Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2004., 20:16   #41
e supericka. Jel zna neko mozda kolka je cijena postavljanja .Mislim ja bi kupila laminat,a platila bi samo ruke.
I još nešto kako se riješava problem sa vratima. Mislim onda se vrata moraju povisit ili ...
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2004., 21:04   #42
Kolko kosta postavljanje neznam, ali gledaj da jedan majstor dnevno moze postavit 25m2, skupa s lajsnama okolo.
Pa daj nekom 300kn dnevnicu i nek ti to postavi u fusu

Vrata ce se podrezat ispod, skinut ce ih i odrezat s donje strane 1-2cm.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2004., 12:43   #43
A zašto ne bi sama skinula parket?
__________________
U našoj kući moja je uvijek zadnja!
"Da, draga."
zgoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 10:05   #44
Ne skidaj parket, laminat je hladan sam po sebi, pa parket dođe kao dodatna toplinska izolacija. Ako koristiš "klik" laminat ne moraš lijepiti. Preferiram parket - zdraviji je.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2004., 19:06   #45
laminat

Bok!

Imam pitanje vezano uz laminate.... Izgleda da mi se novi laminat postavljen prije pola godine počinje dizati.... ne vidim nigdje ništa što bi moglo navlažiti taj prostor... Da li se nešto može napraviti ili treba preslagavanje?
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2004., 22:59   #46
Re: laminat

Quote:
azuro kaže:
Bok!

Imam pitanje vezano uz laminate.... Izgleda da mi se novi laminat postavljen prije pola godine počinje dizati.... ne vidim nigdje ništa što bi moglo navlažiti taj prostor... Da li se nešto može napraviti ili treba preslagavanje?
Tko je stavljo lamminat?? Ti ili majstor? Ako je majstor - dovedi ga za ruku, a ako si sam/a - jel laminat skroz do zida ili ima cca 0,5-1 cm lufta??
Obavezno mora biti malo prostora ispod lajsni da može disati jer on s vremenom mijenja svoju dimenziju nakon polaganja tj. lagano se suzi i/ili proširi zbog temperature prostorije, vlažnosti, eventualnih neravnina na podu i sl...
TRED is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 14:06   #47
Re: Re: laminat

Quote:
TRED kaže:
Tko je stavljo lamminat?? Ti ili majstor? Ako je majstor - dovedi ga za ruku, a ako si sam/a - jel laminat skroz do zida ili ima cca 0,5-1 cm lufta??
Obavezno mora biti malo prostora ispod lajsni da može disati jer on s vremenom mijenja svoju dimenziju nakon polaganja tj. lagano se suzi i/ili proširi zbog temperature prostorije, vlažnosti, eventualnih neravnina na podu i sl...
slagali su majstori za koje se ispostavilo da su totalna katastrofa, na kraju smo se posvadjali i nisu dobili niti svu lovu... tako da nekakve garancije nemam... cini se da je problematican dio gdje je nekada bio zid a sada je srusen.... jel problem da to mozda nije dobro poravnato?
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 01:04   #48
E, pa tak se dobro ipak ne kužim... sorry
TRED is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 10:39   #49
laminat na parket?!

kaze meni majstor koji mi preuređuje stan (u kojeg imam super povjerenja, tip je odličan) da bi mi se više isplatilo (čitaj: bilo jeftinije) staviti na postojeći parket u stanu novi laminat jer je brušenje/lakiranje parketa i lajsne kakve meni trebaju UŽASNO skupo... (1m lajsne=100kn)
ja ipak ne mogu vjerovati da se ne mogu staviti jeftine lajsne, valjda i to postoji
mislim, pa neću valjda na fucking lajsne potrošiti 3000 kunića
ima li netko kakvu ideju?
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 12:28   #50
pa i za laminat moras kupiti lajsnu
kaj ti je to neki frend???
nije normalan
metar lajsne ide od kojih 5 ,7,10 pa nadalje kn, a za postavu i lakiranje obicnih lajsni ti se uzima oko 2 eura metar lajsne.

A brusenje i lakiranje parketa ide od 35 do 40 kn po kvadratu bez materijala.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 12:32   #51
ma spominjao je nekakve "cokla" široke hrastove lajsne koje su tak skupe a morale bi se postaviti jer parket pri zidovima ima velike "zube" koji se moraju s tim pokriti, kaj ja znam
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 15:40   #52
Re: laminat na parket?!

Quote:
Murron kaže:
kaze meni majstor ... ...u kojeg imam super povjerenja, tip je odličan

ja ipak ne mogu vjerovati da se ne mogu staviti jeftine lajsne, valjda i to postoji

mislim, pa neću valjda na fucking lajsne potrošiti 3000 kunića
ima li netko kakvu ideju?
Imam ideju, promijeni majstora, ovo pod broj jedan.

Drugo, maler ti je glede cijena sve fino objasnio.

Pretpostavljam da tip zna postaviti laminat, ali brusiti i lakirati parket je ipak malo viša matematika, i tu sebe ne vidi (čitaj: ne šuška mu) pa te šalta sa kobajagi ekstra skupoćom.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 15:50   #53
pa i meni je to nekak bilo suludo, zato i pitam a gdje se kupe te superjeftine lajsne za parket? neki konkretni dućan?
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 16:27   #54
daj objasni kaj ti to znaci da ima zube?
moze imat samo veliku rupu od parketa do zida, uostalom kako si prije imao lajsne?
Je li bila cokla ili obicna lajsna, ako je bila obicna moze opet biti obicna , ako je bila cokla onda moze opet cokla,a moze i obicna ;-)
sto je manji razmak to ti pasu sve lajsne
ako je veci razmak onda ti cokla bas i ne ide

izmjeri si prvo razmak od zida pa do parketa, frajer ti ocigledno ili nema s cim napraviti ili ne zna pa buba glupe cijene...

di si doma?

A sto se tice kupovine, imas ih svagdje kao npr. MegaKop iz Ciboninog tornja, heinzlova (Furnir), Vrapce (Arbor) itd.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 20:19   #55
Veću distancu možeš riješiti tako što ćeš prvo postaviti visoku lajsnu (npr. 50 x 10 ili 70 x 10) a onda do nje postavi običnu lajsnu. To tako elegantno djeluje.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 18:07   #56
Ova tema me baš zanima.
Dakle,u stanu imamo stari parket,koji je zapravo u dosta dobrom stanju.Trebalo bi ga izbrusiti i prelakirati jer je uglavnom izgubio boju.Nisam siguran da bi ga trebalo preslagivati.
Zanima me koja je cijena tih radova?Znam koliko bi bilo postaviti laminat,samo što bi u tom slučaju podove u svim prostorijama izravnali,odnosno,stavili bi sve u isti nivo.
Ako bi postavljali laminat,postavljali bi ga na postojeći parket.Što bi nam se više isplatilo?
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 10:25   #57
Ma taj moj majstor ne namjerava ništa raditi s parketima, on se time ne bavi... Samo me je upozorio da bi tu moglo biti dosta troškova Lajsna bi trebala pokriti 3 do 4 centimetara poda i vjerojatno više od 5 cm zida (tako mi se čini)... A sad kako se takva lajsna zove, nemam blagog pojma... Uglavnom, hrastov je parket i mora imati hrastovu lajsnu koja nije najjeftinija Koliko sam shvatila, brušenje i lakiranje parketa s materijalom dođe 8-10 eurića po kvadratu, plus glupe lajsne
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 14:11   #58
Meni je parketar neki dan dovršio posao.
Za 42 kvadrata mi je uzeo 4300 kn, s njegovim materijalom - ljepilo, lak i lajsne.
Za tu mi je lovu složio 18 kvadrata brodskog poda i prelakirao; prethodno skinuo stari parket iz te prostorije; složio oko dva kvadrata u ostavi od starog parketa; te parcijalno presložio parket u hodniku i još jednoj sobi. Sve to prebrusio i prelakirao, i odnio otpad (možda si je i uzeo stari parket, al baš me briga).
Pitao sam ga po kojem principu naplaćuje - rekao mi je da je meni obračunao otprilike 100 kuna po kvadratu, ali prije posla mi je rekao da uzima za brušenje i lakiranje njegovim lakom i lakiranje 10€ a plus preslagivanje 5€ po kvadratu. Bio sam nailazio i na povoljnije ponude ali ovaj je imao dvije preporuke pa sam uzeo njega. Dobro je presložio parket i složio brodkski pod. Ali morao je naknadno prebrusiti i prelakirati hodnik jer mu se bila sljepila prašina po laku. Naravno, htio mi je to podvaliti pod OK. I zamolio sam ga da mi uz to iznova prelakira cijeli stan, jer mi je lak izgledao jadno. Usput, koristio je neki lak firme za koju nisam čuo u životu. Neki dan sam se jadao ovdje na forumu i tražio pomoć. Još nisam vidio rezultate, idem danas popodne, ali kako sam vidio dok je bilo još vlažno, izgledalo mi je OK.
Savjet: kontrolirati sve, i koji lak koristi, da li kita parket. I poslije dobro pogledati nanos laka i ima li prašine, i ne oklijevati tražiti novo brušenje i lakiranje. To je najčešća greška parketara,kako sam uspio zaključiti.

Šta će ti laminat kad imaš parket, a samo ga trebaš presložit. Dobro je što ga ne moraš preslagivati cijelog, tako da plaćaš samo one dijelove koji se preslaguju, a ti su oni koji su dignuti,rasklimani, oštećeni ili slično.

Ciao

Pozdrav od Prvog Vozača
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 11:29   #59
evo i moje iskustvo...
brušenje i lakiranje parketa cca 25 kvadrata...700 kn+lak za parket (cromoden) oko 550 kn...

kaj se lajsni tiče odeš lijepo u neki dućan tipa bauhaus ili sl. pa ako ti ne odgovaraju standardne lajsne, tamo izabereš profil kaj ti najbolje odgovara po dimenzijama, a za bojanje uzmeš lak koji ti najviše paše i bok
__________________
Where do they teach you to talk like this? In some Panama City "Sailor wanna hump-hump" bar, or is it getaway day and your last shot at his whiskey? Sell crazy someplace else, we're all stocked up here.
beorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 13:20   #60
Quote:
zdenkomagic kaže:
Ova tema me baš zanima.
Dakle,u stanu imamo stari parket,koji je zapravo u dosta dobrom stanju.Trebalo bi ga izbrusiti i prelakirati jer je uglavnom izgubio boju.Nisam siguran da bi ga trebalo preslagivati.
Zanima me koja je cijena tih radova?Znam koliko bi bilo postaviti laminat,samo što bi u tom slučaju podove u svim prostorijama izravnali,odnosno,stavili bi sve u isti nivo.
Ako bi postavljali laminat,postavljali bi ga na postojeći parket.Što bi nam se više isplatilo?
prvo i osnovno, laminat je smece, a parket je parket.
moj savjet ti je pobrusiti postojeci parket i posteno ga prelakirati

jeftinije ce te ispasti ta solucija nego postavljanje i izravnavanje podloge za laminata

vjeruj mi, to ti bas i nije previse jednostavno niti jeftino
kao prvo, ako ti je postojeci parket (u valovima) laminat neces moci postaviti na njega (hoces)ali ces cuti i osjetiti disanje tog laminata pod nogama

ako hoces izravnavati , kao sto si naveo, moras skinuti postojeci parket i znivelirati pod te onda postaviti laminat koji ti nikada nece biti ko postojeci parket

laminat ti nije niti toplinska niti zvucna izolacija
to ti je jedan obicni SHIT, i po meni bacanje love
pravi kvalitetan laminat te kosta po 200 kn i vise po kvadratu, no to isto nije to
parket se pobrusi, pokita i polakira ako treba i cetvrtu ruku, i imaces vrhunski sjaj i bit ces miran najmanje 10-15 godina sto ti za laminat ne mogu reci
brusenje i lakiranje parketa te kosta 35 -40 kn dok te toliko isto kosta i postava laminat
uz taj laminat moras kupiti takoder i predvidene lajsne za njega te spuzvicu koja dolazi ispod

za parkete trebas kupiti samo lak i lajsne koje su relativno jeftinije od laminatnih, a o kvaliteti da i ne razgovaramo

drvo je drvo

s laminatom si istina bog prije gotov nego s parketom, ali moj ti je savjet da pobrusis i prelakiras taj parket

mozda jesam po nekima malo skuplji, ali stojim iza svog posla

p.s. inace ako te nekaj zanima vise nazovi me ili mi posalji upit na mail

to te ne bu nis kostalo
maler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.