Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2006., 14:41   #1
Unhappy Strah od zubara

Nakon godina zapuštanja zuba vrag je odnio šalu.

Pošto se zubara bojim više nego ičega molim za pomoć: da li postoji stomatolog koji radi pod totalnom anestezijom u Zg?
Ako ta mogućnost ne postoji, kaj drugo bi mi preporučili? Nekog privatnika s razumijevanjem i iskustvom pri radu s kukavicama?

Molim za razumijevanje, mene oblije znoj čim počnem razmišljati o onoj stolici...
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 14:44   #2
Sličan problem imala i ja prije nekoliko godina. Sada imam najboljeg stomatologa na svijetu. Bez injekcije ne otvaram usta i on to poštuje. Ime ti pošaljem na PM
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 14:51   #3
Quote:
ice41000 kaže:
Nakon godina zapuštanja zuba vrag je odnio šalu.

Pošto se zubara bojim više nego ičega molim za pomoć: da li postoji stomatolog koji radi pod totalnom anestezijom u Zg?
Ako ta mogućnost ne postoji, kaj drugo bi mi preporučili? Nekog privatnika s razumijevanjem i iskustvom pri radu s kukavicama?

Molim za razumijevanje, mene oblije znoj čim počnem razmišljati o onoj stolici...

Ne valja baš godine čekat. Što više čekaš, to više boli.

Što se kukavičluka od zubara tiče, ja sam prvak svijeta.
Užasno mi je to. I kakvo je to zanimanje gdje ljudima zadaješ bol?

Ali, odbijam više bit plačip*čka.
Nedavno sam mijenjala most i morala sam ga produžit za jedan zub. Sve bez i jedne injekcije.

Samo da ti pokažem da se može.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 16:17   #4
Quote:
Lavica02 kaže:
Sada imam najboljeg stomatologa na svijetu. Bez injekcije ne otvaram usta i on to poštuje.
Takođe. I više nemam strah od zubara, jer popravljanje zuba pod lokalnom anestezijom nimalo ne boli.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 17:29   #5
Pola života sam živio u smrtnom strahu od zubara i onda se odlučio otići vrlo kvalitetnom privatnom zubaru, počeo plaćati poprilične svote, i od tada mi je odlazak zubaru otprilike kao i odlazak doktoru opće prakse -- nikakav problem. Jedino što košta. Dobra lokalna anestezija apsolutno uklanja svaku bol; ne zajebavaj se s općom anestezijom.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 18:02   #6
Ljudi...potpuno je nebitno kod kojeg stomatologa idete...na vas zahtjev za anestezijom on vam ju MORA dati...ali tu postoji par caka. Naime ima jedna cijela lista pitanja koju vas mora pitati kako bi odredio dal ste sposobni primiti anesteziju, jer ukoliko ste recimo dosada pokazali alergijsku reakciju na anesteziju on to OBAVEZNO MORA ZNATI!!!!!

I to su pitanja koja vam postavlja samo kada vam prvi put daje anesteziju, kasnije vec ne mora jer zna da niste reagirali na nju prvi put a i to mu od onda pa za vjeke vjekova ostaje apisano. Alergijske reakcije mogu biti vrlo burne i opasne...bilo je slucajeva kada su zavrsile i smrcu, ali to je VRRRRRRRRRLOOOOO RIJETKO. No dokle god postoji takva opasnost ta se pitanja moraju postavljati. I zato nemojte misliti da se anestezija dobiva samo kod privatnika...svi koji imate problema s boli imate pravo na anesteziju, ali u odredenim uvjetima koji se dakle provjeravaju tim pitanjima.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 18:59   #7
Pa kako nije bitnio kod kojeg stomatologa ideš.
Meni je jako bitno da imam i dobrog dr. i dobrog ginića i dobrog stomatologa i dobrog bankara...
Moj prijašnji stomatolog me toliko izmučio ... pa to je bilo grozno ....doslovno sam usred popravka se dignula i otišla ... moj stomatolog iz sadašnjosti je naj, naj, najbolji
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 19:01   #8
Ja sam se samo dva puta u životu onesvijestila.
Obadva puta kod zubara.
__________________
Ljubav je moja najveća motivacija![ http://matilda7.blog.hr/
matilda- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 19:03   #9
da, državni zubari su sranje i njihove plombe su sranje a privatnik ima jedinu želju zgrnuti što više love pa ti da lokalnu koja počne djelovat nakon pol sata al zato uredno počinje s popravkom zuba u roku odmah. A anestezija mi utrne maltene cijelu vilicu tek poslije popravka na povratku kući i ne pušta 3 sata
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 19:16   #10
Ja kod svog gledam tv dok čekam da pikica počne djelovati
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 19:20   #11
Quote:
Lavica02 kaže:
Pa kako nije bitnio kod kojeg stomatologa ideš.
Meni je jako bitno da imam i dobrog dr. i dobrog ginića i dobrog stomatologa i dobrog bankara...
Moj prijašnji stomatolog me toliko izmučio ... pa to je bilo grozno ....doslovno sam usred popravka se dignula i otišla ... moj stomatolog iz sadašnjosti je naj, naj, najbolji
Privatnik? Po čemu je najbolji? Ajde mi pliz napiši kak se zove , može na PM. Ja već dugo tražim dobrog zubara...
green_eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 19:48   #12
Meni je zlo i od anestetika

Mene boli kad uhvatim kvaku na vratima
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 19:54   #13
eto ja se ne bojim zubara to mi je kao usput..
hodam gradom i primjetim da zubar radi i eto mene na kontroli...
prošlo ra ljeto išao kod zubara svaki dan (četvrtak,petak,ponedjeljak,utorak) i sve sredio sada odem na kontrole kada mi se da
 
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 20:14   #14
Quote:
green_eyes kaže:
Privatnik? Po čemu je najbolji? Ajde mi pliz napiši kak se zove , može na PM. Ja već dugo tražim dobrog zubara...
Meni je najbolji. Dugogodišnja obiteljska tradicija...kad ti napravi sve kak treba, sa strpljenjem i pažnjom... šaljem ti pm
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 13:45   #15
Quote:
mobyXXL kaže:
da, državni zubari su sranje i njihove plombe su sranje a privatnik ima jedinu želju zgrnuti što više love pa ti da lokalnu koja počne djelovat nakon pol sata al zato uredno počinje s popravkom zuba u roku odmah. A anestezija mi utrne maltene cijelu vilicu tek poslije popravka na povratku kući i ne pušta 3 sata
Nađi boljega. Moj sa mnom sjedne i čavrlja dok anestezija ne počne djelovati.

Edit: sad više ne. Ima nekakvu novu metodu sitnih injekcija; pikne kao komarac i djeluje vrlo brzo i dosta kratko. Tako dozira potrebnu količinu tijekom rada, pa ti ne treba zašpranjiti veliku količinu novokaina (ili što već upotrebljava) unaprijed, nego taman koliko treba. Meni on radi super.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 23:04   #16
Ja sam svog bila poslala u p.m. jer je bolesni sadist! Onaj njegov grohotni smijeh dok mi je vadio umnjak, pa one njegove neukusne sprdačine i šta je škrtario na lidokainu... Uh!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 03:26   #17
ja idem sutra na kontrolu, eto prije godišnjih pa sam miran do 9 mjeseca..iako znam da je sve uredu...čisto da provjerim...
 
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 15:11   #18
samo pomisli da će ti tih par sekundi-minuta užasne boli kod zubara brzo proći i da si onda miran i neće te bolit zub u bliskoj budućnosti

to ja sebi kažem kad idem kod zubara: brzo to prođe i puno je gore kad te zub boli satima, danima ili tjednima i sustavno ti uništava život

bolje spriječiti nego liječiti...
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 19:13   #19
Exclamation Panični strah od zubara

Dan moji najdraži....

Imam jedan za mene ozbiljan problem....

Imam panični strah od zubara i svim što ima veze s tim!!

Odem dođem do ulaznih vrata ordinacije i onda se okrenem jer nisam dovoljno

hrabra...

Stvarno nemam pojma sto da učinim???!!!

Molim Vas atko je tko imao neka iskustva s time da mi pomogne...
Ivanka_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 19:43   #20
Srecom nemam takvih problema, a ni8 moji klinci, ali mozda bi pomoglo da sa sobom povedes nekog "hrabrog" i onda da probas popricat sa stomatologom, opustit se i rec mu za svoje strahove.
Ako je pravi/ prava dat ce sve od sebe da ti olaksa.
Mene jedino boli sa kad busi sa onom debelom i moj bivsi zubar je to znao i koristio najtanju mogucu, a i sa ovom sad sam se mogu rec sprijateljila.

Probaj tako, drukcije ti neznam pomoci
sany is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.