Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2016., 15:18   #341
krećeš u CzSs
procedura je identična kao i da ste u braku, jer ste zakonski ionako izjednačeni u svim pravima i obvezama
ovaj drugi proces možete pokrenuti paralelno na općinskom građanskom sudu, i usput napraviti sporazum, jer ćete se inače suditi....pa, prosjek trajanja parnica za podjelu izvan/bračbe stečevine u rvackoj je 11,5 godina
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 16:32   #342
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
krećeš u CzSs
procedura je identična kao i da ste u braku, jer ste zakonski ionako izjednačeni u svim pravima i obvezama
ovaj drugi proces možete pokrenuti paralelno na općinskom građanskom sudu, i usput napraviti sporazum, jer ćete se inače suditi....pa, prosjek trajanja parnica za podjelu izvan/bračbe stečevine u rvackoj je 11,5 godina
Hvala!
jel to ovako izgleda po koracima:
- zovem pripadajuci CZSS da dogovorim termin (prije toga pokusamo sporazumno ispuniti sljedece obrasce http://www.mspm.hr/novosti/vijesti/o...teljskoj_skrbi
ako sve uspijemo sve sporazumno dogovoriti (oko djece), da li je nekakva odluka CZSSa (prema tom nasem planu) dovoljna ili konacnu odluku mora napisati sud? "mirenje" je i dalje obavezno ili ako je sve sporazumno mozemo to izbjeci?
- sto se tice imovine - da li je dovoljan nekakav ugovor potpisan i ovjeren kod biljeznika? da se ne pojave nakon par godina kakvi novi momenti...

i kako izgleda druga varijanta, ako se ne mozemo dogovoriti?
mislim na ovaj prvi dio (djecu)
miaz zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 21:41   #343
Molim pomoc. Vrijedi li spranca s pocetka ove teme o sporazumnom raskidu braka i kam se ona nosi?

Partneri nemaju zajednicke djece, reeeecimo da ce se uspjeti dogovoriti oko imovine. Te imovine ni nema prakticki jer su u brak donijeli svako svoje ponesto.
jasamopjevam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 13:50   #344
Quote:
jasamopjevam kaže: Pogledaj post
Molim pomoc. Vrijedi li spranca s pocetka ove teme o sporazumnom raskidu braka i kam se ona nosi?
Vrijedi.
Nosi se na sud.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 09:46   #345
Quote:
miaz zg kaže: Pogledaj post
Hvala!
jel to ovako izgleda po koracima:
- zovem pripadajuci CZSS da dogovorim termin (prije toga pokusamo sporazumno ispuniti sljedece obrasce http://www.mspm.hr/novosti/vijesti/o...teljskoj_skrbi
ako sve uspijemo sve sporazumno dogovoriti (oko djece), da li je nekakva odluka CZSSa (prema tom nasem planu) dovoljna ili konacnu odluku mora napisati sud? "mirenje" je i dalje obavezno ili ako je sve sporazumno mozemo to izbjeci?
- sto se tice imovine - da li je dovoljan nekakav ugovor potpisan i ovjeren kod biljeznika? da se ne pojave nakon par godina kakvi novi momenti...

i kako izgleda druga varijanta, ako se ne mozemo dogovoriti?
mislim na ovaj prvi dio (djecu)
dogovor van je najbolja opcija, nemojte ni pomišljati na nešto drugo

kako izgleda ako se ne možeze dogovoriti?
pa, najmanje 1,5 g.suđenja, vještaćenja, dokazivanja tko je podobniji i bolji roditelj, a svi članovi sustava, CZSS, sud itd. na svaku vašu primjedbu reći će "pa zašto se niste dogovorili?"
i svaki podnesak odvjetnika, izlazak na sud ili bilo gdje - 1250 kn
bez troškova vještaćenja:klap:
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 14:07   #346
Može pomoć, jer stvarno ne znam od kud krenuti. Planiramo pokrenuti proces rastave. Imamo dvoje djece od 6 i 9 godina. Stan je pod kreditom, auto je na supruga. Oko stana, auta i skrbništva ćemo se dogovoriti.
Može mi netko reći šta je prva stvar koju moramo napraviti? Šta da napišem i gdje da odnesem, pošaljem ili se samo negdje pojavim. Nakon toga će nas valjda uputiti :-) Živimo na zapadnom dijelu grada, općina Podsused.
Alimentacija kreće od postupka ili od rješenja?
Hvala!
Vito1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 14:41   #347
Quote:
Vito1975 kaže: Pogledaj post
Može pomoć, jer stvarno ne znam od kud krenuti. Planiramo pokrenuti proces rastave. Imamo dvoje djece od 6 i 9 godina. Stan je pod kreditom, auto je na supruga. Oko stana, auta i skrbništva ćemo se dogovoriti.
Može mi netko reći šta je prva stvar koju moramo napraviti? Šta da napišem i gdje da odnesem, pošaljem ili se samo negdje pojavim. Nakon toga će nas valjda uputiti :-) Živimo na zapadnom dijelu grada, općina Podsused.
Alimentacija kreće od postupka ili od rješenja?
Hvala!
alimentacija kreće od trenutka prestanka bračne zajednice, dakle od časa kad se jedno od vas odselilo
savjet : uplata na račun onog tko prima alimentaciju
prvo morate podnijet zahtjev za Sporazumni razvod braka, na urudžbeni zapisnik u nadležni CzSS Susedgrad, to ti je Vrapče aleja, na stanici busa na aleju Bologne, petkom ne rade za stranke

Oni će vas onda dalje uputiti, dati vam da ispunite Plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi, i morate proći postupak posredovanja
bračna se stečevina dijeli u odvojenom procesu, nadležan je Općinski građanski sud u Zagrebu, ako se dogovorite, ovjerite to na sudu i čekate presudu
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 18:05   #348
Vrijedi li još uvijek predložak s prve strane? Mislim na sporazumni zahtjev. Je li se mjesto mijenjalo.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 23:54   #349
Molim pomoc: sestra koja ne zivi u HR pokrece rastavu braka (vjencani u ST). Shvatila sam iz prethodnih postova da se podnosi zahtjev pri nadleznom sudu. Ako je sporazumno, treba li ukljucivati CZSS (dvoje maloljetne dijece) i koliko rocista je neophodno? Hvala :-)
crnasplicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:56   #350
napisala sam zahtjev za sporazumni po predlošku s prve stranice i sve je ok (znam da dosta ljudi pita jel još vrijedi).

s obzirom da je naš sud spojen sa općinskim mi smo predali papire 19.5. i rečeno nam je da će nas zvati na ročište. danas je stiglo rješenje, razvod je riješen (ne znam kak se drugačije izrazit ) 30.5.. iznenadila sam se kad sam vidjela rješenje jer sam očekivala poziv na ročište, ali nama je ovak još bolje.

nemamo djece, nemamo zajedničke imovine, sporazumni. znači rješeno u 10 dana i za 200 kn

e da, s obzirom da se sud u mom gradu više time ne bavi, imali smo opciju da predamo njima, pa oni proslijede; odnesemo osobno na općinski ili pošaljemo poštom. u tom slučaju čak nismo morali ni ići zajedno, ja sam sve riješila, a on je samo potpisao


EDIT
sad sam se sjetila. samo je trebalo kraj imena i prezima (na početku) napisati i OIB-e.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 01:15   #351
koliko u prosjeku, ako netko zna, traje postupak sporazumnog razvoda (ako smo se sve dogovorili, czzs odradili, plan za dicu i rjesenje od czzs-a dobili) nakon predaje papira na sud?

jedno rociste pretpostavljan i onda rjesenje o razvodu od suda? kolko se za to otprilike ceka?

(ako je u pitanju, zbog broja predmeta, veca sredina, grad, Zg, St, Ri, Os)
__________________
“Sleep late, have fun, get wild, drink whiskey and drive fast on empty streets with nothing in mind but falling in love and not getting arrested.” H.S.T.
Jack Daniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 09:34   #352
zavisi koliko imaš sreće
mislim da je 3 mjeseca realmi okvir
onda Rješenje, pa pravomoćnost, ako se na ročištu obje strane odreknu prava na žalbu, još mjesec dana
sve u svemu, minimalno 4 mjeseca
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 11:20   #353
dakle samo jedno pitanje u vezi sporazumnog razvoda bez maloljetne djece:treba li ovjeriti kod javnog bilježnika obrazac za rastavu?
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:17   #354
ne treba
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 09:13   #355
Pokrenula sam sporazumni razvod braka , sve smo se uspjeli dogovorit. Socijalnu smo riješili bez problema. Papire na sud sam predala 10.10 i dobila sam poziv da dođem na sud 22.10. Zanima me dali idemo kod suca na raspravu ili idemo samo po rješenje.
vanne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 23:28   #356
Quote:
vanne kaže: Pogledaj post
Pokrenula sam sporazumni razvod braka , sve smo se uspjeli dogovorit. Socijalnu smo riješili bez problema. Papire na sud sam predala 10.10 i dobila sam poziv da dođem na sud 22.10. Zanima me dali idemo kod suca na raspravu ili idemo samo po rješenje.
Mislim da je u pitanju rasprava jer mi smo rješenje dobili doma. Taj dio su izbacili kod sporazumnih bez djece, ali mislim da kad su i djeca u pitanju onda uvijek ima bar jedno ročište.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:05   #357
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Mislim da je u pitanju rasprava jer mi smo rješenje dobili doma. Taj dio su izbacili kod sporazumnih bez djece, ali mislim da kad su i djeca u pitanju onda uvijek ima bar jedno ročište.
Da. I mi smo nakon centra dobili poziv na sud, gdje su nam pročitali što smo izjavili na centru, napisali zapisnik i poslali nas van da ispunjavamo neki papir za statistiku dok oni napišu rješenje.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 06:55   #358
Da li je ovo pravilno napisano.

Split 24 01 2017

Opcinski sud Split
Andrije Hebranga 44
21000 Split

Predlagatelj: Ivan Matxxxxxxxic Brda 24 21000 Split
OIB 035xxxxxxxx
Predlagateljica: Marija Matxxxxxxxic Brda 24 21000 Split
OIB 964xxxxxxxx

Sporazumni zahtjev za razvod braka

Ivan Matxxxxxxxic i Marija Matxxxxxxxic sklopili su brak 12 01 1997 odine u Splitu,koji je upisan u maticu vjencanih maticnog ureda Split za godinu 1997 pod rednim brojem 00012 sto se moze ustanovit uvidom u izvadak iz matice vjencanih u prilogu.

Ivan Matxxxxxxxic i Marija Matxxxxxxxic nemaju zajednicke maloljetne djece niti djece nad kojom ostvaruju roditeljsku skrb nakon njihove punoljetnosti.

Zbog trajno poremecenih ljudskih odnosa koji su nepopravljivi stranke su saglasne da daljnji zajednicki suzivot nije vise moguc.
Zato zbog takvog stanja Ivan Matxxxxxxic i Marija Matxxxxxxic predlazu naslovnome sudu da donese presudu kojom se razvodi brak.


Ivan Matxxxxxxxic Marija Matxxxxxxic

........................ .........................
kishober is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:19   #359
https://www.egzemplar.com/pojedini-u...braka-2252-464
Dugi72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:00   #360
Imam jedno pitanje u vezi rastave braka ako mi netko može odgovoriti:
cura je u "fazi" rastave, ima dijete od 2 god.Podnijela je tužbu prošle godine u 9 mjesecu,prošla je ona mirenja s time da se njen muž niti jednom od tri puta nije pojavio i koliko kužim se u to, sve je takoreći riješeno i rečeno joj je da će konačno riješenje/poziv o rastavi dobiti polovicom ovog mjeseca, međutim još uvijek nije dobila nikakvu kuvertu,poziv,rješenje,šta već. Pitala je u czss-u o toku rastave,kad će to biti riješeno već jednom i tamo su su otkantali i rekli da nema ona šta dolazit nek čeka doma..
Zanima me ako netko zna tko je prošao to, koliko otprilike traju takve rastave koje su pokrenute tužbom a ne sporazumno?

Hvala
Black Magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.