Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2006., 19:52   #1
Korozoja iliti hrđa

Prekrivanje hrđe bojom

Na staroj veš mašini koja je još u dobrom stanju pojavila se hrđa (s vanjske strane).
Kojom je bojom prefarbati, trebam li prethodno skinuti hrđu,...

Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.05.2017. at 13:57. Reason: Umetanje naslova u post zbog spajanja tema
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 00:13   #2
Quote:
splicanka4zagreb kaže:
Na staroj veš mašini koja je još u dobrom stanju pojavila se hrđa (s vanjske strane).
Kojom je bojom prefarbati, trebam li prethodno skinuti hrđu,...

Treba skinut hrdu, pobrusi malo papirom i cetkom obrisi nitrom i pofarbaj prvo temeljnom bojom(za ta bolje nitro) i onda lak u boji, sprej.
Ili hemerit, al isto ocisti prije jer nije boja svemoguca.
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 08:00   #3
Hvala!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 18:28   #4
Hrđa na satelitskoj anteni

Pozdrav svima, dugo nisam koristio satelitsku antenu koja je cijelo vrijeme stajala na krovu, pa sad na njoj ima dosta hrđe. Sad bi je htio ponovo upogoniti i maknuti tu hrđu, pa me zanima što i kako je najpametnije napraviti?

Hvala
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 22:26   #5
Pusti satelitsku da počiv au miru i nabavi si MaxTV
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 22:42   #6
mislim da ti je novi tanjur jeftiniji od piksne boje
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 00:51   #7
Ne koristim za TV nego radim antenu za wireless tako da MaxTV otpada I meni se nekak činilo da bi me novi tanjur manje koštao... Al reko da probam. Budem sutra do dućana skočio da vidim cijene.
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 07:36   #8
Quote:
splicanka4zagreb kaže: Pogledaj post
Na staroj veš mašini koja je još u dobrom stanju pojavila se hrđa (s vanjske strane).
Kojom je bojom prefarbati, trebam li prethodno skinuti hrđu,...
Quote:
lego kaže: Pogledaj post
Treba skinut hrdu, pobrusi malo papirom i cetkom obrisi nitrom i pofarbaj prvo temeljnom bojom(za ta bolje nitro) i onda lak u boji, sprej.
Ili hemerit, al isto ocisti prije jer nije boja svemoguca.
A da se ne bi gnjavila sa nabavkom potrebnih sirovina po željezarijama, već sve imaš u samoj kupaonici:
papir(poželjno Golub od Palome) i četka je kraj WC-a
Umjesto nitra može i aceton
Lak, onaj za nokte možda ti stoji i na samoj vešmašini. Tamo ti je onda i rašpica, u slučaju da je hrđa uznapredovala
Sprej može i lak ta kosu, kako bi mašina dobila visoki sjaj
Nemoj uključivat vešmašinu 24 sata da prilikom centrifuge od vibracija lak ne popuca.

I što je najgore, ozbiljan sam

Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 10:17   #9
Ja bih ipak savjetovala da to prijeđeš sa pretvaračem hrđe (ferrosan ili ivarost) prije farbanja, jer samo mehaničko skidanje hrđe obično nije dovoljno.

Za prefarbati oštećenje prilično su dobri oni mali korekturni emajl lakovi baš za te svrhe. Ambalaža izgleda kao lak za nokte.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:03   #10
iako obrusiš sve i to urediš nema šanse da pogodiš nijansu boje pa da to izgleda lijepo....napraviš si u specijaliziranim ducanima malo farbe za na kist ili u spreju i dobiješ identičnu nijansu boje i nekuži se ama baš ništa...ja radio...kao novo
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 22:25   #11
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
A da se ne bi gnjavila sa nabavkom potrebnih sirovina po željezarijama, već sve imaš u samoj kupaonici:
papir(poželjno Golub od Palome) i četka je kraj WC-a
Umjesto nitra može i aceton
Lak, onaj za nokte možda ti stoji i na samoj vešmašini. Tamo ti je onda i rašpica, u slučaju da je hrđa uznapredovala
Sprej može i lak ta kosu, kako bi mašina dobila visoki sjaj
Nemoj uključivat vešmašinu 24 sata da prilikom centrifuge od vibracija lak ne popuca.

I što je najgore, ozbiljan sam

a onu raspu i kamen za ribanje peta i tabana si zaboravio
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 06:09   #12
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
a onu raspu i kamen za ribanje peta i tabana si zaboravio
Izvinite, al ja to radim malom brusilicom! Brže ide!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 08:49   #13
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Izvinite, al ja to radim malom brusilicom! Brže ide!


Ali s kojim nastavkom - žičana četka ili brusni disk
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:23   #14
Čišćenje hrđe

Pozdrav svima,

Ne vjerujem da je ovo kod nas još znanstvena fantastika, ovo iz naslova je vani dostupno na svakoj polici, ali tu me čudno svi gledaju kada negdje pitam...

Znači pretvarač hrđe:

Npr:

http://www.wurth.ba/Public/OnlineSho...roductID=30042

https://www.youtube.com/watch?v=lodAfnIbVqM

Jel znate gdje ima kupiti u Zg-u? znači ne nužno ovaj proizvod s linka nego općenito taj tip proizvoda, svi su na istoj bazi ti pretvarači hrđe.
skyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 00:51   #15
Si gledao u Wurthu u Zgrebu (Kovinska ulica)? Mislim, ako ima u Wurthu u Bosni, mora biti i kod nas. Ili će barem imati neku informaciju o tome...

Iako, meni to djeluje kao i svaka druga antikorozivna zaštita, tj. svi ti premazi kemijski odreagiraju s hrđom (oksidom željeza) i pretvore ga u nešto stabilno. Ja imam neku tekućinu (nije mi pri ruci, a zaboravio sam naziv) koja "pojede" hrđu i pobijeli (za razliku od ovog wuthovog koji poplavi) - taj bijeli sloj ne treba poslije brusiti nego se može farbati preko njega...

Zadnje uređivanje mario_bla : 24.04.2017. at 01:08.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 05:40   #16
Ja sam prije par godina kupovao taj pretvarač marke "Brunox" u dućanu "Telack" kod V. Gorice.
Sigurno ga imaju i sad...
Skup je ali djeluje...

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
volum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 07:39   #17
Kod nas je ustaljen naziv "antirost" jer su valjda prve kemije te vrste uvezene iz njemačke ...

odeš u bilo koju trgovinu boja i lakova i tražiš antirost i dat će ti da biraš izmežu nekoliko različitih ..

btw, temu sam otvorio samo zato da vidim koji je to qurac pretvarač hrđe ..
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:05   #18
Quote:
strasilo kaže: Pogledaj post
Kod nas je ustaljen naziv "antirost"....
Ili antikorozin
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:40   #19
Loctite 7505

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk
mata2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:10   #20
Obični antikorozin je u osnovi fosforna kiselina, u tekućem obliku. Ovi "pretvarači hrđe" izgledaju kao nekaj drugo i čine mi se viskozniji, poput gela.
Možda griješim?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.