Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2016., 23:15   #1041
Quote:
FreeFlyer kaže: Pogledaj post
Neka preporuka ?
Nitko nema tripod za dalekozor ?

FF
Možda da pitaš promatrače ptica?
nowhereman321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 07:28   #1042
Imam mrcinu 25x100...

https://www.teleskop-express.de/shop...ivadapter.html

Narucio ovo:

http://www.ebay.co.uk/itm/151888978301

Pravit cu drveni tronozac kad stigne pa bumo videli....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 17.02.2016. at 07:39.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 10:59   #1043
Quote:
nowhereman321 kaže: Pogledaj post
Možda da pitaš promatrače ptica?
Ima tu neki pod forum za to ?
FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 11:00   #1044
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Imam mrcinu 25x100...

https://www.teleskop-express.de/shop...ivadapter.html

Narucio ovo:

http://www.ebay.co.uk/itm/151888978301

Pravit cu drveni tronozac kad stigne pa bumo videli....
Pravi tenk !!

Kaj time gledaš ? Pluton ??

A da li si imao neke "komercijalne" tronožce ?

FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 23:50   #1045
To je vise za onako siri pogled, ne bas za proucavanje planeta...

Probao sam staviti ga na svoj 'normalni' stativ, nema sanse...

Ali, stigla je glava a i dobio sam nekakav masivniji stativ (neki geodetski) pa to moram spariti....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 13:05   #1046
Pozdrav ljudi.

Tražim neki duži stativ. Za sad sam našao najduži od cca 170 cm. Ima li nešto duže? U pitanju je cammcorder Cannon
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:12   #1047
Hama Star 61, je li to ok stativ ''za prvu ruku'' za canon eos?
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:46   #1048
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Hama Star 61, je li to ok stativ ''za prvu ruku'' za canon eos?
I sad bi mi ko baba vanga trebali znati kolika je njegova nosivost,kakvu mobilnost nogu ima, kakva mobilnost mu je glave, da li če vam trebati za makro fotkanje, koji eos i koji objektiv na njemu i sve to na kakvom terenu i več pitano za kakvu svrhu , za prvu ruku ak nije neki eos ff sa nekim telcem velike blende na potpuno ravnom i statičnom terenu je dobar, za ostalo buš nam rekao iz iskustva da li se isplati na jeftini stalak stavljati skupa foto oprema
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:55   #1049
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Hama Star 61, je li to ok stativ ''za prvu ruku'' za canon eos?
Ne.
To je stativ iz kategorije stativa koji se kupuju uvijek 2 puta; prvi put jer je jeftin, i onda kada skužiš da ne valja/neupotrebljiv kupiš drugi put pravi stativ.

Ako ćeš baš takav stativ "za prvu ruku" onda imaš identičnih takvih stativa (i čak nekih malo boljih) po valjda duplo jeftinijim cijenama.
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:07   #1050
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
Ne.
To je stativ iz kategorije stativa koji se kupuju uvijek 2 puta; prvi put jer je jeftin, i onda kada skužiš da ne valja/neupotrebljiv kupiš drugi put pravi stativ.

Ako ćeš baš takav stativ "za prvu ruku" onda imaš identičnih takvih stativa (i čak nekih malo boljih) po valjda duplo jeftinijim cijenama.
Može onda preporuka? S obzirom da at the moment nemam nikakav, bilo što će biti ok tj barem sam smatrala za prvu ruku! Koliki je uopće rang cijena i na što trebam obratiti pažnju kod kupovine stativa? Eos 1300D je fotić pa dalje znate pretpostavljam - eto da ne kupujem dvaput!

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
I sad bi mi ko baba vanga trebali znati kolika je njegova nosivost,kakvu mobilnost nogu ima, kakva mobilnost mu je glave, da li če vam trebati za makro fotkanje, koji eos i koji objektiv na njemu i sve to na kakvom terenu i več pitano za kakvu svrhu , za prvu ruku ak nije neki eos ff sa nekim telcem velike blende na potpuno ravnom i statičnom terenu je dobar, za ostalo buš nam rekao iz iskustva da li se isplati na jeftini stalak stavljati skupa foto oprema
Nema potrebe za prepucavanjem, postavila sam pitanje, navela naknadno model, ulazim malo više u fotografiju koja me već dugo privlači i već duže sam samo površinski u tome, sad s novim fotićem - s kakvim do sada nisam imala iskustva (objektivi), želim dublje zagrepsti ispod površine i trebam savjet.
Za što mi točno treba - kao amater ti zbilja ne mogu odgovoriti najpreciznije na to pitanje, kad volim fotkati sve što vidim... - životinje, prirodu, grad... pa i makro između ostalog, sve!
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:33   #1051
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Može onda preporuka? S obzirom da at the moment nemam nikakav, bilo što će biti ok tj barem sam smatrala za prvu ruku! Koliki je uopće rang cijena i na što trebam obratiti pažnju kod kupovine stativa? Eos 1300D je fotić pa dalje znate pretpostavljam - eto da ne kupujem dvaput!
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
ulazim malo više u fotografiju koja me već dugo privlači i već duže sam samo površinski u tome, sad s novim fotićem - s kakvim do sada nisam imala iskustva (objektivi), želim dublje zagrepsti ispod površine i trebam savjet.
Za što mi točno treba - kao amater ti zbilja ne mogu odgovoriti najpreciznije na to pitanje, kad volim fotkati sve što vidim... - životinje, prirodu, grad... pa i makro između ostalog, sve!
pa vidi ovdje: stativi za DSLR, staviš poredak po cijeni i gledaš od ovih jeftinijih nadalje koji je kakav.

ovi što su u rangu te Hame (po izgledu vidiš odmah) to je više onako stativ da malo isprobaš, vidiš je li ti uopće potreban i onda nakon toga uzmeš neki pošteni stalak. Recimo kada ni sama ne znaš za što će ti točno, a spominješ macro, prirodu, grad, onda bi prvenstveno trebala uzeti stativ s kuglastom glavom i svakako stativ koji ima neovisne noge (tako da možeš svaku nogu razvlačit zasebno), a dalje što jači možeš nabavit to bolje tj. ovisno koliko se misliš isprsit
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:49   #1052
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
pa vidi ovdje: stativi za DSLR, staviš poredak po cijeni i gledaš od ovih jeftinijih nadalje koji je kakav.

ovi što su u rangu te Hame (po izgledu vidiš odmah) to je više onako stativ da malo isprobaš, vidiš je li ti uopće potreban i onda nakon toga uzmeš neki pošteni stalak. Recimo kada ni sama ne znaš za što će ti točno, a spominješ macro, prirodu, grad, onda bi prvenstveno trebala uzeti stativ s kuglastom glavom i svakako stativ koji ima neovisne noge (tako da možeš svaku nogu razvlačit zasebno), a dalje što jači možeš nabavit to bolje tj. ovisno koliko se misliš isprsit
E super, hvala! To je već nešto konkretnije.. mislim do sada nisam imala ovakav tip fotića.. dugi niz godina sam fotkala s panasonic lumixom dmc fz7 i malim priručnim nikonom.. tako da mi je ovo nešto novo!
Koliko želim izdvojiti točno, nisam ni sama sigurna, želim nešto stabilno i kvalitetno, to sigurno! Pogledat ću na stranici!
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 17:34   #1053
Tražim nastavak za food photography...ako zna netko kod nas gdje se može naručiti ?
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 08:34   #1054
Brzinsko pitanje, hitno mi je, a ne stignem čitati ovih 50ak stranica

Koji stativ do cca. 1000 kn za Nikon D5300 + nikkor 18-140 ili samyang 14mm (znači ne neka teška kombinacija). Nemam plan prelaziti na neke "teže" setupove koji bi zahtijevao i bolji stativ.

Jedini uvjet je da se fotić može spustiti što niže do zemlje jer vanguard koji mi je krepao neki dan spušta fotić do cca. 0.5 m što je duljina stativa...

Što se prenosivosti tiče, nije presudan faktor, glavno da je što čvršći stativ u tom cjenovnom rangu. Znam da bi vrlo lako mogao i 3 puta toliko potrošiti, ali eto.
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 12:04   #1055
Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
Nikon D5300 + samyang 14mm (znači ne neka teška kombinacija)
Samyang 14mm je full-frame objektiv, dosta velika i dosta teška mrcina - teži je i od Nikona D5300, i od Nikkora 18-140. Također, na D5300 nemaš niti mjerenje svijetla s tim objektivom - nadam se da si svjestan toga.

Al kaj se stativa tiče, čak i sa Samyangom 14mm si i dalje na ispod 1 kg, pa ono, zapravo bilokoji stativ već od 250-300 kn bi trebao biti savršeno sposoban odraditi svoj posao - samo nađi onog koji ide dovoljno nisko. Npr. moj GorillaPod SLR je sposoban držati Bronicu GS-1 sa 110mm f/3.5 macro objektivom u bilokojem položaju potpuno bez problema, a to je kombinacija od skoro punih 3 kg. Kad sam već spomenuo GorillaPod SLR, pogledaj jel ti to odgovara, pošto ima potpuno fleksibilne noge ga je moguće spustiti vrlo, vrlo nisko, a cijenom bi ti trebao ulaziti u budžet.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 16:04   #1056
Sorry, možda nisam dovoljno jasno napisao... Već imam ovu kombinaciju, Samyang 14mm F/2.8 sam uzeo skoro isključivo za astrofotografiju. Tak da mi ni autofocus ni mjerenje svijetla ne igraju ulogu. Iako metering radi, to je verzija objektiva s čipom, tak da čak ima i focus confirmation na d5300 (koji je doduše neprecizan)..

Što se stativa tiče, do sad sam 2 godine imao Vanguard espod cx203 ap, ali su kopče riklnule i sav je labav...

Muči me ima li smisla davati sad 1000 kn za stativ jer, iskreno, ni to nije lova za koju se može kupiti nešto kvalitetnije. Možda mi je bolje opet uzet nešto za par sto kuna i dok traje - traje...
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 17:35   #1057
Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
Već imam ovu kombinaciju, Samyang 14mm F/2.8 sam uzeo skoro isključivo za astrofotografiju.
Kaj ti nije to malo usko za astrofotografiju?
Mislim, može se astro fotkati s biločim, ofkors, al obično širine nikad dovoljno.

Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
Iako metering radi, to je verzija objektiva s čipom, tak da čak ima i focus confirmation na d5300
Opa, apdejtali su onda te objektive, zadnji put kad sam ih gledao, na Nikonima su se ponašali kao AI-S objektivi, i samo u Pentax mountu su imali sve fičre - stabilizaciju i focus confirmation. Mjerenje je radilo i na Canonima, a stabilizaciju nikad nit neće imati na Nikonima i Canonima, doduše.

Al u svakom slučaju super, definitivno napredak, dobro za znati!

Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
Muči me ima li smisla davati sad 1000 kn za stativ jer, iskreno, ni to nije lova za koju se može kupiti nešto kvalitetnije. Možda mi je bolje opet uzet nešto za par sto kuna i dok traje - traje...
Pa, jel planiraš upgrade? Ako misliš kupovati bolje, jače tijelo u idućih recimo dvije-tri godine, onda uzmi neki stativ koji će ti potrajati to vrijeme, pa onda planiraj uzimati neki skuplji stativ kad ti se iskristalizira upgrade.

Nisam skužio, jesu riknule noge ili glava? Ako se može odvojiti glava, pogledaj na eBayju samo onaj dio koji ti je riknuo - možda uspiješ proći jeftinije.

Osobno, stative izbjegavam kad i kolko god mogu, iskreno ih mrzim, uvijek se pletu pod noge, nepraktični su, teški, al ponekad stvarno nema druge nego koristiti stativ - obično fotkam daleko od auta, i ne jednom sam ostavio stativ u random grmu da bi se kasnije vratio po to. E sad, meni se pokazalo da mi je i stativ od par sto kuna sasvim dovoljan za tih dvaput-triput godišnje kolko ih trebam, tak da ti tu i nisam od neke velike koristi.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 21:25   #1058
IGoR_2803 imam prastari CULLMANN mod.2920, počeo sam ga koristiti na apsc opremi (kupio kao rabljenog prije cca.8 godina za smiješno malo novaca) , sad ga koristim za ff-na njemu su bili K1+70-200/2,8 , pouzdan i stabilan,može i za macro ali ja to nisam nikad prakticirao-samo se središnji stup okrene za 180 stupnjeva, za male nofce kao i slične modele da se naći na dojče ebayu (dojčland-nema dodatnih troškova sveze i glede carine/poreza-ebay kina/amerika ima dodatnih troškova)
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 08:58   #1059
@elkarrde: pa bila je dilema između Tokine 11-16 f2.8 ili tog samyanga, tokina je šira, ali na ovaj sam povoljno naletio... a i trebao bi biti dobar što se come tiče... za moje povremene astro eksperimente bude ok i tih 14mm

što se vanguard stativa tiče, ne znam ni sam što je riknulo, kopča koja bi trebala stisnuti centralni stup ga uopće ne stisne jer je nešto unutra puknulo tak da je skroz labav stup, a zbog toga naravno i glava...

upgrade planiram danas/sutra, samo je pitanje na što i kad... možda na kraju ispadne i mirrorless...

pogledat ću malo i po amazonu/ebayu, pa možda nešto izvana naručim.

Hvala na savjetima.
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 10:54   #1060
Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
@elkarrde: pa bila je dilema između Tokine 11-16 f2.8 ili tog samyanga, tokina je šira, ali na ovaj sam povoljno naletio... a i trebao bi biti dobar što se come tiče... za moje povremene astro eksperimente bude ok i tih 14mm
Baš zato sam i pitao, u Nikonlandu postoji ta Tokina 11-16 koja je po svemu kaj sam vidio stvarno sjajan objektiv. Al okej, kužim, dobra cijena, dobra prilika, sve mi je jasno.

Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
što se vanguard stativa tiče, ne znam ni sam što je riknulo, kopča koja bi trebala stisnuti centralni stup ga uopće ne stisne jer je nešto unutra puknulo tak da je skroz labav stup, a zbog toga naravno i glava...
Ak se glava ne da odvojiti od ostatka stativa, to je to, game over za stativ. Šteta!

Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
upgrade planiram danas/sutra, samo je pitanje na što i kad... možda na kraju ispadne i mirrorless...
Haha, je, tak sam se i ja premišljao i razmišljao, uzeti novije APS-C tijelo, prelaziti na FF, mjeseci vaganja i premišljanja, kaj mi treba a kaj ne, s čim mogu živiti, kaj bi me previše iritiralo. Na kraju me eto u microFourThirds sustavu - preferiram prajmove, a kad putujem, želim sustav minimalnih dimenzija, i to je game-over za sve druge sustave.
Ako ikad završiš u m43, i treba ti ultra-široki zoom, bilokoja varijanta 7-14mm objektiva je odličan izbor, bilo da se radi o Olympusu M.Zuiko 7-14/2.8, ili o Panasonicu 7-14/4, ili o "velikom" Olympusu Zuiko Digital 7-14/4. Ovaj zadnji je najveći, najteži i najsporije autofokusira (čak i na E-M1 Mk2), ali je i optički najbolji, objektiv je apsolutno fantastičan.

Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
pogledat ću malo i po amazonu/ebayu, pa možda nešto izvana naručim.
To je uvijek dobra ideja, pogotovo iz EU shopova.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.