Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 18:51   #1
Otkup

Poljoprivredom se bavim amaterski, iz hobija. Trenutno imam vrt i mali voćnjak dosta miješanog voća (kruške, jabuke, šljive i breskve), ali i više od 2 ha neiskorištene zemlje na kojoj su nekoć bili vinogradi.

Već duže vrijeme planiram ući ozbiljnije u poljoprivredu i važem sve moguće opcije. Osoba sam koja sve izračuna 10 puta prije nego napravi nešto tako da sam naišao i na neke dosta dobre opcije što se tiče voća i orašastih plodova. Vrijeme i uloženi novac mi i nisu tolika briga, ali u svemu tome se nalazi jedna velika nepoznanica, a to je otkup.

Ne poznajem ljude koje se ozbiljno bave poljoprivredom, a na internetu se ne može naći puno informacija o otkupu u Hrvatskoj i za čim je najveća potražnja. Zanima me kakva su vaša iskustva s tim i imate li više informacija?
-tojeto- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 22:40   #2
Lp, nisi napisao odakle si ali da ti probam odgovoriti makar djelomično na pitanje o otkupu.. I sama se bavim poljoprivredom ali prodajem na malo odnosno na tržnici. I to ti je najbolja prodaja vlastitih proizvoda. Sam određuješ cijenu što prodaš novci su ti uvijek u đepu.. Otkupljivači vole diktirati cijenu i najčešće čekaš na pare.. Prodati možeš na veliko odnosno švercerima i hladnjačama na svakom malo boljem pijacu.. Za neki ozbiljniji otkup potrebna ti je kolicina robe...
Lana1806 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.