Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 14:44   #61
Đizis, tak su svi paničarili kad su osnovali plave telefone za djecu žrtve zlostavljanja. Eto, roditelji više neće moći zauzdati svoju djecu, jer ih odmah mogu poslat u ćuzu. Moš mislit
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:46   #62
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Ajd nek se i s tobom složim
Sad se bojim da je ta analogija s kućom ipak bila loša ideja.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:46   #63
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Štovanje žena kroz stoljeća kažeš

Odustajem
Nego što? Ono što piše u preambuli "istanbulke", one mokre feministične fantazije?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:46   #64
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Naravno da jesam. Odmah smo znali o čemu se tu radi. Hoćeš reć da danas tak žene muževima rade?
Pa muški su se spasili izumom mobitela. Ali žene su ih opet zajebale time što traže sve veće mobitele. Kao, da se lakše koriste njima. Ali svi znamo da je pravi razlog to da ih lakše razbiju (usporedi nokiu 3310 i ove nove). Žene nose torbe pa im je svejedno. Ali muškima se nameću sve uže hlače u koje ne stane mobitel i onda su ranjiviji.

Vlastitim očima sam vidio žene koje uzimaju mobitel iz ruke i bacaju na pod. To je postalo uobičajeno ponašanje. Ima i na youtubeu. Treba povezati točkice.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:49   #65
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Joj,umrijecu baci pogled koliko je zena zavrsilo dva metra pod zemljom zato sto je prirodni zastitnik odlucio da bi novi model, a rastava nije bila moguca.
Ima i takvih. Samo, što kaže statistika?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:50   #66
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Sad se bojim da je ta analogija s kućom ipak bila loša ideja.
Nemoj sad povlačiti! Taman smo našli zajednički jezik
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Pa muški su se spasili izumom mobitela. Ali žene su ih opet zajebale time što traže sve veće mobitele. Kao, da se lakše koriste njima. Ali svi znamo da je pravi razlog to da ih lakše razbiju (usporedi nokiu 3310 i ove nove). Žene nose torbe pa im je svejedno. Ali muškima se nameću sve uže hlače u koje ne stane mobitel i onda su ranjiviji.

Vlastitim očima sam vidio žene koje uzimaju mobitel iz ruke i bacaju na pod. To je postalo uobičajeno ponašanje. Ima i na youtubeu. Treba povezati točkice.
To je istina! Al mislim da vam to s velikim telefonima ide u prilog. Sad su vam stalno u rukama. Onak je ipak trebalo vremena dok ga izvučeš iz džepa, otključaš... Znaš, ovo je sad jednostavnije.

Mene malo zanima kakvim je to ženama Basta okružen da ima ovakve postavke
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:59   #67
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko formalnost bracnog ugovora doprinosi (ili ugrozava) stabilnost musko-zenske zajednice, bilo s djecom ili bez njih.
Jesu li te neformalne zajednice stabilnije od ovih formalnih?
Rijedje se raspadaju?
Ovisi o tome koliko je društvo patrijarhalno. U patrijarhalnim društvima daleko se više ljudi formalno ženi, jer se smatra da je rođenje djece izvan formalnog braka za ženu veća "sramota". U takvim društvima, gdje spada i Hrvatska, nije toliko bitno pitanje hoće li se brak prije raspasti ako je formalan ili ako je u pitanju kohabitacija (izvanbračna zajednica), nego hoće li se ženu smatrati jednako "poštenom" osobom ako rađa djecu unutar ili izvan braka? A budući da se, dakle, "poštenijima" smatraju one koje rađaju djecu u braku (kako to nalaže katolička doktrina kojoj pripada većina Hrvatica), onda se većina i ženi zbog toga da rađaju djecu u braku, a ne izvan braka. Dakle, radi se samo o patrijarhalnom moralu, a ne o nekim drugim bitnim razlozima ulaska u formalni brak, barem kad je Hrvatska u pitanju.

Inače, brakovi se teže raspadaju u Hrvatskoj, nego u prosjeku EU (prema EU statistikama, kao i prema sociološkim istraživanjima), djelomično zbog katoličkog morala koji je u Hrvatskoj više izražen nego u nekim drugim zemljama EU, a djelomično i zbog ekonomskih resursa koji su prosječnim Hrvatima manje raspoloživi od prosječnih građana EU (znači, da svaki od partner imaju na raspolaganju vlastiti krov nad glavom i vlastito zaposlenje).
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:07   #68
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Možda riječ "očajna" nije prava, ali je na pravom tragu. Žene su manjeviše bile ovisne o muškarcima (kako i zašto, to je za drugu raspravu) i takvo društvo je dobro funkcioniralo tisućama, ako ne i desetinama tisuća godina. Sad se obrnulo, muškarci su "očajni", i to novo vrlo društvo se raspada po šavovima, a traje tek desetljeće-dva. A već u prikrajku trljaju ruke oni čije su zamotane žene "očajne", koji će nas hametice porazit demografijom.

Nemoj me krivo shvatit, ja sam bio i jesam za potpunu ravnopravnost žena, ali izgleda takvo društvo ne može funkcionirat (kako i zašto, to je za drugu raspravu).
]
kako za koga
zapravo mislim da nije za nikoga, odnosno najbolje kako je možda moglo u datim okolnostima
što ne znaći da ne može bolje

Zadnje uređivanje mantisa : 24.04.2017. at 16:43.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:10   #69
Prati li itko vijesti na ovom polju? U SAD mlade žene sve više žele brak, a muškarci bježe. Za koju godinu će žene plaćat suhim zlatom za ženika, al neće nać nikoga. Ispast će Mile Nostradamus u pravu sa svojim proročanstvom.

Quote:
Pew recently found that the number of women 18-34 saying that having a successful marriage is one of the most important things rose from 28 percent to 37 percent since 1997. The number of young adult men saying the same thing dropped from 35 percent to 29 percent in the same time.
Quote:
Pew je nedavno utvrdio da je broj žena od 18 do 34 koji kažu da je uspješan brak jedan od najvažnijih stvari porastao s 28 na 37 posto od 1997. godine. Broj mladih odraslih muškaraca koji kažu da je ista stvar pala sa 35 na 29 Posto u isto vrijeme.
https://www.lifesitenews.com/news/yo...-women-anymore
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:23   #70
Tema nisu Istanbulska konvencija, "mokre feminističke fantazije", žene koje će suhim zlatom plaćati ženike i sl. Molim da se rasprava ne povede u tom smjeru. Inzistiranje na spomenutom kao i nizanje linkova da bi se isto potkrijepilo smatrati će se trolanjem. Hvala!
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:24   #71
so, who cares?

Prošao je ljudski rod kroz stoljeća i veće nedaće pa se prilagodio.
Naći ćemo i za to prilagodbu.

Ja vjerujem u svjetlu budućnost.
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:28   #72
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Prati li itko vijesti na ovom polju? U SAD mlade žene sve više žele brak, a muškarci bježe. Za koju godinu će žene plaćat suhim zlatom za ženika, al neće nać nikoga. Ispast će Mile Nostradamus u pravu sa svojim proročanstvom.
Ajd bez linkova i pokreta i svega toga ikad, onako kad se okreneš sam oko sebe i kad pogledaš ljude koji sužive oko tebe, na kakve brakove nailaziš?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:28   #73
Ako se u STEM i IT području ne promjeni omjer u korist žena moglo bi u idućih 30 godina opet doći do ekonomske ovisnosti žena o muškarcima kao nekad budući da će veliki broj profesija u kojima žene čine ogromnu većinu zaposlenih (npr. blagajnice, administrativne službenice) izumrijeti.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:59   #74
Ovo je visoko edukativan thread. Što više čitam o poimanju "običnog" braka (tradicionalu, zdrave temelje etc da ni ne spominjem), to sam sretniji što ga nikada nisam iskusio, barem ne u legalnoj, ozakonjenoj formi.
__________________
This is my standard procedure for doing it.
Jeremy Hillary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:11   #75
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ako se u STEM i IT području ne promjeni omjer u korist žena moglo bi u idućih 30 godina opet doći do ekonomske ovisnosti žena o muškarcima kao nekad budući da će veliki broj profesija u kojima žene čine ogromnu većinu zaposlenih (npr. blagajnice, administrativne službenice) izumrijeti.
Isto će tako izumrijeti i zanimanja poput vozač i radnik na baušteli, koje će zamijeniti roboti, a danas ih u velikoj većini obavljaju muškarci. ,


Moj obol temi: za kvalitetan brak treba raditi na istom, ne padne to s neba.
Većina ljudi ne radi niti na sebi i ide kroz život nekakvom inercijom, bez jasnog plana i cilja, pa nije vjerojatno da će se truditi oko odnosa s nekim.
Za neobičan brak treba zauzdati ego i imati određenu emocionalnu inteligenciju, a većini ljudi se ne da raditi na takvim stvarima.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:23   #76
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Isto će tako izumrijeti i zanimanja poput vozač i radnik na baušteli, koje će zamijeniti roboti, a danas ih u velikoj većini obavljaju muškarci. ,
Ma jasno, ali govorim baš za ovo konkretno.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:28   #77
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Dozvoli da kvoutam samo jednog od kolega forumaša



Pritisak okoline je jedan od razloga zašto se ljudi ubračuju.

Delvekijo ima novu temu! Na zadnjoj mi je bilo zabavno!
Onaj osjećaj kad tebe ubace kao primjer zašto se ne ženiti
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:34   #78
Brakove obično forsiraju žene koje vise na temi 'vjenčanja' dok nose ružičaste naočale, a kad ih opali stvarni život u glavu, onda nastaju problemi i rastave braka jer nije onako kako su one zamislile.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:41   #79
Ima i onih žena koje žive za događaj "savršenog vjenčanja". Kao da tu staje svijet.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 20:01   #80
kako ide ona izreka:

iza svakog uspjesnog muskarca stoji zena

a iza svakog neuspjensog stoji njegova mama.


true.

lik sa 40 i kusur, a nije u kvalitetnom braku ili ikada
bio u (OK) braku mi je u najmanju ruku cudna sorta.

iz iskustva naravno: sto vidim oko sebe... middle age ih drmne u glavu, neostvareni u privatnom zivotu etc, u pravilu je recipe for disaster.


mislim da imaju cudan odnos prema zenama opcenito, pa zato...(te 40 + nezenje jel)

not good.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger