Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2017., 10:16   #6001
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Due dilligence znaci da ce u kini rastaviti auto, pogledati da li se ima sta za ukrasti od tehnologije, i onda zakljuciti da nema nista korisno (nasli, ne nasli) i raskinuti ugovor..
Kineska posla
Manje više je sve import from čajna, jedino ako žele vidjeti konkretno kako spajaju baterije kod Mate. Ja bih rekao odokativno da ih interesira kako napraviti jeftiniju verziju Greypa za kinesko tržište. C_1 lijepo izgleda i Mate ga već godinama seli od sajma do sajma ali kupaca nema pa ne znam što bi ga onda masovno proizvodili u Kini osim ako i tu ne žele neku light verziju, mislim da bi bila daleko bolja ideja proizvoditi električni sedan za kinesko tržište.

Inače, googlao sam malo za našeg frenda oftamologa koji ima neke stealth osobine jer ima nekih intervjua u kojima osobno tvrdi da je kupio i vozio C_1 ali nekim čudom ne postoji nijedna slika. Ali našao sam ovo, izgleda da je 2014 uveo u USA tri do četiri Greypa.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 19.04.2017., 07:16   #6002
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Due dilligence znaci da ce u kini rastaviti auto, pogledati da li se ima sta za ukrasti od tehnologije, i onda zakljuciti da nema nista korisno (nasli, ne nasli) i raskinuti ugovor..
Kineska posla


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Ako Kinezi zaista u tome autu nađu nešto inovativno a što sami nisu bili u stanju napravit prvi ću priznat da nisam bio u pravu

Inače, samo kloniranje auta ili kojega dijela auta od strane Kineza bi bila potvrda kvalitete toga proizvoda ili njegove atraktivnosti na tržištu.
Tj. da je taj auto do sada bio ono što se tvrdilo da jeste, Kinezi bi već od nakasnije 2013. isti takav auto proizvodili serijski.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 19.04.2017., 07:17   #6003
Situacija se zaoštrava. Dolazi "Ferrari killer".
Za četvrtinu Rimčeve cijene


http://asia.nikkei.com/Business/Comp...ctric-vehicles
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 19.04.2017., 10:41   #6004
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Manje više je sve import from čajna, jedino ako žele vidjeti konkretno kako spajaju baterije kod Mate. Ja bih rekao odokativno da ih interesira kako napraviti jeftiniju verziju .......
Kako spajaju baterije (prema onome kako se može), pa ako je ovaj kopirao 'teslu' onda ima isto to ili nešto malo lošiju izvedbu (a bolju? već bi se on hvalio time) samo što se izreklamirao i što to jedini hoće raditi za druge auto proizvođače, i to megawat što je ipak neko jamstvo znanja..a možda je i kvaka u cijeni rada, jer sve te baterijce treba spojiti i to precizno u veliliki akumulator i da sve šljaka bez da se kvari...oni su to uspjeli u Hr. i to je po meni puno ali je to sve što mogu..(zasad ili i inače jer to je polje znanosti i ulaganja u istraživanja, materijala, mikro razine..proizvoditi baterije)
Dakle on je između priče o exkluzivnosti (koju ima polovično kao i brand..cilj kao..ugurati se među one top koji proizvode par komada godišnje) i nekekve inovativnosti (koju također nemože pokazati ali se reklamira tako)
Jedino što ima kao činejnicu (a toga se i drži) je ubrzanje s mjesta do stotke.

Zadnje uređivanje Fantasist : 19.04.2017. at 10:55.
Fantasist is offline  
Old 19.04.2017., 12:08   #6005
Toliko dobro šljaka taj njegov "provjereni sistem" da su novinari EVO magazina u nekoliko sati testiranja zabilježili 5 resetiranja istoga.

Sad, zamisli da voziš autoputem ili pretječeš neke aute na magistrali i auto baš u tom trenu odluči da mu treba resetiranje...

Kuiš?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 19.04.2017., 18:25   #6006
Zenuto a najnaj-naprednija tehnika ('trendovi u autoindustriji 21.st.) na planeti,
se nalazi ispod haube. (pitam se što im vojna industrija ima na to reći)
Dobio je 3ku u tom testu, ako se dobro sjećam..al' kad je to bilo, pa popravili su to. Ide po ravnome ako ništa drugo... ispod 3 sekunde, najbrži sam.

Eto prijedloga, aluminijska karoserija u kombinaciji s kompozitima.
I puno više hraborsti u dizajnu a da stvar bude funkcionalna naravno pošto je to high tech. Znači pusti šavove na sjedalima i kožu, sporedno.

Nekako mi se čini da će na godinu (ako se ne varam, novimodel) zinuti, kada se pojavi novi 'tesla roadster'. Sve to će imati (ubrzanje i + vozljivost ili kompletni auto) a biti komercijalan i cijenom prihvatljiviji.
Fantasist is offline  
Old 21.04.2017., 15:10   #6007
Hrpa mojih kolega, poznanika i tako dalje je otisla u Rimac krajem 2016 godine i nakon budjenja odlazi od Rimca jer su skuzili da je to sve fejk. Ne raste placa kako su se obecavala brda i doline, financijski je bilo isto da su nekima place kasnile, klinci se tamo igraju dok ne skupe iskustvo pa ce i oni otici u prave auto firme i tako u medjuvremenu tamo vise kao na faksu jer nemaju doma niti obitelj niti ista pa im je to fora i bla bla. Govorim o VSS i vise. Ovi tehnicari kaj sklapaju nesto i lotaju oni nece otici jer im je tamo bolje nego na nekom skladistu i sto se tice posla i sto se tice place.
europe2seoul is offline  
Old 21.04.2017., 16:43   #6008
A na kojim poslovima su tamo radili?
I kolike su im otprilike bile plaće?

Daj malo detaljnije o tome.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 21.04.2017., 16:56   #6009
Gledam malo na rimčevoj facebook stranici šta ima novoga pa vidim da je u pohodu na Ameriku i između ostalog naletim i na ovaj video:

https://www.youtube.com/watch?v=vdkBkqI1oWM

I sve super, ženskica je stvarno slatkiš, ali vrag mi nije dao mira i uključim zvuk da čujem govori li išta pametnog. Čim je rekla RimaK momentalno sam ugasio (a to je bilo praktički na samom početku) i zažalio što sam uopće palio zvuk.

Pa kolika seljačina moraš biti da si amerikaniziraš prezime

Nek se ugleda na legendu:
https://www.youtube.com/watch?v=0Yr4dk2pxUA
Brick Top is offline  
Old 21.04.2017., 17:02   #6010
Ma da, Mate je i sam za sebe u više navrata govorio Rajmek, čak i u njegovim facebook filmićima koje je snimao kod sebe u firmi.

Jebo čovjeka koji si ni vlastito ime ne usudi izgovoriti pred strancem.
eqinor is offline  
Old 21.04.2017., 17:12   #6011


To sam i ja primjetio
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 21.04.2017., 20:53   #6012
Rajmek. Mejt Rajmek. Ejđent dabl ou si-van.
_MK_ is offline  
Old 21.04.2017., 23:14   #6013

Najbolji su mi ti američani koji govore američanski....
Kad Rajmek ide u trgovinu kupiti prašak za veš Ariel on traži: Imate li možda Eriel?

(Inače, imao sam raspravu jednom sa jednom "američankom" koja me uvjeravala da se kaže Eriel)

Šalu na stranu, takve primitivne seljačine nas samo sramote u svijetu. Čovjek koji ne poštuje sebe, svoje ime i svoju zemlju može vani biti samo sprdačina.
Kerefek76 is offline  
Old 23.04.2017., 08:37   #6014
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
A na kojim poslovima su tamo radili?
I kolike su im otprilike bile plaće?

Daj malo detaljnije o tome.
pa VSS inzinjeri; storjari, elektronicari, programeri embedded sustava.
europe2seoul is offline  
Old 03.05.2017., 21:36   #6015
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Hrpa mojih kolega, poznanika i tako dalje je otisla u Rimac krajem 2016 godine i nakon budjenja odlazi od Rimca jer su skuzili da je to sve fejk. Ne raste placa kako su se obecavala brda i doline, financijski je bilo isto da su nekima place kasnile, klinci se tamo igraju dok ne skupe iskustvo pa ce i oni otici u prave auto firme i tako u medjuvremenu tamo vise kao na faksu jer nemaju doma niti obitelj niti ista pa im je to fora i bla bla. Govorim o VSS i vise. Ovi tehnicari kaj sklapaju nesto i lotaju oni nece otici jer im je tamo bolje nego na nekom skladistu i sto se tice posla i sto se tice place.
Zanimljivo, nije otišlo "hrpa" ljudi već dvoje VSS ljudi iz R&D od kraja 2016.

Što se plaća tiče to se dogovara ponaosob, ali činjenica da 2 godine dobivaju titulu "Najbolji Poslodavac" od portala MojPosao nešto govori o tome kako je tamo raditi.
__________________
...:::Ja sam bez tebe i ta tvoja oka mila, kao sivi soko' bez krila:::...

Zadnje uređivanje sp0ck : 03.05.2017. at 21:47.
sp0ck is offline  
Old 03.05.2017., 21:59   #6016
Bilo koja titula koju dodjeljuju naši mediji ne govori baš ništa. Pogotovo kada se ti mediji bave Rimcem.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 03.05.2017., 22:11   #6017
Štima, samo ovo ne dodjeljuju mediji nego portal MojPosao.
__________________
...:::Ja sam bez tebe i ta tvoja oka mila, kao sivi soko' bez krila:::...
sp0ck is offline  
Old 03.05.2017., 22:34   #6018
Quote:
sp0ck kaže: Pogledaj post
Štima, samo ovo ne dodjeljuju mediji nego portal MojPosao.
speaking of, bakic me blokirao na fejsu nakon prvog komentara na temu rimca
gmit is offline  
Old 04.05.2017., 09:44   #6019
jeje
u njega totalitarne
tendencije
nezgodan2 is offline  
Old 04.05.2017., 11:00   #6020
Quote:
sp0ck kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, nije otišlo "hrpa" ljudi već dvoje VSS ljudi iz R&D od kraja 2016.

Što se plaća tiče to se dogovara ponaosob, ali činjenica da 2 godine dobivaju titulu "Najbolji Poslodavac" od portala MojPosao nešto govori o tome kako je tamo raditi.
To dvoje je valjda i cijeli razvojni odjel.....

Osim ako ne misliš da Rajmek plaća 20 inženjera da 10 godina razvijaju top proizvod koji će se prodavati za 15.
Kerefek76 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.