Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2012., 15:07   #81
Vidim da sam neke stvari zaboravio navesti.Imam 20 godina i to opsesivno pranje traje možda 2-3 godine.
Zanima me još koje stvari iz svakodnevnog života pomažu jačanju zuba i zubnog mesa??
djomla101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:19   #82
Ja kad god mogu uzmem list dva kadulje i grizem ga. Dobro za zube a i dah je lijep.

Nego, znaš da ti takvo pranje zuba ne nosi dobro. Želiš li se toga riješiti ili?
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:41   #83
Quote:
djomla101 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Nisam siguran da sam na pravom topicu ali probat ću .
Dakle,imam problema sa opsesivno-kompl.poremećajem i on se manifestira podužim pranjem zuba(do pola sata ).Jednostavno to mora i hoće prestati.
Uglavnom zanima me može li to na neke duće staze donijet neku bolest ili tak nešto?Imao sam problema s krvarenjem zubnog mesa i velikom boli ali sam prešao na meku četkicu i to je prošlo.
Znači zanima me obnavlja(uvrščuje i zacjeljuje) li se to zubno meso ili sam totalno zaje*** stvar??
Hvala na odgovorima
na putu si da si sjebeš sve zube!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:10   #84
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Nego, znaš da ti takvo pranje zuba ne nosi dobro. Želiš li se toga riješiti ili?
Ma riješiti ću se toga.Samo me zanima kako to ide sa zubnim mesom.Je li moguće popravit štetu koja čini mi se ipak nije velika ili ?
djomla101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:12   #85
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
na putu si da si sjebeš sve zube!
Nadam se da je šala posrijedi.Uostalom s puta se uvijek može skrenuti valjda
djomla101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:16   #86
Quote:
djomla101 kaže: Pogledaj post
Ma riješiti ću se toga.Samo me zanima kako to ide sa zubnim mesom.Je li moguće popravit štetu koja čini mi se ipak nije velika ili ?
Ma moguće je, kako da ne, no trebao bi prestati što prije. A mislim da ti neće biti baš lako srezati to odmah, cap.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:56   #87
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Ma moguće je, kako da ne, no trebao bi prestati što prije. A mislim da ti neće biti baš lako srezati to odmah, cap.
ma znam da neće biti moguće odmah ali eto nema mi druge.Jednostavno imam osjećaj kao da mi se klimaju zubi ali rekao bih da je to na psiho razini, jer na dodir ništa ne osjetim.Zubno meso mi je sad u redu i ne krvari.
djomla101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 17:00   #88
Quote:
djomla101 kaže: Pogledaj post
ma znam da neće biti moguće odmah ali eto nema mi druge.Jednostavno imam osjećaj kao da mi se klimaju zubi ali rekao bih da je to na psiho razini, jer na dodir ništa ne osjetim.Zubno meso mi je sad u redu i ne krvari.
Znam kako ti je, i ja sam donedavno zabrijavala kao i ti (ali nisam prala zube pola dana), toliko da sam počela svakodnevno sanjati da mi zubi ispadaju.
Horor.

I onda sam otišla kod zubara, nekom magijom je istjerao taj strah iz mene i voila.

A da ti odeš kod svoga, ha?!?
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 17:11   #89
Unistit ces si meso (povuci ce se i ostat ce goli zubni vratovi koji ce boljeti i pojacano se trositi) i zube (skidas si caklinu). Potrazi strucnjaka da si rijesis taj problem
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 17:35   #90
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Znam kako ti je, i ja sam donedavno zabrijavala kao i ti (ali nisam prala zube pola dana), toliko da sam počela svakodnevno sanjati da mi zubi ispadaju.
Horor.

I onda sam otišla kod zubara, nekom magijom je istjerao taj strah iz mene i voila.

A da ti odeš kod svoga, ha?!?
Budem
Hvala ti na pomoći!

Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Unistit ces si meso (povuci ce se i ostat ce goli zubni vratovi koji ce boljeti i pojacano se trositi) i zube (skidas si caklinu). Potrazi strucnjaka da si rijesis taj problem
Pa eto,taman toga se bojim što si naveo/la u prvoj rečenici i zato ću prestati s tim opsesivnim pranjem.A što se tiče stručnjaka na koga točno misliš
?Zubara,ortodonta,psihijatra ?
djomla101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 17:43   #91
Quote:
djomla101 kaže: Pogledaj post
Pa eto,taman toga se bojim što si naveo/la u prvoj rečenici i zato ću prestati s tim opsesivnim pranjem.A što se tiče stručnjaka na koga točno misliš
?Zubara,ortodonta,psihijatra ?
Pa odi prvo kod zubara, da utvrdi u kakvom su stanju zubi. Ako je još uvijek sve u redu, super! Tada pokušaj prestati s opsesivnim pranjem. E, ako ne uspiješ, tek onda kod psihijatra. Mislim da nema potrebe da već sad trčiš k njemu.
I sretno!
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 18:21   #92
prvi put cujem za ovo da probas nabavit neku totalno odvratnu pastu? najodvratniju koja postoji

nego, kada malo razmislim, i ja dosta dugo cetkam, elektricnom cetkom po 7-8 minuta, a obicnom do 5 minuta. ali samo navecer. tokom dana ih cetkam jos dva puta po minutu-dvije. sada, mozda se to meni cini previse jer sam u mladjim danima jako lose skrbio o zubekima
sarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 21:55   #93
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Pa odi prvo kod zubara, da utvrdi u kakvom su stanju zubi. Ako je još uvijek sve u redu, super! Tada pokušaj prestati s opsesivnim pranjem. E, ako ne uspiješ, tek onda kod psihijatra. Mislim da nema potrebe da već sad trčiš k njemu.
I sretno!
Hvala još jednom na savjetu
@sarafciger ma i ja sam loše skrbio o zubima u djetinjstvu a sada puno previše.Krajnost ne valja,što drugo reći
djomla101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:22   #94
imam 15 godina i svi zubi su mi ravni ali problem mi je sto su mi se prednja dva gornja zuba kao pocela "trositi" na vrhovima ko da su nepravilno popucali nisu ravni i glatki nego hrapavi i "krivudavi". Zube ne perem bas cesto jer mi se cesto jednostavno neda , ali nakon ovoga svakako ocu , pa me zanima da li ce se redovitim pranjem to ispravit ili barem prestat "sirit" ili bi moro otici kod zubara jer su mi neki spominjali da to moze biti isto zbog nedostatka kalcija. Hvala
CalvinC is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 16:10   #95
Bok! Peri zube cesce, ali to ti nema veze s ovime sto pises, kao ni kalcij - mozes ga kilu pojest neces nista postici. Ono sto si primjetio je najverojatnije najnormalnija pojava koja s vremenom napreduje - zubi ti se trose i tanki sloj prozirne cakline koji je prisutan na "vrhu" mladih zuba pomalo nestaje. Nepravilnosti na povrsini zuba su takodjer prirodne. Jedini problem moze biti ako imas ortodontski nepravilan zagriz pa ti se zbog toga zubi pojacano trose, ili ako po noci nesvjesno skripis zubima (manje vjerojatno posto si jako mlad).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 17:40   #96
Imam pitanje u vezi otopine Listerine. Naime, ona mene užasno peče. Ali ne peče me zubno meso, nego jezik isključivo. Bude neizdrživo i zato sam je prestala koristiti. Je li to normalno?! I postoji li nešto blaže?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 18:56   #97
Listerin ima dosta alkohola i vrlo je jak...ako ga zelite i dalje koristiti, slobodno razblazite s vodom. Osobno ga koristim vrlo kratki period kada imam upalu grla (grgljam), a primjetili smo i da pomaze kod pacijenata koji imaju kromatogene bakterije koje im konstantno "boje" zube. Inace ga ne preferiram bas zbog alkohola i jos jedne diskutabilne supstance. Svima ostalima preporucam bilo sto na bazi klorheksidina (Curasept, Sunstar Gum, Parorex i sl), pogotovo ako se radi o malo duljoj uporabi - tada treba uzeti najmanju mogucu koncentraciju. Ako je rijec o uporabi na par dana, npr nakon kirurskog zahvata, slobodno uzmite i jace koncentracije (0,2%).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 10:38   #98
Pitanje je u vezi klorheksidina. Može li se otopina za ispiranje usta na bazi klorheksidina nabaviti u ljekarnama i kolike su cijene?
nh1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 13:40   #99
Naravno da može, ima i u Mullleru... Za cijene ne znam točno ali vjerujem da su 30-60 kn po bocici.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 20:39   #100
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Naravno da može, ima i u Mullleru... Za cijene ne znam točno ali vjerujem da su 30-60 kn po bocici.
Hvala!
nh1995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.