Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2004., 12:56   #1
Laminati i parketi - postavljanje, savjeti...

Rušenjem zida između kuhinje i dnevnog boravka dobit ću veći prostor. Obično se na dio ispod i oko kuhinjskih elemenata stavljaju keramičke pločice, ali bolje bi izgledalo da se po čitavoj prostoriji stavi laminat iste boje. Ima li tko iskustava sa laminatom u kuhinji? Da li je to moguće izvesti ili je to jednostavno preosjetljivo za taj dio?
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 13:23   #2
moj dnevni boravak spojen je s otvorenom kuhinjom, samo mali sank dijeli prostor na dvoje, iako je sve zapravo jedan prostor..hm, koje objasnjenje.. zapravo, ovako, zadnjih 5 godina ima laminat u dnevnom boravku i u kuhinji i super sam zadovoljna. tehnickim ti pojedinostima ne mogu pomoci, ali cisto onako s zenske strane to je super prakticno, lako za odrzavanja i ciscenje i stvara jednu cijelinu i estetski izgleda ok. laminat je zaista super jednostavan za odrzavanje, tak da se opet moram odluciti opet bih istu varijatnu.

to je moje iskustvo
nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 13:53   #3
Ja sam postavio laminat u kuhinji prije 5-6 godina i zbiljam ne vidim razlog zašto bi morale biti bas plocice. Laminat se lako prebrise, mislim da je bitno da se neka veca lokva vode ne ostavi predugo da ju laminat, valjda, ne popije- ne znam, nisam pokusavao...
Postavljanje je skroz jednostavno, ne treba ti nikakav majstor za to. Predlazem saamo da se ne kupuje najjeftiniji laminat, jer - koliko para toliko muzike, ne!
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 08:06   #4
I ja imam laminat u kuhinji...još bih ti predložio da ga prelakiraš bezbojnim akrilnim lakom, tako da bude i dodatno zaštićen.....iako se on u pravilu ne lakira...
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:26   #5
Laminat+podno grijanje

Ima li tko ovak nešto? Naime, nisam to još čuo ali po logici stvari trebalo bi ići, ako se stavi najtanji (6 ili 7mm) laminat, mislim da bi grijanje ispod njega moralo imati dobar učinak kao i ispod pločica. Doduše, vjerojatno pločice imaju veći toplinski kapacitet pa djeluju pomalo i kao 'kamin na podu' ali iako me pali podno grijanje , pločice po cijelom stanu nikako ne . Bilo bi dobro čuti od nekoga tko to ima je li mu sad toplo ili nije.
Molim pomoć i savjet iskusnih
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 08:00   #6
Laminat se inače postavlja na onu plastičnu podlogu s mjehurićima zraka u sebi, dakle na izolaciju...u protivnome daske laminata znaju škripati pod nogama. Izolacija i podno grijanje ne idu skupa.
Zaključak: NOP
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 08:56   #7
Quote:
champ kaže:
Laminat se inače postavlja na onu plastičnu podlogu s mjehurićima zraka u sebi, dakle na izolaciju...u protivnome daske laminata znaju škripati pod nogama. Izolacija i podno grijanje ne idu skupa.
Zaključak: NOP
Nisam baš siguran u to. Mislim da to nije neka izolacija oko koje bi se čovjek zabrinuo obzirom da je debela 5mm, tako da to sigurno nije ograničenje. Inače imam najbolje mišljenje o podnom grijanju, ali jednostavno bi me to bilo strah postaviti jer nisam baš siguran u kvalitetu postavljača u RH. Vrlo bitno kod podnog grijanja je temperatura poda koja ne smije preći neku vrijednost (nisam siguran koju) jer onda dolazi do bola u nogama. Inače za podno grijanje koliko se sjećam trebaš oko 20 cm visine poda (razne podloge, izolacije i slično). Ipak ako ga postavljaš ja bi postavljao isključivo u kupaoni, gdje ima i najviše svrhe
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 09:47   #8
Quote:
konspirator kaže:
Ipak ako ga postavljaš ja bi postavljao isključivo u kupaoni, gdje ima i najviše svrhe
Baš sam do tog zaključka i ja došao, tak da bum najvjerijatnije one strujne mrežice u kupaonicu
 
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 10:16   #9
Najvažnija stvar za podno grijanje je imati poseban niskotemperaturni kotao i jako dobru toplinsku izolaciju ...Znam ljude koji imaju podno grijanje po cijeloj kući, ali zbog slabije izolacije imaju jako veliku potrošnju plina....
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 10:18   #10
Moja je ideja staviti podno grijanje u kupaonu, kuhinju i hodnik, mozda i u blagavaonicu, ali u dnevnoj sobi zelim imat parket (ne laminat) i svakako tepih, a to nejde sa podnim grijanjem.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 01:57   #11
Laminat+podno grijanje
E na ovom topicu sam svasta procitao.
Navod :
Najvažnija stvar za podno grijanje je imati poseban niskotemperaturni kotao.
A jeste li culi za termostate i zasebne cirkulacione vodove sa regulacijom ?
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 09:51   #12
baš sam nedavno na TV vidio neki prilog o stanovima s podnim grijanjem. Pa su pitali ljude kak im je. Glavna primjedba je bila da se sporo zagrijava, a da u jednom trenutku onda počne biti prevruće. Ima logike, sigurna stvar je da je sistem tromiji od radijatora. Ma radijator je radijator. Osim toga što ima ljepše od radijatora na zidu? POgotovo ako je gusnati.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 09:57   #13
a zakaj ćeš postavljati strujne mrežice. Ma samo provuci cijev CG u zmiju na mjestu gdje buš najviše stajao (recimo na izlasku iz kade), i to bu ti već bilo dovoljno. Bilo bu toplije nego što bi trebalo biti, ali kod tog mjesta ti to ne bi trebalo smetati. I još staviš lojtricu za ručnike. Ja bi preporučio da ostaviš kabel za grijalicu iznad vrata. To dobro dođe, jer kad se ideš kupati želiš dići temperaturu u kupaoni. A obzirom da ti to treba 20-tak minuta dnevno, onda je grijalica dobar način, da ne griješ cijelo vrijeme bezveze.
Bari, gledam tvoje želje i mislim si kako financijska konstrukcija stradava. Kod građenja odi na jednostavne stvari.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 10:03   #14
Mislis li da kombinacija podnog i radijatora poskupljuje izvedbu i ako da koliko. Da li se financijski to isplati? Podno grijanje bi trebalo manje troziti energije pa se poslije ustedi, a radijatori su opet prakticniji (po mom misljenju) za dnevnu sobu i spavace sobe. Recimo da otprilike pola volumena kuce grijem podnim grijanjem,a pola radijatorima da li je to financijski isplativo i zasto?
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 10:06   #15
Quote:
konspirator kaže:
Bari, gledam tvoje želje i mislim si kako financijska konstrukcija stradava.
Apsolutno - svakoga dana u svakom pogledu cifra je sve veća... A šta ću - nešto love imamo, zahtjevi moje žene su ogromni, mogućnosti su danas (nažalost) jako velike i raznolike, i ja bih sam htio puno toga special, ipak sad radimo stan jednom za cijeli život.
Anyway kad probijemo granicu reći ću STOP i kaj se zatekne...a kaj mogu...
 
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 10:11   #16
1. podno grijanje je uvijek skuplje
2. ne znam otkuda mišljenje da trošiš manje plina. Pazi fiziku ne možeš prevariti - uglavnom ćeš trebati utrošiti jednaku količinu energije da bi dobio istu toplinu (razlika je samo u gubicima u sistemu koji su zanemarivi, na veličini stana). OK, na podnom imaš niže temperature u sistemu, ali mislim da je to sve isto.
3. podno grijanje je veća fora jer bi trebalo biti komfornije (ujednačenost temperature u stanu), a i nemaš radijatora po zidovima, što može biti praktično. Osim toga možeš hodati bos.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 10:18   #17
Quote:
Bari Kent kaže:
Apsolutno - svakoga dana u svakom pogledu cifra je sve veća... A šta ću - nešto love imamo, zahtjevi moje žene su ogromni, mogućnosti su danas (nažalost) jako velike i raznolike, i ja bih sam htio puno toga special, ipak sad radimo stan jednom za cijeli život.
Anyway kad probijemo granicu reći ću STOP i kaj se zatekne...a kaj mogu...
Evo ti par savjeta:
1. Troškovnik - obavezno. Pisati svaki trošak, pa i pivu za radnike. Svaki tjedan gledati gdje si u skladu s planom
2. Građenje je nezgodna stvar jer je osnovna jedinica mjere 1000 kuna. To uglavnom znači da zaboraviš na male troškove, tak da ti se promijene sistemi vrijednosti. Odjednom ti 500 kuna postaje jeftino. Tih malih troškova se uvijek nabere.
3. Jedna od stvari koju bi ti obavezno preporučio je crtanje izvedenog stanja, ili ako ti se ne da uzmi video kameru i snimaj svaki tjedan. Nakon što stvar bude gotova pa moraš zabiti jebeno sušilo za veš u kupaoni na zidu gdje znaš da prolazi šuma instalacija, takva kazeta može biti vrlo korisna. Osim toga biti će ti drago gledati od čega si krenuo, i do čega si došao. Ovo je apsolutni must do.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 10:21   #18
E ovo pod 3. je odlično, skoro sam zaboravio na to. Iako nemam kameru, ali digitalni fotić će riješiti stvar!
 
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 10:24   #19
Koja bi po vama bila minimalna cifra s kojom se moze krenut u gradnju kuce (recimo od nekih 150 m2) pa da se s tim moze kuca zavrsiti do nekog nivoa da se covjek u nju moze useliti pa onda ostalo dovrsavat po malo. Znam da to ovisi o puno faktora drugih, ali me zanima vase misljenje i vase iskustvo. Mozete reci za neki slucaj, znam da to nece vrijediti generalno za sve
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 10:35   #20
Koliko košta jedan auto? To ti je otprilike isto pitanje.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.