Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 23:37   #421
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Mi smo u Bavarskoj,allgau,neznam još ništa osim da smo se upisali u prvi razred ��. 3god garancije je super. Ja sam gledala torbe na mytoys i schulranzen.de,da li je svejedno gdje se kupi i dobije se garancija ili?
Garanciju izdaje proizodjac ili uvoznik, a ne trgovac. Tako da bi trebalo biti svejedno gdje kupujes.
MartaB4P is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:49   #422
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Mi školsku torbu kupujemo sljedeće godine. Koliko vidim/cujem skoro svi kupuju Hertlitz ili eventualno Lego, pa me zanima postoje li na našem tržištu i neke druge kvalitetne marke i kako to izgleda u školi. Više njih u razredu imaju identične torbe?
Herlitz je osrednja marka po pitanju kvalitete, to je ekonomicnija torba. Vecinski vlasnik Herlitza je Pelikan. Oni su kupili Herlitz upravo da bi mogli zahvatiti u segment siromasnijih kupaca, a da pri tome ne moraju kompromitirati svoj brand rezanjem kvalitete. Na te torbe nemas garanciju, kao ni na sta drugo sto se radi u Kini.

I ne kupuju ih svi. Da se dobro prodaju ne bi bile na popustu u Narodnim Novinama 30-50%. Zasto bi netko preopolovio cijenu ako se artikl dobro prodaje?

Torbe sa platnenim dnom treba izbjegavati jer se dno izdere. Herlitzove torbe sa gumiranim dnom bi bez problema trebale izdrzati 2-3 godine. Ako dijete nije previse zahtijevno po pitanju dizajna i ako je mozes dobiti za ispod 300 kuna onda je to dobar deal.

Ako moras platiti 300-500 kuna onda su Target ili Belmil bolji izbor. Mislim da Belmil daje garanciju.

O Lego torbama ne znam nista, ali pretpostavljam da su kvalitetne jer Lego ima ambiciju da bude upscale brand pa vjerojatno rade kvalitetno.

Vodi racuna da djeca jako brzo mjenjaju ukuse i interese. Gledaj da kupis neki dizajn koji ce mu biti zanimljiv ne samo u prvom, nego i u drugom i trecem razredu. Inace ces dogodine opet kupovati novu torbu jer ce ova biti bebasta.

Torbe uz koje ide garancija su kvalitetnije jer proizvodjac uzima rizik. A oni to rade samo ako vjeruju da je artikl kvalitetno napravljen i izdrzljiv. Imas slucajeva da isti proizvodjac na neke modele daje garanciju, a na druge ne. To je obicno slucaj kada proizvodjac ima dio proizvodnje u Kini, Indoneziji i slicno. Ako se torbe rade u Europi u pravilu dolaze sa garancijom, ako se rade na dalekom istoku obicno nemaju garanciju.

Ostali brandovi koje ima smisla razmotriti su: Hama, Gorjuss (Santoro), Scout, Barcelona/Real.

Imas masu jeftinih kineskih torbi na trzistu, ali to ti ne bi preoporucila.
MartaB4P is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:30   #423
Ja sam isprva htjela neku super kvalitetnu torbu za buduceg prvasica, medjutim nakon dosta razmisljanja zakljucak je ovakav - ove sve skupe i kvalitetne imaju jako puno stvari koje prvasicu zaista ne trebaju. Puno pretinaca, zakacke za kljuceve i slicno. Kod nas u prva dva razreda dijete ne smije (a i ne moze) ici samo, torba ce se tako i onako prevoziti uglavnom u autu. Dok on krene samostalno u skolu i dok mu postanu bitne sve te stvarcice koje imaju skuplje varijante, torba ce vjerojatno vec biti pohabana i dosadit ce mu. Zato sam svjesno odabrala Herlitz, ali ovu novu seriju koja je puno kvalitetnije napravljena od stare, funkcionalniji je dizajn i bolji su materijali, naramenice i slicno. Malom je jednostavna za koristenje i jako mu se dopada motiv i bit ce sav odusevljen svojom torbom (a to je kod kretanja u prvi razred zapravo najbitnije). Ne znam od kud podaci za platneno dno kod Herlitza, ove novije varijante sve imaju plasticno dno. Taman kad mu dosadi bit ce vrijeme za neku skuplju i ozbiljniju torbu koju ce zaista on samostalno pjeske nositi do skole.

Moj favorit je ergobag. Odlicne su. Al to je moja "deformacija" jer sam ja naviknuta na alpinisticke ruksake (i znam koliko je s pravim i dobrim ruksakom lakse nosit teret na ledjima), a ergobagovi su radjeni po uzoru na njih. Vidjet cemo... ima jos vremena do tad, a do onda idemo s najracionalnijim rjesenjem
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 15:43   #424
Lp svima..

Razmisljam o Gorjuss torbi za malenu.
Nasla sam je lokalnoj knjizari po ok cijeni,al mi se cini nekako malena.

Ovo su dimenzije i opis:

TORBA ŠKOLSKA Gorjuss iznimno lagana; dimenzija: 38x32x21 cm; anatomska; sa ojačanim dnom; ergonomski oblikovan leđni dio omogućava protok zraka; anatomski oblikovane naramenice; reflektirajući sigurnosni djelovi; remenčići za podešavanje; izrađen je od materijala koji odbija vodu te štiti od vlage; 2 džepa sa bočne strane; 3 pretinca u glavnom odjeljku; džep na zip sa prednje strane. Garancija 2 godine.

Jer to ok ili da trazim nesto vece?Ici ce u boravak.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 15:57   #425
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post

TORBA ŠKOLSKA Gorjuss iznimno lagana; dimenzija: 38x32x21 cm; anatomska; .
Po dimenzijama torba je manja od Herlitz midi koju imamo mi (Herlitz midi je 37 x 38 x 22 cm). Ta Herlitz koju imamo je mojoj maloj taman, ali nema suvišnog prostora. Moja nosi u ponedjeljak sve knjige i vraća je u petak (boravak) i kad stavimo sve knjige unutra stane samo pernica na vrh.

Hoće li biti mala ovisi o tome što će dijete nositi (sve knjige ili samo knjige po rasporedu). Ali ja se ne bih baš požurila i kupila je, nekako mi se to čini malo.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:03   #426
Unhappy

Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Po dimenzijama torba je manja od Herlitz midi koju imamo mi (Herlitz midi je 37 x 38 x 22 cm). Ta Herlitz koju imamo je mojoj maloj taman, ali nema suvišnog prostora. Moja nosi u ponedjeljak sve knjige i vraća je u petak (boravak) i kad stavimo sve knjige unutra stane samo pernica na vrh.

Hoće li biti mala ovisi o tome što će dijete nositi (sve knjige ili samo knjige po rasporedu). Ali ja se ne bih baš požurila i kupila je, nekako mi se to čini malo.
I meni se bas ucinila malom.
Jos sam gledala neke u Mulleru al te su mi pak ogromne,a ona je bas mrsava.
Vec vidim da ce to bit zabavna kupovina.
A bas nam je lijepa ta curicaaaa.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:38   #427
Ja sam već umorna od kupovine torbe.

Novi herlitz midi je na ebayu 60 eura, sa pernicama. Kod nas preko 100 eura. Ali ne dostavljaju van Njemačke. Sad smišljamo koga imamo u Njemačkoj.

Mada je meni i dalje najljepši i najbolji herlitz sporti. Najbolje "sjeda" na mala uska ramena. I 250 grama je lakši od novog modela midi.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:47   #428
Ako nadjes negdje nesto online, a da dostavljaju u hr po razumnoj cijeni - vici. Schulranzen.com ima previsoku cijenu dostave za hrvatsku (dodje isto cca 100 Eura kad se sve zbroji), a za njemacku im je gratis dostava.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:07   #429
Odustala sam od potrage. Kupili smo stari midi u narodnim novinama za 315 kuna. Muž presjekao moje cjepidlačenje
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 14:08   #430
Pozdrav! I nas ceka kupovanje prve torbe, pa me zanima koju torbu kupiti

Cura ima 21 kg, nema dnevnog boravka i nosi knjige po rasporedu. Jedini plus je sto nam je skola blizu.

Koliko je teska ova herlitz midi? Imala sam je u rukama,nisam uspila viditi kilazu nigdi, ali mi se ne cini bar "prelagana
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:22   #431
tek sam pocela informativno gledati torbe

kolike su dimenzije ili zapremnina tih vasih torbi za prvasice?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:08   #432
Moja ima Herlitz midi (stari model, ovakva, samo drugi motiv https://e-trgovina.nn.hr/skola/skols...e-torbe/572523),

Odmah se na linku vide i dimenzije 37x38x22 cm.

Taman. S tim da je moja nosila sve knjige i pernicu na vrhu (na "dva kata" ). Ne bi stale papuče, ni tjelesni (osim na vrh, ali to bi bilo gužvasto).

U bočni džep (dva džepa su) stane pola litre vide, u prednji par paketića maramica.

Što se težine tiče, nekako mi se mota po glavi da je pisalo 800 gr, ali ne bih baš dala ruku u vatru da sam dobro zapamtila.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:34   #433
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Moja ima Herlitz midi (stari model, ovakva, samo drugi motiv https://e-trgovina.nn.hr/skola/skols...e-torbe/572523),

Odmah se na linku vide i dimenzije 37x38x22 cm.

Taman. S tim da je moja nosila sve knjige i pernicu na vrhu (na "dva kata" ). Ne bi stale papuče, ni tjelesni (osim na vrh, ali to bi bilo gužvasto).

U bočni džep (dva džepa su) stane pola litre vide, u prednji par paketića maramica.

Što se težine tiče, nekako mi se mota po glavi da je pisalo 800 gr, ali ne bih baš dala ruku u vatru da sam dobro zapamtila.
hvala!
ja sam jucer prvi put malo preturala po rukama te torbe i najvise mi se svidjela jedna (herlitz) koja ima zapremninu 15 l i dimenzije 37 x 31 x 24.
ima oko 1 kg.

ali cini mi se jaaako mala, kao da nista ne bi stalo unutra.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:39   #434
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
hvala!
ja sam jucer prvi put malo preturala po rukama te torbe i najvise mi se svidjela jedna (herlitz) koja ima zapremninu 15 l i dimenzije 37 x 31 x 24.
ima oko 1 kg.

ali cini mi se jaaako mala, kao da nista ne bi stalo unutra.
Ha, nešto je manja od ove Herlitz midi, a midi je već takva da ja na manju ne bi pristala.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:44   #435
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ha, nešto je manja od ove Herlitz midi, a midi je već takva da ja na manju ne bi pristala.
tak sam si i mislila.
nis, trazim lagano dalje.
znaci midi je negdje taman po dimenzijama? jer i ona mi se cini na knap.
a opet, ne bi htjela putnu torbu, ne samo zbog tezine nego i opcenito velicine.
mislim, moj izgleda kao da ce u cetvrti razred, ali nespretno bi mu bilo manevrirati s nekakvom mrcinom od torbe.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:03   #436
Moj isto ima herlitz midi i super je. Ne ide na boravak pa knjige nosi po rasporedu,sve potrebno mu stane,šlape ponekad spremu u torbu a ponekad nosi u ruci. I sad u 3.r će ju nositi. Glavno da stanu sve knjige i pernica,šlape može nositi u ruci,a tjelesni ionako stoji u školi,donese doma na pranje.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:05   #437
moj ce u boravak, ali mi nista ne znamo o tome sto ostaje u skoli i da li uopce nesto ostaje u skoli
ove godine upisali su duplo vise boravkasa nego proslih godina pa ne znam imaju li uvjete za drzanje svih tih torbi. ali to necemo znati do 9 mj. a toliko dugo ipak necu cekati s kupnjom torbe.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 00:43   #438
Novi midi je nesto veci od starog. Meni se cini da bi trebao biti taman. Probali smo mi i flexi, al to na mojoj glisti izgleda smijesno i preogromno, novi midi mu super pase jer je nekako uza torba
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:21   #439
@Lei, gdje se može pogledati ta ergobag?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:10   #440
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
@Lei, gdje se može pogledati ta ergobag?
Ne znam dal ga ima kod nas igdje, ja sam to online gledala http://www.ergobag.com
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.