Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 11:14   #3641
Quote:
dd15 kaže: Pogledaj post
Može li se isto tako ignorirati uplatnica?
Može.
Ako se želi završiti s ovrhom. Nek mama odjavi pretplatu. Objašnjeno kako u prijašnjim postovima desetine puta.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 15:16   #3642
Pitanje:
kupujemo stan koji je prethodno ima TV pretplatu i mi bi ju odjavili.
Zaista nemamo TV, ali imamo laptope.
Da li je problem ako pustim kontrolora u kuću?
Ili pak da odjavi trenutni vlasnik a mi da se pravimo englezi ako dođu na vrata?

Ili treća varijanta da vlasnik pita promjenu adrese svoje pretplate?

Hvala puno!

Zadnje uređivanje tipkaz : 15.10.2017. at 15:45.
tipkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 16:17   #3643
Quote:
tipkaz kaže: Pogledaj post
Pitanje:
kupujemo stan koji je prethodno ima TV pretplatu i mi bi ju odjavili.
Zaista nemamo TV, ali imamo laptope.
Da li je problem ako pustim kontrolora u kuću?
Ili pak da odjavi trenutni vlasnik a mi da se pravimo englezi ako dođu na vrata?

Ili treća varijanta da vlasnik pita promjenu adrese svoje pretplate?

Hvala puno!
Stan nema pretplatu već vlasnik tv-a. Neka taj vlasnik promjeni adresu svoje pretplate (ili neka je odjavi) i mirni ste. U stan ni pod razno ne puštati kontrolora niti ulaziti s njim u nekakve rasprave, spominjati laptop i sl. Vidi upute Smartfarta.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:23   #3644
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Stan nema pretplatu već vlasnik tv-a. Neka taj vlasnik promjeni adresu svoje pretplate (ili neka je odjavi) i mirni ste. U stan ni pod razno ne puštati kontrolora niti ulaziti s njim u nekakve rasprave, spominjati laptop i sl. Vidi upute Smartfarta.
Jesam jesam, ali super mi je info da je najbolje prebaciti pretplatu starog vlasnika na njegovu novu adresu. Hvala!
tipkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 13:09   #3645
Imam stan koji je u najmu. Na vratima je jos uvijek moje ime, ali ja nisam formalno vlasnih (mater je), ne zivim tamo preko 10 godina, stan je prvotno iznajmnjen sa TV prijemnikom, no isti je kasnije uklonjen.

Kada je dan u najam nije bilo nikakve pristojbe, a pred nekoliko mjeseci se ona odjednom pojavila. Podstanari kazu da nitko bie bio u stanu pa je jedini zakljucak da je netko popisivao imena na vratima stana i prema tome pokrenuo naplatu.

Je li takav postupak uopce legalan i sto mogu sa svoje strane uciniti da ukinem tu pretplatu?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 13:47   #3646
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Imam stan koji je u najmu. Na vratima je jos uvijek moje ime, ali ja nisam formalno vlasnih (mater je), ne zivim tamo preko 10 godina, stan je prvotno iznajmnjen sa TV prijemnikom, no isti je kasnije uklonjen.

Kada je dan u najam nije bilo nikakve pristojbe, a pred nekoliko mjeseci se ona odjednom pojavila. Podstanari kazu da nitko bie bio u stanu pa je jedini zakljucak da je netko popisivao imena na vratima stana i prema tome pokrenuo naplatu.

Je li takav postupak uopce legalan i sto mogu sa svoje strane uciniti da ukinem tu pretplatu?
jel imaš dokaz da TV nije u stanu kad si ga odjavljivao pred 10 godina?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 13:49   #3647
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel imaš dokaz da TV nije u stanu kad si ga odjavljivao pred 10 godina?
Nisam ga odjavljivao, nikad nije bilo pretplate do ovog sad, a osim par god sto sam boravio u njemu u najmu je valjda od prije samostalnosti.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 14:01   #3648
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nisam ga odjavljivao, nikad nije bilo pretplate do ovog sad, a osim par god sto sam boravio u njemu u najmu je valjda od prije samostalnosti.
onda napraviti dopis da nemaš TV prijamnik niti si ga ikad imao

pročitaj par stranica prije imaš baš postupak kaj da se napravi
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 14:26   #3649
Budem, al me zanima jesu li oni u ovom slucaju postupili ilegalno?
Bilo je spominjanja laziranja potpisa i slicno...

Naime nikako nisu mogli utvrditi da tamo zivim posto zaista ne zivim, jedini nacin da se tamo nadjem jest da je inkasator to odokativno upisao bez ikakve provjere
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 14:36   #3650
Mislim da Ti to neće koristiti zdravlju (event borba s "moćnicima"), nego kako piśu odi i napismeno daj da tamo nema prijemnika od xy godina.

Mislim da je gore ako imate neki TV prijemnik na istog vlasnika na nekom drugom mjestu.
Barem u zemlji gdje żivim, ako netko ima TV prijemnik u jednom stanu/kući automatski plati pretplatu i za drugi stan/kuću i skoro je nemoguće dokazati da u jednom koristi prijemnik a u drugom ne.

Ali możda je u Hrvi tako, da bez obzira koliko netko ima prijemnika, plati samo jednu pretplatu

PS: Bitno je isto (tako je u nekim zemljama a mislim da u Hrvi isto), dali je event vlasnik prijemnika u mirovini ili koliko godina ima.

PS2: Evo iz prve ruke tko i koliko treba platiti http://www.hrt.hr/fileadmin/video/Od...be_za_2017.pdf
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 01.11.2017. at 14:48.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 23:04   #3651
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Budem, al me zanima jesu li oni u ovom slucaju postupili ilegalno?
Naravno da je ilegalno, ali mene više zanima ovo:
Quote:
...nije bilo nikakve pristojbe, a pred nekoliko mjeseci se ona odjednom pojavila.
... kako to misliš da se "odjednom pojavilo"? Možeš biti malo precizniji?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 00:33   #3652
Znam samo sto su podstanari javili. Nije bilo nista prijavljeno i nije se placala nikakva pretplata do sada. Onda se nekako odjednom prijavilo i poceli stizati racuni baz da im je itko bio "na vratima". Nisam jos vidio sto je tocno stiglo, da li su samo racuni ili ima jos kakav dopis...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 07:13   #3653
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Znam samo sto su podstanari javili. Nije bilo nista prijavljeno i nije se placala nikakva pretplata do sada. Onda se nekako odjednom prijavilo i poceli stizati racuni baz da im je itko bio "na vratima". Nisam jos vidio sto je tocno stiglo, da li su samo racuni ili ima jos kakav dopis...
Provjeri pq javi. Pretplata nije sama od sebe pocela dolaziti. Ili je dopis u kojemu se prijete da moras pocet placat pretplatu, ili su se podstanari prijavili inkasatoru.

Rata-ta-tira
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 08:03   #3654
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Znam samo sto su podstanari javili. Nije bilo nista prijavljeno i nije se placala nikakva pretplata do sada. Onda se nekako odjednom prijavilo i poceli stizati racuni baz da im je itko bio "na vratima". Nisam jos vidio sto je tocno stiglo, da li su samo racuni ili ima jos kakav dopis...
Nekako mislim da ipak ime i adresa nisu dovoljni za slanje uplatnice...

Da mozda podstanari ne lazu, da je ipak netko bio?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:37   #3655
Nije nemoguce da lazu. Provjeriti cu, ali ako lazu lako ce lagat i dalje
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 15:52   #3656
Kazu da su neku "kaznu" platili, da je inkasator bio na vratima te da su mu rekli kako nemaju/ne gledaju TV, ali da je onda dosla ta kazna i uplate (na moje ime, ne njihovo)...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 16:05   #3657
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Kazu da su neku "kaznu" platili, da je inkasator bio na vratima te da su mu rekli kako nemaju/ne gledaju TV, ali da je onda dosla ta kazna i uplate (na moje ime, ne njihovo)...
E pa to nije bila "kazna", nego je bila pretplata za 3 mjeseca retroaktivno, što znači da su ti plaćanjem tih uplatnica za pretplatu (koju gamad inkasatorska prodaje pod kaznu) aktivirali pretplatnički odnos.
Sad im reci nek si tu pretplatu prebace na svoje ime i nek sami to rješavaju i odjavljuju sa svog imena.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 06:07   #3658
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Kazu da su neku "kaznu" platili, da je inkasator bio na vratima te da su mu rekli kako nemaju/ne gledaju TV, ali da je onda dosla ta kazna i uplate (na moje ime, ne njihovo)...
Ma pustili su oni njega unutra
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:06   #3659
hrt

Primjer

Podstanar (neprijavljen kod stanodavca) otvara vrata inkasatoru hrt-a, inkasator sa ulaznih vrata primjeti stolno računalo na stolu i kaže podstanaru da mora prijaviti stolno računalo (dakle podstanar nema tv ni radio ni auto, samo komp) i zatraži osobne podatke od podstanara. Podstanar mu odbije dati ikakve podatke, na to inkasator kaže da će napisati prijavu na vlasnika stana te prepiše prezime vlasnika sa ulaznih vrata na taj svoj nekakav obrazac. Podstanar pozdravi inkasatora i zatvori vrata.

Btw (vlasnik stana čije je prezime na vratima je preminuo prije 15 godina)

Što podstanar može očekivati?
Petar Uriel Ori is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:44   #3660
Quote:
Petar Uriel Ori kaže: Pogledaj post
Primjer

Podstanar (neprijavljen kod stanodavca) otvara vrata inkasatoru hrt-a, inkasator sa ulaznih vrata primjeti stolno računalo na stolu i kaže podstanaru da mora prijaviti stolno računalo (dakle podstanar nema tv ni radio ni auto, samo komp) i zatraži osobne podatke od podstanara. Podstanar mu odbije dati ikakve podatke, na to inkasator kaže da će napisati prijavu na vlasnika stana te prepiše prezime vlasnika sa ulaznih vrata na taj svoj nekakav obrazac. Podstanar pozdravi inkasatora i zatvori vrata.

Btw (vlasnik stana čije je prezime na vratima je preminuo prije 15 godina)

Što podstanar može očekivati?
Najvjerojatnije ništa. Inače, i meni su dolazili, imate računalo, imam, znate da ste dužni plaćati RTV pristojbu, ne jako žalim nisam jer računalo nema ugrađenu karticu sa kojim bi mogao hvatati televizijski i radio signal pa stoga nisam dužan to plaćati.....oh, onda dobro.

Hvataju ljude na blef.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.