Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2006., 02:30   #21
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
a mozda su zajednicki mitovi a ne povijest.
Kažem geografski izolirani, tj nema kontakta...recimo uzmi jedan narod iz Amerike i jedan iz Europe. Otkud njima prije par tisuća godina slične priče samo sa drugim imenima aktera?
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 08:04   #22
pod povijest sam mislio "stvarni dogadjaj/povijesni dogadjaj", znaci mozda oni imaju zajednicku povijest mit-a.

npr. vrati se tip iz bitke porazen i izjavi da su ga divovi satrali, jedni njegovi potomci se odsele u ameriku drugi u australiju. i tako uglavnom. svi se sjecaju narodnom predajom sta je praprapradjed reko. i svako doda malo.
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 10:33   #23
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
a i di si vidio konja s takvim rogovima bogte'
To je govedo, a ne konj. Daj si obriši očale.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 13:25   #24
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
price o vampirima postoje i cak su u bibliji naznake da je kain prvi vampir,

jednorog:

nuff' said
1. Ovo nije jednorog nego neko govedo sa dva roga. Vidio sam pregršt takvih slika.
2. Dobro, možda sam pogriješio u vezi vampira. Postoji kod različitih nepovezanih kultura mnogo referenci na vampirima slična bića kao i na zmajeve npr. Ali ne možeš poistovjećivat neke D&D fantazije sa religijom i arheološkim teorijama.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 13:47   #25
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
pod povijest sam mislio "stvarni dogadjaj/povijesni dogadjaj", znaci mozda oni imaju zajednicku povijest mit-a.

npr. vrati se tip iz bitke porazen i izjavi da su ga divovi satrali, jedni njegovi potomci se odsele u ameriku drugi u australiju. i tako uglavnom. svi se sjecaju narodnom predajom sta je praprapradjed reko. i svako doda malo.
Pa vidiš u tome je problem...kako su se odselili? Ajde se ti odseli iz južne Amerike u Europu prije par tisuća godina...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 14:10   #26
Mogli su se odselit prije više milijuna godina kad su bile spojene. Što bi reklo da su mitovi nastali prije više milijuna godina što opet pobija teoriju o najstarijim civilizacijama (5000 g.) .
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 14:41   #27
Quote:
kobayashimaru kaže:
Saznat ćemo! Jednog dana kad izumimo putovanje na velike udaljenosti odemo 50 000 svj godina od Zemlje, sagradimo veliki teleskop i vidimo kaj je bilo.
Ježuš Marija je li ovo teoretski moguće?

Quote:
SatansLittleHelper kaže:
a i di si vidio konja s takvim rogovima bogte'
Umriću
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 16:24   #28
Teoretski je moguće.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 17:57   #29
Quote:
dhr° kaže:
Ježuš Marija je li ovo teoretski moguće?
Naravno...pošto svjetlost putuje brzinom od svega 300 000 kilometara u sekundi. Znači da postoji mjesto u svemiru gdje svjetlost sa Zemlje otprije 50 000 godina nije došla. E sad...otpičiš tamo u roku od jedne sekunde...postaviš brutalno velik teleskop i pogledaš šta se dešava na Zemlji.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 18:20   #30
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Naravno...pošto svjetlost putuje brzinom od svega 300 000 kilometara u sekundi. Znači da postoji mjesto u svemiru gdje svjetlost sa Zemlje otprije 50 000 godina nije došla. E sad...otpičiš tamo u roku od jedne sekunde...postaviš brutalno velik teleskop i pogledaš šta se dešava na Zemlji.
Nikad to neće uspjeti. Nemoguće je prenijeti toliki teleskop.
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 19:03   #31
Ma kaj ti znaš kaj će bit moguće u budućnosti? Odu 10 svj godina dalje od 50 000 i sagrade ga dio po dio za 10 godina i vide kaj je bilo prije 50 000 g.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 19:44   #32
Quote:
salvador2 kaže:
To je govedo, a ne konj. Daj si obriši očale.
vidim neki nisu skuzili sarkazam, ja ni ne mislim da je ovo jednorog i cisto me
zaboli sta je to, ono sta sam ja htio pokazat da je jednorog u mojim ocima ista
pasta kao i divovi, i ono sto bi podrzavatelj teorije o jednorozima sada reko
je "ako to nije jednorog sta je onda?, pokazi mi govedo koje tako izgleda"
i daj se pomogucnosti suzdrzi tih birtijaških komentara ubuduce.

Quote:
kobayashimaru kaže:
2. Dobro, možda sam pogriješio u vezi vampira. Postoji kod različitih nepovezanih kultura mnogo referenci na vampirima slična bića kao i na zmajeve npr. Ali ne možeš poistovjećivat neke D&D fantazije sa religijom i arheološkim teorijama.
divova isto ima u d&d-u

Quote:
kobayashimaru kaže:
Mogli su se odselit prije više milijuna godina kad su bile spojene. Što bi reklo da su mitovi nastali prije više milijuna godina što opet pobija teoriju o najstarijim civilizacijama (5000 g.)
ti ga baljezgas i ostanes ziv, ajde reci kada je procjena da je govor nastao, i reci kada su indijanci presli beringov prolaz.
sta mislis da se mitovi prenose samo pismom? haha.. nisi ni svjestan kakve gluposti pises.
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 20:08   #33
Kojeg boga ti pričaš sunce žarko? Ja kažem da su se ljudi raseili (navodno) po Zemlji još kada su neki kontinenti bili spojeni. Naravno da je tada postojao govor. Pa nisu bili mutavi. Tako su se mogli prenijeti i mitovi. Kakve to veze ima sa pismom? Ti si rekao da su mitovi mogli nastat po nekom događaju, bitci koju je netko prepričao. U čemu je problem?! Dobro, ne kužim na što ti aludiraš, ali sad vidim da sam se krivo izrazio. To ne pobija ortodoksnu teoriju o civilizacijama... barem ne izravno. Ali ako razmisliš, kako je to jedan čovjek prepričao priču nakon bitke, ako se to može nazvati bitka (5 ljudi iz dva plemena), i ta priča se proširila do svih plemena koja su se kasnije raširila po svijetu i ostala sačuvana u promijenjenom obliku do danas? Uzevši u obzir da nije postojala civilizacija nego raštrkana plemena koja nisu imala želje niti su bila u stanju komunicirati jedni s drugima. Možda je njegovo pleme bilo jako veliko pa se se odlučili za emigracijsku politiku planirano preseljavajući obitelji po kontinentima.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 20:25   #34
Quote:
kobayashimaru kaže:
Kojeg boga ti pričaš sunce žarko? Ja kažem da su se ljudi raseili (navodno) po Zemlji još kada su neki kontinenti bili spojeni.
nisu kontinenti bili spojeni nego su bili prohodni zbog leda, i to nije bilo prije milijune godina nego puno puno manje.

Quote:
kobayashimaru kaže:
..Što bi reklo da su mitovi nastali prije više milijuna godina što opet pobija teoriju o najstarijim civilizacijama (5000 g.) .
Quote:
kobayashimaru kaže:
..ali sad vidim da sam se krivo izrazio. To ne pobija ortodoksnu teoriju o civilizacijama... barem ne izravno.
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 22:07   #35
Quote:
SatansLittleHelper kaže: vidim neki nisu skuzili sarkazam, ja ni ne mislim da je ovo jednorog i cisto me
zaboli sta je to, ono sta sam ja htio pokazat da je jednorog u mojim ocima ista
pasta kao i divovi, i ono sto bi podrzavatelj teorije o jednorozima sada reko
je "ako to nije jednorog sta je onda?, pokazi mi govedo koje tako izgleda"
i daj se pomogucnosti suzdrzi tih birtijaških komentara ubuduce.
Birtijaško je tvoje znanje i tvoje podmetačke fore.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 00:23   #36
Quote:
dhr° kaže:
Nikad to neće uspjeti. Nemoguće je prenijeti toliki teleskop.
Ništa nije nemoguće, osim drvene peći. A i to je moguće, ali samo jednom...

NASA već navodno proizvodi neku novu vrstu enđina za jurcanje svemirom, mislim da se to može usporedit po WARPu iz Startreka po načinu na koji šljaka. Ono, svaki warp ima višestruko veće brzine od prethodnog.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 11:52   #37
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
nisu kontinenti bili spojeni nego su bili prohodni zbog leda, i to nije bilo prije milijune godina nego puno puno manje.
Čekaj, kako su onda ljudi došli u Australiju? Mislim Aboridžini... Nije led bio do Australije. A smatra se da je čovjek nastao u Africi i otuda se raselio po svijetu.
A i ledom su kontinenti bili spojeni davno prije navodnih prvih civilizacija.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 15:34   #38
aboridjini su stigli tamo negdje prije oko 40k god. dali su doplovili ili nekim kopnenim prolazom koji je tada postajao nemam poojma. a za tazmaniju moguce da je bio led.
 
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 15:44   #39
Moraš ostavit mogućnost da znanost griješi i da su ljudi hodali čak i po Pangei možda.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 15:47   #40
mogucnost postoji ali onda je neko morao podmetat dokaze koji govore suprotno.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.