Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2017., 20:05   #241
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ja sam probal nekoliko Flensburgera: Pilsener, Dunkel, Winterbock i jesu dobre su pive, slažem se, jako dobre. Moj favorit je Dunkel.
Dunkel me čeka u frižideru
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 09:27   #242
O Dunkelu.

Dunkel je sve ono što bi naš (zagrebačkoožujski) Amber htio i trebao biti.
Uistinu za užitak.
Slad, ječam, hmelj - savršen sklad gorčastog sa natruhama slatkog.

Pilsner je definitivno bolji žeđogas (lakši, pitkiji, gorčastiji), no Dunkel je čisti tekući užitak, punijeg okusa (izvrsno ide uz kakav single malt, no oprezno s tim - nije baš za na prazan želudac )
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:16   #243
Donijeli prijatelji pozvani na ručak na poklon, pa iako se poklonjenom konju ne gleda zube, prilično bezlični pale ale ... previše me podsjeća na okus standardnih piva, upravo onih radi kojih sam godinama tvrdila da ne pijem pivo. Cijena je oko 8 euro za bocu od 75 cl.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:14   #244
danas smo o tvorili još jednu poklonjenu bocu, Baladin rock&roll ... meni definitivno te american pale ale ne sjedaju, nekako mislim da je to pivo za one kojima se i inače dopada konfekcijsko pivo, samo ovo ima neku posebniju notu, malo začina, fermentiralo u boci, boca lijepa za vidjet' i naravno viša cijena od konfekcijskog proizvoda. Bilo kako bilo, vraćam se trappistima, danas upiknula na akciji westmalle za 2.35 euro
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 23:43   #245
Kupio par vrsta La Trappe.

Samo se čeka neka prigoda, kad nema gužve, stresa, buke, strke

Veselim se druženju sa svakom posebnošću
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 09:06   #246
IMHO, najviše se isplati uzeti u Konzumu onaj La Trappe paket s 4 pive + čaša gratis za 90kn, pa ga iskombinirati s 20% popusta (ponekad ima kupon u katalogu petkom).
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 20:01   #247
nakon godinu-dvije nedruzenja koliko ga nije bilo na trzistu, ponovno kupih pozoj

prilicno sam siguran da ce mi to biti svakodnevno pivo za ovu godinu
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 09:02   #248
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
IMHO, najviše se isplati uzeti u Konzumu onaj La Trappe paket s 4 pive + čaša gratis za 90kn, pa ga iskombinirati s 20% popusta (ponekad ima kupon u katalogu petkom).
Vidiš, dobra opcija

Premda, svakim ulaskom u KonzUm, a posebice sada, kršim poprilično moralnih i zdravorazumskih načela

Hoće li prevagnuti gurman, ili moralist

Kante, pomagaj
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:48   #249
Baš zveknuo Kozel i nije mi baš wow kao što je bio.
Za razliku od Pilsner Urquella koji je vrh.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 21:59   #250
Kušao sam 3 piva Daruvarske pivovare (2 neka iz aba serije, Baltic i 5th Element), te još neko valjda novije, i prilično skupo (17 kn ) tamno, ali moram reći, svako je barem meni sjajno, jako a pitko, posebno al ne neki bućkuriš začina i pive... Ukratko, preporuka, a ako netko ima info gdje ih jeftino kupiti, slobodno šibnite tu info
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 22:14   #251
u Vrutku su nešto jeftinije
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 21:40   #252
Quote:
Jurica Dulic kaže: Pogledaj post
Ima stariji konobar koji dodje s blokom na stol gdje sjedimo samo nas dvoje i ne razumije osnovne razlike izmedu pale ale i ipa piva.
pa to dvoje se ne moze ni usporedjivati medjusobno. pale ale je stil piva koji ima nekoliko podstilova, jedan od njih je ipa. to je kao da pitas konobara koje su razlike izmedju deserta i palacinki sa sladoledom.

ne se praviti prepametan samo zato kaj si popio par "craftova" u zadnje vrijeme.
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 22:10   #253
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
pa to dvoje se ne moze ni usporedjivati medjusobno. pale ale je stil piva koji ima nekoliko podstilova, jedan od njih je ipa. to je kao da pitas konobara koje su razlike izmedju deserta i palacinki sa sladoledom.

ne se praviti prepametan samo zato kaj si popio par "craftova" u zadnje vrijeme.

Pošto je IPA kratica za Indian pale ale to bi trebalo biti poprilično očito
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 23:52   #254
zna se što je (pale)ale a što je Ipa... a ako si konobar u restoranu koji ima i jedno i drugo onda moraš znati što je što
edit: pa i ne moraš znati, ali onda to govori da tebe kao konobara boli briga za posao koji radiš, i da gazdu isto tako boli briga kad nije potrošio pol minute vremena da konobarima objasni zašto u ponudi ima te vrste pive i u čemu je razlika u pojedinim pivskim stilovima
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 08:52   #255
Znači ovo što Lidl nudi pod "craft" je smijeh.
Uzela sam 5 za 45 i redom jučer otvorila, probala i bacila svaku.

Ne sjećam se kad sam zadnji put bacila hranu ili tekuću hranu ,ali ovo je kao da je netko namakao čarape u već ishlapjeloj pivi
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:31   #256
Fala za upozorenje

Ja sam se strašno razočarao u nekakvim kao "autorskim" pivima iz meni nekad jako drage pivovare iz Laškog
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:42   #257
Laško je bilo odlično do prije kojih 7-8 godina kad su skoro bankrotirali, pa ih je kupio Heiniken
da bi se na kraju još srozalo do ovoga što je sad
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:55   #258
Heineken(jaj)?!!!

Heineken je kupio i Laško?!

To onda puno toga objašnjava

Kako karlovačko tako i laško stanje stvari
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 10:01   #259
Kad smo kod toga, upozorenje za one koji su nekada možda u Pragu ili negdje pili original Kruševice i vidjeli da ih ima neka birtija u RH pa su pomislili da bi to bilo zgodno naručiti.

Ista Heineken-Karlovačko kiselo-ishlapila vodica.
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:23   #260
Krušovice koje ima kod nas je 10-tka, postoji i 12-ica i u Češkoj se vjerojatno može češće naći... a treba uzeti u obzir i da je točeno uvijek bolje nego flaširano.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.