Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 12:44   #81
Quote:
Rabatajica kaže: Pogledaj post
Ja bih čak ustvrdio da imamo prekrasan oblik turizma u kojem svu dobit ne ostvaruju (strane) korporacije, već dobar dio kolača pokupe lokalci.
A važnost turizma je u potrošnji zarađenog novca. Od novaca mojih roditelja su živjele razne ZG obitelji kod kojih sam rentao stan. A i onaj dzeparac koji sam trošio je dolazio od turizma. A takvih kao što sam bio ja ima i sad po ZG i ostalim gradovima 10-15 tisuća.
Ili primjer recimo Splita i Rijeke. U tim gradovima je stotine građevinarskih, arhitektonskih, prijevozničkih, IT i drugih poslova vezano uz potrošnju i potrebe ljudi sa Brača, Krka, Lošinja, Makarske rivijere itd.
Ne vidim zašto bi itko bio protiv turizma osim što je jalan jer cijene na Jadranu svake godine rastu, a njegova plaća ne.
Točno tako, netko je prije spomenuo da privatni znajmljivači novce šalju na neke offshore račune, kupuju mercedese itd. Možda neki koji zarađuju 100 000 € na sezonu, dok ovi srednji iznamljivači od kojih 30 000 € na sezoni većinu tog novca potroše u hrvatskoj. Plate djeci školovanje, renoviraju apartmane, a time profitira građevinski sektor, lokalni majstori itd.

tako da većina love ostaje "doma". Čak je zimmer frei bolji za našu državu nego veliki hotelski lanci koji novac izvlače iz države.
croat1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 23:35   #82
Quote:
jdoric kaže: Pogledaj post
Naravno da podržavam turizam, sve dok ne jede stambene prostore. Ulažite u turizam u bilo kojem obliku osim u kupovinu postojećih nekretnina pa rentu iskuljučivo liti, pogotovo kad to rade stranci. Time se nanosi višestruka šteta o kojoj sam pisao na topicu porez na nekretnine. Valjda svi želimo da ovo bude država, a ne zemlja trećeg svijeta. Zašto stranci imaju iste uvjete za kupnju nekretnina kao i mi koji tu živimo, ovo će nas dovest da budemo indijanci u vlastitoj državi, aboriđini itd.
Što,još uvijek nisi kupio stan
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.