Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2017., 15:06   #2441
http://i275.photobucket.com/albums/j...pswuq3vivn.jpg

Ljudi koja je ovo buba? Jučer sam čistija sobu i dignem madrac, i s donje strane madraca jedna stoji kao. Usišem nju i onda dignem sve izvadim škafete ispod kreveta i nađem još jednu u škafetu. Nakon toga sam poludija, diga sam sve živo iz tih škafeta pobaca pola stvari usisa opra itd. Ujutro se budim kad ono po madracu mi šeta još jedna. Nakon toga rastavljam sve živo, u jednom kutu nalazim praznu kukuljicu od bube i još 3 šta se mrdaju.

Šta je ovo i kako se riješit ovih nametnika. Ako su otišli iza ormara morat ću cilu sobu rastavit.

Gledajući slike po internetu pronaša sam da je vjerojatno Šareni kornjaš, ili Carpet Beatle. Kako se riješit ovih sranja. Jeli moguće da iako sam ja usisa sve vidljive ličinke da su još negdje ostala jaja? Kolike su veličine ta jaja od ovog govna, najbolje da spalim madrac čini mi se.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.01.2017. at 13:55. Reason: spajanje postova - koristiti edit + prevelika fotografija
naranca iz splita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:55   #2442
Quote:
naranca iz splita kaže: Pogledaj post
Gledajući slike po internetu pronaša sam da je vjerojatno Šareni kornjaš, ili Carpet Beatle. Kako se riješit ovih sranja. Jeli moguće da iako sam ja usisa sve vidljive ličinke da su još negdje ostala jaja? Kolike su veličine ta jaja od ovog govna, najbolje da spalim madrac čini mi se.
možda su u madracu, možda su u tepihu, u ormaru, možda su u kužini ili u parketu...

pogledaj sve, špricaj biokilom i ostalim raspoloživim...
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 23:38   #2443
Attack of the Carpet Beatle...
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 23:34   #2444
Quote:
luna_lunatik kaže: Pogledaj post
možda su u madracu, možda su u tepihu, u ormaru, možda su u kužini ili u parketu...

pogledaj sve, špricaj biokilom i ostalim raspoloživim...
Samo je u mojoj sobi. Već godinu dana bi vidija u mjesec dana 2 ili 3 jedinke odrasle i pobija bi sve to. Uvik sam se pita odakle dolaze. Provjeria sam sav namještaj sve, mogu bit jedino ispod parketa ili jajašca na madracu da ih ne vidim, ali toliko često to usisavam da mi nije jasno. Očaj teški.

Kakav je to biokill, jeli sigurno za mene ili ću morat zračit sobu tjedan dana?
naranca iz splita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 04:23   #2445
Biokill je bezopasan za ljude.

Pripaziš jedino ako imaš mačku (da ne liže dok je friško).


Mislim da je nekih 30kn u DMu ili nekom većem marketu.


lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:51   #2446
snimljeni ovih dana

Koja je ovo

... ptica?

http://imgur.com/a/D0DVg
http://imgur.com/FcQQQqm

... gusenica? Ovakve kolone formira na proljeće.

http://imgur.com/kYUuzSt
kometz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 15:44   #2447
Nažalost nemam sliku onoga što me zanima, alii možda će netko raspoznati samo po opisu.

Dakle, oduvijek imam blago strahopoštovanje od paukova, ali otkako sam iz Slavonije preselila u Zagreb to se pojačalo na n-tu.
Uselila sam u stan vrlo blizu Miroševačkog groblja, bio je 9.mj, puno zelenila u dvorištima naselja. Tek uselila, čistim prostoriju, tj. jedan visoki ormarić pored kojega je stajao otvoreni prozor, ormarić je ostao otvoren dok sam ja otišla po stvari.. kad sam se vratila vidjela sam nešto što nikad nisam mislila da ću vidjeti:
Crni pauk, OGROMAN, veličine najmanje 8 cm s nogama, vjerujem i veći kad bi ispružio noge - na postraničnoj stjenci unutar ormarića.

Ja sam toliko protrnila i na prvu sam bila uvjerena da je to naljepnica, jer za cijelog svog života u Slavoniji nisam nikada vidjela išta slično. Površinom je zauzeo 1/3 tog najgornjeg odjeljka. Imao je deblje noge i deblje tijelo, ali opet skroz proporcionalno građen i potpuno crn. Ono što me strašno šokiralo je njegova veličina, dotad sam bila uvjerena da toga ima samo u Australiji. Da se razumijemo, prirodnjak sam i volim prirodu, životinje i imam dosta znanja, ali ovo mi je još uvijek misterij i nisam nikad vidjela išta slično.

Zanimljivo što je bio u paru, pretpostavljam da je to bila ženka, nakon što je uklonjena, našli smo u istom odjeljku istog takvog crnog, ali manjeg. Nisam ga imala ja hrabrosti ukloniti, nego gazda i ni njemu iskreno nije bilo svejedno, potrošio je pola Raida, ali ga je na kraju morao uzeti i baciti u wc školjku i 2 puta povući vodu. Znam da je možda glupo, ali od tada se moj strah jako povećao, a možda bi se i smanjio kada bih samo znala koje je vrste bio da malo istražim.
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:53   #2448
Quote:
maxpayne kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu........Je li ova mačka muškog ili ženskog spola? Dok je bila manja nije ovako izgledala pa sam mislio da je ženskog ,a sada mi više nije jasno.

To je muška mačka, iako vjerojatno to već znaš pošto je prošlo dosta vremena od tvog posta .
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 02:29   #2449
Najveće što možeš sresti u Hrvatskoj je "Lycosa tarantula"/pauk vučjak.
No ne bi ga trebalo biti u Zagrebu, osim ako je slučajno dospio tamo.


No kod nas nema ništa opasnog (ako nemaš alergiju koju ima tek mali postotak ljudi) osim famozne crne udovice, a ona nije bila sigurno.
Ostali pauci mogu ostavit samo lokalnu oteklinu koja nije opasnija od pčelinje.

Tako da je sav taj strah zapravo iracionalan (čisto da zadržiš tu misao za drugi put).
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:04   #2450
Quote:
lik_vž kaže: Pogledaj post
Najveće što možeš sresti u Hrvatskoj je "Lycosa tarantula"/pauk vučjak.
No ne bi ga trebalo biti u Zagrebu, osim ako je slučajno dospio tamo.


No kod nas nema ništa opasnog (ako nemaš alergiju koju ima tek mali postotak ljudi) osim famozne crne udovice, a ona nije bila sigurno.
Ostali pauci mogu ostavit samo lokalnu oteklinu koja nije opasnija od pčelinje.

Tako da je sav taj strah zapravo iracionalan (čisto da zadržiš tu misao za drugi put).
Bravo! Hvala puno na odgovoru. Malo sam čitala i veličina i oblik se definitivno poklapaju po opisu, osim boje. Ovi moji su bili skroz crni ili možda tamno smeđi.. Što se tiče ponašanja, da, iznimno su bili brzi obzirom na veličinu, a obzirom da su bili u paru pretpostavljam da su bili u procesu parenja, pošto to zna potrajati nekoliko sati.
I slažem se naravno da je strah iracionalan, ali što ću.. Malo mi je lakše sada jer znam o kome se radi i uglavnom bježe od ljudi.
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 22:48   #2451
Mislim da ipak to nije bio tvoj pauk. Ovi na slikama su nekako premali, a tvoj je (ako se dobro sjećam) zauzimao 1/3 police noćnog ormarića
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:31   #2452
Quote:
Hannan Ball kaže: Pogledaj post
Mislim da ipak to nije bio tvoj pauk. Ovi na slikama su nekako premali, a tvoj je (ako se dobro sjećam) zauzimao 1/3 police noćnog ormarića
Ne nocnoga, nego onoga u kupatilu. Visina jednog odjeljka je oko 30ak cm, a obzirom da ovi narastu oko 10 cm, taman se poklapa. Ne znam koji bi drugi mogao biti..
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 21:08   #2453
Pozdrav ljudi, trebam pomoć.
U stanu primjećujem s vremena na vrijeme bubicu koja mi izgleda poput bubamare, crna je i ima sitna krilca, smeđe šare.
Uspio sam kako tako fotografirati. Molim pomoć, nadam se da su bezopasne. Ako uhvatim koju veću pošaljem novu fotku.

Slika

Hvala
StijaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 16:26   #2454
Ima li koga na temi
StijaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:22   #2455
da odeš koju stranicu u nazad možda bi našao odgovor...
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:06   #2456


Jucerasnji "ulov"
Nocni leptir , kaj ne?!



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:36   #2457
Saturnia Pyri / Veliko noćno paunče
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:21   #2458
poslijednji tjedan sam naišla na 2 kom
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:25   #2459
Uuuuu, ima i zgodan naziv uz to koliko je i pojavom zgodan.

NEgo, s obzirom da mu je trup ovelik, kao " debeo" , jeli glupo i naivno zaključiti da je ta jedinka bila spremna da polježe jaja?

Ili, ma idem ja guglati da vidim uopće i ciklus i sve.

Edit : paaaa, nema baš nešto o ovome leptiru na gugletu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 14:29   #2460
A jucer sam naisla na brdo ovih zverki!!




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.