Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 19:27   #5341
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
znam koji mi je doktor napisao da sam zdrav.ma u biti-ja sam neurotik.
Vrlo upitno??? Čak ako je i tvoja tvrdnja da si neurotičar točna(valjda je)...

Neuroze mogu imati posljedice čak gore od psihoza, ja sam bivši(barem mislim) neurotičar i znam da to stanje nije za podcjenjivanje. PO meni je neuroza pravi test za psihologe i psihijatre, tu kemija ima vrlo malu ulogu, mogu se pripisati privremeno antidepresivi i to je to što se tiče kemije, sve drugo rad s pacijentom...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 00:46   #5342
Znas nosonja da je Hitler bio slikar i prezivljavao svakako ali ga nisu prihvatili iako je bio talentiran. Ma ne znam, tko ce ga znati sto je iza toga ali da je zlo, zlo je. Ali par. shiza ima vise simptoma, tipa halucinacije, deluzije, ljudi si znaju zabrijati da ih netko zeli otrovati i tako to. Ali ne u duetu ili triu vec sami sa sobom. HB mene su brzo takove misli prolazile jer bih sebi objasnila o cemu se ustvari radi ili da sam "zabrijala". I tako se nosim s time, naginjem tomu ali vise naginjem ispravnosti. Oni su mozda imali kriva uvjerenja. Mozda je to krivovjerje?
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:04   #5343
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
eto vidiš,dragi moj piskavac,koji su to zločinci i šarlatani.ma ne isplati se uopće ići kod psihijatra.treba sve riješavati sam sa sobom i prijateljima i poznanicima.
Ako se psi-hi-jat-ri ne znaju nositi s pacijentovim emocijama, a četiri godine su išli na fakultet da bi proučavali psihu pojedinca; - onda tko se zna nositi s emocijama???
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:15   #5344
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Zaista ne shvaćam kako je to mogla napisati, ne znam kakav dojam odaje tvoja pojava ali po tvojim postovima je jasno da nisi ni blizu nikakvoj retardaciji...
Mene su kao dijete jako mučili u osnovnoj školi. Zbog toga kad bi me gnjavili sam im se smiješio u lice, ne mogavši bolje odgovoriti na maltretiranje, a opet ne smjevši ni plakati, jer bi im samo dao još više volje i povoda za maltretiranje.

Pa sam ulovio samoga sebe da se ponekad smiješim kad je veliki stres u pitanju ili moram priznati neku po mene jao neugodnu istinu.

Tako sam rekao psihijatrici za neki incident u kojem sam istukao neku djevojčicu (tukao sam je dlanom po guzi i vikao na nju) za koju se ispostaviolo da nije ona bila kriva za to što sam mislio da je učinila, nego neka druga. Tu neku psinu je ustvari napravila grupa djece jer su znali da jako slabo vidim. Ona se našla u krivmo mjestu na krivo vrijeme. Tj. uopće nije učestvovala u gurupi.

Uglavnom, smiješio sam joj se dok sam joj iznosio taj slučaj. Pa je valjda zbog tog smiješka zaključila da sam Retardinho.

Ali nije toliko stvar u krivom zaključku. Nego je stvar da ne možeš pacijentu napisat tešku dijagnozu, ne reči mu za nju, i pustiti da on to sazna iz tvog specijalističkog nalaza / povijesti bolesti.

Pa dođavola doktori onkolozi kad moraju saopćiti pacientu da ima rak, a sigurno ne studiraju bogznakoliko ppsihologiju, moraju tu dijagnozu reči pacijentu u lice, a ne ju samo napisati u nalaz, pa se ti pacijente snalazi kako znaš i umiješ.

slučaj pogotovo ima težinu zato što sam sam dobrovoljno došao psihijatru kao dio moga pokušaja da se duhovno razvijem a i materijalno osamostalim.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 24.04.2017. at 13:32.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:03   #5345
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Mene su kao dijete jako mučili u osnovnoj školi. Zbog toga kad bi me gnjavili sam im se smiješio u lice, ne mogavši bolje odgovoriti na maltretiranje, a opet ne smjevši ni plakati, jer bi im samo dao još više volje i povoda za maltretiranje.

Pa sam ulovio samoga sebe da se ponekad smiješim kad je veliki stres u pitanju ili moram priznati neku po mene jao neugodnu istinu.

Tako sam rekao psihijatrici za neki incident u kojem sam istukao neku djevojčicu (tukao sam je dlanom po guzi i vikao na nju) za koju se ispostaviolo da nije ona bila kriva za to što sam mislio da je učinila, nego neka druga. Tu neku psinu je ustvari napravila grupa djece jer su znali da jako slabo vidim. Ona se našla u krivmo mjestu na krivo vrijeme. Tj. uopće nije učestvovala u gurupi.

Uglavnom, smiješio sam joj se dok sam joj iznosio taj slučaj. Pa je valjda zbog tog smiješka zaključila da sam Retardinho.

Ali nije toliko stvar u krivom zaključku. Nego je stvar da ne možeš pacijentu napisat tešku dijagnozu, ne reči mu za nju, i pustiti da on to sazna iz tvog specijalističkog nalaza / povijesti bolesti.

Pa dođavola doktori onkolozi kad moraju saopćiti pacientu da ima rak, a sigurno ne studiraju bogznakoliko ppsihologiju, moraju tu dijagnozu reči pacijentu u lice, a ne ju samo napisati u nalaz, pa se ti pacijente snalazi kako znaš i umiješ.

slučaj pogotovo ima težinu zato što sam sam dobrovoljno došao psihijatru kao dio moga pokušaja da se duhovno razvijem a i materijalno osamostalim.
Nema veze baš s temom, ali da te pitam zašto i reagirao smiješkom na maltretiranje? Da pogodim, to ti je kazala mama ili baka, jel? To one često savjetuju, taj savjet je upravo idiotski, vidili su nasilnici itekako da tebi nije do smijeha. Na nasilje se odgovara nasiljem i nikako drugačije, također bi muškarci(očevi, starija braća, stričevi i sl) trebali nešto poduzeti po tom pitanju a ne da maltretirani dječaci slušaju bakine idiotske nazovi savjete. TReba se maltretiranog dječaka ohrabriti da se suprostavi nasilnicima, u krajnem slučaju i izravna prijetnja starijih muškaraca prema malim nasilnicima je poželjna...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:20   #5346
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Nema veze baš s temom, ali da te pitam zašto i reagirao smiješkom na maltretiranje? Da pogodim, to ti je kazala mama ili baka, jel? To one često savjetuju, taj savjet je upravo idiotski, vidili su nasilnici itekako da tebi nije do smijeha. Na nasilje se odgovara nasiljem i nikako drugačije, također bi muškarci(očevi, starija braća, stričevi i sl) trebali nešto poduzeti po tom pitanju a ne da maltretirani dječaci slušaju bakine idiotske nazovi savjete. TReba se maltretiranog dječaka ohrabriti da se suprostavi nasilnicima, u krajnem slučaju i izravna prijetnja starijih muškaraca prema malim nasilnicima je poželjna...
Niti jedna od njih nije mi rekla da se smiješim. Niti su mi uopće znale udijeliti ikakav savjet. Stara je ćak govorila da mi se to događa jer ih ja provociram. Mali nasilnici su taj moj smješak još proglasili kurvinskim.

Na nasilje treba odgovoriti tek malo većim nasiljem. Nema koristi od velikog nasilja i pravljenja herojem, jer budale povrijeđenog Ega se mogu opet skupiti i krenut u još veći napad.

Nije me imao tko zaštititi, jer sam bio u domu u Vinko Beku u vrijeme kad nismo imali ni fiksni telefon, a kamoli ikakve udruge poput Hrabrog Djeteta ili tako nešto. Učitelji su bili Bogovi, a žrtve krive jer su sigurno isprovocirale agresore.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:30   #5347
Ne znam sta da kazem piskavac, zao mi je sto si to prosao. Cak i razumijem tvoju reakciju.
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:55   #5348
Da se samo nadovezem na prethodno. Kako to njegov tip dijagnoze nije laksi ako su izuzeti neki simptomi ? Recimo to je kao "pola" paranoidne.
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:08   #5349
@sunčani cvijet ispiso sam post toćno u 12:00. Kaj ti veliš na to?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 14:30   #5350
Quote:
sunčani cvijet kaže: Pogledaj post
Ne znam sta da kazem piskavac, zao mi je sto si to prosao. Cak i razumijem tvoju reakciju.
Nisam siguran na koju reakciju misliš.

Na smješkanje pod mučenjem i stresom ili na moj stav o toj psihijatrici?

--------------------------

P. S. Ako pričamo o ostatnoj šizofreniji, mislim da je ona ipak lakši oblik od obične šizofrenije.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 14:52   #5351
Quote:
sunčani cvijet kaže: Pogledaj post
Da se samo nadovezem na prethodno. Kako to njegov tip dijagnoze nije laksi ako su izuzeti neki simptomi ? Recimo to je kao "pola" paranoidne.
Tvoje gledanje na ovu situaciju po meni je bezvezno i blesavo, ima manje simptoma i znači da je lakši slučaj? Depresivno raspoloženje je vrlo izraženo kod ove bolesti i jednog dana pacijent se ubije što ne bi bilo ništa čudno ali eto on je bio lakši slučaj. Treba napomenuti da mu je i život baš nikakav, kakav je već kod depresivnih osoba.
Ovdje piše forumaš Diego, dijagnosticirani(zasigurno) šizofreničar, i čovjek lipo na prošloj stranici piše kako mu je kod njegove bolesti najteža depresija

S druge strane poznajem jednog šizofreničara, u podrumu drži atomsku bombu, zna ko je ubija princez Dianu i time ucjenje britanski establišment, i već tako. Iz iznesenog je jasno da je tip totalni " propuv", ali on je uglavnom dobro raspoložen, zapravo vrlo veseo je On je teži bolesnik? Ili da ima kombinirane epizode depresije i manije, bili bio teži bolesnik? Po broju simptoma da, ali po svom raspoloženju baš i ne...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:19   #5352
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Tvoje gledanje na ovu situaciju po meni je bezvezno i blesavo, ima manje simptoma i znači da je lakši slučaj? Depresivno raspoloženje je vrlo izraženo kod ove bolesti i jednog dana pacijent se ubije što ne bi bilo ništa čudno ali eto on je bio lakši slučaj. Treba napomenuti da mu je i život baš nikakav, kakav je već kod depresivnih osoba.
Ovdje piše forumaš Diego, dijagnosticirani(zasigurno) šizofreničar, i čovjek lipo na prošloj stranici piše kako mu je kod njegove bolesti najteža depresija

S druge strane poznajem jednog šizofreničara, u podrumu drži atomsku bombu, zna ko je ubija princez Dianu i time ucjenje britanski establišment, i već tako. Iz iznesenog je jasno da je tip totalni " propuv", ali on je uglavnom dobro raspoložen, zapravo vrlo veseo je On je teži bolesnik? Ili da ima kombinirane epizode depresije i manije, bili bio teži bolesnik? Po broju simptoma da, ali po svom raspoloženju baš i ne...
Kat ti ćovjeće ne kužiš a to je valjda jer nemaš šizu u fala bogu da je nemaš. To ti nije stalna depresija već dođe i prođe. Ti kad si na tabletama i kad se one prime nakon traume koju si doživio ili kaj već pa ti je dijagnosticirana šizofrenija ti se pojavljuju simptomi kao i kod većine zdravih ljudi. Naći to nije kronična depresija da te pere godinu dvije ili nemam pojma kolko uopće depresija mora potrajat da bude kronična ali ne zasigurno dva tri dana ili jedan dan. Naći dođe i prođe kao i kod većine zdravih ljudi. Dal možda ima većih simptoma nego kod zdravih ljudi zasigurno ima i to sve zavisi od ćovjeka do ćovjeka. Kak mu je određena situacija i sve drugo. Ostalo zdravstveno stanje. Okolnosti itd. Vidiš da on dr.Diego napiše tu post "kak je u banani" pa već drugi dan dobro. Napisao je da mu treba ventil pa makar i tu da podjeli misli da mu bude lakše ali tijelo se samo inaće brani od depresije. Jer depresija je nekakvo stanje kad ti se neda živjet poduzimat sve to a pošto si ti na tabletama i u remisiji tijelo se samo bori protiv depresije. Jednostavno nagon za preživljavanje je jaći od tebe da si bilo kaj napraviš ili naudiš ili nedo bog da nekom drugom nekaj naudiš. Nači on i pretežno mi svi koji smo u remisiji se vratimo nakon dan dva.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:59   #5353
I kaj sam još htio reć o šizofrenićarima pošto @Nosonja i ja je imam.

Zanimljivo je da kad sam gledao o poznatim lićnostima koji imaju šizofreniju da stalno kao da se ponavlja jedan određeni tip ljudi koji kasnije "obole" od te bolesti. Naime skoro svi šizofrenićari vape za ljubavi i imaju osječaj nedostatka kad je nema. Smeta im jako neprevednost odnoso imaju možda i preveliku želju za pravdom. Vrlo su ćestiti i uljudni ljudi oni koji su u remisiji. Vrlo su pažljivi i žele uspjeh ali vrlo su samodopadni odnosno vole se gledati u zrcalo. I naš kaj je baš tu zanimljivo, osim toga kaj bih mogo još nabrojat osobnosti, da to da se te osobnosti, bar kad sam ćitao,javljaju u vrlo ranijoj fazi. Poćinje naziranje u ranom djetinjstvu, ali dolazi do ćak prevelikog pokazivanja ovih osobnosti nakon dijagnosticirane bolesti i uzimanja tableta. Vele da su jako pametni i sposobni samo im neko treba pomoć u tome i pokazat put. Ne vele bezveze Genijalac ili Šizofreničar. Tanka linija. Najgore ti je kod ove zajebane bolesti da kad tebe ćopi a mene fakat ali fakak bogu fala kaj me nije ćopilo već 10 godina da kad te ćopi ti imaš skoro stalno osjećaj da će ti netko naudit. Otrovat, naudit da ti jednostavno žele zlo. Neka skupina ljudi ili ćak neka skupina koju znaš da će ti naudit do kraja. I ti kad nisi na tabletama taj strah i to da briješ da su se svi urotili protiv tebe ti je najveći zajeb i nemreš se jednostvano pomaknut s mjesta u životu sa takvim primislima. Najgore je to. Ko da mi netko moro objasnit ak bi uopće mogo skužit i prihvatit. Gle neće ti nitko ništa i nemaš se razloga bojat. Možda je to manjak samopuzdanja ali na koji ja tjelesno nemogu utjecat. kužiš. Ili možda možeš nikad nisam probo. Možda kad bih to usavršio možda bih se i riješio tableta.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:26   #5354
@nosonja ; tesko je odrediti kome je sta teze ali ima ti pravo vordas kada kaze da je ta depresija uglavnom prolazna. Koliko znam dr. Diego je napomenuo da bi mozda trebao uzimati antidepresive. To naposlijetku doktor odluci jer tako je i meni nakon poduljeg perioda u kojima sam imala snizenja raspolozenja/depresiju ili sta vec.

@vordas mislim da ti necu odgovoriti sta mislim o tome za 12-ti sat. Ali imam neko misljenje. Ne direktno za napisani posg nego opcenito za to vrijeme. I imas pravo ovo za poznate, recimo ima dosta citata od Marylin Monroe koje bi mogli procitati i cak se u njima prepoznaje njezino dusevno stanje. Svakako preporucujem procitati.

@piskavac na smjeskanje. Ponekad covjek jednostavno ne zna kako reagirati.
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 00:14   #5355
Evo da i ja kažem koju o prolaznosti depresije u shizofreniji.
Kako je već rečeno, ona dođe i prođe i ciklički se ponavljaju periodi sniženog i povišenog raspoloženja. Bez obzira na desetogodišnje iskustvo u psihičkim dijagnozama, a od toga 8 godina shizofrenije, i dalje kad me ulovi depra, to nije sniženo raspoloženje, to je očaj, jad i mučenje i često poželim da umrem ili se ubijem. No, nakon nekoliko dana sve bude ok i opet sve izpočetka.
Imao sam i ja produktivnih simptoma, recimo pričao sam i na forumu da sam si zabrijao da sam bio glavna osoba koja je učestvovala u rušenju Sanadera s vlasti 2009 godine. Hospitalizacija je trajala 6 mjeseci nakon toga i jedna je od najduljih u povijesti toga odjela u Vrapču.
Osim toga sam imao 2,3 blaže psihotične epizode jer nikad više nisam prekidao antipsihotičnu terapiju. Ali u ovih 8 godina, sam 10% vremena bio psihotiičan, 40% depresivan i cca 50 % normalnog stanja. Pa sad ti procjeni što je gore i što ostavlja veće negativne posljedice na funkcioniranje, psihoza ili depresija??
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 12:06   #5356
Quote:
sunčani cvijet kaže: Pogledaj post

@vordas mislim da ti necu odgovoriti sta mislim o tome za 12-ti sat. Ali imam neko misljenje. Ne direktno za napisani posg nego opcenito za to vrijeme. I imas pravo ovo za poznate, recimo ima dosta citata od Marylin Monroe koje bi mogli procitati i cak se u njima prepoznaje njezino dusevno stanje. Svakako preporucujem procitati.
Da naroćito kaj vi žene više kužite žene. Mi, bar ja skužim kod muškog jel mulja laže i tako dalje ali da vidi se i iz rećenica. Ja sam odusto od pijenja Leponexa makar sam ga morao popiti svaka 3 mjeseca i sad nakon, mislim da je prošlo pet mjeseci od kad ga nisam uzeo. Glas mi se malo promjenio. Ko da su mi se glasnice malo ukrutile. Neznam nekak mi je bio opušteniji glas i protok zraka lakši kad sam znao popit Leponex. I tome sad psihićki nervira. ta promjena. Možda bih trebao probat nešto za grlo. Propolis ili neznam što. Ko da nemam snage u glasu. Baš osječam suhoću grla. Od kad ne uzimam Leponex osjećam se ok kolko se mogu na okolnosti i situaciju. A ovo za 12:00. Ma ja sam ti samo jedno veliko dijete koje se voli zafrkavat.

Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Evo da i ja kažem koju o prolaznosti depresije u shizofreniji.
Kako je već rečeno, ona dođe i prođe i ciklički se ponavljaju periodi sniženog i povišenog raspoloženja. Bez obzira na desetogodišnje iskustvo u psihičkim dijagnozama, a od toga 8 godina shizofrenije, i dalje kad me ulovi depra, to nije sniženo raspoloženje, to je očaj, jad i mučenje i često poželim da umrem ili se ubijem. No, nakon nekoliko dana sve bude ok i opet sve izpočetka.
Imao sam i ja produktivnih simptoma, recimo pričao sam i na forumu da sam si zabrijao da sam bio glavna osoba koja je učestvovala u rušenju Sanadera s vlasti 2009 godine. Hospitalizacija je trajala 6 mjeseci nakon toga i jedna je od najduljih u povijesti toga odjela u Vrapču.
Osim toga sam imao 2,3 blaže psihotične epizode jer nikad više nisam prekidao antipsihotičnu terapiju. Ali u ovih 8 godina, sam 10% vremena bio psihotiičan, 40% depresivan i cca 50 % normalnog stanja. Pa sad ti procjeni što je gore i što ostavlja veće negativne posljedice na funkcioniranje, psihoza ili depresija??
A viš to nikad nisam imo, fakat. Da sam si umislio, al sa uvjerenjem, naći daja fakat vjerujem u to da sam netko ili nešto što nisam. Ovo kaj ti velis da si bio glavni za Sanadera. Imam više sanjanja ali mislim da mi je to od nedostaka prijatelja i pažnje koju ja mislim da bih trebao imati. Sad sam se prebacio na posao i još sad tu sa frendom sa foruma i nekad, pogotovo danas kad sam se probudio. Velim si jel to uopće moguće napravit i ostvarit. Mislim da imam ta sanjanja jer imam puno neostvarivih stvari. Ali nije to ćesto. Onak zabrijem, sam sam u stanu. e kak bi sad bilo fino da ona nekaj skuha pa da ručamo pogledamo telku i tak. to mi fali taj neki normalan život.

Ovo je puno 40% depresije. Neznam kak se snalažiš. A to je kaj sam ja i reko. Na svakog drukćije reagira da imaš depresiju. Možda bi fakat trebo reć shrinku ak do sad nisi pa da ti uvede nekaj ili možda da ti smanji. Možda ti je prevelika doza nikad neznaš. Ma i jedno i drugo je banana. I psihoza i depra. Ali bori se ćovjeće. Da ti bude dobro.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:54   #5357
@vordas za nas kazu da smo vjecita djeca.
Mislim da depresija dolazi kada shvatimo sto sd usgvari dogodill iz neke druge perspektive pa pokusavamo to prihvatiti a uopce ne treba biti tako negativno.
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:11   #5358
Quote:
sunčani cvijet kaže: Pogledaj post
@vordas za nas kazu da smo vjecita djeca.
Mislim da depresija dolazi kada shvatimo sto sd usgvari dogodill iz neke druge perspektive pa pokusavamo to prihvatiti a uopce ne treba biti tako negativno.
a valjda. ja sam ko veliko dijete

Mislim da znam kaj misliš ak je to toćno. Ono kad naprimjer sretneš nekog ili se znekim porazgovaraš pa studiraš sad kaj se to ustvari dogodilo odnosno kaj je ta osoba u tom trenutku prilikom razgovora mislila i kaj se tu ubiti dogodilo. Ak je to tak onda kužim. Ali meni su u zadnje vrijeme pozitivna takva iskustva nema negativnih previše tako da me ne hvata depresija zbog toga. Neki dan sam bio u pošti i bio sam sav nabrijan na brzinu. Sam sam htio to što prije napravit i mislim da nisam dobar ispo u tom iskustvu nego neki bahati tip, navjerojatnije. Ali evo danas došla susjeda koja me zna od djetinjstva. Tražila je potpis za neku regulaciju dimnjaka i bilo baš sve ok. Jer ona me zna kakav jesam i kak reagiram. Više mi je to bitno u zadnje vrijeme. Ko me prihvati takvog kakav jesam. Mislim da mi je i ovo sa glasom od prevelikog vježbanja. Poćeo sam radit sklekove i malo pilates pa se skupilo testosterona.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:18   #5359
@sunčani cvijet e a zaboravio sam te pitat. kakvo mišljenje imaš oko onih 12:00 sati?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 00:29   #5360
Tesko je pa gotovo i nemoguce sa potpunom sigurnoscu odrediti nekad dijagnozu. Ja sam sumljala u svoju.....kad sam je dobila dugo sam pokusavala nac razloge da je nemam da je doktor pogrijesio, da sam sasvim "normalna". Ipak, najteze je priznat sebi istinu....i jos si uvijek lazem ponekad jer hah kakav bi bio zivot da si govorim "ej imas najtezu psihicku tj dusevnu bolest? Rak za dusu?" Mislim da tad zivot nebi imao smisla, pa jer pogresno sumljat, nadat se il ponekad negirat?
Mislim da nije, sve je u glavi.....nije ta recenica uzalud recena pa tako niti napisana.

Imala sam do nedavno dobre dane, a onda opet su se vratili "oni" ....kad sjedim il lezim i nemicem se satima, pa nejedem, pa jednostavno neradim nista jer aposlutno nista neosjecam osim odsutnost svog bica. Kao da me dusa napustila i tjelo je ostalo da se hladi ceka da umre......al zbog drugih borim se pogledam svoju obitelj i znam da moram naprijed.

Kad ulovi teska depresija jako je tesko i pozeli se umrijeti a kad udari bezvoljnost tad se nema niti snage umrijeti tj osjeca se vec mrtvo.......kao les koji trune i ceka da ga crvi pojedu do kraja.
Teska je ta bolest i svatko se bori s njome kako zna, al u toj bolesti covjek ne pobjeduje on je vec mrtav, mozda se kao mrtvac i rodio.
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.