Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2017., 23:23   #4061
Krivo sam pročitao. nije elektromagnetski kontakt - samo je elektromagnetski upravljana blenda preko tog kontakta na tijelu.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 23:34   #4062
Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Krivo sam pročitao. nije elektromagnetski kontakt - samo je elektromagnetski upravljana blenda preko tog kontakta na tijelu.
znači softverski dodana funkcija određenom sklopu,a taj sklop ima kako K50 tako i izvorni K30 ,spomenutim krekom izjednačen je softver u oba tijela koliko sam ja uspio shvatiti
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 23:59   #4063
ma ne, K-50 ima taj hardverski sklop, a k-30 nema. iako ti ovo sve govorim na prema tome što sam pročitao. možda bolje da se javi netko ko stvarno ima k-50
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:31   #4064
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Elkarrde vidiš da imam DA 55-300 i koristim ga sa zadovoljstvom,tvoj meh o optičkoj kvaliteti nema njesta u rangu gdje se nalazi i koliko košta,koristio sam i pentax F smc 70-210 i DA 50-200 i DAL 55-300 i sigmu apo 70-300 i ovaj pentax ih pojede za doručak u jednom zalogaju
Znam da imaš DA55-300, i znam da si zadovoljan s objektivom. Ja, recimo, nisam bio - da, optički je bolji od DA50-200, Tamrona 70-300 i FA70-200, al autofokusira sporije, i nije baš nešto naročito generalno oštar. Na žalost, imam FA100/2.8 macro s kojim sam ga uspoređivao, i jbga, FA100 je em f/2.8, em je brutalno oštar, em autofokusira opako brzo, em je macro. Da, 100tica nije 300mm, al je 100tica tolko oštra da možeš kropati na 300mm FoV, i dobiti barem jednako dobre rezultate, ak ne i bolje.

Da, DA55-300 definitivno je bolji od DA50-200 i Tamrona 70-300, al da bi rekal da je baš dobar objektiv - baš i ne bi, samo je prosječno neloš.

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
nisam primijetio da K50 ima više kontakata na navoju od K30, koristio sam i Kr (isto kao i K5) i on/i je/su hardverski za fokusiranje totalno drugačiji od K30 (korekcija fokusa preko senzora valne duljine koji imaju svi fotići poslje K30)
Ne, nisu uvedeni novi kontakti, već se koristi digitalna kontrola objektiva preko digitalnog kontakta, te naponski kontakti za napajanje objektiva - isti koji se koriste za napajanje PowerZoom, SDM, DC i PLM funkcija, te stabilizaciju u objektivu.

Tak da teoretski, firmware upgrade bi mogao dići kompatibilnost svih fotića koji imaju naponske kontakte (PZ/SDM, jel), što je zapravo sve novije još od PZ-1, teoretski bi i analogni fotići mogli kontrolirati KAF4 objektive.
Nema baš puno informacija na netu, KAF4 objektivi su rijetkost, no po ovome kaj sam uspio iskopati, izgleda da je problem stvarno hardverski - za poslati dovoljno struje za kontrolu blende, tijelo mora biti sposobno isporučiti određenu jakost struje u kratkom roku, što većina starijih tijela jednostavno ne može - SDM i PowerZoom ne traže tolko struje u tolko kratkom roku. Ovak, bez podrške za elektromagnetsku kontrolu blende (dakle, ko Canon EF i svi mirrorless mountovi), fotić ne može zatvoriti blendu - sve ostalo radi normalno, al blenda je uvijek wide-open. Tak da zapravo objektiv radi, al ne potpuno.

Ricohu je trenutno definitivno u interesu potaknuti što veću prodaju novih tijela, tak da čisto sumnjam da će ići s firmware updateima biločeg starijeg od generaciju. Šteta, bilo bi super kad bi digli kompatibilnost i starijih fotića na KAF4, sad se više ne mogu hvaliti s maksimalnom kompatibilnošću K mounta.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:33   #4065
onda i zeleni gumb na pentaxu gubi smisao sa ovakvim krekom,znao sam da meni nešto ne štima u prevođenju/razumijevanju engleskog, ali valjda podsvijesno nisam htio prihvatiti činjenicu da krek ne radi onako kako bi svi mi željeli

Zadnje uređivanje mbukal : 20.04.2017. at 15:32.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:17   #4066
Da da, KAF4 objektivi na tijelima koja ne podržavaju KAF4 ne rade nikako, osim skroz otvorene blende - možeš vrtiti kotač blende, možeš pritiskati zelenu tipku, mijenjati će se vrijednosti na fotiću, al kad će trebati okinuti fotku, neće se desiti niš smislenog s blendom, na žalost.

Šteta da ne iskoriste priliku, dobili bi jako puno pohvala da naprave firmware update za npr. sve dvoznamenkaste modele - ako je fizički moguće, ofkors. Al iskreno sumnjam, s gubitcima koje generiraju, vjerujem da bi bili daleko sretniji da jednostavno ljudi kupe nove fotiće. Doduše, samo s ova dva KAF4 objektiva, iskreno sumnjam da je baš jako puno ljudi zainteresirano za upgrade samo zbog toga.

S druge strane, s blendom kontroliranom elektromagnetski znači da više nema mehaničkih kontakata između tijela i objektiva - samim time, buduća tijela uredno mogu biti još jeftinija, manja i lakša, jer im ne trebaju motori za pokretanje poluge blende i šarafciger autofokusa. Istu stvar su napravili i u Nikonu, Nikkori s oznakom E imaju elektromagnetno kontroliranu blendu, i desilo se isto ko i u Pentaxlandu - hrpa starijih tijela nije kompatibilna.

S treće strane, elektromagnetno koltrolirana blenda može biti tiša i preciznija - što je sjajna stvar za video. S četvrte strane, tko je Pentax u video svijetu? Čak je i Nikon tamo nitko i ništa, Pentax je apsolutno nepoznat.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 03:41   #4067
Ja fotić nisam nikada niti neću nikada koristiti prvenstveno za video,mene zanima fotić za fotkanje i bilo mi je lijepo kad nisam morao razmišljati koji objektiv radi na mom fototijelu,manualci serije a u kombinaciji sa ulovom fokusa u prioritetu i zelenim gumbićem i voila uživancija,af serije f/fa/da/dfa našarafim i fotkam takaj voila uživancija bez razmišljanja što mi ne bi nešto na fotiću od objektiva radilo,sad ova sranja sa nekompatibilnošču je totalno razočarenje,nek naprave seriju u kojoj če biti fotići i za video pa nek za tu seriju rade objektive sa posebnim mogučnostima prilagođene takvom naćinu korištenja,kam se guraju među kuruzu jer bi ih pajceki mogli pojesti,lijepo elkarrde kaže,za fotkanje kompatibilnost je neprocjenjiva i tu je pentax bio za poželjeti/za prste polizati
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 08:15   #4068
Jbg, Pemtax ne postoji u vakuumu i treba se prilagodavati trzistu.
Na kraju krajeva, PLM će ti sasvim normalno raditi na K30, ako zanemaris cinjenicu da ne mozes zatvarati blendu. A ionako nema neku pre svjetlu blendu koju bi ionako vecinu vremena drzao na maksimumu.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:09   #4069
Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Jbg, Pentax ne postoji u vakuumu i treba se prilagodavati trzistu.
Apsolutno istina, ili će se prilagoditi, ili će ih Ricoh jednostavno ugasiti. I ovak su više-manje totalno nerelevantni, i Ricohu su samo hobi biznis čija bilanca ulazi po stavku Razno.

Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Na kraju krajeva, PLM će ti sasvim normalno raditi na K30, ako zanemaris cinjenicu da ne mozes zatvarati blendu. A ionako nema neku pre svjetlu blendu koju bi ionako vecinu vremena drzao na maksimumu.
Bome, to je isto točno - tak mračan objektiv nit ne želiš zatvarati.

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Ja fotić nisam nikada niti neću nikada koristiti prvenstveno za video,mene zanima fotić za fotkanje i bilo mi je lijepo kad nisam morao razmišljati koji objektiv radi na mom fototijelu,manualci serije a u kombinaciji sa ulovom fokusa u prioritetu i zelenim gumbićem i voila uživancija,af serije f/fa/da/dfa našarafim i fotkam takaj voila uživancija bez razmišljanja što mi ne bi nešto na fotiću od objektiva radilo
Tebi video nije bitan, al mnogima je.
Čak i ako ne koristiš video kao video, ima par jako zgodnih fičra koji koriste video fičre fotića - npr. Panasonicovi 4K Photo modovi su jako korisni, ali ovise o 4K videu.

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
sad ova sranja sa nekompatibilnošču je totalno razočarenje
Slažem se, šteta kaj su izgubili legendarnu kompatibilnost.

Al opet - FAJ, DA i novi DFA objektivi ne rade kak treba na starijim analognim tijelima (isto nema kontrole blende), tak da je već s FAJ serijom izgubljena potpuna kompatibilnost, nije ovo niš novog.

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
nek naprave seriju u kojoj če biti fotići i za video pa nek za tu seriju rade objektive sa posebnim mogučnostima prilagođene takvom naćinu korištenja
Neisplativo. Pentax ima tolko mizerni udio na tržištu, i tolko su nepostojeći u video segmentu da sams iguran da im se to ne bi isplatilo baš nikad.
Tehnički, firmware update starijih tijela bi bio skroz dovoljan.

Mislim da bi im koristilo malo forsirati objektive - tko ne bi poželio nešto od npr. DA10/4, DA12/2.8, DA16/2.8, DA18/2.8, DA35/1.4, DA60/2 macro, DA90/2, DA135/2.8, ili za na K-1 - DFA15/2.8, DFA18/2.8, novi DFA20/2.8, DFA24/2.8, DFA28/2, novi DFA35/2, DFA85/2...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:04   #4070
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post

Tehnički, firmware update starijih tijela bi bio skroz dovoljan.

Mislim da bi im koristilo malo forsirati objektive - tko ne bi poželio nešto od npr. DA10/4, DA12/2.8, DA16/2.8, DA18/2.8, DA35/1.4, DA60/2 macro, DA90/2, DA135/2.8, ili za na K-1 - DFA15/2.8, DFA18/2.8, novi DFA20/2.8, DFA24/2.8, DFA28/2, novi DFA35/2, DFA85/2...
evo u dvije rečenice si mi pogodio misao-želje-nadanja,tako jednostavno rješenje za sve
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:16   #4071
Bok ljudi..
Jedno pitanjce..jel' neko radi popravak ovog horseshoea na AE motoru (aktuatoru)?
yoko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:10   #4072
uh crko k3 ,,,dao idiotu od frenda ,on skinio objektiv pored mora i buć
ode tjelo u more ,poslje njega otislo i njegovo tjelo ali on je prezivio nazalost
e sad trebam novo a para jelte nema ...
pitanje da li se netko igrao koristio s k70 tjelom ?
znam da je to k-s2 po velicini ali po spec ima svega po malo ...
i gdje je najbolje kupiti ,tj naj jeftinije
hvala
sklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:15   #4073
uh zablesavilo se nest pa postalo 2x
sklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 00:11   #4074
Frendica ima K-70. U usporedbi s mojim K-50 se cini solidnijim komadom fotica, makar ni K-50 nije plastikaner. Nazalost nisam imao prilike probati K-5/K-3 tijela pa ne mogu baš usporediti, ali ovako samo za sebe se cini prilično dobre konstrukcije. Što se tiće kvalitete sike, po testovima što sam čitao je generalno u rangu K-3ii.

Što se tiće cijena i kupnje, oboje smo uzimali u m-computers. Profesionalni su, brzo nabavljaju, a cijene mi se ćine najnižima (barem što sam kod nas uspio naći).
__________________
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."
Jeftina napajanja? | PSU Calculator
aardwark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 20:38   #4075
hvala
jedan lik mi dao ponudu za polovni k5iis sa da-50mm
ispod cijene novog k70 ,samo nest mrda na pitanje koliko je puta okinuo ..

a izgleda cu piknuti na placi tog k70 ,ako se ne odtegne ovaj mjesec
sklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:18   #4076
sve u jednom ili kombinacije/po želji i mogućnostima - Pentax akcija:

mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:42   #4077
Koji je razlog napuštanja Pentaxa?
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:52   #4078
Ni slučajno od napuštanja Pentax-a!
Fotoguru molim čitati sa razumijevanjem ,
Kako si došao do tog zaključka?
Pogledaj malo bolje i vidjet češ da se nigdje ne spominje: 28/2,8 + 50/1,7 + 85/2,8 + 28-70/2,8 + af360fgz tj. ff leče i blic , zaključak bi logički bio: prelazak na ff pentax
Dakle svu spsc Pentax opremu milimetraže od 12mm do 300 sa bogato opremljenim vrhunskim fotićem prodajem samo zbog toga,sve paženo i maženo, navali narode jedinstvena prilika sve na jednom mjestu

Zadnje uređivanje mbukal : 11.09.2017. at 13:04.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:01   #4079
12-24/4 i 17-70/4 rezervirani ( ne i prodani)
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 17:25   #4080
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Ni slučajno od napuštanja Pentax-a!
Fotoguru molim čitati sa razumijevanjem ,
Kako si došao do tog zaključka?
Pogledaj malo bolje i vidjet češ da se nigdje ne spominje: 28/2,8 + 50/1,7 + 85/2,8 + 28-70/2,8 + af360fgz tj. ff leče i blic , zaključak bi logički bio: prelazak na ff pentax
Dakle svu spsc Pentax opremu milimetraže od 12mm do 300 sa bogato opremljenim vrhunskim fotićem prodajem samo zbog toga,sve paženo i maženo, navali narode jedinstvena prilika sve na jednom mjestu
Pa ne poznajem baš toliko tvoj arsenal da bih znao što je ostalo

Ali dobro da se to razjasnilo, znači Pentax ostaje, ide se na upgrade
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.