Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2017., 22:35   #1141
E jbg, možeš probat poslužiti s čekićem pa vidjeti, ako ne ide ideš po novi lanac gledaj Oregon, ne znam čija je ovo marka lanca koji se stavlja na Dolmar.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 18:13   #1142
svakih par minuta ... ?!?!? WTF .. taj lanac je BIO za zamjenu prije koju godinu .. .. ili nešto drugo ne štima ..

Ja lanac provjeravam kad ostane bez goriva čisto iz kurtoazije ... a potreba za dotezanjem je na minimalno nekoliko rezervara goriva ..
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 08:22   #1143
ima li itko nekakav nacrt stalka za motornu pilu da automatski reze drva kao ovo na videu https://www.youtube.com/watch?v=TnbRTe3mWv0
agosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 09:11   #1144
Koliko god to bilo automatski, spora je ta igračka, piljenje svakog reza pojedinačno... Ja već godinama koristim ovakav stalak ili kozaru, jednu prikolicu napunim za sat i pol do dva sata, ovisno o tome kakav tempo si zadam. Sa svega tri reza ispilim pola prostornog metra drva. Do jeseni planiram preurediti kozaru za kratka drva dužine 33cm, dakle svega dva reza metarnih cjepanica.

https://youtu.be/LL_CxCeM7F4
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 10:33   #1145
Ovo kaj je champ spomenul je najbolje, najbrže i najjeftinije rješenje.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 17:54   #1146
Quote:
strasilo kaže: Pogledaj post
svakih par minuta ... ?!?!? WTF .. taj lanac je BIO za zamjenu prije koju godinu .. .. ili nešto drugo ne štima ..

Ja lanac provjeravam kad ostane bez goriva čisto iz kurtoazije ... a potreba za dotezanjem je na minimalno nekoliko rezervara goriva ..
Da to je i meni malo cudno, ja obicno pritegnem lanac 2-3x na dan, a lanac je od Sagenspezi-ja. Bojim se da je lanac vec prikraju odnosno bude se previse razvukao i bude puknuo.

Quote:
agosy kaže: Pogledaj post
ima li itko nekakav nacrt stalka za motornu pilu da automatski reze drva kao ovo na videu https://www.youtube.com/watch?v=TnbRTe3mWv0
To ti je ku.ac od posla vise budes skurio benzina nek sta drva vrijede, radije slozi kozu kakvu je predlozio champ.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:09   #1147
Ne kuzim sto se tolko cudite za lanac. Pa kompletno nov je. Dok je nov on se malo rastegne isto kao i onaj na biciklu zar ne? Zato sam ga cesce provjeravo.

Ugl uspio sam sa cekicem sve izravnat, vratio natrag i sve je ok, pili dalje.

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
E jbg, možeš probat poslužiti s čekićem pa vidjeti, ako ne ide ideš po novi lanac gledaj Oregon, ne znam čija je ovo marka lanca koji se stavlja na Dolmar.
Oregon
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:21   #1148
Quote:
bobi.bobif kaže: Pogledaj post
Stihl pila ms291 mi ne pali pod čokom.
Nakon 2 povlačenja bude zvuk kao da će upaliti, ali ne upali.
Nakon toga ako držim uključen čok, mogu je povlačiti bezbroj puta, ali neće upaliti.
Nakon tog stavim na normalno paljenje bez čoka i nakon 7-8 puta upali pa se ugasi, pa još 2-3 puta tako. nakon što je uspijem upaliti i malo je nagasiram prije nego što mi se ugasi, tad radi normalno ne gasi se, pila bez ikakvih problema.
Nakon gašenja poslije pali iz prve (normalno bez čoka).
U čemu bi mogao biti problem, mislim da se nebi trebala tako ponašati.
Pila je kupljena polovna
Promijenio sam membrane i očistio karburetor i sad radi kao sat.
Međutim imam novi problem, pilio sam debela drva širine veće od 50cm, tako da je cijeli list bio pod opterećenjem.
Ponekad bi pila kao proklizavala. Pila radi, ali uprazno, lanac se ne vrti.
Predppstavljam da je problem u kvačilu.
Da li se uz kvačilo treba još što promjeniti.
bobi.bobif is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:38   #1149
Može bit lančanik koji pokreće lanac. On se s vremenom podere. Obično lanac napravi kanale na njemu pa hoće proklizavat i ne možeš našpanat lanac kako treba.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 08:24   #1150
bok,

trebam kupiti turpiju za oštrenje lanca. koji podatak trebam znati ili što trebam izmjeriti na lancu da kupim odgovarajuću turpiju ?

Hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:35   #1151
Evo ti kompletna uputa i objašnjenja, tu sve piše jer sam sve pročitao.

http://www.oregonproducts.eu/fileadm...nual/MM_HR.pdf

Samo kad budeš kupio turpije kupi obavezno marku Stihl, Husquarna, Oregon itd. nemoj lijevu marku jer ti bude bila za jednokratnu upotrebu. Imam jednu turpiju od Oregona i dugo traje za brušenje triju lanca na tri motorke. A imam jednu Fuxtec turpiju i ta se zatupila već na jednom lancu nakon 3-4 brušenja.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:32   #1152
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Evo ti kompletna uputa i objašnjenja, tu sve piše jer sam sve pročitao.

http://www.oregonproducts.eu/fileadm...nual/MM_HR.pdf

Samo kad budeš kupio turpije kupi obavezno marku Stihl, Husquarna, Oregon itd. nemoj lijevu marku jer ti bude bila za jednokratnu upotrebu. Imam jednu turpiju od Oregona i dugo traje za brušenje triju lanca na tri motorke. A imam jednu Fuxtec turpiju i ta se zatupila već na jednom lancu nakon 3-4 brušenja.
super, puno hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 13:07   #1153
Kupio bih novu motornu pilu STIGA SP 526,jel ima netko nekakva iskustva s njome.Pilu trebam samo da rezanje kupljenih metrica drva tipa bukva,grab.Godišnje 30 metara
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:48   #1154
Netko je vec rekao da je Stiga kinez, pa sad ne znam jel to tocno ili nije. Ali za 500kn vise tocnije oko 4000kn imas i Stihl i Husquarna model s 3ks pa zato po meni se neisplati riskirati s nekom cudnom markom koja nije popularna odnosno nemas servis na svakom cosku.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 21:11   #1155
U dućanu su mi rekli da se proizvodi u Italiji,cijena pile je 3128 kuna.Taj dućan prodaje husky,makitu i stigu te je ovlašteni servis za te marke pila.Veli trgovac da je to švedska firma ali da ju je kupila grupacija koja je vlasnik alpine i još nekih brendova.Iako sve te današnje pile,primio sam ih nekoliko u ruke izgledaju mi ko plastične igračke,pogotovo ove cijenom do 4000 kuna.Husky tomos je nakon 27 god ispustila dušu i poklonio je rođaku za dijelove,tak da budem vidio kaj ču na kraju kupit.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 22:35   #1156
stiga je kinez 100% to sto govore da je sved je isto kao sto reklamiraju da je strauss austrija itd... ubace oregon mac i lanac, reklamiraju da ima walbro karburator i keramicki cilindar i pecaju na to.. stihl ili husqvarna i miran si barem 5 godina
Nenad89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 00:20   #1157
Ako ti treba za rezanje metrice, a ne za obaranje onda ti je dobra i malo slabija motorka od nekih 2 ks. Takva ti nebude gutala puno goriva, a isto bude obavljala posao kak i jača.

Evo ti linka na Dolmar od 2.3 ks za 2400kn s trogodišnjom garancijom i s vodilicom od 40cm.

http://alatimilic.hr/shop/dolmar-mot...5C-40%20Dolmar
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 11:09   #1158
iz znatiželje kupio sam tu stigu i prepilili smo trenutno oko 10 metara drva.Kupio je odmah ujutro i krenuli s radom.Dosta lako pali jer ima dekompresor,na njoj oregon lanac i mač,ima aluminijsko kučište.Za rezanje metrica ima sasvim dovoljno snage,3.2 ks.
Za mješavinu koristim husky ls ulje.Rezem drva sa pola snage pošto je treba razradit i nije nijednom zakašljala.
Garancija je dvije god.
Koliko je kvalitetna pokazat če vrijeme.Pošto sam prvi kupio ovaj model dobio sam je za 2800 kuna s gotovinskim popustom.Veli trgovac prodaju alpina i stiga pile dosta ali ove slabije do 1800 kuna,makita se nikako ne prodaje jer večinom svi radije za te novce kupe husky.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 11:30   #1159
Zvuci ok ali za 100-200kn razlike radije bi uzeo Makitu/Dolmar 3ks.

Kolko se sjecam za te novce ide husky 2.3ks pa nije bas isti rang...
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 12:23   #1160
Za 3200 kuna je bila husky 440 i 435 za 2950 kuna,ali vrag mi nije dao mira da kupim tu STIGU SP 526.Možda sam se zeznuo ali mislio sam si pa nije vrag da je tako loša pošto ne košta 200 eura.Vibracije skoro da i ne osjetiš,kaj se tiče potrošnje nije velika ali sad gledat 10 kuna za litru benge,pa toliki cicija nisam.Svi mi preferiramo pouzdane i provjerene marke a kod mene je prevagnulo to da se uvjerim ili razuvjerim jesu li baš stihl i husky toliko bolje.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.