Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2017., 17:40   #1
Paket Dionica CERP-a

Pozdrav,

Molim za par savjeta oko trenutne situacije, s obzirom da sam totalni laik.

Nakon 25 godina suđenja za oduzetu imovinu u komunizmu, stari je konačno dobio nekakve dionice od CERP-a.


1. Molim za preporuku dobre brokerske kuće koja bi mi mogla dati pravu procjenu vrijednosti, te kasnije iste i prodati, a da su marže OK i djelatnici pristojni i profesionalni.


2. Što znači kada ne piše nominalna vrijednost dionica, već piše "da predstavljaju udio u temeljnom kapitalu u vrijednosti recimo 100.000 kn.? Gledano po burzovnoj cijeni dionica to bi bio puno manji iznos. Da li te dionice koje predstavljaju udio u temeljnom kapitalu automatski vrijedi toliko koliko piše, ili?

Hvala!
smirkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:58   #2
Dionice vrijede sukladno cijeni na burzi.
Brokerske kuće su manje više iste s obzirom da neće "tradeat", obrati pažnju na provizije i po tome odaberi.
Banke također imaju "brokeraje".
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:19   #3
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Dionice vrijede sukladno cijeni na burzi.
Brokerske kuće su manje više iste s obzirom da neće "tradeat", obrati pažnju na provizije i po tome odaberi.
Banke također imaju "brokeraje".
Hvala na odgovoru.

Još jedno pitanje: postoje li dionice koje nisu podložne plačanju poreza od 12% pri prodaji, nekakve povlaštene itd.? Zanima me da li uopće postoji mogućnost da na dionice koje sam dobio od CERP-a pri prodaju ne ide porez, s obzirom da mi do država "daje" umjesto novaca. Ovako ispada da mi daju nešto što je umanjeno za 12 posto i prirez.

Također, ako netko ima iskustva, ima li smisla žaliti se na rješenja CERP-a sudu? Projene vrijednosti dionica su im smješne. Npr. Puljanku procjenjuju na 100 kn po dionici, a prosječna vrijednost im je 8. U konačnici to ispadne da mogu, ne računajuči porez, namaknuti 50% vrijednosti od onog što mi država duguje.

Zadnje uređivanje smirkov : 21.04.2017. at 15:32.
smirkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:38   #4
ako prodaš tri godine nakon što si stekao dionice nema poreza
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 16:21   #5
Quote:
smirkov kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Još jedno pitanje: postoje li dionice koje nisu podložne plačanju poreza od 12% pri prodaji, nekakve povlaštene itd.? Zanima me da li uopće postoji mogućnost da na dionice koje sam dobio od CERP-a pri prodaju ne ide porez, s obzirom da mi do država "daje" umjesto novaca. Ovako ispada da mi daju nešto što je umanjeno za 12 posto i prirez.

Također, ako netko ima iskustva, ima li smisla žaliti se na rješenja CERP-a sudu? Projene vrijednosti dionica su im smješne. Npr. Puljanku procjenjuju na 100 kn po dionici, a prosječna vrijednost im je 8. U konačnici to ispadne da mogu, ne računajuči porez, namaknuti 50% vrijednosti od onog što mi država duguje.
država te zajebala?
welcome to kroejša, get used to it or GTFO. treće nemaš.

za porez ti je odgovorio kolega ceha, a za žalbu stvarno ne znam iako poznavajući stanje vjerujem da je to sve skupa organizirano na način da si formalno pravno riješen, a u realnosti su te zajebali.

Možda da probaš kontaktirati nekog odvjetnika, ako ima uopće koji da se bavi time kod nas, pa se brobaš dogovriti za %.
Puljanka 100HRK,
Sramota.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 01:06   #6
Uf, ne znam baš da mogu čekati 3 godine, moramo vratiti kredit i malo prodisati. Možda da stari prepiše stan na nas, proda dionice i prebaci nam lovu, pa nek ga ganjaju za porez kako znaju i umiju

A i ja mislim da nema smisla žalite se jer tko zna koliko bi to trajalo, na kraju mi svale sudske troškove i bok. Dali su nešto malo dionica Končara pa tak, evo vam ostalo škart i budite sretni da ste nešto dobili.

Imaju li Dalma DD dionice ikakvu prodajnu vrijednost?

Jesu na burzi, ali nikad se nije trejdalo. Našao sam neko izvješće da su 2015. završili sa 7 miliona kuna gubitka.

http://zse.hr/?id=10006&dionica=DALS-R-A

Kaže CERP za cca dva mjeseca će to službeno biti prepisano na starog, tako da ni ne mogu do brokera prije toga.
smirkov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.