Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 12:07   #6501
Quote:
Fiorela kaže: Pogledaj post
Maturant sam ove godine, ali i dalje ne znam sto upisati, pravo mi je jedna od opcija. Kroz sve 4 godine imala sam odlicne ocjene, moze li mi itko dati savjet da li upisivati pravo ili ne?
1. Kod odabira fakulteta razmišljaj o struci za koju te fakultet kvalificira, jer se u konačnici fakultet ne studira zbog studiranja nego zbog posla koji ćeš raditi. Govorim to zato što kod nas ima prekrasnih studija s kojima je gotovo ne moguće zaposliti se. Pravnici danas imaju dobre šanse za zaposlenje. Međutim ima fakulteta s kojima bi ti šanse bile puno bolje, plaća bi ti bila bolja, mogućnost napredovanja bi ti bila veća itd.

2. Veliki faktor kod odabira fakulteta je kvaliteta samog studija. Studij te obrazuje za struku koju ćeš vjerojatno raditi do mirovine. Studirao sam na Pravnom fakultetu u Zagrebu, i studij je KATASTROFA (istina je što ljudi govore). Studenti masovno odlaze s tog faksa. Ako stvarno želiš studirati Pravo, nemoj ga studirati u Zagrebu (imaš Pravo u Splitu, Rijeci i Osijeku). Tu činjenicu uzima u obzir i sve više poslodavaca. Ako nemaš opciju studiranja izvan Zagreba - radije upiši neki drugi studij u Zagrebu koji "funkcionira", koji se da završiti u roku, i na kojem ćeš zapravo nešto i naučiti.
Aladdin123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 12:49   #6502
Tako je, faks je karastrofa teška. Svi ce ti govoriti da je važno razumijevanje, a važno je sve od riječi do riječi u biti.
Nitko ti se ne će posvetiti, biti ćeš samo broj. Prolazak ce ti ovisiti o onome tko ispravlja često. Usmeni o dobroj volji i koja si grupa.
Ima dosta "filtera" i to ne na samo prvoj godini. Masa predmeta koji nemaju veze sa pravom. Opća povijest, hrvatska povijest, socijologija, ekomomija, engl. To ti ima skupa minimum 2000 str.
Ako imaš živaca pasti zbog toga što "raspored recenica nije kao u literaturi" (Milotić ; Rimsko pravo), imaš volje učiti o francuskim ustavima, hamurabijev zakonik upiši.
Pišati ceš krv, uciti cijeli dan.
Sve ostalo su laži.
Zaboravi skriptice, kolokvije, i učenje od 10 dana za ispit.

I ako želiš, nemoj u Zagreb. Osijek ti je najbolji izbor. Cijeni se, imaš kolokvije, normalniji kriteriji, normalniji profesori. Malo su se postrožili nakon masovnog prebacivanja.
I ja imam želju se prebaciti, makar nisam u jako velikom zaostatku ako gledamo prosjek

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:35   #6503
Quote:
Pawrent kaže: Pogledaj post
Osijek ti je najbolji izbor. Cijeni se, imaš kolokvije, normalniji kriteriji, normalniji profesori.
Gdje se cijeni?

Iz Osijeka dolaze pravnici koji pojma nemaju jer je fakultet lagan. Ako ništa, Pravni u Zagrebu je uvijek imao veliki filter studenata.
Hammer Prime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:50   #6504
Cijeni se više nego prije! Možda nije izjednačen 100% ali se približio.
Ako u zg položiš kp(p), gp1/2 a u Osijeku završiš MP(P), upravna "znanost"/pravo da ti nitko ne će uzeti za zlo.

Znam neke koji su se prebacili. Bili su i zg solidni. Zapeli na MP ili GP2 i tamo završili. Kažu nije baš prelagano bilo. Ali bolje je radi kolokvija itd. Dečko se odmah zaposlio, u struci, u privatnoj firmi.

Ne vjerujem da mi u ZG-u imamo TOLIKO više znanja. Kod nas isto prolaze panjevi koji ne znaju na obiteljskom što je brak, na kpp što je istražni zatvor, na upravnoj znanosti koji ne znaju što radi Vlada itd. Toliko o kriterijima na našem faksu. Ali ruše na kibernetickoj teoriji, na tome što znači da je Ustav sezmiolog kaznenom procesu itd.

Uostalom, dok se položi zakon se promijeni i što znaš? Ništa više. Ja sam pobrao par boljih ocjena iz nekih predmeta (prevladavaju mi trojke u 90%) i misliš da ja to bolje znam od ovih sa 2 ili Osijeka?! Znam vraga...



Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:19   #6505
Quote:
Pawrent kaže: Pogledaj post
Cijeni se više nego prije! Možda nije izjednačen 100% ali se približio.
Ako u zg položiš kp(p), gp1/2 a u Osijeku završiš MP(P), upravna "znanost"/pravo da ti nitko ne će uzeti za zlo.

Znam neke koji su se prebacili. Bili su i zg solidni. Zapeli na MP ili GP2 i tamo završili. Kažu nije baš prelagano bilo. Ali bolje je radi kolokvija itd. Dečko se odmah zaposlio, u struci, u privatnoj firmi.

Ne vjerujem da mi u ZG-u imamo TOLIKO više znanja. Kod nas isto prolaze panjevi koji ne znaju na obiteljskom što je brak, na kpp što je istražni zatvor, na upravnoj znanosti koji ne znaju što radi Vlada itd. Toliko o kriterijima na našem faksu. Ali ruše na kibernetickoj teoriji, na tome što znači da je Ustav sezmiolog kaznenom procesu itd.

Uostalom, dok se položi zakon se promijeni i što znaš? Ništa više. Ja sam pobrao par boljih ocjena iz nekih predmeta (prevladavaju mi trojke u 90%) i misliš da ja to bolje znam od ovih sa 2 ili Osijeka?! Znam vraga...



Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Nikad se neće cijeniti jer ljudi koji ne mogu završiti Pravo u Zagrebu masovno završavaju u Osijeku. Suprotno se po mojim saznanjima nikada nije (a niti neće) dogoditi.

I naravno da onima koji su se prebacili u Osijek nije bilo prelagano jer su intelektualno podkapacitirani. A to što su završili u Osijeku sve govori o tom fakultetu.

Nije poanta u bubanju zakona napamet, već razumijevanju zakona. U Osijeku završavaju ljudi kojima nije jasno da (obična) šteta mora nastati da bi se mogla utvrditi. Ili da javna i nerazvrstana cesta ili nogostup ne mogu biti u privatnom vlasništvu.
Hammer Prime is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.04.2017., 19:51   #6506
Ni našim studentima na višim godinama nije jasno puno toga. Naslušao sam se takvih gluposti na usmenome da me glava bolila. Ne volim o kolegama govoriti loše, ali kada pred samu četvrtu godinu cura ne zna gdje se objavljuju zakoni RH... I prođe ispit Ili brkaju rješenje i presudu "to je isto". Postoji ozbiljni ispiti a postoje i neki ispiti koji nebi trebali biti toliko teški jer nisu realno toliko potrebni. Nemoj mi molim te reći da je OPPD toliko važan ispit da se mora raditi tolika drama oko tog ispita. Da je socijologija važan ispit. Da je u redu nekome dati 1 bod a ne 2 jer "raspored rečenica nije kao u knjizi" a odgovor je točan! Da ti smanje bodove jer ti nije odgovor isti kao raspored stavaka u zakonu. I sam znaš da se to događa.

Razumijevanje je važno, možda tebi, ali profesore zanima kako glasi od riječi do riječi - kolega, to ne piše u zakonu kako ste rekli a onda kažeš definiciju i ovi svrše. Da ne govorim o tome kako na usmenome daš odgovor iz knjige a ovaj kaže - to piše u knjizi, ali to nije točno

Netko možda zapne na 1-2 ispita i to ne znači da je glup i nesposoban. Ljudi postaju suci, odvjetnici i nakon osijeka, rijeke i splita.
Netko možda je par puta pao MP nakon 1 sat odgovaranja jer nije znao godinu konvencije. Što bi trebao život tratiti zbog toga i jel će zbog toga biti bolji pravnik kasnije?

Ne vjerujem da su studenti na pravu u ZG-u baš toliko nesposobni. Gdje u svijetu na roku prođe JEDAN čovjek pismeni i onda padne usmeni. Dakle na roku nitko nije prošao. (ako se ne varam KP prvi rok 2 mjesec). I OTPD 11 mjesec jedan prošao sa -2 . Ili kaa je bilo ono sa gp2 ili 1 kada je od 122 prošlo 10 ljudi- studenti nisu učili. To je toliko ružno...

Vrlo je ružno reći da je netko podkapacitiran intelektualno. I sam znaš kakvi su suludi kriteriji za 2 (svugdje je 2 50%, jedino je ovdje SVE za 2)
Nema boga i isusa da prođeš ispit sa 50 % znanja (prođeš pismeni a onda usmeni nema šanse). Svi koji ne mogu u glavi imati 700 str su intelektualno retardirani po nekima

Uostalom, treba razlikovati inteligenciju i mogućnost memorije. Postoje ljudi koji mogu u brzom vremenu popamtiti jako puno informacija ( i iste zaboraviti) a ne mogu rješiti ni jedan (ozbiljan) zadatak.

Jasno da trebaju postojati kriteriji, i znaju se koji su ispiti važni i što ljudima treba u praksi. Neka uvedu kolokvije barem i neka tu olakšaju. Ali ne... Na sreću sve manje ljudi upisuje Zagreb. Nadam se da ove godine će ostati pola mijesta, možda se malo spamete kada nestane novaca
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:31   #6507
Hvala na odgovorima
Pravo mi nije 1. Opcija nego samo jedna od mnogih, a kako nisam iz Zg, a planiram tu studirati mozete li mi reci sto je najbolje upisati u Zg?
Fiorela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:21   #6508
Dal ti je palo na pamet razmisliti čime se u životu želiš baviti?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:18   #6509
Quote:
Fiorela kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima
Pravo mi nije 1. Opcija nego samo jedna od mnogih, a kako nisam iz Zg, a planiram tu studirati mozete li mi reci sto je najbolje upisati u Zg?
kako mi možemo znat koji su tvoji afiniteti, kakve imaš ocjene i idu li ti matematika,, kemija, fizika, biologija itd.
Na kraju sama moraš odabrat s čime se u životu želiš bavit.
Malo je reči da ovaj faks ubije u pojam.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:05   #6510
Quote:
Hammer Prime kaže: Pogledaj post
Nikad se neće cijeniti jer ljudi koji ne mogu završiti Pravo u Zagrebu masovno završavaju u Osijeku. Suprotno se po mojim saznanjima nikada nije (a niti neće) dogoditi.

I naravno da onima koji su se prebacili u Osijek nije bilo prelagano jer su intelektualno podkapacitirani. A to što su završili u Osijeku sve govori o tom fakultetu.

Nije poanta u bubanju zakona napamet, već razumijevanju zakona. U Osijeku završavaju ljudi kojima nije jasno da (obična) šteta mora nastati da bi se mogla utvrditi. Ili da javna i nerazvrstana cesta ili nogostup ne mogu biti u privatnom vlasništvu.
Svi koji su studirali na Pravnom fakultetu u Zagrebu znaju da uspjeh tamo definitivno nema veze sa intelektualnim mogućnostima, nego je isključivo baziran na štrebanju beskonačne teorije
PFZG je izuzetno loš Pravni fakultet jer buduće pravnike nimalo ne priprema za posao u struci. Reci mi molim te: koliko si napisao žalbi na prvostupanjsku presudu iz kpp-a? Jesi li vidio ijedan ugovor o radu iz radnog prava? sastavljao aneks ugovora? koliko si tužbi radi naknade štete sastavio iz građanskog prava? prijedloga za upis prava vlasništva? ugovora o cesiji? prijedloga za ovrhu na temelju ovršne isprave?
Molim te me probaj uvjeriti da je štrebanje povijesti međunarodnog privatnog prava presudno znanje za budućeg mag. iur.

Vjeruj mi, kada ćeš se zapošljavati uvjerit ćeš se da je nebitno u kojem gradu si završio faks
Aladdin123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 00:19   #6511
Javna uprava

Pozdrav! PFZG mi je alternativa ako ne upadnem na anglistiku i lingvistiku na FFZG, i 2. izbor mi je javna uprava. Naravno zanima me kakav je studij, kakvi su profesori, kakva je praksa (ako je ima uopce) i jel se moze naci posao u struci ili barem nesto priblizno tome? Također i kolika je upisnina po semestru, posto tu informaciju nigdje ne mogu nac. Unaprijed hvala za bilo kakve informacije! ��

Zadnje uređivanje xhellystarx : 29.04.2017. at 01:06.
xhellystarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:00   #6512
... ono kad ti nakon obrane diplomskog daju da ispuniš anketu o zadovoljstvu i kvaliteti studija i kod pitanja 'koje kvalitete ste stekli nakon završenog studija?' jedino što ti pada na pamet jest titula i dobar trening živaca.

netko je spomenuo kako je Osijek na približno istoj razini kao i Zagreb po pitanju "težine". kako bi se objasnila onda činjenica da je ista osoba, koja je zapela na početku 3. godine u Zagrebu i preselila u Osijek, u Osijeku 99% ispita položila iz prvog pokušaja i sa visokim ocjenama? zar se u Osijeku "prosvijetlila"? i takvih primjera ima bezbroj.
slažem se sa činjenicom da su od prava u ZG napravili ludnicu, ali da je Osijek na istoj razini - nije i nikad neće biti.

također, ni u ZG ni u OS (ni igdje drugdje) novopečeni pravnik nakon završetka studija neće imati pojma o svojoj struci u praksi (čak ni u smislu nekih najjednostavnijih praktičnih znanja) i to bi se svakako čim prije trebalo promijeniti.

a da ne spominjem i prosperitet zapošljavanja te visinu plaće nakon završenog studija - jad i bijeda.
__________________
Not sure if I attract crazy or if I make them crazy.
justagirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 08:38   #6513
Quote:
Aladdin123 kaže: Pogledaj post
1. Kod odabira fakulteta razmišljaj o struci za koju te fakultet kvalificira, jer se u konačnici fakultet ne studira zbog studiranja nego zbog posla koji ćeš raditi. Govorim to zato što kod nas ima prekrasnih studija s kojima je gotovo ne moguće zaposliti se. Pravnici danas imaju dobre šanse za zaposlenje. Međutim ima fakulteta s kojima bi ti šanse bile puno bolje, plaća bi ti bila bolja, mogućnost napredovanja bi ti bila veća itd.

2. Veliki faktor kod odabira fakulteta je kvaliteta samog studija. Studij te obrazuje za struku koju ćeš vjerojatno raditi do mirovine. Studirao sam na Pravnom fakultetu u Zagrebu, i studij je KATASTROFA (istina je što ljudi govore). Studenti masovno odlaze s tog faksa. Ako stvarno želiš studirati Pravo, nemoj ga studirati u Zagrebu (imaš Pravo u Splitu, Rijeci i Osijeku). Tu činjenicu uzima u obzir i sve više poslodavaca. Ako nemaš opciju studiranja izvan Zagreba - radije upiši neki drugi studij u Zagrebu koji "funkcionira", koji se da završiti u roku, i na kojem ćeš zapravo nešto i naučiti.
Po čemu ti zaključuješ da poslodavci ne uzimaju u obzir mjesto završetka fakulteta?
Vjerujem da bi se danas to itekako trebalo uzeti u obzir prilikom zapošljavanja s obzirom na ekspanziju fakulteta.
Ma nije isto završiti u Zg, Split, Mostar. Poznajem nekoliko pravnika, onih koji su završili Osijek i onih koji su završili pravo Zg, razlika je očito primjetljiva, a o tome isto govori koliko studenata nakon prebacivanja iz Zg u Osijek rekordno završi isto.
Susan Sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 00:51   #6514
Quote:
Susan Sara kaže: Pogledaj post
Po čemu ti zaključuješ da poslodavci ne uzimaju u obzir mjesto završetka fakulteta?
Vjerujem da bi se danas to itekako trebalo uzeti u obzir prilikom zapošljavanja s obzirom na ekspanziju fakulteta.
Ma nije isto završiti u Zg, Split, Mostar. Poznajem nekoliko pravnika, onih koji su završili Osijek i onih koji su završili pravo Zg, razlika je očito primjetljiva, a o tome isto govori koliko studenata nakon prebacivanja iz Zg u Osijek rekordno završi isto.
Ne postoji razlika u znanju nakon zavrsetka jednog i drugog. Postoji u tezini, Zg je tezi. Studirala sam oba, zavrsavam u Osijeku u kojem sam se itekako namucila. Imala sam slicno razmisljanje kao mnoge kolege tu, kad te lupi stvarnost shvatis da je nebitno o kojem se gradu radi. Pravni fakulteti u Hrvatskoj ne pruzaju prakticno znanje i to je cinjenica. Sto se tice zaposlavanja, poznajem ljude sa Zg pravnim koji traze posao mjesecima a poznajem i kolege iz Os koji su ga odmah nasli. Nije bitan grad niti je odlucujuci faktor. Studirat 10 g u zg sa prosjekom 2.3 ili 7 u os sa 3.5,4.0 i super ocjenama iz bitnih predmeta-neka poslodavci odluce ��. U mom slucaju dusevni mir, drustveni zivot i zelja za brzim zavrsavanjem faksa sa postenim ocjenama su presudili. A da sam se namucila, jesam. A nitko tko u Os nije studirao ne zna koliko je tesko nama vanrednima i koliko put izmori, putovanje nocnim busevima i sl. Ispiti jesu laksi, ali uci se i ovdje mjesecima, pada vise puta, ima i pismenih i usmenih nakon, groznih profesora i sl.4.g je jako teska i ispiti se priblizavaju zagrebackim. Sve se nakraju isplati ��. Lijep pozdrav
__________________
Cause you are my heaven.
malečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 01:28   #6515
Quote:
Chocolate_M kaže: Pogledaj post
Uvijek volim vidjeti dobro poznati snobizam kolega. I ne, da odmah naponapomenem, diplomirala sam u Zagrebu u roku (gen 09/14), polozila sam pravosudni prije par tjedana, i konacno, zaposlena sam u poprilicno jakom odvjetnickom drustvu u Zagrebu. Moje iskustvo je, a i ljudi s kojima radim te drugih kolega je da je sve relativno i da sve ovisi iskljucivo o osobi, a ne fakultetu iza njih. Molim te, tko ista uopce zna poslije fakulteta? Svi imamo hrpu teorije u glavi, ali praksa je nesto posve drugo i to vrijedi za apsolutno svaku svjeze diplomiranu osobu neovisno o struci.

Nijedan nas pravni fakultet nije dobar - metode rada su zastarjele, vecina profesora je apsolutno nezainteresirana za nastavu, a studenti su prepusteni sami sebi. Ucite, borite se i zavrsit cete, a kad zavrsite, sve ovisi iskljucivo o vama i vasoj snalazljivosti. Moj kolega s posla je studirao 9 godina (po starom programu) - sad je partner. I zavrsio je u Rijeci. Dvoje kolega je zavrsilo u St, a iz Osijeka trenutno nemamo nikoga. Prestanite se vise zamarati jacinama fakulteta, sto vam to vrijedi ako se ne znate pomaknuti s mjesta?

Lijep pozdrav i sretno
Bravo. Odlican post.
__________________
Cause you are my heaven.
malečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 06:12   #6516
Ne razumijem kako se isplati studiranje na pravnom fakultetu, recimo u Zagrebu, gdje je toliko, kako vi kažete, teško. Koliko vas u Zagrebu završava taj faks godišnje, a koliko upisuje? Gdje se uopće možete zaposliti nakon toga, kako stoje pravnici na tržištu rad? Malo sam čitao ovu temu pa me zanimaju te stvari. Ima li uopće itko kome je pravo zanimljivo, znači da ga baš pravo zanima i da ga zanima to što se uči na faksu?
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:53   #6517
Quote:
King8 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako se isplati studiranje na pravnom fakultetu, recimo u Zagrebu, gdje je toliko, kako vi kažete, teško. Koliko vas u Zagrebu završava taj faks godišnje, a koliko upisuje? Gdje se uopće možete zaposliti nakon toga, kako stoje pravnici na tržištu rad? Malo sam čitao ovu temu pa me zanimaju te stvari. Ima li uopće itko kome je pravo zanimljivo, znači da ga baš pravo zanima i da ga zanima to što se uči na faksu?
Mene zanima i vecina predmeta koju sam ucila mi je bila zanimljiva. Studirala sam u Zg, sad sam u Os i pri kraju sam. U Zg godisnje upise 700 ljudi zavrsi 20. U drugim gradovima je ipak veci postotak. Zaposlenje ti je kao i u svakoj drugoj struci, neki nadu odmah neki traze malo duze. Ovisi o sposobnostima, sreci, vezi puno je faktora. U principu vecina nade posao, kolege koji su zavrsili Zg, Os, St svi rade, mnogi su se zaposlili bez veze. Moguce se zaposliti u uredima (odvjetnicki, javnobiljeznicki), na sudu, u drzavnoj sluzbi, privatnim firmama, na fakultetima, tajnistvu skola i fakulteta, u politici. Jako siroko podrucje zaposlenja, sire nego u ijednoj drugoj struci . Nije sve tako crno hehe
__________________
Cause you are my heaven.
malečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 10:37   #6518
Quote:
Susan Sara kaže: Pogledaj post
Po čemu ti zaključuješ da poslodavci ne uzimaju u obzir mjesto završetka fakulteta?
Vjerujem da bi se danas to itekako trebalo uzeti u obzir prilikom zapošljavanja s obzirom na ekspanziju fakulteta.
Ma nije isto završiti u Zg, Split, Mostar. Poznajem nekoliko pravnika, onih koji su završili Osijek i onih koji su završili pravo Zg, razlika je očito primjetljiva, a o tome isto govori koliko studenata nakon prebacivanja iz Zg u Osijek rekordno završi isto.
Nazvati taj fakultet u Zagrebu "pravnim" je jako diskutabilno.
Govorimo o fakultetu na kojem profesor javno na društvenim mrežama objavi i izruguje studentov zahtjev za njegovim izuzećem. Takvih primjera ima mali milijun.
I cijela zemlja zna za takve stvari, ali se ništa ne mijenja.
Ne znam koliko bih se ponosio diplomom takvog fakulteta.
A završio sam pravni fakultet. Razmislite o tome buduće kolegice i kolege pravnici.
p.s. I ne, ja nisam taj student koji je tražio izuzeće profesora. I da, našao sam u vrlo kratkom roku posao u struci pa znam o čemu pričam.

Zadnje uređivanje Aladdin123 : 06.05.2017. at 10:51.
Aladdin123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 10:38   #6519
Quote:
malečka kaže: Pogledaj post
Ne postoji razlika u znanju nakon zavrsetka jednog i drugog. Postoji u tezini, Zg je tezi. Studirala sam oba, zavrsavam u Osijeku u kojem sam se itekako namucila. Imala sam slicno razmisljanje kao mnoge kolege tu, kad te lupi stvarnost shvatis da je nebitno o kojem se gradu radi. Pravni fakulteti u Hrvatskoj ne pruzaju prakticno znanje i to je cinjenica. Sto se tice zaposlavanja, poznajem ljude sa Zg pravnim koji traze posao mjesecima a poznajem i kolege iz Os koji su ga odmah nasli. Nije bitan grad niti je odlucujuci faktor. Studirat 10 g u zg sa prosjekom 2.3 ili 7 u os sa 3.5,4.0 i super ocjenama iz bitnih predmeta-neka poslodavci odluce ��. U mom slucaju dusevni mir, drustveni zivot i zelja za brzim zavrsavanjem faksa sa postenim ocjenama su presudili. A da sam se namucila, jesam. A nitko tko u Os nije studirao ne zna koliko je tesko nama vanrednima i koliko put izmori, putovanje nocnim busevima i sl. Ispiti jesu laksi, ali uci se i ovdje mjesecima, pada vise puta, ima i pismenih i usmenih nakon, groznih profesora i sl.4.g je jako teska i ispiti se priblizavaju zagrebackim. Sve se nakraju isplati ��. Lijep pozdrav
Bravo. Odličan post.
Aladdin123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 17:36   #6520
Quote:
Aladdin123 kaže: Pogledaj post
Bravo. Odličan post.
Kolega i svi vasi postovi takoder. Osvjezavajuce je vidjeti kolege koji se bodre, neovisno gdje smo zavrsili. Grozno je rivalstvo i snobovstvo u pravnoj struci, cini mi se da su u drugim strukama ljudi slozeniji i vise se medusobno podrzavaju. Pogotovo jer nitko od kolega ne dovodi u pitanje tezinu Zg faksa. Jasno je zasto se ljudi prebacuju. Ali tvrditi da su drugi pravni lagani je glupost. Za ispite u Os sam ucila satima, danima, mjesecima svaki dan. I znam koliko sam truda ulozila. I smatram da iza mojih 4 i 5 stoji znanje. Naravno imam i 2. Cini mi se da je u Os cesci raspon od 1-5 ocjena sto je pohvalno. Profesori se takoder trude na predavanjima i kao izvanredna sam nebrojeno puta putovala samo zbog toga. I mnogi studenti sudjeluju u izvanastavnim aktivnostima kao pravna klinika, osijek pro bono itd.
__________________
Cause you are my heaven.
malečka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.