Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 16:58   #1161
Quote:
nesh_ti kaže: Pogledaj post
Jel to zbilja tako?
Ja sam mislila da bez obzira na to, ipak se mora ishodovati potvrda da ste zaista izuzeti obaveze imanja neke od dozvola, u ovom slučaju, plave. Posebno u sadašnjim prilikama. Mislim, malo mi je to tricky, na uk.gov stranicama lijepo piše da blue nije essential, isto tako i za yellow kod self employed statusa, ali s druge strane, s obzirom na trenutne prilike i činjenicu da je bilo slučajeva da primjerice, self employed ekipa ne može dobiti NIN bez yellow certifikata (ne svi, ali ima slučajeva), mislim da je svakako dobro imati crno na bijelo potvrdu da imate neograničeno pravo rada i boravka?

Ne znam, nek me ispravi netko, i sama bih voljela znati ziher?
zbilja je tako. te njihove plave su čisti način kako vaditi lovu, ništa više.

meni za NIN i za zaposlit se još tamo početkom 2014-e je bilo potrebno samo to da mi je muž iz Njemačke. Za NIN su me tražili samo marriage certificate, a zaposlit nisu ni to, samo su pitali na temelju čega imam neograničeno pravo rada, i to je bilo to
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:50   #1162
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Nema veze sa problemima o boravku i poslu u UK, ali ne mogu da to ne stavim, danas u 8 sati BBC 2 u programu Chris Packhama o životinjama, ima segment i o našim rodama i njihovoj ljubavi vec 15 godina, o Klepetanu i Malenoj, bravo Chris!
I kratki video iz BBC-a.

http://www.bbc.co.uk/programmes/p050lrc4
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 02:32   #1163
Bok svima! Zivim u UK vec nekoliko godina. Moja sestra je srednjoskolka i htjela bi mi doci u posjet preko ljeta i odraditi kakav ljetni poslic u Londonu (2-3 tjedna, bilo sto osim nanny). Imate li iskustva sa time sto je potrebno? Postoji li neki nacin da radi privremeno bez da se zezamo sa papirima.
MissT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 02:47   #1164
Quote:
MissT kaže: Pogledaj post
Bok svima! Zivim u UK vec nekoliko godina. Moja sestra je srednjoskolka i htjela bi mi doci u posjet preko ljeta i odraditi kakav ljetni poslic u Londonu (2-3 tjedna, bilo sto osim nanny). Imate li iskustva sa time sto je potrebno? Postoji li neki nacin da radi privremeno bez da se zezamo sa papirima.
Ne smije raditi bez dozvole.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:25   #1165
Pred - Ugovor za NIN - self employed

Pozdrav,
našla sam firmu u Bristolu koja bi me zaposlila, ali trebam imati NIN jer se radi na aerodromu. Naime, oni mi ne mogu dati ugovor o radu bez NIN-a , a NIN ne mogu dobiti bez ugovora o radu. Spremni su napisati sve što treba za Job centre kako bih dobila NIN. Znate li možda što bi trebalo pisati u tom dokumentu koji bi bio pravno kao pred ugovor ili pismo namjere kod nas, a da to bude legitimno i prihvaćeno u Job centre-u. Radi se o self employed poslu.
Hvala
AnaB1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:22   #1166
Da bi dobila NIN kao self employed, prvo bi trebala poceti raditi. Znaci, trebala bi skupiti dovoljno dokaza da radis kao self employed i tek nakon toga ugovoriti sastanak sa Job Centre. Nakon toga oni donose odluku dali mozes dobiti NIN ili ne.

Sto se tice "dokaza", trebala bi imati npr. ugovore sa raznim klijentima, web stranicu na kojoj oglasavas svoje usluge, korespodenciju sa raznim klijentima, racune...(ovo sam samo navela kao primjer, naravno sve ovisi kojim poslom se osoba bavi). Ukoliko ces raditi samo za jednog klijenta, vrlo lako moze izgledati da si zapravo njihov zaposlenik a ne samozaposlena.

Zadnje uređivanje SweetDaisy : 27.04.2017. at 14:06.
SweetDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 19:58   #1167
Evo meni frend sa britanskim državljanstvom živi u Irskoj jer mu ženi ne daju nikakve papire. Godinama pokušavaju i ludi su vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:01   #1168
Quote:
m.inic kaže: Pogledaj post
Evo meni frend sa britanskim državljanstvom živi u Irskoj jer mu ženi ne daju nikakve papire. Godinama pokušavaju i ludi su vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sigurno postoji valjani razlog.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 22:42   #1169
Quote:
SweetDaisy kaže: Pogledaj post
Da bi dobila NIN kao self employed, prvo bi trebala poceti raditi. Znaci, trebala bi skupiti dovoljno dokaza da radis kao self employed i tek nakon toga ugovoriti sastanak sa Job Centre. Nakon toga oni donose odluku dali mozes dobiti NIN ili ne.

Sto se tice "dokaza", trebala bi imati npr. ugovore sa raznim klijentima, web stranicu na kojoj oglasavas svoje usluge, korespodenciju sa raznim klijentima, racune...(ovo sam samo navela kao primjer, naravno sve ovisi kojim poslom se osoba bavi). Ukoliko ces raditi samo za jednog klijenta, vrlo lako moze izgledati da si zapravo njihov zaposlenik a ne samozaposlena.
Hvala SweetDaisy, ali bilo je na FB grupi Idemo u UK ili na forumu primjer dizajnera ili programera koji su dobili ugovor na recimo 6 mjeseci i otisli u Job centre s tim ugovorom i dobili NIN. Znam sve procedure oko self- emloyed statusa, ali znam da se i samo s jednim ugovorom može dobiti NIN. Jedino što treba pisati u tom ugovoru da su te angažirali na taj i taj rok, međutim ova firma ne može potpisati ugovor niti tražiti taj neki green card za mene dok nemam NIN. Smislit ću nešto
AnaB1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:45   #1170
Da li je netko sa foruma zivi u Leedsu? Mi se planiramo preseliti iz Skotske u Leeds ovog ljeta pa bi mi dobro dosle neke informacije.
Boni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 23:00   #1171
Bio na razgovoru za NIN prije ravno mjesec dana... jos nista. Kaj je normalno da se to toliko ceka? Situacija je inace prilicno jasna - blue certificate i unconditional offer za posao. I dosta je to brzo i ugodno proslo u Job Centreu...

Ono sto me muci je da mi pozivno pismo za intervju nije nikad stiglo (na intervjuu smo dodatno provjerili jel imaju dobru adresu upisanu u komp) pa se bojim da nije u tome problem. Inace, partner je u istom Job Centreu i na istu adresu dobio NIN u roku od tjedan dana od intervjua prije sest mjeseci.

Iduci tjedan obracunavaju place na poslu pa bi bilo super da mogu taj jebeni broj im dostavit do tada, a ne se poslije naganjat s povratima i slicnim pizdarijama - ima li uopce kakve svrhe da zovem na onaj broj koji su mi dali na intervjuu, na koji bih kakti trebao zvatgi "ako nista ne stigne do 26/05" ili ce me odmah odjebati da prerano zovem pa zali boze vremena provedenog na telefonu s robotom?
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 10:52   #1172
Kad sam ja bila po NIN rekli su mi kako je zakonski rok 6 tjedana. Tako je bilo i kad je muz isao. I tocno taj zadnji sesti tjedan nam je dosao NIN na kucnu adresu.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 16:09   #1173
Meni je NIN stigao nakon otprilike mjesec dana od intervjua u job centru.
abac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 17:45   #1174
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Bio na razgovoru za NIN prije ravno mjesec dana... jos nista. Kaj je normalno da se to toliko ceka? Situacija je inace prilicno jasna - blue certificate i unconditional offer za posao. I dosta je to brzo i ugodno proslo u Job Centreu...

Ono sto me muci je da mi pozivno pismo za intervju nije nikad stiglo (na intervjuu smo dodatno provjerili jel imaju dobru adresu upisanu u komp) pa se bojim da nije u tome problem. Inace, partner je u istom Job Centreu i na istu adresu dobio NIN u roku od tjedan dana od intervjua prije sest mjeseci.

Iduci tjedan obracunavaju place na poslu pa bi bilo super da mogu taj jebeni broj im dostavit do tada, a ne se poslije naganjat s povratima i slicnim pizdarijama - ima li uopce kakve svrhe da zovem na onaj broj koji su mi dali na intervjuu, na koji bih kakti trebao zvatgi "ako nista ne stigne do 26/05" ili ce me odmah odjebati da prerano zovem pa zali boze vremena provedenog na telefonu s robotom?
Ma stici ce ti. Ali ako ne stigne isplati se zvat. Mozda je zapelo u posti a ne kod njih.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:49   #1175
Stigo. Bit ce da citaju forum pa su pozurili
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:38   #1176
Je li se itko udavao/zenio u UK za britanskog drzavljanina? Kako vam je to proslo, je li bilo problema?
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:10   #1177
Osiguranje auta

Pozdrav,
da li netko ima isksutva sa kupovinom rabljenog auta, osiguranjima i ostalim troškovima?
Naime, na stranicama si izračunam procjenu osiguranja za auto Octavia 8 god. star nekih 2.300 GPB, i ispadne mi preko 1000 GBP polica osiguranja, vjerojatno jer sam tek dosao. Ima tamo raznih opcija koje vjerujem ti smanje policu, pa me zanima da li netko ima vise iskustva i sto mi moze savjetovati, tipa nudi se opcija koliko godina nisi imao sudar sto vjerujem znatno smanji/poveca policu, pa da li postoji nekakav hrvatski dokument koji bi bio dokaz za to jer nisam me policija nikad nije zaustavila niti sam imao sudar. I tako neki "trikovi" oko osiguranje ili neke druge ideje sto napraviti?

Znam da je road tax fiksan, one grupe osiguranja (Octavia je u relativno niskoj grupi).

Hvala.
zovche is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:36   #1178
Quote:
zovche kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
da li netko ima isksutva sa kupovinom rabljenog auta, osiguranjima i ostalim troškovima?
Naime, na stranicama si izračunam procjenu osiguranja za auto Octavia 8 god. star nekih 2.300 GPB, i ispadne mi preko 1000 GBP polica osiguranja, vjerojatno jer sam tek dosao. Ima tamo raznih opcija koje vjerujem ti smanje policu, pa me zanima da li netko ima vise iskustva i sto mi moze savjetovati, tipa nudi se opcija koliko godina nisi imao sudar sto vjerujem znatno smanji/poveca policu, pa da li postoji nekakav hrvatski dokument koji bi bio dokaz za to jer nisam me policija nikad nije zaustavila niti sam imao sudar. I tako neki "trikovi" oko osiguranje ili neke druge ideje sto napraviti?

Znam da je road tax fiksan, one grupe osiguranja (Octavia je u relativno niskoj grupi).

Hvala.
uzmi englesku vozacku
nemoj zivjet u londonu
nemoj uzimat kasko (comprehensive)
imaj garazu

to je
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:37   #1179
Quote:
zovche kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
da li netko ima isksutva sa kupovinom rabljenog auta, osiguranjima i ostalim troškovima?
Naime, na stranicama si izračunam procjenu osiguranja za auto Octavia 8 god. star nekih 2.300 GPB, i ispadne mi preko 1000 GBP polica osiguranja, vjerojatno jer sam tek dosao. Ima tamo raznih opcija koje vjerujem ti smanje policu, pa me zanima da li netko ima vise iskustva i sto mi moze savjetovati, tipa nudi se opcija koliko godina nisi imao sudar sto vjerujem znatno smanji/poveca policu, pa da li postoji nekakav hrvatski dokument koji bi bio dokaz za to jer nisam me policija nikad nije zaustavila niti sam imao sudar. I tako neki "trikovi" oko osiguranje ili neke druge ideje sto napraviti?

Znam da je road tax fiksan, one grupe osiguranja (Octavia je u relativno niskoj grupi).

Hvala.
uzmi englesku vozacku
nemoj zivjet u londonu
nemoj uzimat kasko (comprehensive)
imaj garazu

to je jedino vazno u kalkulaciji
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:42   #1180
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
uzmi englesku vozacku
nemoj zivjet u londonu
nemoj uzimat kasko (comprehensive)
imaj garazu

to je jedino vazno u kalkulaciji
Hvala ti na odgovorima.

Koliko treba otprilike vremena za dobiti englesku vozacku i koja je tocno procedura?
Zivim u Solihull, West Midlands.
Mislis na "third party, fire and theft cover" umjesto comprehensive?
Imam secured parking unutar zgrade.

PS koja iznos bi otprilike mogao ocekivati da imam nesto okvirno na umu?
zovche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.