Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 18:11   #141
Ne može se programirati s jednom rukom?
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:20   #142
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Meni malo ide na jetricu to forsiranje programiranja. Nit je za svakoga, niti ima smisla da su svi programeri.
Stjecite znanje u nekom podrucju, trenirajte se da znate prepoznati prava pitanja - pitanja na koja ima smisla traziti odgovor, naucite kako prezentirati svoje ideje. Ljudi koji ce to isprogramirati (ako treba) ima dovoljno.
Ovo.
Neka sitna programiranja...ok mogu i ja.
Za ozbiljnije poslove treba mi stručnjak koji zna složit prema mojim potrebama. Koje ja moram znat. Zašto bi oboje morali znati oboje?
Lijepo mu platim i đenjca. Još uvijek je manje od cijene školovanja programera. I onda da opet ne znam ovo kaj sad znam.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:20   #143
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
70-80% programiranja moze svatko raditi sa prosjecnom inteligencijom i dvije zdrave ruke te nesto slobodnog vremena.
Zato na Google Playu i ima aplikacija za slušat glazbu koje su velike ko Photoshop.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:21   #144
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
#svesemozekadsehoce

Ne znam je li ti cilj pljucnuti programiranje ili reci ljudima da su glupi i/ili nesposobni.
Nijedno. Programiranje u modernim visim programskim jezicima i IDEima je aktivnost u koju se gotovo svatko moze lako upustiti, jer postoji jako visok stupanj apstrakcije nad operacijskim sustavom i hardwareom o kojem se programer ne mora brinuti.
Dakle, stvari kao sto su web stranice, mobilne aplikacije, cak i ozbiljniji desktop programi... nisu nikakav bauk. I ako netko zna zbrojiti 2+2, ima zelji i ima slobodnog vremena, moze sve to svladati bez ikakve muke.
Kako je gitarist Greg Koch rekao, uz sve primjere, tutoriale, knjige, ucitelje... there's really no reason to suck
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:28   #145
A web stranice? A pa to da. To si sama radim. Lako kad imaš alate
Kaj je to programiranje?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:40   #146
meni je to kao da se kaže da svi mogu biti pisci.
a svi znamo slova, jel tako? i svi mogu sastaviti tekst.

kakav je to tekst, to je već neka druga stvar.
u životu sam upoznala dovoljan broj ljudi koji misle da je to piece of cake i nikad neće skapirati što rade krivo ni postati bolji jer: nemaju smisla, nemaju talenta, nemaju vokabular, ne znaju odvojiti bitno od nebitnog, ne razumiju što ne valja ni kad im nacrtaš, a pravopisa se još nisam ni dotakla. pravopis je tehnikalija koja se može naučiti, smisao i osjećaj nisu. i ne, za takve ne mislim da bi to naučili ni da svaki dan pišu eseje.

jebiga.

zato neću nekome reći da ode biti content writer i mlati pare kad vidim da se...ne dešava bog zna šta u tom rejonu u glavi.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:08   #147
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
meni je to kao da se kaže da svi mogu biti pisci.
a svi znamo slova, jel tako? i svi mogu sastaviti tekst.

kakav je to tekst, to je već neka druga stvar.
u životu sam upoznala dovoljan broj ljudi koji misle da je to piece of cake i nikad neće skapirati što rade krivo ni postati bolji jer: nemaju smisla, nemaju talenta, nemaju vokabular, ne znaju odvojiti bitno od nebitnog, ne razumiju što ne valja ni kad im nacrtaš, a pravopisa se još nisam ni dotakla. pravopis je tehnikalija koja se može naučiti, smisao i osjećaj nisu. i ne, za takve ne mislim da bi to naučili ni da svaki dan pišu eseje.

jebiga.

zato neću nekome reći da ode biti content writer i mlati pare kad vidim da se...ne dešava bog zna šta u tom rejonu u glavi.

Isadora, ne znam bas bi li se slozio s tvojom analogijom, jer kod tebe ima i subjektivnog dojma umjetnickog djela, dok ja govorim o programerskoj verziji obavljanja kucanskih poslova ili, ako vec hoces, pisanja skolske zadace, gdje je cilj vise da se obavi i da funkcionira, a ne da te srusi s nogu.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:11   #148
Pa unutar struke postoje gradacije, naravno. I potrebe za takvim poslovima ima. Ne trebaju svi biti vrhunski. Dovoljno je da su dobri da zadovolje određenu nišu u struci.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:33   #149
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
#svesemozekadsehoce

Ne znam je li ti cilj pljucnuti programiranje ili reci ljudima da su glupi i/ili nesposobni.
ovo drugo

Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Meni malo ide na jetricu to forsiranje programiranja. Nit je za svakoga, niti ima smisla da su svi programeri.
Stjecite znanje u nekom podrucju, trenirajte se da znate prepoznati prava pitanja - pitanja na koja ima smisla traziti odgovor, naucite kako prezentirati svoje ideje. Ljudi koji ce to isprogramirati (ako treba) ima dovoljno.
pa napisala sam zašto sam krenula u to

em mi je vezano uz struku preko sadašnjeg posla
em imam kolege da uskoče i pomognu
kad dođem do kraja uskačem kolegama kad treba
imam još jednu jebačku čvrčku u siviju
šef je obećao nagradit me


Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Isadora, ne znam bas bi li se slozio s tvojom analogijom, jer kod tebe ima i subjektivnog dojma umjetnickog djela, dok ja govorim o programerskoj verziji obavljanja kucanskih poslova ili, ako vec hoces, pisanja skolske zadace, gdje je cilj vise da se obavi i da funkcionira, a ne da te srusi s nogu.
evo došla sam do 43% od 333 sekcije za mjesec dana, ti kreni s adobeovim paketom tjutoriala (nađem ti nešto) a ja te pričekam na kraju.
nije bed adobe naučit, ima tona toga na netu. to ti je isto ko kuhanje - imaš ulje, luk, meso, začine, neki prilog i salata i utajčas si gotov

i da si muško, ponudio bi pomoć umjesto da nagaziš onako si imao kredita za hvalit se da si plavušu nešto naučio, ovako si samo ispao pizda
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:39   #150
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

i da si muško, ponudio bi pomoć umjesto da nagaziš onako si imao kredita za hvalit se da si plavušu nešto naučio, ovako si samo ispao pizda
Ne kontam te, sto sam ili koga nagazio?

Kad smo vec kod mozes sve sto zamislis...

Neki dan sam procitao Woitovu Not Even Wong: The Failure of String Theory... i dobio sam opet neopisivu zedj da se bacim na fiziku i matematiku. Imam 32 godine tako da iskreno nemam nekih profesionalnih izgleda zaposlenja ili ne velikih nego i mizernih postignuca, ali mislim da cu bar pokusati. Cisto za svoj cejf. So there... Cujemo se po tom pitanju kroz 4-5 godina pa javim sa rezultatima.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:44   #151
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
pa napisala sam zašto sam krenula u to

em mi je vezano uz struku preko sadašnjeg posla
em imam kolege da uskoče i pomognu
kad dođem do kraja uskačem kolegama kad treba
imam još jednu jebačku čvrčku u siviju
šef je obećao nagradit me
Ma za tebe mi je skroz jasno
I s obzirom u kakvim si krugovima, pomoci ce ti da steknes bolju ideju sto se moze, kako, koliko mozes ti, tko je prava osoba za pitati,... Ukratko, puno dobivas time.
No, ovi kojima se to uglavnom govori ne dobivaju.

Ko da ja sad idem uciti mijesati betone. Jer ima recept i uvijek ce se graditi, a nidje veze sa mnom
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:30   #152
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Ne kontam te, sto sam ili koga nagazio?

Kad smo vec kod mozes sve sto zamislis...

Neki dan sam procitao Woitovu Not Even Wong: The Failure of String Theory... i dobio sam opet neopisivu zedj da se bacim na fiziku i matematiku. Imam 32 godine tako da iskreno nemam nekih profesionalnih izgleda zaposlenja ili ne velikih nego i mizernih postignuca, ali mislim da cu bar pokusati. Cisto za svoj cejf. So there... Cujemo se po tom pitanju kroz 4-5 godina pa javim sa rezultatima.
Da ne bi bilo da te samo kritiziram, sad cu te opet kritizirati, ali nadam se konstruktivno.

S obizirom na tvoju struku, nije mi jasno kako ne vidis da je za pocetak mozes spojiti s matematikom ili fizikom ili s oboje
Struka ti ne postoji bez matematike, grane matematike ne postoje bez tvoje struke, grane fizike ne postoje bez tvoje struke, ljudi tvoje struke to rade, a ti svoju startnu poziciju tuzno opisujes ko da nepismeni 50-ogodisnjak sanja o specijalizaciji neurokirurgije.

Skolski primjer onog da trebas sam prepoznati da mozes da bi zapravo mogao.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:30   #153
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Isadora, ne znam bas bi li se slozio s tvojom analogijom, jer kod tebe ima i subjektivnog dojma umjetnickog djela, dok ja govorim o programerskoj verziji obavljanja kucanskih poslova ili, ako vec hoces, pisanja skolske zadace, gdje je cilj vise da se obavi i da funkcionira, a ne da te srusi s nogu.
nisam mislila o umjetničkom dojmu nego o svrhovitom pisanju koje ima svoje zakonitosti novinarstvo, content writing, blogovi koji misle zaraditi, copywriting, itd.
te stvari mogu biti umjetnost na svoj način, ali generalno su zanat.

ne mislim ja da se to ni programiranje ne mogu naučiti nego da neki ljudi ne mogu. ili mogu, a ne mogu.
jer nemaju nimalo afiniteta prema tome, ne vide širu sliku, ne treba im, nisu se s tim susreli, ne kuže ama baš ništa i ne zanima ih, mogu naštrebati, ali to i dalje baš ne sjeda jer nemaju žicu ni znatiželju za to...prema tome, zašto bih takvom savjetovala da se baci u ikakvu struku? pod parolom sve se može, kad se hoće.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:48   #154
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Da ne bi bilo da te samo kritiziram, sad cu te opet kritizirati, ali nadam se konstruktivno.

S obizirom na tvoju struku, nije mi jasno kako ne vidis da je za pocetak mozes spojiti s matematikom ili fizikom ili s oboje
Struka ti ne postoji bez matematike, grane matematike ne postoje bez tvoje struke, grane fizike ne postoje bez tvoje struke, ljudi tvoje struke to rade, a ti svoju startnu poziciju tuzno opisujes ko da nepismeni 50-ogodisnjak sanja o specijalizaciji neurokirurgije.

Skolski primjer onog da trebas sam prepoznati da mozes da bi zapravo mogao.

Ono sto sam ja ucio bas i nije na razini onoga sto bi volio znati, pogotovo sa strane matematike.
Ali, hvala na konstruktivnoj kritici.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:59   #155
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
nisam mislila o umjetničkom dojmu nego o svrhovitom pisanju koje ima svoje zakonitosti novinarstvo, content writing, blogovi koji misle zaraditi, copywriting, itd.
te stvari mogu biti umjetnost na svoj način, ali generalno su zanat.

ne mislim ja da se to ni programiranje ne mogu naučiti nego da neki ljudi ne mogu. ili mogu, a ne mogu.
jer nemaju nimalo afiniteta prema tome, ne vide širu sliku, ne treba im, nisu se s tim susreli, ne kuže ama baš ništa i ne zanima ih, mogu naštrebati, ali to i dalje baš ne sjeda jer nemaju žicu ni znatiželju za to...prema tome, zašto bih takvom savjetovala da se baci u ikakvu struku? pod parolom sve se može, kad se hoće.

e to

ja sam tako glupava za pisanje projekata. na treće njihovo pitanje kaj hoćeš ja čupam kosu i vičem u ekran - koji kurac me treći put pitaš kaj hoću kad sam ti već napisala to

s druge su mi strane oba psa 'terapijska' i gotovo sve sam s njima radila sama.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:02   #156
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ja sam tako glupava za pisanje projekata. na treće njihovo pitanje kaj hoćeš ja čupam kosu i vičem u ekran - koji kurac me treći put pitaš kaj hoću kad sam ti već napisala to
isuse, da
došlo mi je da ekran razbijem.
a stvarno sam se ufurala, ali to premetanje triput istog pitanja je za razbiti laptop.
al' malo sam i uživala jer mi je ideja bila super.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 01:00   #157
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Ono sto sam ja ucio bas i nije na razini onoga sto bi volio znati, pogotovo sa strane matematike.
Ali su Mara iz frizerske i Dara s etnologije na razinama koje im garantiraju programerske karijere

Eo, necu vise. Pilim vec i samu sebe.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 01:56   #158
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ne trebaju svi biti vrhunski. .
Da. Ne može svatko biti vrhunski fotograf, pa čak ni dobar zanatlija fotograf, ali bar pola nas u dokumentima izgleda kao da su nas priveli i tukli po bubrezima prije fotkanja za dosje. Moj stanodavac je pitur, a stan mi je okrečen kao da se netko zajebavao. Ne znam znam li ikoga tko nakon ikakvih radova u stanu/kući nije imao 40℅ manje kose. Moja učiteljica engleskog u osnovnoj nije znala kako se kaže janje. Svi mi stalno imamo posla s ljudima koji vrlo suboptimalno obavljaju svoj posao, a ljudi svejedno misle da čovjek treba biti posebno nadaren rijedak genij da bi se nečime bavio. Ne jebe lijep nego uporan.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 02:10   #159
Što se janjeta tiče, ja sam čula od izvornih govornika "baby sheep".

Doduše, svi su se grohotom nasmijali na to.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 02:10   #160
Mary had a little baby sheep


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.