Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2006., 23:07   #1
Unhappy Što ste voljeli, a više nema nigdje za kupiti

Potaknuta neuspjelim (dugotrajnim) traženjem nekih proizvoda koji su mi trebali da napravim kolače, sjetih se svih onih fenomenalnih proizvoda koje više ne mogu nigdje kupiti iako su bili odlični!

1) MILKA WHITE COCONUT – jedna od boljih Milka i jednostavno je zadnjih par tjedana nema na policama niti jednog trgovačkog lanca – izgleda da se više ne proizvodi. Minus za Milku.

2) Podravka Dolcela Mousse okus banane – izašla su tri okusa – vanilija, čokolada i banana i onda baš onaj najbolji jednostavno nestane – vaniliju i čokoladu mogu zamijeniti sličnim proizvodima jer ima mali milijun deserta/mousseva s tim okusima, ali banana je bila jedina takva na tržištu i sad je isparila. Veliki minus ide Podravki ako je prestala to proizvoditi.


3) Dr. Oetker Ledeni desert okus cappuccina – opet ista stvar kao s Dolcelom – ima raznih (standardnih) okusa tipa čokolada/vanilija/... koje možete pronaći i kod drugih proizvođača, ali onaj koji je jedini takav na tržištu jednostavno je nestao. Još jedan veliki minus.

4) Ledo Grandissimo Krem sladoled Pannacotta–cappuccino – to je definitivno bio moj najdraži Ledov sladoled – čini mi se da je plasiran prije dvije sezone i samo je tu sezonu bio aktualan i nikad ga više poslije nisu prodavali. Minus i za Ledo.


5) Kandit Sendvič desert – najbolji Kanditov proizvod ikad napravljen i prije godinu i pol su ga prestali proizvoditi. Mogao se kupiti samo u bombonjerama (rifuza) i mislim da im je to bio glavni problem jer nije bio dostupan u trgovinama. Sad ga više nema nigdje. Još jedan minus.

6) Još jedna poslastica koje više nema, a bila je odlična je čokolada od ne znam kojeg proizvođača, ali je bila pakirana kao Dorinina Moja prva čokolada, s time da je punjenje bilo s okusom kave. Ne sjećam se da li je i to bila Kraševa čokolada, ali je princip pakiranja bio isti. Uglavnom, više je nema nigdje za kupiti, a, usput, nisam vidjela niti jednu čokoladu bilo kojeg proizvođača koja bi imala punjenje s okusom kave. Minus za sve proizvođače čokolada.

To je sve što mi, za sad, pada na pamet.

Koje biste vi proizvode rado ponovno vidjeli na policama?
__________________
Ni do jednog mjesta
na koje je vrijedno stići
ne vodi skraćeni put.

Zadnje uređivanje _bebi_ : 29.12.2006. at 02:27.
_bebi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:14   #2
Evo mog popisa:

1. Kraš čokolada s cimetom - bila odlična, kratko u prodaji, ne znam zašto su je makli
2. Hugo desert - onaj fini malina-šlag, ne mogu se oporaviti, JOŠ
3. Muuki - deserti
4. Zip i Zop želei (bili su jaako davno, možda se neki neće sjetiti)
5. Dukatovi deserti Vanilla - svi su mi bili super

I to je zasad to. Ne mogu se više sjetiti.

P.S. Odlična tema
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:16   #3
beskrajno sam voljela piti ljesnjakovo mlijeko od nekog slovenskog proizvodjaca, na policama je stajalo pokraj cokoladnog.

sad vise nema
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:23   #4
Quote:
_bebi_ kaže:

4) Ledo Grandissimo Krem sladoled Pannacotta–cappuccino – to je definitivno bio moj najdraži Ledov sladoled – čini mi se da je plasiran prije dvije sezone i samo je tu sezonu bio aktualan i nikad ga više poslije nisu prodavali. Minus i za Ledo.
[/COLOR]
moj najdraži sladoled i nema ga više


tri godine je bio u prodaji
a ti si tek treća osoba od koje čujem da joj je taj sladoled naj-naj
premalo nas je bilo ljubitelja, ni prodaja baš išla
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:24   #5
Quote:
azzie_elbub kaže:
Evo mog popisa:

1. Kraš čokolada s cimetom - bila odlična, kratko u prodaji, ne znam zašto su je makli
to je postojalo?
ni mi jasno kak nisam primjetila
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:27   #6
Quote:
polly kaže:
to je postojalo?
ni mi jasno kak nisam primjetila
Prije cca 5 godina je povučena, a bila je u prodaji jedno 2 godine i to u nekim razmacima i ne svugdje. Znam da je bilo u Getrou.
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:29   #7
ima sad neka zimska s cimetom
stvarno me čudi da ne zamjetih čokoladu, pa još s cimetom
no ako je bila samo u getrou onda i nije čudno, za sve ove godine uđoh u getro-e 5 puta
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:31   #8
Quote:
polly kaže:
moj najdraži sladoled i nema ga više


tri godine je bio u prodaji
a ti si tek treća osoba od koje čujem da joj je taj sladoled naj-naj
premalo nas je bilo ljubitelja, ni prodaja baš išla
Tri godine
Ja sam ga, nažalost, otkrila tek zadnju (treću) godinu i cijelo ljeto sam samo taj jela i onda jednog dana dođem u trgovinu i više ga nema.

Pojma nemam kako ga nisam vidjela one dvije godine prije
Ali da je bio najbolji-bio je!
__________________
Ni do jednog mjesta
na koje je vrijedno stići
ne vodi skraćeni put.

Zadnje uređivanje _bebi_ : 29.12.2006. at 02:19.
_bebi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:45   #9
Quote:
polly kaže:
ima sad neka zimska s cimetom
Kraševa?
znam za takvu neku Milku
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:50   #10
je, kraševa
s jabukama, lješnjacima ili bademima i cimetom
ali ne osjeti se to baš
milkina mi je bolja a nisam baš neki ljubitelj milke
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:12   #11
postoji nesto sto sam kao mala jela, jedan slatkis, ali ne znam ga tocno opisati... koliko me sjecanje sluzi, bio je to kao neki prah (recimo, poput cedevite) u dugoj plasticnoj mekanoj cjevcici, bio je u nekoliko boja (ja mislim narancasta, zuta, roza...) i to smo mi ko ludi cuclali, bilo je nevjerovatno fino... ja nemam pojma koji je to bio vrag, samo pamtim neki odlican okus, i to je to. kome god to spomenem, gledaju me kao da sam pala s marsa. nigdje to nisam vidjela za kupiti...

takodjer mi je zao sto se tesko nadje crni pringles u velikom pakiranju. zadnji put sam ga nasla u francuskoj... mislim stvarno... kod nas su samo mala pakiranja, a ipak je veci gust imat veliko...

nista mi vise ne pada na pamet.
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:17   #12
Quote:
*Girlie* kaže:
postoji nesto sto sam kao mala jela, jedan slatkis, ali ne znam ga tocno opisati... koliko me sjecanje sluzi, bio je to kao neki prah (recimo, poput cedevite) u dugoj plasticnoj mekanoj cjevcici, bio je u nekoliko boja (ja mislim narancasta, zuta, roza...) i to smo mi ko ludi cuclali, bilo je nevjerovatno fino... ja nemam pojma koji je to bio vrag, samo pamtim neki odlican okus, i to je to. kome god to spomenem, gledaju me kao da sam pala s marsa. nigdje to nisam vidjela za kupiti...
joj onaj kiseli šećer! sjećam se! ja to nisam volio!

moja lista:
apsolutni broj 1 je Kraševa bijela čokolada s malinama. fantazija!
2. frizbi šećerne table (tog će se stariji sjećat)
3. Muuki od čokse
4. Jogo desert od lješnjaka
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:23   #13
Quote:
azzie_elbub kaže:
Evo mog popisa:

1. Kraš čokolada s cimetom - bila odlična, kratko u prodaji, ne znam zašto su je makli
2. Hugo desert - onaj fini malina-šlag, ne mogu se oporaviti, JOŠ
3. Muuki - deserti
4. Zip i Zop želei (bili su jaako davno, možda se neki neće sjetiti)
5. Dukatovi deserti Vanilla - svi su mi bili super

I to je zasad to. Ne mogu se više sjetiti.

P.S. Odlična tema
Ako misliš na One u čašici sa vanilija krem- jogurtom i gustim pekmezom na dnu, ima ih i dalje u sličnoj čašici, koja je visoka, ali se zove Frutissima ili Cremosa, sad ni ja vise ne znam, ima borovnica i višnja.

Drugog na žalost nema.

Meni fali Dukatov namaz od vlasca, ledo sladoled medenjaci, sladoled u čašici malaga i tiramisu, sladoled kornet pistacija- lješnjak.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:24   #14
Fanta Shokata - Mislim da sam ja jedini čovjek koji je to uopće pio. Ali više to nigdje ne mogu naći.

Kikiriki putar - sjećam se da sam kao mali to jeo, ali onda sam samo prestao i više nikada nisam nigdje u RH našao za kupiti. Ali sam si prije godinu i pol kupio dvije kile kikiriki putra u SAD-u pa su mi zalihe trajale neko vrijeme.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:45   #15
Voćna kocka i
Flavor aid

link
link
link
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:47   #16
NUGATINO
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:49   #17
Quote:
RobiKa kaže:
Fla vor aid

link
link
link
da! da! da! da! da! da! da! da! da! da! da! da! da! da! :klap:
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:54   #18
e sad sam se još sjetio: Traubisoda. zapravo, ponovno se može nabavit, ali je izgubila nekadašnji kredibilitet.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 01:34   #19
Quote:
Xerex kaže:
Kikiriki putar - sjećam se da sam kao mali to jeo, ali onda sam samo prestao i više nikada nisam nigdje u RH našao za kupiti. Ali sam si prije godinu i pol kupio dvije kile kikiriki putra u SAD-u pa su mi zalihe trajale neko vrijeme.
pa toga barem ima na svakom koraku
o da, i meni fali hugo zele.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 01:59   #20
Ledo sladoled Cremona - bio u prodaji prije više od 10 godina

Dukatovi Vanilla jogurt od naranče i vanilije - znalo mi se događat da nađem plijesan u tom jogurtu, vjerojatno je zato povučen iz prodaje

Dorina od cimeta
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.