Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2016., 19:00   #1601
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Kod nas imaš za par sto kuna na ovu cijenu b&s serija 600E pa vjerujem da si i u Austriji imao izbora da dodaš koju siću za jači motor. Jači motor ti dođe do izražaja kod više trave od >20cm.



Da samo kaj ta dostava nije jedina, jel znaš koliko ima firmi koje se bave dostavljanjem ?
Nemoš ih prebrojiti, nisu države Kina ili Koreja neprofitabilne ko Balkanske državice u kojoj samu sebe pokapaju preko svađe koju provode ustaši, partizani i četnici.
Da ti pravo velim kosilice u HR necu opce ni pogledavati jer su dosta skuplje od nekih par stotina kuna kak ti velis.
miro73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 22:24   #1602
Želim kupiti kosilicu za nekih blizu 200 kvadrata po ravnom. Imam iskustva samo s motornim kosilicama a za ovu novu malu kvadraturu se pitam što uzeti? Kakve su ove električne, gledam i ove najjeftinije za 1000 i kusur kuna.. Što preporučate?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 09:44   #1603
Kod elektricnog je problem kabel bilo da se radi o trimeru ili kosilici na 4 kotaca sto ti se mota oko kosilice i oko tebe pa nije nesto prakticno. Bilo bi idealno da je na baterije, samo sto je veliki problem cijena.
Ak pitas za trimer mozes uzeti npr. Fuxtec jer imas rezevnih dijelova kak je fergazer koji zna otici na svakom 2T motoru.
Ak oces kosilicu na 4 kotaca onda bilo koja s b&s motorom za 1400kn.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 17:03   #1604
Thx, nešto ću već odlučiti.. pitam za te električne jer mi djeluju kao igračke.. no ako je jedini problem petljanje kablova.. za ovako malu kvadraturu najvjerojatnije će biti ta jedna.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 22:16   #1605
Pa ti trimeri i jesu igračke naspram benzinskih jer uglavnom imaju ispod 500W, zatim prejeftino su izrađeni, a ona glava za flaks je kratkog vijeka i još ktome flaks koji ide je uglavnom oko 1.5-1.6mm koji se prebrzo potrosi. I naravno imaju vrlo mali radni zahvat, ispod 30cm itd.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 07:30   #1606
Quote:
miro73 kaže: Pogledaj post
Da ti pravo velim kosilice u HR necu opce ni pogledavati jer su dosta skuplje od nekih par stotina kuna kak ti velis.
jao jel vidis sto pises? Jos jedan gastarbajter.

u HR kosilice nevaljaju, boze moj, ovo sto si ti kupio nije vrijedno spomena i preskupo je u odnosu na dobiveno.

53 i 500 motor, kos i pogon.

Ta tvoja moze kositi samo austriske uredene travnjake i to svaki tjedan. Ako preraste trava jao si ga tebi, budes vidio i dozivio.

p.s zato si je jeftino kupio u Austriji, jel to tamo nitko ne kupuje.

Kod nas u RH svaka baba zna da ta kombinacija 53 i 500 motor + pogon nije za neki ozbiljan posao, to su Austrijanci davno shvatili pa su vidjeli da ju nitko ne kupuje i uvali je nasim pametnim gastarbajterima.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 15:44   #1607
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Pa ti trimeri i jesu igračke naspram benzinskih jer uglavnom imaju ispod 500W, zatim prejeftino su izrađeni, a ona glava za flaks je kratkog vijeka i još ktome flaks koji ide je uglavnom oko 1.5-1.6mm koji se prebrzo potrosi. I naravno imaju vrlo mali radni zahvat, ispod 30cm itd.
ma dvoumim se izmedu obicne na 4 kotaca od 11kg i 3 puta skuplje benzinske. Mislio sam elektricnu uzeti jer je ipak lakse odrzavat, gurat, skladistit.. a mala mi kvadratura
al sad mi se problem pojavio sto nemam uticnicu u podrumu zgrade..
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 18:17   #1608
u pevecu Vam je sad rasprodaja motornih trimera i kosilica na kotače,može se kupit dobra stvar za manje novaca
__________________
Lakše je postaviti glupa pitanja nego ispravljati glupe odgovore!!
mmiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 00:00   #1609
Quote:
mr.ivek kaže: Pogledaj post
jao jel vidis sto pises? Jos jedan gastarbajter.

u HR kosilice nevaljaju, boze moj, ovo sto si ti kupio nije vrijedno spomena i preskupo je u odnosu na dobiveno.

53 i 500 motor, kos i pogon.

Ta tvoja moze kositi samo austriske uredene travnjake i to svaki tjedan. Ako preraste trava jao si ga tebi, budes vidio i dozivio.

p.s zato si je jeftino kupio u Austriji, jel to tamo nitko ne kupuje.

Kod nas u RH svaka baba zna da ta kombinacija 53 i 500 motor + pogon nije za neki ozbiljan posao, to su Austrijanci davno shvatili pa su vidjeli da ju nitko ne kupuje i uvali je nasim pametnim gastarbajterima.
To sam bio i rekao no nije mi vjerovao inace za te novce koje je dao plus 300kn imas Makitu ili Dolmar s 48cm reza, kos i pogon s takvim motorom 500E. Zasto Makita/Dolmar ? Bas zato sto nudi 3 godine jamstva, kotaci imaju ripnjace, ili dodat 200kn vise da uzme Gardol s Hondinim motorom 160GCV koji je puno jaci od tog drkavog 500E motora. U prijevodu ima 9.4Nm naspram pisljivih 6.2Nm kojeg ima 500E, naravno da ima kos i pogon.
Naravno 53 i 48cm nije neka razlika u kosnji, ali je dosta veliko opterecenje za taj pisljivi motor 500E koji u reali ima jedinu zadacu da okrece noz sirine 46-48cm i drugo nista inace u suprotnom trava nebi smijela bit visa od 15cm da se nemuci. Nisu niti austrijanci bedasti da svaki tijedan kose travu kad imaju vaznijeg posla i neraste trava tako brzo kao kod nas na balkanu.

Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
ma dvoumim se izmedu obicne na 4 kotaca od 11kg i 3 puta skuplje benzinske. Mislio sam elektricnu uzeti jer je ipak lakse odrzavat, gurat, skladistit.. a mala mi kvadratura
al sad mi se problem pojavio sto nemam uticnicu u podrumu zgrade..
E to je sad zeznuto, nit imas uticnicu nit se isplati dat velike novce za nekakvu motornu kosilicu jer imas cisto malu kvadraturu. Mozda da uzmes benzinsku gurajucu kosilicu za 1400kn s b&s 500E motorom. Drugo mi nista nepada napamet osim eventualno rucna kosa, znam da zvuci smijesno no koga briga nebude te odrzavanje uopce skupo stajalo jer nema benzina, niti struje, niti baterije, cak ti nebude bila ukradena taman da ju ostavis vani preko noci jer ju nitko nece. Znam to jer susjed ostavlja rucnu kosu po vani na terenu.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 12:10   #1610
hehe vec narucena najjeftinija benzinska na guranje .. ali ima smisla sto kazes.. cak sam i pomisljao na to - odustao zbog ocitih razloga a i jer nije baš za nisku travu. sad mi malo zao.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 20:13   #1611
Ti i ovaj SAS jedino sto na ovom forumu znate da se sprdate i dijelite savjete kao da ste teski profesionalci.Opce mi je krivo sto sam se ovdje javio na temu.
Quote:
mr.ivek kaže: Pogledaj post
jao jel vidis sto pises? Jos jedan gastarbajter.

u HR kosilice nevaljaju, boze moj, ovo sto si ti kupio nije vrijedno spomena i preskupo je u odnosu na dobiveno.

53 i 500 motor, kos i pogon.

Ta tvoja moze kositi samo austriske uredene travnjake i to svaki tjedan. Ako preraste trava jao si ga tebi, budes vidio i dozivio.

p.s zato si je jeftino kupio u Austriji, jel to tamo nitko ne kupuje.

Kod nas u RH svaka baba zna da ta kombinacija 53 i 500 motor + pogon nije za neki ozbiljan posao, to su Austrijanci davno shvatili pa su vidjeli da ju nitko ne kupuje i uvali je nasim pametnim gastarbajterima.
miro73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 11:01   #1612
Pozdrav svima.
Molio bih pomoć oko izbora trimera. Nemam nekog iskustva, prethodnu godinu sam radio s posuđenim 2 puta,
a sad bi si htio kupiti vlastiti stroj. Radi se o površini od nekakvih 2000 - 3000 m^2 koju bih čistio
s trimerom. Malo je daleko pa ne idem prečesto tamo, tako da treba računati da se radi i o gustoj visokoj
travi. Kako je to par godina bilo neodržavano ima i šikare (bagremi, koprive, vrbe).
Trenutno mi je izbor pao na Husqvarnu 535 RXT. Da li ima nešto bolje za slične novce? Koji bi bio
Stihlov ekvivalent? Koliko vidim Husqvarna nema automatsku glavu za taj trimer, to me malo muči, ovo prošle
godine sam se namučio s poluatomatskom i nikako mi nije sjela. Moguće je naravno da je i glava loša, da sam
krivo flaks namotao ili nešto treće, nemam neko iskustvo da mogu odrediti. Kakva je kružna pila koja ide
na taj trimer? Koliko debele bagreme bi recimo mogao s tim rezati?
Zadnje bi bilo koji dućan preporučate za kupovinu (Zagreb)? Eurovrt mi je najbliži, nisam se još raspitao kod
njih za plaćanje, Hajster znam da daje 5% za gotovinu, a primamljiva mi je i Trgoagencija u Križevcima.
Voodoo Chile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:52   #1613
Štilov FS240 ti je neki ekvivalent.... Gledaj si i kvalitetu servisa i dostupnosti potrošnog materijala i dijelova
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 21:27   #1614
S 535RXT nebuš pogriješil. Samo pri kupnji traži da ti zamijene glavu za T45.
Imam 335Rx više od 10 i mogu ti ju zbilja preporučiti.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 08:32   #1615
Eurovrt mi je 3 km od stana, sinoć sam navratio da vidim što mi oni kažu, tako da je definitivno odluka pala na 535 rxt. Hvala puno na pomoći!
Voodoo Chile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 10:04   #1616
Quote:
Voodoo Chile kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Molio bih pomoć oko izbora trimera. Nemam nekog iskustva, prethodnu godinu sam radio s posuđenim 2 puta,
a sad bi si htio kupiti vlastiti stroj. Radi se o površini od nekakvih 2000 - 3000 m^2 koju bih čistio
s trimerom. Malo je daleko pa ne idem prečesto tamo, tako da treba računati da se radi i o gustoj visokoj
travi. Kako je to par godina bilo neodržavano ima i šikare (bagremi, koprive, vrbe).
Trenutno mi je izbor pao na Husqvarnu 535 RXT. Da li ima nešto bolje za slične novce? Koji bi bio
Stihlov ekvivalent? Koliko vidim Husqvarna nema automatsku glavu za taj trimer, to me malo muči, ovo prošle
godine sam se namučio s poluatomatskom i nikako mi nije sjela. Moguće je naravno da je i glava loša, da sam
krivo flaks namotao ili nešto treće, nemam neko iskustvo da mogu odrediti. Kakva je kružna pila koja ide
na taj trimer? Koliko debele bagreme bi recimo mogao s tim rezati?
Zadnje bi bilo koji dućan preporučate za kupovinu (Zagreb)? Eurovrt mi je najbliži, nisam se još raspitao kod
njih za plaćanje, Hajster znam da daje 5% za gotovinu, a primamljiva mi je i Trgoagencija u Križevcima.
Ja za slicne uvjete koristim Oleo-Mac 755 master, sa oregon jet-fit glavom (cetri brka). Mane su da je kosiica relativno velika i teska, ali ima dosta snage, i sa jet-fit glavom guta kojekave izrasline na zanemarenom zemljistu.

Prednost jet fit glave je da sitnije magreme, kupine reze bez problema, na onima koje ne moze prerezati samo prodje dalje bez da puknu brkovi ili se lupa nozem, isto i ako opalis negdje po zeljeju i betonu kod ograde i slicnog isto nikakav problem. Travu reze puno bolje i brze od noza. I kad uletis u visoku travu ili grmlje (zna mi biti i do nosa), mozes dici kosilicu u zraku i "sisati" od vrha, postepeno prema dolje.

Prednost je i da oko vec pravih stabala koje ne mozes posjeci sa jet fit flaksom mozes odlicno ocistiti okolo i poslije imati dobar pristup da to odradis pilom, jer se ne moras bojati da ces nozem zveknuti u stablo, a cak i dosta sitnijih grana mozes pocistiti sa flaksom vec opisanim postupkom kosilicu u zrak i deri po sitnijim granama.

Ali da bi to sve sljakalo i da mozes staviti jet-fit, trebas robusnu koslicu sa dosta snage.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 22:01   #1617
545 bi bila primjerenija za JetFit glavu.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 17:44   #1618
Problem sa FS 55 Stiehl

Dakle, imam tu flaksu pola-pola s frendom i napukao je rezervoar. Frend veli da Dobranić u VG za taj komad plastike traži 350 kn?!

Molio bih lijepo zna li tko može li se to kupiti jeftinije, ili još bolje zakrpati ga.
Rezervoar je samo napuknuo, slabo curi - ali curi.

BTW, za nekakvu Florabest flaksu iz Lidla trebao bih štitnik glave i novu glavu (ali ne oriđiđi jer to niš ne valja, promjer cijevi je 20 mm), pa ako i to netko zna plaćam ćevape i pivu u NZ i VG...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 22:07   #1619
krpat možeš sa dvokomponentnim epoxyjem ... (bison je OK) .. ali moraš jako dobro pripremiti i očistiti mjesto gdje treba krpati ...

Možeš i variti plastiku, ali za to treba malo iskustva ...
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 01:05   #1620
Quote:
strasilo kaže: Pogledaj post
krpat možeš sa dvokomponentnim epoxyjem ... (bison je OK) .. ali moraš jako dobro pripremiti i očistiti mjesto gdje treba krpati ...

Možeš i variti plastiku, ali za to treba malo iskustva ...
Fala, buraz.
Lijepim, naravno, izvana?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.