Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 14:06   #2161
Može li mi netko od prosvjetara odgovoriti ima li škola pravo aktivnost koja je dobrovoljna proglasiti obaveznom? Ili, konkretno, namjerno zatajiti roditeljima da je u pitanju vannastavna aktivnost pod izgovorom: nemamo običaj reći da je dobrovoljno jer onda bi neki išli, neki ne bi išli... (😕&#128566 I koji bi uopće bio motiv za to?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:02   #2162
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Može li mi netko od prosvjetara odgovoriti ima li škola pravo aktivnost koja je dobrovoljna proglasiti obaveznom? Ili, konkretno, namjerno zatajiti roditeljima da je u pitanju vannastavna aktivnost pod izgovorom: nemamo običaj reći da je dobrovoljno jer onda bi neki išli, neki ne bi išli... (😕&#128566 I koji bi uopće bio motiv za to?
Nema, motiv je tko zna kakav.
Ne mogu ništa ako roditelj odbije.
Osim ako se netko eventualno odlučit iživljavati na djetetu nekako ako može.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:23   #2163
nije to ništa novo. događalo se i prije. konkretno prije dvadesetak godina sigurno - ja sam tek nekih deset godina nakon što sam završila školu saznala da sam pohađala izborno domaćinstvo u osnovnoj, preslagujući svjedodžbe. jednostavno, nitko nam nije rekao da je taj predmet izborni, nego su nas SVE upisali na njega kako bi nastavnica popunila normu a male ovčice nisu propitkivale (vrijeme prije interneta i sličnih ljepota, ne?). roditeljima, pak, nije bilo ništa čudno, jer bože moj, i oni su domaćinstvo pohađali...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:07   #2164
Hvala, i mislila sam da je tako nešto bez veze.
Ma nije predmet loš sam po sebi, prometna kultura, većina bi ionako vjerojatno išla. Ali je raspored još na početku godine napravio smutnju i pomutnju onima koji idu u glazbenu školu, strane jezike i koješta drugo. I sad ja neki dan ispričavam razrednici klinku zbog izostanka, a njoj izleti da je to ionako neobavezno, samo to ne govore roditeljima. E pa svašta... 😀
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 00:53   #2165
Izborni su i njemački, informatika i vjeronauk, kako neće biti kojekakve druge aktivnosti
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:04   #2166
Sto je sa knjigama, da li se kupuju ili dobivaju (grad zg), koja je procedura ako je ovo drugo?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:11   #2167
s koje si ti planete opala?
dobivaju se knjige, kao sto mozemo cuti svaki put kad itko govori o zagrebu, bilo ljudi koji ne zive u zg bilo politicari
i tko god da dobije izbore, ove ce se godine skoro sigurno dijeliti knjige jer tesko da se moze to ukinuti u 2 mj, lova je vec predvidjena, ugovori sigurno potpisani i slicno.
za iducu cemo cuti na vrijeme
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:27   #2168
Ma cula sam preko uha. Al sam mislila da mozda ide kao cijena vrtica-po imovinskom cenzusu. Ili se dobiju uzdbenici, a ne i radne knjige...ili se dobije ako se propisno popune opsezni zahtjevi zamolbe sa oibovima rodbine do 5 koljena i predaju nekad negdje pravovremeno...


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:10   #2169
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ma cula sam preko uha. Al sam mislila da mozda ide kao cijena vrtica-po imovinskom cenzusu. Ili se dobiju uzdbenici, a ne i radne knjige...ili se dobije ako se propisno popune opsezni zahtjevi zamolbe sa oibovima rodbine do 5 koljena i predaju nekad negdje pravovremeno...


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Boldano je šala, ne (rano mi je ). Ne dobiješ recimo zbirke zadataka, ali radne dobiješ (neki su udžbenici radni (udžbenik u koji se piše, recimo to tako), a negdje su radne posebno,ali i njih dobiješ).

Mi smo u kompletu dobili recimo korišteni udžbenik iz glazbenog i vjeronauka (u njih se ne piše pa se ponovno koriste, ne idu u rashod na kraju jedne godine), ostalo smo dobili novo (ti udžbenici koje smo dobili nove su radni, ne može ih se ponovno koristiti jer se ispišu). Prošle smo godine dobili i udžbenik iz PIDa stari.
Dodatno smo se složili da kupimo zbirke iz matematike (učiteljica pitala slažemo li se da se naruče preko škole) i mape za likovni. Za bilo što dodatnog bi vas učiteljica na prvom roditeljskom trebala informirati s tim što bi se još moglo/trebalo, a onda vi kao roditelji odlučujete (glasate) želite li ili ne (npr. zbirke).S tim da je preporuka da se složite s učiteljičinom zamolbom ako ona nije zaista suluda , olakšate i njoj i djeci rad.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 12:32   #2170
Knjige vas dočekaju u učionici prvi dan škole. Mi smo dobili kombinaciju starih i novih. Radne b su naravno nove. Na kraju godine se vraćaju one knjige u koje se ne piše kao npr. knjiga iz glazbenog. I mi smo isto dodatno uzeli zbirku iz matematike.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 13:26   #2171
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
evo sad sam i ja isla, moja ima 9. ali oni svaki cas pisu neki diktat, ne mogu ja to pratiti uopce uglavnom, jako je brzo proslo!
I kod nas je ovako. No moj je u cjelodnevnom, i u principu ni ne trebam pratiti.


Inače, kao neki zaključak na kraju prvog razreda, moram reći da je sve kako sam i očekivala, osim te brzine kojom sve ide..

Dakle, gradivo je okej, škole su siromašne, većina učenika nije sposobna koncentrirati se na ništa, roditelji su većinom kompletno ludi.

Ispričavam se ujedno frupy na sve povremene konfrontacije u vezi nastave, da radim u školi bila bih na antidepresivima nakon tjedan dana rada.

Čula sam i rečenicu "meni je samo do toga da se on uspije upisati na xy fakultet"; od mame djeteta koje ima 7.5 g
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 14:50   #2172
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ujedno frupy na sve povremene konfrontacije u vezi nastave, da radim u školi bila bih na antidepresivima nakon tjedan dana rada.
tenk ju, o, tenk ju na razumijevanju!

evo, fakat si mi uljepsala ove zadnje tjedne kad svima popustaju sve moguce kocnice.
i sad, nakon uvida u prvi razred osnovne skole, samo zamisli kako sve skupa izgleda u cetvrtom srednje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 11:02   #2173
Dakle, gradivo je okej, škole su siromašne, većina učenika nije sposobna koncentrirati se na ništa, roditelji su većinom kompletno ludi.

Ispričavam se ujedno frupy na sve povremene konfrontacije u vezi nastave, da radim u školi bila bih na antidepresivima nakon tjedan dana rada.



Potpisujem i nakon puno duljeg školskog staža.
Para nema. Za škole nikada nikog nije briga. Učenici su 80% neodgojeni. Roditelji su ludilo bez premca s apsolutno nerealnim ambicijama.

Što se naše škole tiče 80% profesora je još nevjerovatno dobro, obzirom na uvjete u kojima rade, program, djecu i roditelje.
Da radim u školi bila bi u novinama jer bi na roditeljski došla s mitraljezom.
OliviaPope is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.05.2017., 11:42   #2174
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i tko god da dobije izbore, ove ce se godine skoro sigurno dijeliti knjige jer tesko da se moze to ukinuti u 2 mj, lova je vec predvidjena, ugovori sigurno potpisani i slicno.
za iducu cemo cuti na vrijeme
nešto što nije službeno potvrđeno ne podliježe nikakvoj proceduri ukidanja....grad može reci dan prije pocetka škole da nema love i nikome ništa.
inace, ugovori za iducu školsku godinu nisu potpisani i, upitno je dal ce uopce biti.

tako da je ipak bolje polako poceti skupljati lovu pa, ak nas ipak iznenade, vise love nece biti na odmet
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:41   #2175
Nisam znala gdje ovo staviti, ako treba, slobodno prebacite. Ima li ovdje neka mama čije dijete ide u OŠ Prečko? Trebam informaciju preko koje agencije se ove godine ide na jednodnevni izlet u Karlovac (posjet akvariju) i Ozalj (jedno seosko gospodarstvo)? Riječ je o prvašićima. Naša škola je dobila samo jednu ponudu s kojom nismo zadovoljni i tražili bi još jednu ponudu za ovaj gore opisani izlet. Zahvaljujem.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:52   #2176
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Nisam znala gdje ovo staviti, ako treba, slobodno prebacite. Ima li ovdje neka mama čije dijete ide u OŠ Prečko? Trebam informaciju preko koje agencije se ove godine ide na jednodnevni izlet u Karlovac (posjet akvariju) i Ozalj (jedno seosko gospodarstvo)? Riječ je o prvašićima. Naša škola je dobila samo jednu ponudu s kojom nismo zadovoljni i tražili bi još jednu ponudu za ovaj gore opisani izlet. Zahvaljujem.
Škola je trebala dobiti (skupiti) bar dvije ponude od kojih se na roditeljskom trebalo odlučiti koju će prihvatiti. Nisu mogli izaći pred roditelje s jednom ponudom za jednu destinaciju. Ako netko zna bolje, slobodno nek me ispravi.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 11:34   #2177
Rečeno mi je da su nažalost dobili samo jednu ponudu ali da mi mozemo slobodno predložiti nešto drugo. Učiteljici se svidio moj prijedlog ovoga izleta na koji idu učenici OŠ Prečko ali me pitala ime agencije da možemo tražiti ponudu. Molim ako netko zna da mi javi.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:12   #2178
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Rečeno mi je da su nažalost dobili samo jednu ponudu ali da mi mozemo slobodno predložiti nešto drugo.
ovo se cesto dogadja.
roditelji uvijek mogu potraziti bolje/povoljnije ponude koje se onda trebaju poslati u propisanom roku nakon sto je natjecaj objavljen.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:53   #2179
Oprostite ako se pisalo o tome, nisam našla.
koji je rok za upis ocjena u e dnevnik? dal uopće postoji neki rok ili to ovisi o učiteljici?
naša učitejica upisuje ocjene sa 2-3 tjedna nakon testa, bilo pisanog ili usmenog. Čak je likovni upisala sa 5 tjedana od dana kad se ocjena desila.
učiteljica iz razreda do, a i svi roditelji sa kojima sam pričala kažu da njihove učiteljice upisuju ocjenu isti ili idući dan.
kakva je praksa?
kod mene se evo tako potrefilo da skoro 2 mjeseca ja nisam mogla otići na informacije ( mogu ići samo popodne ), što zbog praznika, nema učiteljice i tak to. Tako da tjednima neznam koje dijete ocjene ima ( niti učiteljica im da test pa da oni vide ocjenu koju su dobili, niti im da da zapišu bodove i ocjenu u informativku )

unaprijed hvala

hvala
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:02   #2180
Ako ste dobili samo jednu ponudu od agencija, onda je to to. Svakako se trebao sazvati sastanak predstavnika roditelja i odlučiti o najpovoljnijoj ponudi. Tražite od ravnatelja neka šalje upite drugim agencijama.

Po pitanju roka za upis ocjena u e-dnevnik, nema ga.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.