Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2017., 10:27   #2061
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
ma znam, samo što skoro svim privatnicima je u interesu da mi ugrade implantante i da što bolje zarade. mislim da je teško naći nekog poštenog privatnika. jer ipak je velika razlika u cijeni ako će mi samo napraviti dvije nove krunice ili staviti dva implantanta i dvije krunice.
Taj problem postoji,a zove se etičnost u poslu.Stvari treba gledati logično i pragmatično.Stomatolozi imaju svoje interese,a pacijenti svoje.No ne možemo generalizirati.Uvijek će biti stručnih i etičnih stomatologa i ordinacija i onih koji to nisu.Zato si treba uzeti malo vremena i raspitati se oko ordinacija koje ne naplaćuju konzultacije pa ih posjetiti.Nekad ih skoro nije bilo,a danas ih ima dosta.

Kad dogovoriš termin,spremi se za razgovor,ponesi dig. rengen sa sobom ( ako ga imaš ) i pokaži im ga.Ne zaboravi ga uzeti nazad .Ono što tebe zanima je isključivo to da li se tvoji zubi mogu sanirati i napraviti nove krunice ili ih moraš vaditi.Moguće je i da će jedan biti za vađenje,a drugi ne.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 23:21   #2062
Drage moje forumašice i forumaši, dugo već tražim dobrog implantologa kako bih implantatima sanirala rupe u mojim ustima. Čitam, tražim usmene preporuke, nastojim što više naučit kako bih mogla bolje procijeniti ono što će mi koja ordinacija ponuditi kao rješenje. Ovaj forum mi je bio od najveće pomoći. Sve sam od prve stranice pomno pročitala i stvarno puno naučila. Hvala našim doktorima, posebno Jujiju koji je još aktivan kao i onima koji više nisu, a posebno odlično educiranom bivšem pacijentu Fantomlatu kojega sam poprilično i ugnjavila, a na svako moje pitanje uvijek je odgovorio. Hvala i svima vama koji ste svojim komentarima puno pomogli. Sutra krećem na konzultacije kod odabranih ordinacija i doktora. Svaki dan po drugo mišljenje. Kad prikupim ponude donijet ću odluku i krenuti. Obećavam da ću se javiti na forum sa svojim iskustvima i nadam se barem malo pomoći sadašnjim i budućim forumašima. Drž'te fige.
Frida77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 19:28   #2063
Quote:
Frida77 kaže: Pogledaj post
Obećavam da ću se javiti na forum sa svojim iskustvima i nadam se barem malo pomoći sadašnjim i budućim forumašima. Drž'te fige.
držim te za riječ!
i ja ću se javiti kad dobijem konačni zubić, još ga čekam, sa tiplom u zubnom meseku
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 13:24   #2064
može na pm preporuka stomatologa za ugradnju implantata (zg)?
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:16   #2065
da li je netko bio kod gorana jovicevica? ima polikliniku stomatologija i estetika.
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:47   #2066
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Taj problem postoji,a zove se etičnost u poslu.Stvari treba gledati logično i pragmatično.Stomatolozi imaju svoje interese,a pacijenti svoje.No ne možemo generalizirati.Uvijek će biti stručnih i etičnih stomatologa i ordinacija i onih koji to nisu.Zato si treba uzeti malo vremena i raspitati se oko ordinacija koje ne naplaćuju konzultacije pa ih posjetiti.Nekad ih skoro nije bilo,a danas ih ima dosta.

Kad dogovoriš termin,spremi se za razgovor,ponesi dig. rengen sa sobom ( ako ga imaš ) i pokaži im ga.Ne zaboravi ga uzeti nazad .Ono što tebe zanima je isključivo to da li se tvoji zubi mogu sanirati i napraviti nove krunice ili ih moraš vaditi.Moguće je i da će jedan biti za vađenje,a drugi ne.
Ja ne generaliziram, samo kažem da ih ima dosta koji samo žele zaraditi. Bio sam kod jednoga koji mi je u pol minute objasnio da moram vaditi 6-7 zuba i staviti implantante i to je to. nema objašnjenja ni ništa, samo je bilo to,to,to i to treba izvaditi i staviti implantante. kod jednoga sam bio koji mi je rekao da treba raditi veliki snius lift, a ak to ne uspije, implantant ide u stražnju kost, iako je ona mekana. znaci naplatiti cu ti 5000 kn, ak ne uspije, napravit cu ovak iako to nije najbolje i gotovo. isto za pola minute je bio gotov. Bio sam i kod dvojice koji su mi posvetili pola sada i odgvovarali na sva pitanja. tako da ima svakakvih, kao i kod svega drugoga, majstora, doktora i ostalo.
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:31   #2067
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
Ja ne generaliziram, samo kažem da ih ima dosta koji samo žele zaraditi. Bio sam kod jednoga koji mi je u pol minute objasnio da moram vaditi 6-7 zuba i staviti implantante i to je to. nema objašnjenja ni ništa, samo je bilo to,to,to i to treba izvaditi i staviti implantante. kod jednoga sam bio koji mi je rekao da treba raditi veliki snius lift, a ak to ne uspije, implantant ide u stražnju kost, iako je ona mekana. znaci naplatiti cu ti 5000 kn, ak ne uspije, napravit cu ovak iako to nije najbolje i gotovo. isto za pola minute je bio gotov. Bio sam i kod dvojice koji su mi posvetili pola sada i odgvovarali na sva pitanja. tako da ima svakakvih, kao i kod svega drugoga, majstora, doktora i ostalo.
Govorio sam općenito i to nema poveznice sa tobom.Nisam htio da zaključak bude pogriješan.Etika je općenito stvar na razini osobe,a ne stomatološke struke kao takve.
Sad kad si sam sebi dao truda i malo istražio situaciju oko troškovnika i prijedloga terapije,možeš razlučiti neke stvari.Ako ti npr. od niih pet,jedan kaže da mora raditi sinus lift,a ostala četiri da ne,jasno je da ćeš prije uvažiti mišljenje te četvorice.I ne mora biti uvijek slučaj da ti želi uzeti što više novca,nego ima i toga da se radi o nedovoljnoj stručnosti.Ima svega i zato je dobro potrošiti vremena oko toga.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:44   #2068
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
da li je netko bio kod gorana jovicevica? ima polikliniku stomatologija i estetika.
On je radio kod Martinka.Ne znam da li još tamo.Uglavnom relativno mlad sa dosta iskustva jer tamo ugrađuju puno implantata na dnevnoj bazi.Što se tiče stručnosti tu nema dileme,a o svemu drugom nemam dovoljno saznanja.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 17:14   #2069
Zygoma implantati iskustva

Pozdrav svima,

Spremam se na ugradnju implatanta, a posto gore desno nemam dovoljno kosti za ugradnju, najprije bih trebala napraviti veliki sinus lift.
Obzirom da je to slucaj koji je ukupno vrlo dugotrajan (debelo preko godinu dana), citala sam da u takvim slucajevima postoji opcija ugradnje zygoma implantata (direktno u jagodicnu kost bez sinus lifta).
Pa me zanima ima li tko iskustva sa istima ili vise informacija?

(Nije mi cilj iskljucivo on-all-4. Mogu poslati ortopan, ako ima dobra strucna dusa koja je voljna dati misljenje)

Ispricavam se ako je ta tema vec bila, nisam uspjela pronaci.

Hvala unaprijed,
Daisy

Zadnje uređivanje Daisy flower : 16.04.2017. at 18:44.
Daisy flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 06:29   #2070
Quote:
Daisy flower kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Spremam se na ugradnju implatanta, a posto gore desno nemam dovoljno kosti za ugradnju, najprije bih trebala napraviti veliki sinus lift.
Obzirom da je to slucaj koji je ukupno vrlo dugotrajan (debelo preko godinu dana), citala sam da u takvim slucajevima postoji opcija ugradnje zygoma implantata (direktno u jagodicnu kost bez sinus lifta).
Pa me zanima ima li tko iskustva sa istima ili vise informacija?

(Nije mi cilj iskljucivo on-all-4. Mogu poslati ortopan, ako ima dobra strucna dusa koja je voljna dati misljenje)

Ispricavam se ako je ta tema vec bila, nisam uspjela pronaci.

Hvala unaprijed,
Daisy
I ja se pripremam na veliki sinus lift i nadogradnju kosti. Dugotrajno je, privremeno rješenje i nije baš najsretnije, ali mislim da, ako želite kvalitetan krajnji rezultat, morate pustiti da vrijeme odradi svoje.
Frida77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 11:00   #2071
Quote:
Daisy flower kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Spremam se na ugradnju implatanta, a posto gore desno nemam dovoljno kosti za ugradnju, najprije bih trebala napraviti veliki sinus lift.
Obzirom da je to slucaj koji je ukupno vrlo dugotrajan (debelo preko godinu dana), citala sam da u takvim slucajevima postoji opcija ugradnje zygoma implantata (direktno u jagodicnu kost bez sinus lifta).
Pa me zanima ima li tko iskustva sa istima ili vise informacija?

(Nije mi cilj iskljucivo on-all-4. Mogu poslati ortopan, ako ima dobra strucna dusa koja je voljna dati misljenje)

Ispricavam se ako je ta tema vec bila, nisam uspjela pronaci.

Hvala unaprijed,
Daisy
Pošalji ortopan Jujiju na pm.On će ti očitati kad stigne.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 19:33   #2072
Budem!
Puno hvala
Daisy flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:26   #2073
Pozdrav svima,
Zaista bih cijenila neciji savjet, iskustvo.
Prije dva mjeseca dodata mi je vjestacka kost na mjestu dvije gornje jedinice koje su zboog frakture izvadjene.
Uskoro trebam na ugradnju implanta. Mene zanima privremena krunica za to vrijeme (zabica me veoma napatila ova dva mjeseca, ni ne pomisljam na tu opciju). Privremena krunica, da li se lijepi ili kako? Njena stabilnost, hoce li spadati, pomjerati se..?
NinaLaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 20:31   #2074
Lijepi pozdrav svima.
Prije nešto više od mjesec i pol dana ugrađen mi je implantat u gornju desnu peticu. Sve je prošlo dobro. Jedina "komplikacija" je bila ispadanje šerafića točno dva tjedna nakon ugradnje, no i to je isti dan riješeno.
Danas sam u dva navrata osjetila kratku i pulsirajuću blagu bol u predjelu čeljusti gdje je ugrađen implantat. Sve mi govori da to nije normalno, al bol je ipak preblaga da bi počela paničarit.
Što vi mislite? Jeste li imali slične simptome/posljedice nakon ugradnje?

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:23   #2075
Pozdrav, vadila sam gornju peticu i zelim staviti implantant. Zubar kod kojeg inace idem mi je rekao da trebam napraviti sinus lift i implantant pa vas molim preporuku za nekog zubara na području Zagreba (moze i na PM)...
Arwen1603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:08   #2076
Quote:
NinaLaj kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Zaista bih cijenila neciji savjet, iskustvo.
Prije dva mjeseca dodata mi je vjestacka kost na mjestu dvije gornje jedinice koje su zboog frakture izvadjene.
Uskoro trebam na ugradnju implanta. Mene zanima privremena krunica za to vrijeme (zabica me veoma napatila ova dva mjeseca, ni ne pomisljam na tu opciju). Privremena krunica, da li se lijepi ili kako? Njena stabilnost, hoce li spadati, pomjerati se..?
Evo jedan rad za tebe pa pogledaj što ima.Pitaj svog stomatologa što ti on može ponuditi osim žabice.
http://sonda.sfzg.hr/wp-content/uplo...j-terapiji.pdf

Kad pogledaš,naći ćeš i mogućnost imedijalnog opterećenja implantata,kad se privremena krunica napravi u roku od 48h nakon implantacije.Što god da se ugradi kao privremeno riješenje,
mora se voditi računa o tome da se mora paziti kod zagriza jer nepažnja može kompromitirati implantološku terapiju i onda nisi ništa postigla.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 12:08   #2077
koja je razlika između straumann i nobel implantanata? da li su oni "isti" po kvaliteti? na oba se dobije doživotno jamstvo?
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 23:13   #2078
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
koja je razlika između straumann i nobel implantanata? da li su oni "isti" po kvaliteti? na oba se dobije doživotno jamstvo?
To su implantološki sustavi najviše klase koji su po uspješnosti dugoročnih studija blizu maksimuma.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:30   #2079
A jel itko radio ugradnju implatata kod dr. Renate Ostojic? Vidim da ima akciju 3+1 i radi sa Implat Direct implatatima. Jel moze itko napisati ista o tim impl i o samoj ordinaciji/doktorici, neka iskustva? Hvala puno na pomoci
nellaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 19:33   #2080
radio sam implatat gore lijevo četvorka. Stavljen mi je champions dvodjelni implatat.
Zub je bio izvađen prije 3god.
Stomatolog je napravio snimku sve pregledao i rekao da se kost nije povukla, da je ima dosta, ali da su se zubi dosta približili jedni drugom, pa da će probati staviti implatat, ali da nije siguran da će uspjeti, da će stati na knap.
Implatat je uspješno postavljen, ali je stao na knap.
Za 2-3 mjeseca sam trebao doći na ugradnju krunice.
Kad sam došao stomatolog je pregledao implatant i on se ljuljao, pokušao ga je još dotegnuti, ali sa jedne strane se implanant hvatao za kost, a sa druge je kost pucala.
Stomatolog je zaključio da se implatant ne može postaviti i izvadio ga je.
Predložio je da ugradimo most i to most koji će se samo vezati na peticu, a tricu ne bi brusio jer je zdrava, nema plombe, a smatra da će most na jednom zubu biti dobar.
Molio bih vaše mišljenje oko svega, hoće li most na jednom zubu biti dobar, te kod implatata, zbog čega je nastao problem, te da li postoji mogućnost ugradnje implatata iako ovaj nike uspio.
bobi.bobif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.