Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 15:52   #141
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
Strah me predložiti vezu na daljinu, pogotovo ako nemamo plan za dalje i hoću li se ja vratiti ili on odseliti i ne znamo je li udaljenost privremena ili do kad. Strah me duljeg razdvajanja u fazi kad nam je veza nestabilna i odnosi su narušeni. Bilo bi drukčije da znamo koji je idući korak i da se ne svađamo. Opet smo pričali, kaže da mu je sad to prevelik rez u životu, da mu je odjednom naglo, iako mu se do prije godinu dana nije činilo da će biti. I kaže da sam ovu priliku dobila bilo kad od kad smo diplomirali pa dok mu se brat nije odselio, da bi odmah otišao. Pitala sam je li stvarno zbog brata, on kaže da nije nego mu je to otvorilo oči jer nikad nije razmišljao kako bi to točno izgledalo. Kaže da je razlog njegov i naš život ovdje koji su trenutno lijepi i imamo sve što nam treba. Rekla sam da meni to nije dovoljno i osjećam se kao da sam pohlepna i hoću sve mada imam dosta. On kaže da zna i da me razumije, kaže da misli da bi otišao za koju godinu, ja to ne mogu čekati. Čekam već skoro 15 godina, više od pola života. Rekla sam da mogu odbiti ovu ponudu jer smo govorili da idemo iduće godine pa da ispoštujem taj dio dogovora, on kaže da bi volio kad bih ostala, ali da se osjeća kao govno ako ja ostajem da ispoštujem svoj dio, a on možda ne ode i ne ispoštuje svoj. Rekla sam da bih ostala zbog njega, ne zbog dogovora, tu me zagrlio i dugo smo šutjeli. Onda me pitao znam li da me voli i da bi sve napravio za mene. Prvi put otkad smo zajedno ja to ne znam. Pitala sam ga otkad točno planira posao s prijateljem, rekao je da je to ideja koja mu se sviđa i o kojoj su pričali, nemaju plan. Onda je rekao da bi sličan posao mogao sam pokrenuti u mojoj zemlji za par godina kad se stvore uvjeti i tek kad je to rekao je shvatio da opet priča o odlasku. Rekla sam da ne mogu tako, malo bi išao, malo ne bi. Rekao je da bi zbog mene otišao ako je to jedini način da budemo zajedno, ali ja ne želim da ode ako će biti nesretan. Napokon smo normalno razgovarali bez da se deremo i da ja plačem, mada nismo ništa riješili. Njemu moja zemlja nije posve strana jer smo zajedno tamo odlazili na odmor svakog ljeta tri godine i još dva puta na po par dana. Normalno da to nije dovoljno, ali otprilike zna kako se živi tamo, proučavali smo poslove i osve ostalo. Bio je zadovoljan, nije nikad rekao da mu život tamo ne bi pasao.


Prica i tvoj stav se kroz postove mijenja i prilagodavas se njemu ,to nije problem ako ces zbog njega odustat od svojih snova koje cekas kako ti rece 15 godina .
Nudi ti se posao u tvojoj zemlji snova ,prilika koju si tako zeljela ,kazes u kasnim 20-im ste ,zelis djecu ,zivot u svojoj zemlji ?
Iz vlastitog iskustva ti kazem (otisli smo skupa on 24 ja 25 god)i otisli smo kasno .Uzelo nam je 3-4 god dok smo dosli do poslova koje smo zeljeli ,onda jos jedno 5 god dok smo se ostvarili na tom poslu e onda su mi dosle srednje 30 i bioloski sat kuca kuc kuc .
Ti imas prednost sta ti se nudi pozicija koja je visa valjda nego sta sada radis ,pa ne trebas startat od pocetka ,no ceka te da se afirmiriras u struci a to je zahtjevno .
Ako zelis svoju zemlju , karijeru ,djecu ,kucu,psa .... zanji vlak ti je ,,mozda i zadnji vagon pa sada ti razmisli dobro sta je prioritet dosnesi odluku i zivi s njom .
Tvoj zarucnik je donio odluku njemu nije problem trazit od tebe sta on zeli ,e sada koliko su tebi tvoje zelje bitne ?
Da je to tako bitno kao sta ti pises mislim da bi odluka bila jasna..a ti bi mogla zapocet proces asimilacije u ovoj ne razvijenoj zemlji di se do ne davno nisi mogla zamislit (,ja nekako imam feeling da ces ovdje i ostat .....)
Ne kuzum kako si tako lako pustila svoje snove i nesto cemu si sve podredila i ne zelis poc bez njega ,kao da je za uvijek ,bojis se i pokusat ?
Njega optuzujes sta je promjenio misljenje (mada covjek je vjerovatno htio otic jer su okolnosti bile drugacije )ali tebe ne razumjem . sry
Sretno
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:51   #142
Oncilla, on tebi na 150 načina pokušava dati do znanja da se njemu ne ide i da on neće ići, tako što izmišlja 347 isprika.


Na tebi je odluka, iznimno teška, ali ipak je na tebi.

Koju god da odluku doneseš, patit ćeš nekako - samo odluči bi li radije patila jer si odustala od onog što želiš 15 godina ili zbog dečka koji traži sve mile načine da ostane pri svome.
Zapravo, oboje želite ostati pri svome, niste za kompromis.
Tu veza puca, prije ili kasnije.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:46   #143
Odi privremeno,vidi dali će ti tvoja obećana rođena zemlja izgledati takva kakva što je zamišljaš,jer mi se čini da si je malo idealizirala svih ovih godina,pa onda odlučite,pošto u ovom trenu odluka je nemoguća,odgodite je,ali ti idi.
Rekla bih ti da daš šansu i ljubavi,jer isto koliko ćeš patiti što nisi otišla,možeš patiti i što nisi ostala s njime ,a ti ćeš se tamo uklopiti i ako odeš i za 5,10 godina,jer si tamo rođena.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 04:17   #144
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Draga...vrlo je složena situacija.
Ja ne vidim da "krivica", barem ona u klasičnom smislu, preteže ni na jednu stranu.
Ippak, mislim da si ti imala detaljan plan. No, ne i on.
Mislim da si ti ta koja je iz silne želje i čežnje za odlaskom pomalo čak i ignorirala (možda i racionalizirala?) njegovu pasivnost i neposvećenost tom cilju. Veliš da biste takvo nešto spomenuli ponekad onak ovlaš u razgovoru...Ali ne vidim da si igdje rekla kako ste vas dvoje ikada(bar ne u zadnjih godinu, dvije) ozbiljno i namjerno sjeli i zajednoplanirali, predlagali, istraživali - konkretne stvari i korake itd.
To si činila ti. Ali gdje je on bio u cijeloj toj priči?

Dakle, samim tim što se to rijetko spominjalo(i pretežno na tvoju inicijativu) moglo ti je pomalo naslutiti razinu njegovog interesa i dozu entuzijazma po tom pitanju.

Pusti to što ste pričali onda, kao praktički adolescenti...Tad se obećava svašta i misli se da se svijet može preplivati na energiji novorođene ljubavi.
On je tebi tad možda rekao da će biti tako kako ti želiš, ali ti si prva to trebala usvojiti s dozom zdrave rezerve. Jer velim, ne samo da se odnosi mijenjaju nego se mijenjaju i ljudi, njihovi interesi, afiniteti, emocije...Sve to skupa ovisi o jako mnogo varijabli, kroz jako mnogo vremena...


Dakle, razumijem da se osjećaš u neku ruku "izigrano" jer si se ti emotivno držala tog vašeg dogovora, ali ja doista mislim da je on imao pravo predomisliti se. Možda ti je ranije trebao reći da se predomišlja, ali vi ste i prije godinu dana bili u ozbiljnoj vezi, i prije dvije...Dakle, otprilike bi tvoja razočaranost ovim bila tek neznato manja(ako). Možda ni sam nije znao što osjeća dok nije došla "voda do grla" i dok se sve to skupa nije ozbiljnije približilo...

K tome još, desilo mu se par odličnih obrata u poslovnom životu, zadovoljan je i društvom i svim ostalim. A odlazak i ostavljanje svega toga sad mu se čini kao da propada u zečju rupu wonderlanda...
Jako lijep post. Pametan i zreo.

Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
Strah me predložiti vezu na daljinu, pogotovo ako nemamo plan za dalje i hoću li se ja vratiti ili on odseliti i ne znamo je li udaljenost privremena ili do kad. Strah me duljeg razdvajanja u fazi kad nam je veza nestabilna i odnosi su narušeni. Bilo bi drukčije da znamo koji je idući korak i da se ne svađamo. Opet smo pričali, kaže da mu je sad to prevelik rez u životu, da mu je odjednom naglo, iako mu se do prije godinu dana nije činilo da će biti. I kaže da sam ovu priliku dobila bilo kad od kad smo diplomirali pa dok mu se brat nije odselio, da bi odmah otišao. Pitala sam je li stvarno zbog brata, on kaže da nije nego mu je to otvorilo oči jer nikad nije razmišljao kako bi to točno izgledalo. Kaže da je razlog njegov i naš život ovdje koji su trenutno lijepi i imamo sve što nam treba. Rekla sam da meni to nije dovoljno i osjećam se kao da sam pohlepna i hoću sve mada imam dosta. On kaže da zna i da me razumije, kaže da misli da bi otišao za koju godinu, ja to ne mogu čekati. Čekam već skoro 15 godina, više od pola života. Rekla sam da mogu odbiti ovu ponudu jer smo govorili da idemo iduće godine pa da ispoštujem taj dio dogovora, on kaže da bi volio kad bih ostala, ali da se osjeća kao govno ako ja ostajem da ispoštujem svoj dio, a on možda ne ode i ne ispoštuje svoj. Rekla sam da bih ostala zbog njega, ne zbog dogovora, tu me zagrlio i dugo smo šutjeli...
Rekla bih da je tvoj dečko čak izuzetno dobra osoba, kakva se ne nalazi svaki dan na cesti...

Ne bih na tvom mjestu slušala savjetodavce koji se usuđuju pljuvati po njemu na osnovu par tvojih rečenica, još točnije: par tvojih rečenica koje sami tumače onako kako im paše i koliko su sami sposobni shvatiti. Površni su i brzopleti u komentarima i razumijevanju situacije, mislim i nadam se - zbog mladosti i neiskustva, a ne zbog zlobe ili gluposti. Ali odlučnosti i hrabrosti za savjete o drastičnim rezovima u tuđim životima im svakako ne nedostaje...

Budi pametna i osloni se na vlastitu intuiciju. Ja ti se - iako sam starija i iskusnija, te imam o svemu svoje mišljenje - nikad ne bih usudila dati savjet na način da ti predložim radikalne postupke. Barem ne procjenjujući ovo što si tu napisala o "svom slučaju".

Pokušaj naći načina da barem donekle iskusiš ono što si dugo željela i planirala, ali da pri tome ne "porušiš sve mostove iza sebe": to bi otprilike značilo da ti sama odeš na neko vrijeme, ali da ne prekidate vezu, da vidite kako će se stvari razvijati. A razvit će se u nekom smjeru, to je sigurno. Ja vjerujem - u smjeru koji je logičan i koji će biti odraz činjenica o vašoj vezi i zrelosti. Toliko svakako možete pokušati, zar ne?

Ako ste oboje na istoj "razini", ako oboje podjednako smatrate da je to što imate rijetko i vrijedno, ako budete oboje podjednako težili održati tu vezu, onda ćete to i uspjeti, bez obzira što se ovog časa to čini nemogućim, iz ove pozicije kakva sad jest.

Treba napraviti korak, da bi se stvari pokrenule, da bi dobila novu perspektivu, da bi se otvorile neka nove mogućnosti i da bi se pokazala zasad još posve "nevidljiva" rješenja.

Nemoj iz straha "što će biti" odustati od svojih želja, ali nemoj niti olako dići ruke od veze za koju mi se čini da je lijepa i perspektivna, ako uspijete prevladati trenutačne teškoće. Ja vjerujem da je to moguće.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:02   #145
Ne znam o kakvim radikalnim postupcima pričaš. Većina ljudi ovdje joj je reklo da ode vani i da pokušaju barem neko vrijeme vezu na daljinu dok se oboje ne iskristalizira što žele. To mi se čini kao jedina razumna stvar.

Osobno mi je njegova reakcija jako sumnjiva i to je ono što mi je upalilo alarm, ne to što se dečko predomislio. Nego ove priče prvo sa udrugom, pa sa mamom, pa sa bratom koji živi u inozemstvu... Možda dečko nije loš, ali je definitivno nedovoljno iskren prvenstveno prema sebi, a onda i prema njoj. Baš zato što zna koliko je njoj stalo do tog plana trebao bi prestati kupovati vrijeme (što je očito radio već neko vrijeme, nije promijenio mišljenje preko noći).

Nije mi jasno zašto ljudi kao ti savjetuju njoj da ne radi radikalne rezove i ima razumijevanja, a nitko nije rekao da bi ono što je on trebao predložiti bilo "Gle odi sad u svoju državu, budi tamo neko vrijeme, pa ćemo vidjeti kako ćemo se oboje osjećati". Meni bi to bila zrela reakcija sa njegove strane. A ne priča o tome kako oni imaju savršen život ovdje pa se njemu ne ide. Njoj očito nije savršen, prema tome...
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:59   #146
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
On se ne zeli odvojiti od mame.
Iliti jednostavno receno - ne zeli odrasti, osamostaliti se i prihvatiti posljedice svojih djela.
Stisla ga je frkica, sada kada je suocen s velikim odlukama.
To što ne želi ići živjeti u neku lijevu zemlju s kojom nema nikakve veze jer ovdje ima dobar posao, hobi, obitelj i prijatelje ne znači niti da je nezreo niti da se ne može maknuti dalje od kvarta ili mame.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:23   #147
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
To što ne želi ići živjeti u neku lijevu zemlju s kojom nema nikakve veze jer ovdje ima dobar posao, hobi, obitelj i prijatelje ne znači niti da je nezreo niti da se ne može maknuti dalje od kvarta ili mame.
Naravno da ne. Uostalom, kaže i autorica sama da nije nešto vezan na majku. Ono što jest nezrelo je da nema muda to otvoreno priznati sebi i svojoj curi.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:34   #148
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Ne znam o kakvim radikalnim postupcima pričaš. Većina ljudi ovdje joj je reklo da ode vani i da pokušaju barem neko vrijeme vezu na daljinu dok se oboje ne iskristalizira što žele.
Ne uopće. Koliko sam ja isčitala, većina nije uopće rekla to, nego: on je ovakav, onakav (da ne ponavljam pogrdne izraze koji su se koristili), nema kralježnicu,... "ostavi "to", idi za svojim snovima...

Quote:
...nitko nije rekao da bi ono što je on trebao predložiti bilo "Gle odi sad u svoju državu, budi tamo neko vrijeme, pa ćemo vidjeti kako ćemo se oboje osjećati". Meni bi to bila zrela reakcija sa njegove strane...
Pa i njena bi njena zrela reakcija trebala biti "Idem sad u svoju državu, ti ostani, pa ćemo vidjeti kako ćemo se osjećati..." Ali ni ona ne reagira tako, niti mu je to predložila, nego se, naprotiv, prilično grozi takve solucije i boji kako bi to završilo (boji se rastanka). Upravo zbog toga ju ja i ohrabrujem upravo na takav korak: napravit će što dugo želi, a veza će, ako je "prava" i oni to žele, preživjeti i oni će sigurno naći zajedničko (najmanje bolno) rješenje kako (i gdje) da ostanu zajedno.

To je - počeo život za njih. Nikad više neće biti sve "glatko" i bez kompromisa, pa i bolnih. Tako je to u RL. Bitno je imati dobru "nit vodilju" i znati posložiti prioritete. Ja, sa svojim iskustvom >50, tvrdim s punom odgovornošu: najbitnije u životu je imati dobru osobu i općenito skladnu obitelj kraj sebe. S takvim "backupom" čovjek upozna istinsku radost života, pa najgore situacije u životu postaju podnošljive. Ma kako uspješan bio, onaj tko se nema kamo ni kome "skloniti" za životnih nevera (a život je pun "nevera", nije nikad pravocrtno uzlazna linija!), uskratit će sebe trajno.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:36   #149
ako ti je važniji on od odlaska onda ostani.
ako ti je važniji odlazak onda idi.

mi ne znamo što je tebi važnije? ti znaš.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:52   #150
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ne uopće. Koliko sam ja isčitala, većina nije uopće rekla to, nego: on je ovakav, onakav (da ne ponavljam pogrdne izraze koji su se koristili), nema kralježnicu,... "ostavi "to", idi za svojim snovima...


Pa i njena bi njena zrela reakcija trebala biti "Idem sad u svoju državu, ti ostani, pa ćemo vidjeti kako ćemo se osjećati..." Ali ni ona ne reagira tako, niti mu je to predložila, nego se, naprotiv, prilično grozi takve solucije i boji kako bi to završilo (boji se rastanka). Upravo zbog toga ju ja i ohrabrujem upravo na takav korak: napravit će što dugo želi, a veza će, ako je "prava" i oni to žele, preživjeti i oni će sigurno naći zajedničko (najmanje bolno) rješenje kako (i gdje) da ostanu zajedno.

To je - počeo život za njih. Nikad više neće biti sve "glatko" i bez kompromisa, pa i bolnih. Tako je to u RL. Bitno je imati dobru "nit vodilju" i znati posložiti prioritete. Ja, sa svojim iskustvom >50, tvrdim s punom odgovornošu: najbitnije u životu je imati dobru osobu i općenito skladnu obitelj kraj sebe. S takvim "backupom" čovjek upozna istinsku radost života, pa najgore situacije u životu postaju podnošljive. Ma kako uspješan bio, onaj tko se nema kamo ni kome "skloniti" za životnih nevera (a život je pun "nevera", nije nikad pravocrtno uzlazna linija!), uskratit će sebe trajno.
a ja bih sa svojim iskustvom 40+
rekla da je najvažnije biti miran i zadovoljan sa svojim odlukama...

ono što je većina rekla je da on bar već neko vrijeme u vezi
živi sa figom u djepu,
ona je igrala otvorenih karata
i na kraju balade on je bar mogao pokazati muda,
posjesti je za stol i otvoreno razgovarati čim
mu se promijenila ideja u glavi
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:53   #151
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
... napravit će što dugo želi, a veza će, ako je "prava" i oni to žele, preživjeti i oni će sigurno naći zajedničko (najmanje bolno) rješenje kako (i gdje) da ostanu zajedno.
Tako nekako to uvijek zapravo i biva, a to uglavnom i pokaže o kakvoj je vezi riječ. Taman i da se "posvađaju" pri rastanku, ne znači da se ne mogu pomiriti i dogovoriti, ako se pokaže da su zapravo sudbinski vezani.. Možda bi im upravo i trebalo jedno takvo fizičko razdvajanje da se tek onda mogu jasno postaviti i napraviti ključne korake bilo jedan prema drugome, bilo jedan od drugoga u smislu trajnih odluka.. Znam par koji je živio na daljinu i to međukontinentalnu, bez djece, doduše.. Rastali su se nakon 20 godina takvog života, uz povremene duže i kraće boravke u jednoj od zemalja (pri čemu je svaki od njih mogao i svoje poslove obavljati u dotičnoj zemlji). No, rekla bih da nema pravila.. ponekad veza uspije, ponekad ne, čak i kad smo jedan drugom pod nosom cijeli život.

Quote:
najbitnije u životu je imati dobru osobu i općenito skladnu obitelj kraj sebe. S takvim "backupom" čovjek upozna istinsku radost života, pa najgore situacije u životu postaju podnošljive. Ma kako uspješan bio, onaj tko se nema kamo ni kome "skloniti" za životnih nevera (a život je pun "nevera", nije nikad pravocrtno uzlazna linija!), uskratit će sebe trajno.
S time se potpuno slažem. Također bih uvijek radije izabrala dobru osobu za život nego "materijalne resurse" nekoga s figama u džepu, kao što i jesam.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:35   #152
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
a ja bih sa svojim iskustvom 40+
rekla da je najvažnije biti miran i zadovoljan sa svojim odlukama...
To se podrazumijeva. (Zar itko savjetuje nekome da donese odluke koje će ga učiniti nezadovoljnim?)
Samo što ljudi ponekad ne znaju kakve i koje odluke donijeti da bi bili "mirni i zadovoljni"! Pa onda dođu po savjete na forum...

(Iako ja baš nisam sigurna kako je to najbolji put... Vlastita intuicija bi po meni trebala biti jedino mjerilo - jer nema načina da itko na forumu prikaže sve nijanse nekog problema ili veze, sve svoje osobine i potrebe u detalje... a sve je to nužno da bi se - čak i kad je netko sasvim kvalificiran - dao kvalitetan savjet. Pa čak i kad se pokaže da nas je vlastita intuicija "prevarila", to je bila naša odluka, naša pogreška, sami smo odabrali i nemamo koga drugoga za kriviti. U konačnici: za nadati se da smo onda iz toga nešto i naučili za budućnost...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:54   #153
bez obzira sto ne zna
kakva je buducnost ceka,
nikako ne vidim da bi
s obzirom na to kako pise,
bila mirna i sretna s odlukom da ostane ovdje,
makar on ispao ljubav njena zivota
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:06   #154
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ne uopće. Koliko sam ja isčitala, većina nije uopće rekla to, nego: on je ovakav, onakav (da ne ponavljam pogrdne izraze koji su se koristili), nema kralježnicu,... "ostavi "to", idi za svojim snovima...


Pa i njena bi njena zrela reakcija trebala biti "Idem sad u svoju državu, ti ostani, pa ćemo vidjeti kako ćemo se osjećati..." Ali ni ona ne reagira tako, niti mu je to predložila, nego se, naprotiv, prilično grozi takve solucije i boji kako bi to završilo (boji se rastanka). Upravo zbog toga ju ja i ohrabrujem upravo na takav korak: napravit će što dugo želi, a veza će, ako je "prava" i oni to žele, preživjeti i oni će sigurno naći zajedničko (najmanje bolno) rješenje kako (i gdje) da ostanu zajedno.

To je - počeo život za njih. Nikad više neće biti sve "glatko" i bez kompromisa, pa i bolnih. Tako je to u RL. Bitno je imati dobru "nit vodilju" i znati posložiti prioritete. Ja, sa svojim iskustvom >50, tvrdim s punom odgovornošu: najbitnije u životu je imati dobru osobu i općenito skladnu obitelj kraj sebe. S takvim "backupom" čovjek upozna istinsku radost života, pa najgore situacije u životu postaju podnošljive. Ma kako uspješan bio, onaj tko se nema kamo ni kome "skloniti" za životnih nevera (a život je pun "nevera", nije nikad pravocrtno uzlazna linija!), uskratit će sebe trajno.


Referirala bi se na ovaj zadnji pasus .
Iz ovoga sta je autorica ispricala ne vidim momka kao tu osobu koja bi joj bila Backup .
Trebao bi je podrzati u njenoj zelji i predlozit joj da ode i prova ,uzet GO i otici s njom dok nade smjestaj i ushemi se (3-4 tjedna ),dat joj doznanja da mu trenutno ne pase da i on ode ali da ce dat sve od sebe da podrzi .Mogao joj je predlozit rok od recimo godinu dana (pa 5 god su skupa ) idi provaj , vidat cemo se koliko bude moguce ,pa nije kraj svijeta i nije za stalno .Vjerujem da je neka EU zemlja znaci najdalje je 3-4 sata avijonom ,sve se to da izregulirat ,danasnja tehnologija Facetime ,Viber video call i milijun opcija da smo virtualno povezani ..Tisuce ljudi su razdovojeni od familija (pomorci ,terenski radnici ,specijalizanti ,doskolovavanja ) stvarno ne vidim nista sporno ni neizvodivo za dvoje ljudi u stabilnoj vezi .
Iz ovog sta je autorica navela ja citam da on nije spreman na kompromis a ona nije spremna pokusat i ne vidim da ce ostat zajedno sretni dok ne nadu zajednicko rijesenje .
Tako da momka ja siguro ne bi stavila kao nekog na ciju podrsku moze racunat opcenito u zivotu .
Iz iskustva .. 40+
OFF
Potpis ti je
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:30   #155
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
ako ti je važniji on od odlaska onda ostani.
ako ti je važniji odlazak onda idi.

mi ne znamo što je tebi važnije? ti znaš.
Tako nekako, stvari nisu jednostavne, ali rješenje ipak jest. Lijepo porazgovarati s čovjekom i onda presjeći, ovako ili onako (ostavljanje repova i otvorenih vrata nije rješenje).
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 01:38   #156
Ništa nismo riješili. Nismo puno razgovarali. Ako sad prihvatim ponudu ne znam što napraviti do jeseni kad mi počinje posao. Ne znam kako s njim živjeti pod istim krovom. Ne znam moramo li prekinuti i kad, sad ili kasnije. Odlučila sam pokušati i otići, njemu nisam rekla. Ne znam kako mu reći. Ništa više ne znam. Ne znam što on misli o vezi na daljinu, strah me pitati ga. Ja idem, osjećam da moram. Mislim da bi svi ovi loši osjećaji ostali i da ne odem, možda bi mi bilo još gore. Ja bih pokušala vezu na daljinu, ali zato jer nisam spremna na prekid i jer se možda on tako lakše bude predomislio.
Oncilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 02:24   #157
Poslušati sebe je dobra ideja. A i kao što su drugi rekli, pokušajte biti u vezi na daljinu dok ne vidiš kamo to vodi.
Ja sam bio u sličnoj situaciji, samo što je mene moj partner podržavao u tome da odem(o) iako se vidjelo da mu je teško... Prva 3-4 mjeseca je sve to nekako i stimalo, al nakon pol godine vidio sam da tu nema kruha (ne misli on doći), stvari sazriju same od sebe.
A i nekako je to najbolje, ja sam siguran da on tu ne bi bio sretan (kao vjerojatno ni tvoj partner).

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________
// Evil needs candy too. \\
kronoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 02:42   #158
5g ste zajedno a tada pucaju duge veze ili brak ili raskid
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:15   #159
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
Ništa nismo riješili.
Nismo puno razgovarali.
Ne znam kako s njim živjeti pod istim krovom.
Ne znam kako mu reći.
Ništa više ne znam.
Ne znam što on misli o vezi na daljinu, strah me pitati ga.
Ne znaš puno toga što bi se u stabilnoj i dugoj vezi moralo znati i da te probude i pitaju u tri ujutro. Kako izgleda uopće život kad ti takav problem visi na glavom, a vi se susrećete po stanu i ne razgovarate o njemu?

Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
5g ste zajedno a tada pucaju duge veze ili brak ili raskid
Ma daj, ovo su gluposti.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 11:21   #160
Quote:
Oncilla kaže: Pogledaj post
Ja bih pokušala vezu na daljinu, ali zato jer nisam spremna na prekid i jer se možda on tako lakše bude predomislio.
Ti još uvijek čekaš da se on predomisli, no on je odrastao čovjek i više ti se želje za lifestyle ne mijenjaju toliko u tim godinama. Reći ću ti kao netko tko je bio u vezi na daljinu, zbog te daljine mu vjerojatno nećeš previše zafaliti, nego će se naviknuti da te nema i vidjet će da može bez tebe.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.