Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 16:30   #2941
Quote:
kocelot kaže: Pogledaj post
nemoguće, biro nema veze nikakve s hzzo već godinama je tako.
Nemam zašto lagati, tako sam se osigurao, nisam ni ja znao da mogu tako.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:25   #2942
Pozdrav,
Trebam informaciju i savjet.
Naime prije par dana sam potpisala otkaz, firma otisla u stecaj. Jos nisam dobila odjavu i radnu knjizicu.

Daj mi recite sad dal sam ja tih 30 dana sto imam rok za zdravstveno osigurana ili ne? Vrlo mi je bitno da znam jer imam par pretraga napravit pa da se ne osramotim tamo.

Oni to mogu vidjeti kad si kod dr da nisi osiguran ili?

I da jos ovo....ovih 30 dana je od dana odjave jel tako?
A sto ako nas poslodavac nije odjavio, firma u stecaju dal im je to vidljivo bilo gdje da dodjes kod dr?

Jel poslodavac nas bas mora odjaviti ili to ide automatski kad prekines radni odnos??

Pliz ako netko zna jer mi je ovo jako bitno...hvala.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:36   #2943
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Trebam informaciju i savjet.
Naime prije par dana sam potpisala otkaz, firma otisla u stecaj. Jos nisam dobila odjavu i radnu knjizicu.

Daj mi recite sad dal sam ja tih 30 dana sto imam rok za zdravstveno osigurana ili ne? Vrlo mi je bitno da znam jer imam par pretraga napravit pa da se ne osramotim tamo.

Oni to mogu vidjeti kad si kod dr da nisi osiguran ili?

I da jos ovo....ovih 30 dana je od dana odjave jel tako?
A sto ako nas poslodavac nije odjavio, firma u stecaju dal im je to vidljivo bilo gdje da dodjes kod dr?

Jel poslodavac nas bas mora odjaviti ili to ide automatski kad prekines radni odnos??

Pliz ako netko zna jer mi je ovo jako bitno...hvala.
Itkooo???????
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:59   #2944
Nisi, zato i moraš otići na zdravstveno i osigurati se.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 23:42   #2945
Pozdrav, jedno pitanje, dao sam otkaz pred nekih dva tjedna i sad nemam osnovno zdravstveno, jel mogu ja sad samo otic na socijalno i da mi oni naprave nekakvo zdrastveno dok sam nezaposlen ili mi trebaju neki papiri tamo, jel moze netko proceduru napisat il sto moram donijet sa sobom, odjavili me u firmi jesu i poreznu karticu sam dobio natrag, hvala unaprijed
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:56   #2946
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jedno pitanje, dao sam otkaz pred nekih dva tjedna i sad nemam osnovno zdravstveno, jel mogu ja sad samo otic na socijalno i da mi oni naprave nekakvo zdrastveno dok sam nezaposlen ili mi trebaju neki papiri tamo, jel moze netko proceduru napisat il sto moram donijet sa sobom, odjavili me u firmi jesu i poreznu karticu sam dobio natrag, hvala unaprijed
Odes na HZZO po mjestu stanovanja vec iduci tjedan, doneses odjavu iz firme, ispunis obrazac i prijave te kao nezaposlenog pa imas osnovno osiguranje do sljedeceg zaposlenja.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:02   #2947
Ne znam da li sam na pravoj temi, ali imam pitanje vezano za promjenu liječnika opće prakse.

Da li je moguće prebaciti se kod liječnika izvan mjesta prebivališta/boravišta?
fandango is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:23   #2948
Da.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 19:13   #2949
Obvezno zdravstveno osiguranje

Pozdrav nadam se da ce mi netko pomoci tko je imao mozda slicno iskustvno sa HZZO..

Prijavila sam supruga (stranac inače nezaposlen) na obvezno zrastveno osiguranje prije 3 godine.
Rečeno mi je da se uplate za policu plaćaju na mjesečnoj bazi i da čekamo račune.
Do sada on nije dobija niti jedan račun niti rješenje od fine a iskaznica je dosla u roku mjesec dana.. Na HZZO stranici vidim da mu je polica nevažeča normalno neplaceni racuni ..

Dali se imamo pravo pozvati se zastaru ili uloziti nekakvu zalbu posto nikad nismo dobili racune?

Znam sto ce se dogoditi otici cu tamo "duzni ste ovoliko" i bit cu sretna ako mi ne nabiju neka extra kamatu na dug, a to sto netko nije odradija svoj posao nikom nista..
Lakrdija od drzave...

Molim vas savjet !
Majamrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:31   #2950
Pozdrav!

Postoji li kakav minimalni rok na koji treba osoba biti prijavljena kod poslodavca da bi nakon prestanka rada mogla ostvariti pravo na obvezno zdravstveno osiguranje? Znači, može li biti prijavljena recimo tjedan dana, dva, mjesec dana, ili baš postoji neki rok?
Zahvaljujem na odgovoru ...
__________________
Hataitla
Hataitla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:47   #2951
Pozz



Naime kada osoba svojevoljno ili procedurom samog zavoda za zapošljavanje bude odjavljena sa istoga (npr. nejavljanje mailom ili osobno u zadanom roku), koliko sam čitao po stranicama HZZO ,svaka osoba bila zaposlena ili nezaposlena mora imati obavezno zdravstveno osiguranje.

E sad moje pitanje je sljedeće:

Nakon što je osoba odjavljena sa zavoda za zapošljavanje, tj. dobije ono njihovo rješenje o prestanku vođenja u evidenciji, jel ona svejedno ima obavezno zdravstveno osiguranje do daljnjega normalno dokle god je nezaposlena ili to osiguranje sad ima neki vremenski period prije nego što istekne?

Ako da, koja je procedura da se produži nakon tog perioda isteka ako je osoba još uvijek nezaposlena i/ili ne vodi se u evidenciji zavoda za zapošljavanje?


Na stranicama HZZOa sam našao sekciju di se moze provjeriti trenutni status zdravstvenog osiguranja neke osobe upisujući potrebne podatke, i za sad još uvijek stoji da obavezno osiguranje vrijedi.

Molio bih nekoga ako zna da napiše par riječi. Hvala lijepa.
lesa747 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:40   #2952
Quote:
lesa747 kaže: Pogledaj post
Pozz



Naime kada osoba svojevoljno ili procedurom samog zavoda za zapošljavanje bude odjavljena sa istoga (npr. nejavljanje mailom ili osobno u zadanom roku), koliko sam čitao po stranicama HZZO ,svaka osoba bila zaposlena ili nezaposlena mora imati obavezno zdravstveno osiguranje.

E sad moje pitanje je sljedeće:

Nakon što je osoba odjavljena sa zavoda za zapošljavanje, tj. dobije ono njihovo rješenje o prestanku vođenja u evidenciji, jel ona svejedno ima obavezno zdravstveno osiguranje do daljnjega normalno dokle god je nezaposlena ili to osiguranje sad ima neki vremenski period prije nego što istekne?

Ako da, koja je procedura da se produži nakon tog perioda isteka ako je osoba još uvijek nezaposlena i/ili ne vodi se u evidenciji zavoda za zapošljavanje?


Na stranicama HZZOa sam našao sekciju di se moze provjeriti trenutni status zdravstvenog osiguranja neke osobe upisujući potrebne podatke, i za sad još uvijek stoji da obavezno osiguranje vrijedi.

Molio bih nekoga ako zna da napiše par riječi. Hvala lijepa.
I dalje imaš zdravstveno. Burza i HZZO nemaju veze jedno s drugime.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:43   #2953
Nakon zadnjeg zaposlenja nisam se na vrijeme prijavio na HZZ te sam izgubio pravo na zdravstveno osiguranje. E sad, treba mi jedna potvrda koju izdaje moj liječnik ali mi je ne može dati jer nemam osiguranje. Što trebam napraviti, koliko trebam platiti pošto posao još nije na vidiku a ta potvrda od liječnika mi hitno treba ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:13   #2954
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Nakon zadnjeg zaposlenja nisam se na vrijeme prijavio na HZZ te sam izgubio pravo na zdravstveno osiguranje. E sad, treba mi jedna potvrda koju izdaje moj liječnik ali mi je ne može dati jer nemam osiguranje. Što trebam napraviti, koliko trebam platiti pošto posao još nije na vidiku a ta potvrda od liječnika mi hitno treba ?
Može ti dati rukom ispisanu potvrdu.

Drugo rješenje je pregled u medicini rada. Privatno, jel..
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 22:43   #2955
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Nakon zadnjeg zaposlenja nisam se na vrijeme prijavio na HZZ te sam izgubio pravo na zdravstveno osiguranje. E sad, treba mi jedna potvrda koju izdaje moj liječnik ali mi je ne može dati jer nemam osiguranje. Što trebam napraviti, koliko trebam platiti pošto posao još nije na vidiku a ta potvrda od liječnika mi hitno treba ?
Meni je moja doktorica rukom ispisala potvrdu, lupila pečat i to je to. Ima me u evidenciji godinama i nije radila problem iako sam isto nesretnim slučajem izgubio osiguranje.
Her-Bak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 16:49   #2956
...

Zadnje uređivanje hypnosis : 04.05.2017. at 17:03.
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:33   #2957
Pozdrav, prebacila sam se na izvandredno studiranje i ostala sam bez obveznog zdravstvenog osiguranja sto nisam znala pa se nisam u zadanom roku prijavila na hzzo. Znam da se ponovno osiguranje stjece zaposlenjem koje sam i dobila, ali pocinjem tek za mjesec dana kada ce me poslodavac i prijaviti. Zanima me hocu li kad me prijavi svejedno morati platiti ovu razliku od par mjeseci sto nisam osigurana?
Unaprijed zahvaljujem na pomoci ako itko zna odgovor.
Noelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:16   #2958
Question Brisana iz HZZ evidencije osnovno zdravstveno

Pozdrav,
bila sam prijavljena na HZZ, ali prije nekoliko dana dobila sam pismo (odmah upravni postupak) da sam brisana i suspendirana na 6 mjeseci jer sam u mjesecu travnju 2017. honorarno zaradila 14000 kn. Očito sam prešla neki limit, za koji se i ne sjećam koliki je. Također spominju neku nakdanu od skoro 2000 kn koja mi je navodno isplaćena u 2016. godini - ne znam na temelju čega jer sam imala radni odnos od samo tjedan dana - a koja mi uopće nije sjela na račun. Budući da sam upravo na temelju tog kratkog radnog odnosa (kod jende prijateljice koja me je fiktivno prijavila jer se nisam nakon diplome na vrijeme prijavila) bila, prije brisanja iz evidencije HZZ-a, ostvarila pravo na osnovno zdravstveno osiguranje, trebam li se nakon brisanja iz evidencije ponovno prijavljivati na HZZO? Preko OIB-a sam provjerila status i stoji kategorija F, osnova 00115. Znači li to da sam zdravstveno zadržala unatoč brisanju iz evidencije Zavoda za zapošljavanje (znam da HZZ i HZZO više nisu povezani? Trebam li se javljat HZZO-u da naknadno ne izgubim osiguranje? Isto tako, ako se ne mislim više ponovno prijavljivat na Zavod za zapošljavanje, hoću li pri eventualnom zaposlenju imat ista prava kao i netko tko je prijavljen?
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 13:12   #2959
Nakon gotovog studiranja , da li student se prijavljuje na hzzo nakon promocije ili prije ?
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:24   #2960
Pozdrav,


zanima me gdje i kako se može dobiti potvrda da se osoba (državljanin RH koji živi u inozemstvu u susjednoj zemlji i tamo ima status stranca) ne nalazi na HZZO-u, tj. da nema zdravstveno u RH. Kakva je procedura i šta je potrebno? Da li se dokument može pribaviti preko diplomatsko-konzularnog predstavništa ili se ipak mora osobno doći u općinu (županiju) iz koje potječe osoba u Hrvatskoj ili to može ostvariti u najbiližem gradu čim pređe granicu?

Hvala
dreamx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.