Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 22:01   #1141
Drage zene,ja se vratila na ovu temu nakon gotovo 2je god pauze i vidim nista se nije promijenilo po pitanju nekih stvari...Naime i ja sam svojedobno imala the govor oko embrija,zamrzavanja i sl.i to za vrijeme punkcije 17 js bez anestezije,veselo mi je bilo.Ne sjecam se koliko ih je oplodjeno na kraju,mislim 6...4 zaledjene...2 embrija takodjer zamrznuta,2 vracena.Rezultat sad spava pokraj mene i ima 13 i po mj i najveca je ljubav u mom svemiru...Isto sam se razmisljala 2 ili 1,bili u to teski dani odluke,srecom dr.V mi bio na transferu i nije radio probleme oko 2.Ali me prof.dobro opeglala prije toga...Ugla sto god odlucile sretno vam bilo od srca!Ja sam se nedavno vratila na posao i vec mastam o svojim smrzlicima,nadam se da cu uskoro po njih,najkasnije do 9.mj.E sad me jedino strah sto ne znam kakve su im sanse kod odmrzavanja i kako se primaju,bolje ili losije???
Leelooluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:31   #1142
Ja prijavljujem minus na 14 dpo. Nema ni sjene sjenine sjene na ultraosjetljivom testu.
Mislim da ću sutra ići izvaditi betu tak da mogu ranije prestati s terapijom.
Helina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:31   #1143
Helina baš mi je žao zbog neg.testa. Baš šteta

hvala vam svima što ste podjelile svoja iskustva
Cathie žao mi je što si morala to prolaziti. Znači sve je ostalo isto. To mi nije jasno, ta dr.prof. je mojoj dr. napisala na nalaz ceduljicu "skupo!!!", tako da moja dr vidi da mi je dala skupu stimulaciju, da su mogli proć jeftinije , a sad bi tu praktički sabotirala ciklus sa svojim prijedlogom, smanjila šanse pa da moram opet na stimulaciju?! I kakva je tu ušteda na kraju?! Baš sam ljuta jer vidim da se puno cura javila sa istim iskustvom...nema mi nikakvog smisla. Pa zar im nije u interesu da se ostvari trudnoća u prvoj stimulaciji...
Nadam se da je neće biti sutra na punkciji...

Blizanka super za endo i za smanjenje ciste!

leelooluna dobrodošla natrag! Super što imaš smrzliće i nadam se da će ti iz druge uspijeti iz prve u FET-u
Ja neznam osobno kakve su šanse sa FET, ali koliko sam čitala minimalna je razlika tako da ne odustaj!
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:03   #1144
MPO - druženje i chat, Vol. 3

Leelooluna dobrodošla natrag. Da te utješim, moja bebica je rezultat FETa. I evo isto cemo na jesen po naše preostale smrzlice. ~~~~~~~~~~

Helina zao mi je za minus. Definitivno vadi betu da znas na čemu si.

Ok, stvarno ne kuzim tu doktoricu. Najjeftiniji protokol je onaj koja rezultira na kraju s plusom i uspješnom trudnoćom! Skupoća lijeka nije jedino što ulazi u konačnu cijenu. Neadekvatna stimulacija donosi na kraju puno vise troškova, a di je i izgubljeno vrijeme i sve. Ok, neki mogu zatrudniti i sa najobičnijim AIH, ali takvi parovi su rijetki. I lako je biti general nakon bitke i pametovati na temelju na kraju dobivenog broja JS!
S obzirom na njene očite probleme sa zamrzavanjem, nije li to temelj da se da neki prigovor komori za neoptimalno liječenje i iskrivljavanje činjenica u korist provođenja svojih ideala?
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:27   #1145
Jel moguće da mi je AMH prije par mjeseci bio 14,4 pmol/L (synlab) a sada 6,3 pmol/L (vinogradska) ??? Kak može toliko past??
garka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:57   #1146
sad mi je palo na pamet: ako sutra idem na punkciju sa anestezijom, što mi ne treba neka krvna slike ili to vrijedi ono od početka što sam radila sedimentaciju? sad me strah ako mi dr nije rekla za to pa da mi na živo sutra vade, jer nemam nalaz, onda ću zadavit nekog
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:12   #1147
Ne treba ti nista. Ovo je brzinska opca, ne treba nalaze. Ja samo uvijek ispunim tamo samo neki upitnik i to je to
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:13   #1148
Ne treba
Par pitanja ti anesteziolog postavi i onda krece drogica Samo nataste budi i ako nosis lece ih skini. Meni je bila pania jer nitko nije rekao, ja nisam znala. Pa dok sam tamo na stolu bila skidala lece, biologica dala neke posudice i fiziolosku

Sent from my S3 using Tapatalk
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:23   #1149
Meni su rekli i bez laka na noktima i nakita.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:26   #1150
Quote:
Cathie kaže: Pogledaj post
Ne treba
Par pitanja ti anesteziolog postavi i onda krece drogica Samo nataste budi i ako nosis lece ih skini. Meni je bila pania jer nitko nije rekao, ja nisam znala. Pa dok sam tamo na stolu bila skidala lece, biologica dala neke posudice i fiziolosku

Sent from my S3 using Tapatalk
tebe baš sad čitam tamo iz 2014-te, prolazim cijelu temu kbcRI, pošto sad nije aktivna, pa da vidim jel se što promijenilo i tako to...nemogu se baš kretati jer me boli sve pa si kratim vrijeme.

super cure,hvala...meni je jedini "problem" što ću svisnut od gladi jer se budim u 4:30 ujutro da stignem do 8h...a di još dok obavim punkciju, ja takav gladuš i bez kave ne mrdam iz kreveta inače... zaposlit ću muža da čim obavim sve, da se nacrta s kavom i nečim za jesti pored mene
znači najbolje sportski look, tako će i biti!
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:31   #1151
A da, isuse ta 2014. mi se cini kao da je pred 10 godina bila..
Laganini i udobno
Biti ces malo gladna ali proci ce to

Sent from my S3 using Tapatalk
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:33   #1152
Adrenalin ce ti zatomiti glad. Znam jer sam i ja gladna cim otvorim oci,ali na dan punkcije nista.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:45   #1153
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
tebe baš sad čitam tamo iz 2014-te, prolazim cijelu temu kbcRI, pošto sad nije aktivna, pa da vidim jel se što promijenilo i tako to...nemogu se baš kretati jer me boli sve pa si kratim vrijeme.

super cure,hvala...meni je jedini "problem" što ću svisnut od gladi jer se budim u 4:30 ujutro da stignem do 8h...a di još dok obavim punkciju, ja takav gladuš i bez kave ne mrdam iz kreveta inače... zaposlit ću muža da čim obavim sve, da se nacrta s kavom i nečim za jesti pored mene
znači najbolje sportski look, tako će i biti!
Ja sam imala punkciju iza 6 popodne i dobila upute da 7 sati prije ne jedem i 4 sata prije ne pijem. Mislila sam da cu riknut al na kraju nije bilo tako tesko. I kasnije nisam imala volje ni za jelom ni picem al to je bilo zbog ishoda

Jesi uzbudena?

sent by air
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:03   #1154
Jesam uzbudena, i stvarno jedva cekam da mi ih izvade jer se ne osijecam bas dobro kad sam tako "ogranicena"...i jesam uzbudena oko toga kako ce to ispasti na kraju,koliko ce ih se oploditi i biti upotrebljivih...
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:14   #1155
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
Jesam uzbudena, i stvarno jedva cekam da mi ih izvade jer se ne osijecam bas dobro kad sam tako "ogranicena"...i jesam uzbudena oko toga kako ce to ispasti na kraju,koliko ce ih se oploditi i biti upotrebljivih...
Moras se i poslije punkcije pazit,treba vremena da se jajnici vrate na normalu

sent by air
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:45   #1156
Sretno Lena sutra!

Nemoj baš odmah posle punkcije jesti da ti ne bi bila mukica
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:05   #1157
Lena, ujutro natašte, nemoj ništa ni piti. Ja sam popila eutirox ( tabletu za štitnjaču) s malo vode čim sam ustala. A isto sam se ustala rano, u tri ujutro, ali smo išli ja i mm zajedno, pa nisam bila toliko pod stresom da moram voziti sama i da će mi doći loše, jer smo morali ostati u RI idućih 5 dana. Dr V. mi je izričito zabranio da se vratim doma, i rekao da moram ostati u RI, u slučaju da mi ne bude dobro. Sestra M., kad sam išla uzeti štopericu, mi je rekla da se muž može zaletiti po sendvič ili neku čokoladicu, pa mi donijeti jer ću biti gladna, ali meni nije bilo potrebno jer inače ne jedem ujutro. Uglavnom, očekuj da ćeš biti među zadnjim punkcijama, prvo idu prirodne. Tamo te anesteziolog pita jesi alergična, što uzimaš od tableta, jesi imala kakvu operaciju i bila pod anestezijom, koliko kila imaš itd. Onada ideš na stolić i zaspeš. Probudi te dr. u drugom krevetu, u istoj toj ordinaciji ali u drugom dijelu, i kaže ti koliko stanica je dobiveno i koliko će oploditi, i da ti onaj papir na kojemu sve piše. Moraš ostati ležati još dva sata, sestra ti donese tvoje stvari iz kabine, pa možeš u torbi imati nešto za prigristi, ona pogleda da li krvariš, i ako je sve u redu i dalje ležiš i slušaš što se događa u ordinaciji. Ja odslušala par FET-ova i slušala predavanje studentima/specijalizantima, nemam pojma što su bili. Došla sam na red u 9. 30 a izašla tek oko podne. Znam da jedva čekaš punkciju, ja sam se osječala doslovno kao kokoš na jajima, nit sam mogla hodati , ni mokriti normalno. I ja sam ih se jedva čekala riješiti u prvoj stimulaciji, i to sam bila na punkciji bez anestezije. Nije ti loše imati i neke malo jače tablete protiv bolova, ako te bude kasnije bolilo. I ako budeš taj dan dan ili sutra isto imala malo krvi ili sukrvice, nemoj se pripasti, i to ti je normalno. Oprositite na mojim dugim postovima, ali ja moram objasniti sve u detalje. Profesionalna deformacija! Sretno sutra!
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:34   #1158
[B]Lena[B], uzimaš li andol 100? Ako uzimaš preskoći taj dan, zbog mogućeg krvarenja. Inače to znaju zaboraviti napomenuti!
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:56   #1159
hvala cure! javim se sutra kak je prošlo...
lea hvala ti na detaljnom opisu, sad barem znam što očekivati i kam poslati muža
Ne uzimam andol, a uzet ću si tablete protiv bolova za svaki slučaj i rezervnu robu aku ću morati prespavati u Rijeci.
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 20:10   #1160
Helina,zao mi je. Drz se
Lena,sretno sutra. Neka sve prođe kako treba!
__________________
Don't dream your life, live your dream;-)
Lavica1308 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.