Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 12:48   #21
paaa također sam gruntao protiv ovih "telećih" u ZG., ali nedavno bijadoh na godišnjem u Instambulu i bogami gadno se iznenadih od kebaba tamo.
naime osobno janjetina mi je jako draga (iz zagore sam ) ali u Turskoj je janjeći kebab imao vrlo vrlo jak okus, da ne kažem smrad po janjetini.

probao sam tamo i pileće, ali imalo je malo okusa po ovčijem loju

suzdržat ću se da ne stavim onog smajlića koji se ne stavlja na gastronomiji
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:16   #22
Čini mi se da cijena tu igra neku ulogu, jer bi po logici stvari, janjeći trebao koštati tri puta više od recimo pilećeg, tako da valjda nemaju računice...uglavnom, ako netko zna, neka javi, rado bih se osladio...
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:40   #23
U njemačkoj je uobičajen pureći a ne pileći. Janjeće nisam skužio dal se negdje prodaju - zbog cijene. Inače u turskoj se na vrh kebaba mislim stavlja gruda ovčjeg loja radi sočnosti
Mrzim one koji su kao od miješanog mesa a izgledaju kao komad stijene. To ništ ne valja.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 16:31   #24
Ne znam za Njemačku, ali u lijepom sjećanju su mi ostali dani provedeni u Londonu, kad se za male novce moglo kupiti gigantski janjeći kebab kod Turaka, sa svim sosevima i đulabijama...taj miris loja je nešto prekrasno U Zagrebu, nažalost izgleda da ništa od toga...
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 19:52   #25
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Ne znam za Njemačku, ali u lijepom sjećanju su mi ostali dani provedeni u Londonu, kad se za male novce moglo kupiti gigantski janjeći kebab kod Turaka, sa svim sosevima i đulabijama...taj miris loja je nešto prekrasno U Zagrebu, nažalost izgleda da ništa od toga...
eh, kad se sjetim toga, sline mi pocnu curit odmah!!!
nijedan u zg koji sam probao nije bio ni blizu takav, a pogotovo sa janjetinom!
igligl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 20:16   #26
Jelda? Ne znam što u njih stavljaju, ali bogme odvaljuje Ona jadna lepinjica jedva da se drži na dnu...A niš, dobro da su ukinuli vize za UK, dolazim u napast da provedem vikend u druženju s londonskim kebabima...
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:16   #27
raspitao sam se, DAVID na tresnjevci, na krizanju ozaljske i nehajske ima janjetinu u kebabu!
btw, meni je tamo najjaci kebab u zgb...
igligl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:01   #28
Hvala na korisnoj informaciji! Javit ću kritike kad probam!
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:29   #29
Quote:
igligl kaže: Pogledaj post
raspitao sam se, DAVID na tresnjevci, na krizanju ozaljske i nehajske ima janjetinu u kebabu!
btw, meni je tamo najjaci kebab u zgb...
Probao jednom baš zbog istih glasina,iskreno 0 bodova.Poslije toga načuh da se te štruce uvoze iz njemačke (ako su lagali mene i ja lažem vas)
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 15:00   #30
Problem je baš u kruhu, u pravi kebab ide taj turski kruh (veliki okrugli koji se reže na četvrtine), dok ovi naši stavljaju lepinje..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 00:04   #31
ja sam u grazu jela neki koji je bio ko u tortilji...mozda je to to tijesto zapravo?
bilo je jako jako finooo
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 08:22   #32
Quote:
reptilia kaže: Pogledaj post
ja sam u grazu jela neki koji je bio ko u tortilji...mozda je to to tijesto zapravo?
bilo je jako jako finooo
Jel to bio doner (turski) ili giros (grčki) Naime turski ide u onaj njihov gore spomenuti okrugli kruh i nema svinjetine dok u giros ide svinjetina u jednu kao debelu palačinku. Možda si to jela.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 09:08   #33
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Jel to bio doner (turski) ili giros (grčki) Naime turski ide u onaj njihov gore spomenuti okrugli kruh i nema svinjetine dok u giros ide svinjetina u jednu kao debelu palačinku. Možda si to jela.
kumek: long tajm no see

Nego ima kombinacija kebaba koji nije giros a umotava se kao palacinka. U stvari koristi se nesto izmedju tijesta za pizzu i arapskih kruhova. Nabaca se svega unutra i stavi puno sosa od bijelog luka. Doduse tu kombinaciju ne vidjeh u Njemackoj i mislim da samo Iranci tako prave ( i oni imaju slicne kruhove arapskim).
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 11:50   #34
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
kumek: long tajm no see

Nego ima kombinacija kebaba koji nije giros a umotava se kao palacinka. U stvari koristi se nesto izmedju tijesta za pizzu i arapskih kruhova. Nabaca se svega unutra i stavi puno sosa od bijelog luka. Doduse tu kombinaciju ne vidjeh u Njemackoj i mislim da samo Iranci tako prave ( i oni imaju slicne kruhove arapskim).
Howde el_mariachi. Drago mi je kaj si opet tu. Di si opće bil svo ovo vrijeme? Vidim da je Johnny 23 alias Danny Trejo still around. To kaj veliš nisam probal, doduše ja sam girose i kebabe jel samo u Njemačkoj i Austriji. Ja jako volim ta njihova tijesta. Drugi put bum potražil iranski restač ak tak nečeg opće najdem.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 20:46   #35
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Probao jednom baš zbog istih glasina,iskreno 0 bodova.Poslije toga načuh da se te štruce uvoze iz njemačke (ako su lagali mene i ja lažem vas)
istina, uvoze se iz njemacke! zaboravio sam to napomenut
igligl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 01:40   #36
Quote:
igligl kaže: Pogledaj post
raspitao sam se, DAVID na tresnjevci, na krizanju ozaljske i nehajske ima janjetinu u kebabu!
btw, meni je tamo najjaci kebab u zgb...
Dakle, informacija iz prve ruke-"DAVID na tresnjevci, na krizanju ozaljske i nehajske NEMA janjetinu u kebabu!"
Večeras bio tamo, i možete misliti razočaranja kad sam se po onom pljusku dovezao tamo, da bi me tip koji radi unutra pogledao s čuđenjem i gađenjem kad sam ga pitao za janjetinu; on je zaključio da "janjetina smrdi"!
No, uglavnom, eto, samo da znate...nema janjetine!
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 23:05   #37
ne vjerujem!
nisam htio davat lazne informacije, ali jedan od dvojice zaposlenih mi je tako izlozio predavanje od 10tak minuta kako JEDINI imaju sa janjetinom!

jbga...
igligl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 23:19   #38
Netko tu nekog "hebe", što bi rekli hateveovci... ali nema veze, bio je dobar i ovaj, piletina-puretina, spasio ga ljuti sos hehe...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 20:19   #39
Quote:
igligl kaže: Pogledaj post
raspitao sam se, DAVID na tresnjevci, na krizanju ozaljske i nehajske ima janjetinu u kebabu!
btw, meni je tamo najjaci kebab u zgb...
kebab tamo mi je našto najodvratnije što sam ikad probala.nisam izbirljiva ali to stvarno ne valja...
__________________
> America: "We have George Bush, Stevie Wonder, Bob Hope and Johnny Cash."
> Croatia: "We have Ivo Sanader, no wonder, no hope and no cash"
leonine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 02:18   #40
Kebab

u Ateni sam jela kebab , pa me zanima gdje ga ima u Zg....ne mislim na ovo što se kod nas nudi, jer je to u Grčkoj bilo gyros...ja bi ovaj pravi kebab...jel toga uopće ima kod nas ....mora sigurno biti negdje u ponudi...

dakle, tražim ovo:

Kebab


a ne ovo:

Gyros 1


Gyros 2
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.