Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2017., 22:51   #1
Baterija na 600d drži nekoliko okidanja

Bok

Kupio sam neki dan rabljeni 600d star par godinu iz njuškala. Fotoaparat je super inače, broj okidanja je oko 5000 (provjerio sam) i inače je uščuvan i radi super.
Al dešava mi se sad koliko vidim da napunim bateriju do kraja i nakon 10 okidanja mi piše "change battery pack". Ako ju izvadim i opet stavim piše mi na fotoaparatu kao da je puna, al ako želim okinut sliku opet mi dođe "change battery pack". Ima li netko ideju što bi moglo biti? Jel baterija kriva, ili? Nemam drugu, a bez veze mi je bacat novce na bateriju ako postoji mogućnost da je baterija kriva.

Hvala
daniel2809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 08:49   #2
Quote:
daniel2809 kaže: Pogledaj post
Bok

Kupio sam neki dan rabljeni 600d star par godinu iz njuškala. Fotoaparat je super inače, broj okidanja je oko 5000 (provjerio sam) i inače je uščuvan i radi super.
Al dešava mi se sad koliko vidim da napunim bateriju do kraja i nakon 10 okidanja mi piše "change battery pack". Ako ju izvadim i opet stavim piše mi na fotoaparatu kao da je puna, al ako želim okinut sliku opet mi dođe "change battery pack". Ima li netko ideju što bi moglo biti? Jel baterija kriva, ili? Nemam drugu, a bez veze mi je bacat novce na bateriju ako postoji mogućnost da je baterija kriva.

Hvala
Najvjerojatnije je baterija ali mislim da bi za početak bilo najpametnije pitati bivšeg vlasnika. Možeš probati pronaći nekoga ko koristi te baterije (600d, 650d, 700d) pa da isprobate s drugom baterijom i onda si siguran)
__________________
5dIV|EF 16-35|EF 24-70mm f/2.8 II|EF 70-200/f2.8
II|EF100-400|EF 85/f1.2 II|Σ 15mm f2.8 fish|600EX-RT
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 00:06   #3
A problem je taj što bivši vlasnik zapravo i nije neki znalac, imao ga je samo par dana jer ga je zamjenio za mobitel. Oprema se činila uredna, pa sam svejedno kupio.
Nažalost ne znam nikoga tko bi mi mogao pomoć :/ Možda bi u nekom servisu bili voljni?
daniel2809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 07:26   #4
Quote:
daniel2809 kaže: Pogledaj post
A problem je taj što bivši vlasnik zapravo i nije neki znalac, imao ga je samo par dana jer ga je zamjenio za mobitel. Oprema se činila uredna, pa sam svejedno kupio.
Nažalost ne znam nikoga tko bi mi mogao pomoć :/ Možda bi u nekom servisu bili voljni?
Gotovo 100% da je baterija otišla.
Nemoj si komplicirati stvari i još stvarati dodatne troškove sa servisom. Ionako trebaš (barem ) 2 baterije za fotkanje. Dakle, pogledaj po oglasnicima / dućanima, uzmi 1-2 baterije i uživaj !
maks_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 08:20   #5
Upravo to, uzmi jednostavno dvije nove baterije, i miran si. Baterije su takiovak skoro pa potrošna roba, i imaju svoj rok trajanja.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:55   #6
Moš i zamijensku koja je tri puta jeftinija. Kupiš jednu, pa ako sve radi riješio si problem.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 18:13   #7
Vjerojatnonje baterija "potrošena", ili od fotkanja ili od dugog stajanja (koje isto uništi bateriju)... Zamjenske baterije su ti u rangu cca 100kn. Originalne koštaju nekoliko puta više..
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.