Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2008., 17:29   #81
Quote:
kurtizana kaže: Pogledaj post
Ja radim gel, na bazi hidrolata i etericnih ulja (manje-vise gore navedena), s jos kojekakvim dodacima (ekstr. centelle, spirulina, laminaria, fucus, kofein, carnitin, izoflavoni soje, bla-bla) i imam dobre rezultate (tj zadovoljne korisnice).
ja se već više od godinu dana (s povremenim pauzama uzrokovanim ljenošću ) masiram s mješavinom ružmarina cineola, grejpa, borovica bobice, cedra atlaskog, čempresa i kadulje u suncokretu.

da li je istina da se koža "zasiti" eteričnih ulja tijekom duže primjene?
trebam li povremeno koristiti druge mješavine?
čitala sam već da se mogu koristiti i geranij, eukaliptus dives, limunska trava, komorač...

inače nijedna kupovna krema/ulje mi nije pomoglo koliko mješavina baznih i eteričnih
china_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 18:48   #82
Kadulju nemoj predugo koristiti, kao ni eukaliptus dives (vise za spek nego za celulit), jer su oba ketonska ulja (neurotoksicna), kadulja k tome ima i estrogen-like djelovanje. Sve ovo drugo sto si nabrojala isto se moze koristiti. Ako ti ne stavra probleme, ne trebas mijenjati recepturu (osim kadulje koju povremeno izbaci iz kombinacije).
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 21:32   #83
Quote:
kurtizana kaže: Pogledaj post
Kadulju nemoj predugo koristiti, kao ni eukaliptus dives (vise za spek nego za celulit), jer su oba ketonska ulja (neurotoksicna), kadulja k tome ima i estrogen-like djelovanje. Sve ovo drugo sto si nabrojala isto se moze koristiti. Ako ti ne stavra probleme, ne trebas mijenjati recepturu (osim kadulje koju povremeno izbaci iz kombinacije).
puno hvala, nastavljam s trackanjem
china_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 21:40   #84
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Ja sam probala ovo:

cedar atlantski i/ili himalajski (Cedrus atlantica, Cedrus deodora) - limfotonik (potiče rad limfnog optoka i otjecanje viška tekućine), maksimalno 100 kapi.

- borovica bobice (Juniperus communis) - diuretik (potiče rad bubrega i izlučivanje mokraće i toksina), maksimalno 15 kapi.

- čempres (Cupressus sempervirens) - venotonik (potiče dubinsku cirkulaciju), maksimalno 40 kapi.

- ružmarin 1,8-cineol (Rosmarinus officinalis) (da bi ružmarin djelovao, mora biti upravo kemotip 1,8-cineol, a ne verbenon ili kamfor!) - arterijska cirkulacija, maksimalno 40 kapi.

- limunski eukaliptus (Eukalyptus citriodora) ili limunska trava (Cymbopogon citratus) - lipolitici (djeluju na potkožno masno tkivo, a preporučujemo limunski eukaliptus jer je manje iritativan od limunske trave), maksimalno 20 kapi.

- kadulja (Salvia officinalis) - lipolitik, pomaže djelovanje limunskom eukaliptusu ili limunskoj travi, maksimalno 20 kapi.

- limun (Citrus limon) - stavlja se samo ako postoji problem popucalih kapilara, maksimalno 20 kapi.

Mješavina se spravlja u 100 ml brzoupijajućeg baznog ulja lješnjaka (koje je adstringentno, odnosno steže tkivo) ili makadamije.

Ovu mješavinu je sastavio Stribor. Meni nije pomogla... nažalost....
Ima Baudoux recepturu s 26% eteričnih ulja.Oš provat?
Ne znam hoćeš preživit,al rezultati neće izostati.
U krajnjoj liniji budeš leš bez celulita.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 22:35   #85
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Ima Baudoux recepturu s 26% eteričnih ulja.Oš provat?
Ne znam hoćeš preživit,al rezultati neće izostati.
U krajnjoj liniji budeš leš bez celulita.

Šta toliko eteričnih ulja može ubit čovjeka?

A što se tiče celulita mene zanima nešto što će stvarno djelovati...
Zar tražim previše?
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 23:21   #86
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post

Šta toliko eteričnih ulja može ubit čovjeka?

A što se tiče celulita mene zanima nešto što će stvarno djelovati...
Zar tražim previše?
Tražiš.
Ma neće nikog ubit..Ja upravo liječim folikulitis sa 70%-tnom koncentracijom eteričnih ulja.
Al kroz duže vrijeme takve koncentracije mogu dobro isušiti kožu,a ketoni nisu za igru u većim dozama na duge staze...
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 12:20   #87
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Tražiš.
Ma neće nikog ubit..Ja upravo liječim folikulitis sa 70%-tnom koncentracijom eteričnih ulja.
Al kroz duže vrijeme takve koncentracije mogu dobro isušiti kožu,a ketoni nisu za igru u većim dozama na duge staze...
Ajme folikulitis sjetih se da sam ga dobila poslije svih vrsta depilacija koje sam probala..
Još nisam egipatsku, ali namjeravam..
(sad sam na smrdljivim kremama )
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 11:04   #88
Quote:
kurtizana kaže: Pogledaj post
ekstr. centelle, spirulina, laminaria, fucus, kofein, carnitin, izoflavoni soje, bla-bla
Gdje toga ima za kupiti?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 18:01   #89
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Gdje toga ima za kupiti?
Ako ti kazem, morat cu te ubit
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 15:17   #90
na prirodnoj kozmetici se može nać milijun recepata za celulit sa najrazličitijim kombinacijama ulja - jel itko probao neki od tih mixeva i zbilja se riješio celulita??? ili barem primjetio drastično poboljšanje??
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 15:45   #91
Quote:
kurtizana kaže: Pogledaj post
Ja radim gel, na bazi hidrolata i etericnih ulja (manje-vise gore navedena), s jos kojekakvim dodacima (ekstr. centelle, spirulina, laminaria, fucus, kofein, carnitin, izoflavoni soje, bla-bla) i imam dobre rezultate (tj zadovoljne korisnice).
ja sam probala upravo taj gel koji kurtizana radi, i mogu rec da su rezultati izvrsni!!! imala sam bas dosta celulita na guzi i po nogoama, sad se samo malo jos vidi ispod guze, al nestaje polako. a jos nisam potrosila ni cijelu kutiju!!!
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 18:40   #92
Quote:
Rosie-Posie kaže: Pogledaj post
ja sam probala upravo taj gel koji kurtizana radi, i mogu rec da su rezultati izvrsni!!! imala sam bas dosta celulita na guzi i po nogoama, sad se samo malo jos vidi ispod guze, al nestaje polako. a jos nisam potrosila ni cijelu kutiju!!!
koliko dugo se mackaš?? Meni je neki takav gel u izradi pa ne da znam kad očekivati poboljšanja
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 19:38   #93
pa sad to koristim zadnjih mjesec dana, i gel je stvarno super jer se lagano razmazuje i uopce ga ne treba puno za namazat cijele noge i trbuh a jos i lijepo mirise inace sam ga i prosle godine koristila prije ljeta 2 mjeseca i rezultati su bili vise nego ocigledni, al steta sto nisam koristila taj kurtizanin carobni pripravak cijele godine jer mi se preko zime zahvaljujuci mojim ekstra nezdravim prehrambenim navikama puno toga vratilo. al sad opet ide dole.
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 21:34   #94
Quote:
Rosie-Posie kaže: Pogledaj post
ja sam probala upravo taj gel koji kurtizana radi, i mogu rec da su rezultati izvrsni!!! imala sam bas dosta celulita na guzi i po nogoama, sad se samo malo jos vidi ispod guze, al nestaje polako. a jos nisam potrosila ni cijelu kutiju!!!
detalje, ženo, hoću detalje!!!

dakle, što točno ide u miks, koja ulja, u kojim količinama, gdje si ih kupila, koliko te to izašlo... SVE MI RECI!!! pliz?
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 22:52   #95
nisam ja to sama radila. nemam pojma koliko bi kostalo da kupis sva ta ulja i sta sve ide unutra sama i onda to muckas. nek vam to neko od strucnjaka izracuna. mislim da se to ni ne isplati. ja sam kupila od kurtizane. 250ml dodje 250kn, al posto imam iskustva sa kremicama koje se mogu kupiti u ducanu (vichy, nivea, bioetyc, stvarno ne znam vise sta sam tijekom godina koristila, tj sta nisam ) moram stvarno rec da iako je ovo naizgled skuplje, puno se vise isplati, jer mi nijedna krema nije toliko dugo trajala, tj potrosila se u puno manjem roku jer je treba dosta namazat da bi sve pokrila, ovo se bas onako fino razmazuje. a i rezultati su bolji.
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 00:19   #96
@mermaids

Nisi stvarno mislila to sama smućkati Mislim ako se ne baviš time ...


Ja mućkam samo dva bazna ulja s par eterićnih... i evenualno masku od zelene line... Ostalo se narući od stručnjaka...
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 00:35   #97
Svaki celulit je drugačiji, to je moje iskustvo. Nekome nešto pomaže, dok na drugoga ne djeluje ili djeluje manje. Dakle, garancije nema. U svakom slućaju činjenica je da su proizvodi koje mi izrađujemo kvalitetniji od komercijalnih jer imaju puno veći postotak kvalitetnih sastojaka u sebi. I nisu jeftini, ali ne mogu niti biti jer ono što ćete u nekoj kremici iz DM-a imati 1% u našim proizvodima će biti barem 10%.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 14:43   #98
Merlina

nedavno je na tv-u bio tip koji je za borbu protiv celulita naveo fukus algu koja se pije razmućena u 1,5l vode tokom dana (za poboljšanje metabolizma), a za mackanje mix ulja lješnjaka + limunski eukaliptus + himalajski cedar i rekao je da je to vrlo jednostavna i učinkovita mješavina koja se maže jednom dnevno, navečer i tako mjesec-dva i rezultati su tu. što ti misliš o tome?
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 23:05   #99
jel može ulje crnog kumina imati učinak na celulit, primjetim da otkad ga pijem imam mrvicu manje celulita.. ili je to sve u mojoj glavi samo
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 23:44   #100
Quote:
mermaids kaže: Pogledaj post
nedavno je na tv-u bio tip koji je za borbu protiv celulita naveo fukus algu koja se pije razmućena u 1,5l vode tokom dana (za poboljšanje metabolizma), a za mackanje mix ulja lješnjaka + limunski eukaliptus + himalajski cedar i rekao je da je to vrlo jednostavna i učinkovita mješavina koja se maže jednom dnevno, navečer i tako mjesec-dva i rezultati su tu. što ti misliš o tome?
Pa sad, mješavina koju ja koristim u anticelulitnoj masaži, i ona koju pravim za njegu kod kuće klijentima je puno složenija i veće koncentracije od ove za koju si ti čula. I rezultati nisu senzacionalni nego - rekla bih pomaže, ali ne čini čuda , jer čudesne mješavine na žalost (i moju) ne postoje. Dakle, ono što bih ja mogla zaključiti - borba s celulitnom je za cijeli život, uključuje vježbanje, kretanje, izbacivanje "glupsti" iz prehrane, redovite kvalitetne anticelulitne masaže, te svakako njegu kod kuće - najbolje prirodnim aroma pripravcima
Fukus algu svakako možeš dodatno koristiti.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.