Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2017., 08:30   #81
Nemam pojma za netflix i ostalo što se plaća putem VPN-a, nisam to uopće isprobaval...
iako ne vidim zakaj nebi radilo, jer recimo bez beda rade free servisi tipa ITV playera, BBC playera i.t.d. pa po logici rade i ovi...
Od onog kaj sam čital po netu radi i Sky.uk online tj. nowTV bez greške putem VPN-a iako eto nisi britanac, pa vjerojatno radi i netflix...

Fučka se njima jesi li ti ili nisi amer, britanac i.t.d. njima je bitno da oni nisu u nikakvom prekršaju i da oni ne krše prava, da ti platiš a kaj ti radiš zaboli ih
A pošto imaju ograničenu uslugu putem IP-a samo za područje US, a ti se spajaš sa US IP-om s njihove strane je sve ok...

Kaj se tiče satelitskih 4K recivera, to uredno možeš potpuno zaboravit na ohoho vremena...
to jednostavno nema nikakvog smisla niti će ga bit u skorije vrijeme...a svakako ne kod nas jer neku legalnu pretplatu na 4K pakete kod nas sigurno nebuš mogel kupit, a one u sivoj zoni tipa CS-a nema pošto to jednostavno ne radi...
CS-a na 4K kanalima nema, niti ga bude (bar nema nikaj na vidiku po tom pitanju)...
a FTA 4K kanala bu jako malo i da imaju nekog smisla, a i onih kojih bude za te imaš DVB-S tuner unutar TV-a...

Osim toga debelo su veće šanse da se ti 4K kanali pojave u nekakvom piratskom IPTV-u nego u CS-u...tak da 4K sat rec jednostavno nema neku budućnost, vjerojatno ih zato ni nema previše na tržištu...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 09:11   #82
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Nemam pojma za netflix i ostalo što se plaća putem VPN-a, nisam to uopće isprobaval...
iako ne vidim zakaj nebi radilo, jer recimo bez beda rade free servisi tipa ITV playera, BBC playera i.t.d. pa po logici rade i ovi...
Od onog kaj sam čital po netu radi i Sky.uk online tj. nowTV bez greške putem VPN-a iako eto nisi britanac, pa vjerojatno radi i netflix...

Fučka se njima jesi li ti ili nisi amer, britanac i.t.d. njima je bitno da oni nisu u nikakvom prekršaju i da oni ne krše prava, da ti platiš a kaj ti radiš zaboli ih
A pošto imaju ograničenu uslugu putem IP-a samo za područje US, a ti se spajaš sa US IP-om s njihove strane je sve ok...

Kaj se tiče satelitskih 4K recivera, to uredno možeš potpuno zaboravit na ohoho vremena...
to jednostavno nema nikakvog smisla niti će ga bit u skorije vrijeme...a svakako ne kod nas jer neku legalnu pretplatu na 4K pakete kod nas sigurno nebuš mogel kupit, a one u sivoj zoni tipa CS-a nema pošto to jednostavno ne radi...
CS-a na 4K kanalima nema, niti ga bude (bar nema nikaj na vidiku po tom pitanju)...
a FTA 4K kanala bu jako malo i da imaju nekog smisla, a i onih kojih bude za te imaš DVB-S tuner unutar TV-a...

Osim toga debelo su veće šanse da se ti 4K kanali pojave u nekakvom piratskom IPTV-u nego u CS-u...tak da 4K sat rec jednostavno nema neku budućnost, vjerojatno ih zato ni nema previše na tržištu...
A vidim sad je je nestao i onaj RAI 4K koji bi bilo moguće relativno lako dobiti preko original TIVUSAT kartice...ostalo sve je upareno, dakle nema šanse za piratluk...sam morat će jednom i taj UHD/HDR redovito i masovnije krenut jer za par godina će proliferacija UHD telkača biti osjetna i bit će besmisleno imati takav telkać bez sadržaja...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 12:19   #83
Koja je bolja kabelska ili satelitska što se tiče ponude programa i tako to?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 20:38   #84
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
sam morat će jednom i taj UHD/HDR redovito i masovnije krenut jer za par godina će proliferacija UHD telkača biti osjetna i bit će besmisleno imati takav telkać bez sadržaja...
Stoji, no kaj misliš koje li su šanse za to kod nas ?
Mislim vrit realno mi još uvijek nemamo ni poštenu količinu HD kanala u nikakvim legalnim kombinacijama, a di smo li tek po pitanju nekakvog UHD-a/HDR-a...

Da nema CS-a/torrenta kod nas ni HD nikad nebi imal nikakvog smisla s obzirom na ponudu, a CS-a na UHD-u ziher nebu i samim tim taj UHD kod nas jednostavno nema nikakvu budućnost...
Ono vrit jedini izvor će ti bit netflix i amazon bez ikakvih domaćih titlova ili opet torentiranje i kemijanje...
No ono nekaj u stilu plug n play nema šanse...

U biti jedina nada je da netko uspije proterat šemu da igrači poput sky-a smiju nudit svoje pretplate u kompletnoj EU,
ono u stilu da možeš potpuno legalno imat sky.uk, sky.de, sky.it u bilo kojoj EU zemlji, tek onda nekakav UHD TV i UHD satelitski rec imaju smisla, sve prije toga kod nas na žalost ne...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 20:42   #85
@TBF1D: pa što se tiče broja HD kanala, s obzirom na veličinu tržišta nismo čak ni katastrofa jer ima HD-a po maxtvu, b.netu, EvoTV-u itd...u europskom parlamentu se već vodi neka kampanja da sky i sl bi morali nuditi usluge na cijelom EU tržištu mada jebiga, Brexit, ode sky.UK iz EU tržišnog zakonodavstva, ostaju sky de i sky it...ne može ih se natjerati da pokrenu lokaliziranu verziju niti bi to bilo pošteno, ali bi morali bi svi građani EU biti u mogućnosti uzeti sky paket tko zna njemački, talijanski ili engleski...za one koji ne znaju ostaju lokalni provajderi
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 20:59   #86
Nece biti nista od tog prodavanja pretplate u cijeloj EU jer se autorska prava kupuju za svaku drzavu posebno, koliko bi onda uopce mogla kostat takva pretplata i tko ce je uopce moci platiti pa bi to vrlo brzo dovelo do propasti svih tih paketa jer ne vjerujem da bi se vlasnici autorskih prava tek tako odrekli ogromne love koju ubiru na sadasnjem sistemu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 21:08   #87
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@TBF1D: pa što se tiče broja HD kanala, s obzirom na veličinu tržišta nismo čak ni katastrofa jer ima HD-a po maxtvu, b.netu, EvoTV-u itd...
Ma je ima, al u kojem postotku...
Mislim ono vrit ak se isplati kupit HD TV i HD prijemnik da bi od 100 kanala imal njih 4-5 u HD-u...
A kombinacija sa UHD-om bu bojim se još i gora, kad i ako uopće i dođe to bu u stilu 1-2 UHD kanala, 4-5 HD kanala i ostatak i dalje vulgaris SD...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 21:31   #88
Čuj, budimo iskreni i realni, koliko se financijski isplati pokretati npr neke posebne lokalizirane HD kanale s najnovijim blockbusterima samo za 4 mil stanovnika od kojih bi 90% sve mukte...uzimaš postojeće koji se nude poput HBO-a i Cinemaxxa i sl, nemaš Bein, skysport i sl ali imaš Arene i SK...sky, digital+ i sl ne nude te svoje kanale jer su endemski za te provajdere...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 00:12   #89
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Koja je bolja kabelska ili satelitska što se tiče ponude programa i tako to?
ovisi kaj misliš gledat i kaj te zanima, postoje alternative na satelitu.
Želiš li imati FTA kanale ili ćeš plaćat legalno/ilegalno itd.
Sto ljudi sto čudi.
Stric ima "ono" kad sam bio kod njega za blagdane gledao sam FTA kanale, ali vjerujem da sam u manjini. Koliki ti je buđet, stanbena situacija itd.

Mislim da ti na ta pitanja mogu odgvorit iskusniji, ja znam ovako jer sam se pripremao za uvest satelitsku ali samo FTA kanale jer ih ima nekolicina koji me zanimaju i nisam mogao zbog zgrade.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 00:46   #90
Jel mi moze netko reci, ako uzmem satelitsku preko t-coma, jel mogu slozit nekako da imam slobodne programe preko 2 tva ili ne ?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 19:28   #91
Mislim da moreš koristiti antenu za drugi receiver i na njemu gledeti ono kaj želiš, odnosno kaj rec more vloviti. Moj sin tak ima složeno prek totala. Samo postoji ograničenje glede istodobnog gledanja programa na različitim frekvencijama. Morti o tom budu i drugi nekaj napisali.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.