Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2016., 13:50   #61
Uf, sad ste me zabrinuli. Inače sam alergična na metale (ako nosim sat ili remen s metalnom kopčom, odmah dobijem osip) ali mislila sam da medicinske naprave rade od posebnih hipoalergenih metala. Odlučila sam se za Inman ali možda bi za mene bio bolji Invisalign no on je skup ko vrag i trenutno si ga ne mogu priuštiti.
Kolika je okvirno cijena Clear alignera?

Koja je uopće razlika izm. Invisaligna i Clear Alignera?
__________________
I don't wanna claim that I'm special

Zadnje uređivanje Noomi : 21.12.2016. at 14:04.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 11:19   #62
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Uf, sad ste me zabrinuli. Inače sam alergična na metale (ako nosim sat ili remen s metalnom kopčom, odmah dobijem osip) ali mislila sam da medicinske naprave rade od posebnih hipoalergenih metala. Odlučila sam se za Inman ali možda bi za mene bio bolji Invisalign no on je skup ko vrag i trenutno si ga ne mogu priuštiti.
Kolika je okvirno cijena Clear alignera?

Koja je uopće razlika izm. Invisaligna i Clear Alignera?
U teoriji nažalost možete biti alergični na apsolutno sve, a naprave se rade od materijala koji su najmanje alergeni. Kladio bi se da riječ o nekoj preosjetljivosti...
Invisalign jest clear aligner. Postoji puno brandova alignera, SimplySmile, ClearCorrect, ClearSmile, Nuvola itd itd ali je Invisalign globalno najpoznatiji (i najskuplji, zbog meni teško shvatljive politike firme koja nije regionalno osjetljiva).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 20:39   #63
Da li aparatic smeta kod govora u smislu frfljanja ili suskanja? Na poslu puno kontaktiram sa strankama pa mi je to vrlo bitno.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:27   #64
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Da li aparatic smeta kod govora u smislu frfljanja ili suskanja? Na poslu puno kontaktiram sa strankama pa mi je to vrlo bitno.
ajoj, Inman aligner da. E, sad koliko, to je valjda subjektivna procjena. Ljudi će vas sve razumijeti, ali ćete frfljati.

Gledam cure po gradu kako nose klasične aparatiće i normalno govore, bez ikakvog frfljanja. Inman aligneru je to mana da utječe na govor, no negdje sam pročitala da se govor popravlja nakon dva tjedna nošenja. Meni je cijelo vrijeme nošenja utjecao na govor.

Btw. dobro pogledajte kako vam sad stoje trojke. Njih inman ne može pomicati.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:32   #65
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Možda ste alergični na metalne ili plastične dijelove alignera, to je rijetko jer se radi o medicinski i dermatološki odobrenim proizvodima, ali ipak moguće. A zašto se niste obratili doktorici da vidi gdje je uzrok (iritacija ili alergija)?
Ma, nešto sam joj spomenula kad je upala već prošla. Samo je rekla da njeni pacijenti ako dobiju upalu ne nose aparatić dan-dva. Nakon toga je nisam ništa u vezi toga pitala.

Sumnjam da je alergija na metal jer nemam nikakvu alergiju. Valjda neka preosjetljivost.

Slažem se, bitno da je prošlo.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 21:57   #66
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Da li aparatic smeta kod govora u smislu frfljanja ili suskanja? Na poslu puno kontaktiram sa strankama pa mi je to vrlo bitno.
Za vas su onda bolja opcija clear aligneri (nimalo ne smetaju govoru i praktički su nevidljivi, a i mogu puno više u odnosu na Inman, samo su i skuplji)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:07   #67
Dal je možda netko stavljao Inman Aligner u Bosni ili da zna kako se kreću tamo cijene?
__________________
You can be whatever you want; however, in your case you should probably aim low.
sarcasticator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 12:12   #68
Zanima me neka vrsta prozirnog aparatića za dijete od 14 godina - ima razmak između zubi - može li se to riješiti prozirnim aparatićima? Boli li nošenje tog aparatića, i može li se s tim normalno govoriti?

I sad, ordinacije koje sam našla da rade su
Fiziodent, knego, Zubović, neki Estetic Dental Centar

Zna li netko još neku ordinaciju koja se time bavi (može i na pp)?

I još, ima više različitih sistema, što sam uspjela naći na netu - Invisalign, Smilelign, Orthocaps, SimplySmile

Je li to sve isto? Ovaj zadnji je puno jeftiniji, nazvala sam i rekli su da je hrvatski proizvod.

Dakle, tražim najpovoljniju cijenu u odnosu na kvalitetu. Dijete nikako ne želi nositi obični aparatić
sama svoj majstor is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:25   #69
Kod mene u gornjoj čeljusti trojka na lijevoj strani malo "strši", tj. stoji povišenije u odnosu na ostale zube i nije u ravnoj liniji s njima pa me zanima bi li bilo moguće što napraviti s ovim aligner čudesima
__________________
It's who I am, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.
Broxigar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:48   #70
Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post
Kod mene u gornjoj čeljusti trojka na lijevoj strani malo "strši", tj. stoji povišenije u odnosu na ostale zube i nije u ravnoj liniji s njima pa me zanima bi li bilo moguće što napraviti s ovim aligner čudesima
Ovisi koliko je izbačena iz luka; ako je to rel.malo, onda se može vratiti alignerima (clear aligneri tipa Invisalign i sl., ne Inman aligner); ako je dosta dispozicionirana, onda je terapija izbora fiksni aparat (lakše će izvršiti navedeni pokret - naime trojke su dosta jaki zubi)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:58   #71
Quote:
sama svoj majstor kaže: Pogledaj post
Zanima me neka vrsta prozirnog aparatića za dijete od 14 godina - ima razmak između zubi - može li se to riješiti prozirnim aparatićima? Boli li nošenje tog aparatića, i može li se s tim normalno govoriti?

I sad, ordinacije koje sam našla da rade su
Fiziodent, knego, Zubović, neki Estetic Dental Centar

Zna li netko još neku ordinaciju koja se time bavi (može i na pp)?

I još, ima više različitih sistema, što sam uspjela naći na netu - Invisalign, Smilelign, Orthocaps, SimplySmile

Je li to sve isto? Ovaj zadnji je puno jeftiniji, nazvala sam i rekli su da je hrvatski proizvod.

Dakle, tražim najpovoljniju cijenu u odnosu na kvalitetu. Dijete nikako ne želi nositi obični aparatić
Invisalign je premium brand s premium cijenom (oni su pioniri i izumitelji te tehnologije, najjača firma na svijetu), a SimplySmile je definitivno najpovoljnija opcija jer se radi o domaćem sustavu koji u gradu (i u Hrvatskoj) rade samo 2-3 ordinacije za svoje potrebe (i gore su među navedenima). Ukratko, svi su sustavi više-manje identični po fazama rada - uvijek je u pitanju skeniranje otisaka, 3D obrada, vizualizacija i plan terapije, te zatim 3D print folija (alignera) koje pacijent dobije i nosi. Ako pričamo o SimplySmile, ne zaostaje za konkurencijom ni po čemu (štoviše, terapiju dizajniraju specijalisti ortodonti za razliku od nekih drugih sustava što ipak daje dozu sigurnosti, jer osoba koja provodi terapiju nažalost često nema dovoljno stručnosti - riječ je o novoj tehnologiji u HR i izuzetno mali broj doktora zna što radi (u smislu biomehanike) te ima određenu količinu odrađenih slučajeva iza sebe - ostali se previše oslanjaju na support iz matične firme).
Dijete trebate prvo odvesti na pregled kako bi se vidjelo je li kandidat za takvu vrstu terapije.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 17:46   #72
Navodno je idealan kandidat za takvu terapiju. Bili smo u jednoj ordinaciji, budemo otišli bar u još jednu da vidimo kako se kreću cijene.
sama svoj majstor is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 01:56   #73
Pozdrav svima,

zanima me nosi li tko prozirni clear aligner, tj. simply smile?

Danas sam ga dobila i zanimaju me iskustva - boli li vas, zateže, jeste li se naviknuli?

Meni se čini da se nikad neću naviknuti pa tražim utjehu
LittleStar303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 19:19   #74
[QUOTE=Juji;59469289]
Pozdrav, evo ja cu ubrzo stavit invisalign, a na internetu sam negdje procitala iskustva da je plastika invisaligna toksicna i da su neki ljudi imali ozbiljne posljedice za tijelo. Zanima me jel to moguce, jer ne bih davala toliko puno novaca na nesto sto ce stetno djelovat na moje tijelo i ostavit posljedice.
Dovlaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 19:20   #75
Stetno djelovanje invisaligna?

Pozdrav, evo ja cu ubrzo stavit invisalign, a na internetu sam negdje procitala iskustva da je plastika invisaligna toksicna i da su neki ljudi imali ozbiljne posljedice za tijelo. Zanima me jel to moguce, jer ne bih davala toliko puno novaca na nesto sto ce stetno djelovat na moje tijelo i ostavit posljedice.
Dovlaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 13:26   #76
Quote:
Dovlaja kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo ja cu ubrzo stavit invisalign, a na internetu sam negdje procitala iskustva da je plastika invisaligna toksicna i da su neki ljudi imali ozbiljne posljedice za tijelo. Zanima me jel to moguce, jer ne bih davala toliko puno novaca na nesto sto ce stetno djelovat na moje tijelo i ostavit posljedice.
To je najkvalitetnija moguća plastika (sastav možeš naći na webu). Reakcija je u teoriji moguća na apsolutno svaki materijal koji stavljaš u usta, ali iskreno nisam čuo (ni vidio, radim ih stvarno puno) za reakciju na plastiku za retainere/alignere
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 10:29   #77
Da li mi moze netko od vas koji koristite vec Inmann Aligner reci koji oblik retencije ce vam dati vasa poliklinika.
Ja bi htijela aparatic postaviti u Zagrebu Centar estetske stomatologije, pa me zanima da li se moze za retenciju traziti ona mala zica sta ide s unutarnje strane celjusti..

Jer sam ja nakon fiksnog nosila onaj "mobilni" (samo se ne navija), i svejedno su mi se vratili zubi, pa si mislim da bi zica ipak drzala fiksno..
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:24   #78
Pozdrav! Retencija poslije aparatića je uglavnom individualna i nema pravila. Ako se radi fiksna retencija, često se daje i mobilna retencija jer se žičica može neprimjetno odlijepiti i zubi se tada pomaknu (makar ni to nije problem jer imate sačuvan aligner koji opet možete iskoristiti). Također, ako se dosta pomiču stražnji zubi (opsežna orto terapija vs jednostavniji "anterior alignement orthodontics"), onda splint koji drži samo prednje nije dovoljan. Nadalje, netko ne želi fiksnu, nego samo mobilnu. Netko obrnuto. Za neke anomalije je bezrezervno potrebna i jedna i druga jer je vjerojatnost recidiva velika. Uglavnom sam zadnje vrijeme u većini slučajeva nekako sretniji s mobilnom retencijom koja se nosi svaku večer i svaku noć prvu godinu (da skupite 12 sati, super), a onda se može lagano pokušati smanjiti...ipak, višegodišnje nošenje je potrebno kako bi se spriječilo pomicanje zuba jer oni nakon ravnanja nisu "betonirani" u čeljusti nego su pod utjecajem raznih sila. Također, nekome se zubi lakše vraćaju, a nekome se ne vraćaju...dakle još jednom, jako jako individualna stvar
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 10.05.2017. at 15:04.
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 01:07   #79
Hvala Juji na detaljnom objasnjenju
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 02:39   #80
Juji, znate li mozda tko to radi u Rijeci?
unruly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.