, inozemna banka ili naša to točno neznam ali znam da lova sjeda na račun naravno ako imaš opravdane razloge a mislim da ih ti imaš.
BundyBoy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 11:51   #9
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
s obzirom da se radi o PBZ-u onda ih možeš kontaktirati putem e-maila
i točno objasniti situaciju i navesti da želiš pokrenuti postupak reklamacije transkacije i navedeš koje. nakon toga ćete netko kontkaktirati i poslati ti putem e-maila obrazac koji ispuniš i skeniraš ili uslikaš i njima nazad putem e-maila pošalješ. možda ćeš trebati još neke dokaze priložiti poput screenshot od paypala i sl. i to jeto. i onda se postupak reklamacije pokreće i rok je 45 dana za rješenje. sad točno tko vraća lovu, inozemna banka ili naša to točno neznam ali znam da lova sjeda na račun naravno ako imaš opravdane razloge a mislim da ih ti imaš.
Hvala puno, budem svakako probao.
Da li moram čekati da paket netko tamo u kini preuzme? Možda neće ni htjeti jer znaju da je roba pokvarena/šrot.
Dajjal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 19:20   #10
Imam sličan slučaj -seller je naveo krivu informaciju o mobitelu, i to sam skužila tek par dana nakon što sam uplatila, i htjela odmah otkazati kupovinu. Kinezi ko kinezi -napravili su se grbavi, i prestali su nakon toga odgovarati na mailove i svejedno su poslali robu, premda sam već u to vrijeme zbog njihovog nejavljanja otvorila Pay Pal case, pa dispute.

Eh, sad -mobitel je na putu, ja sam pitala carinu što da radim, jer ne želim preuzeti robu i na nju platiti carinu. Lik mi preko telefona kaže da im jednostavno pošaljem mail s tracking brojem i da se onda pošiljka vraća. Najs, ali gdje je onda meni dokaz o povratu robe? Kako uopće onda ide s poštarinom -nije moja greška, htjela sam na vrijeme otkazati slanje robe, sve je registrirano -jel moram ja platiti poštarinu, ili gospoda iz Kine? Ili Paypal bude taj trošak na kraju presudio?

I koliko uopće dođe otprilike poštarina za Kinu s tracking brojem?
Arnica Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 09:30   #11
ako paket ne preuzmeš onda se normalno paket vraća pošiljatelju i po istom tracking numberom po kojem je poslan se može vidjeti da se vraća pošiljatelju i pisati će kada ga pošiljatelj preuzme nazad.
BundyBoy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 22:31   #12
Quote:
Arnica Montana kaže: Pogledaj post
Imam sličan slučaj -seller je naveo krivu informaciju o mobitelu, i to sam skužila tek par dana nakon što sam uplatila, i htjela odmah otkazati kupovinu. Kinezi ko kinezi -napravili su se grbavi, i prestali su nakon toga odgovarati na mailove i svejedno su poslali robu, premda sam već u to vrijeme zbog njihovog nejavljanja otvorila Pay Pal case, pa dispute.

Eh, sad -mobitel je na putu, ja sam pitala carinu što da radim, jer ne želim preuzeti robu i na nju platiti carinu. Lik mi preko telefona kaže da im jednostavno pošaljem mail s tracking brojem i da se onda pošiljka vraća. Najs, ali gdje je onda meni dokaz o povratu robe? Kako uopće onda ide s poštarinom -nije moja greška, htjela sam na vrijeme otkazati slanje robe, sve je registrirano -jel moram ja platiti poštarinu, ili gospoda iz Kine? Ili Paypal bude taj trošak na kraju presudio?

I koliko uopće dođe otprilike poštarina za Kinu s tracking brojem?
320 kn slanje brodom.. traje 2 tjedna, dobiješ tracking ali ne vrijedi iz nekog razloga, paypal ga ne priznaje za vraćanje para.
Da bi vratili pare, roba mora doći nazad za 5 dana.
Dajjal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 14:52   #13
Quote:
Dajjal kaže: Pogledaj post
320 kn slanje brodom.. traje 2 tjedna, dobiješ tracking ali ne vrijedi iz nekog razloga, paypal ga ne priznaje za vraćanje para.
Da bi vratili pare, roba mora doći nazad za 5 dana.
320 kuna slanje brodom u roku dva tjedna isporuka....
A gdje to točno,Hong Kong,Macao...?

Ne razumijem kako je moglo potrajati dva tjedna kada se prolazi kroz Suez...


Le Havre Felixstowe Antwerp Rotterdam Bremerhaven Hamburg
Dalian 34 34 41 32 36 34

Tianjin 33 35 41 33 37 37
Qingdao 28 30 39 31 31 29
Shanghai 26 26 32 27 28 30
Ningbo 32 26 30 28 30 28
Xiamen 26 30 29 28 26 27
Guangzhou 26 29 28 26 29 28
Shenzhen 22 22 26 22 24 24

Do vraga,mislio sam da je brže poslati poštom Transibirske željeznice...
Vjetrogonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:19   #14
kako sad ide procedura vraćanja novaca u slučaju kvara robe iz kine?

znači naručio ekran za mobitel, ekran ne radi (provjereno) i sad hoću novce nazad, a na ebayju samo formular za povrat robe.

kako sad to?
koliko košta povrat mene?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:09   #15
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
kako sad ide procedura vraćanja novaca u slučaju kvara robe iz kine?

znači naručio ekran za mobitel, ekran ne radi (provjereno) i sad hoću novce nazad, a na ebayju samo formular za povrat robe.

kako sad to?
koliko košta povrat mene?
pa košta onoliko koliko pošta naplati, cca 70kn.
BundyBoy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2019., 11:20   #16
Je li netko vraćao nešto u zadnje vrijeme u Kinu?
Seller me traži najjeftiniju varijantu za Standard Air Mail s tracking brojem, troškovi poštarine moraju biti do 60$.

HP, GLS, nešto treće?
kreso0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.