Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2012., 03:36   #21
ma to je previše,negdje sam čitao da je cijena od 800-1200kn po zubu(na nekoj temi iz 2007.g)
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 14:58   #22
to su metal keramicke krunice. puna keramika je skuplja
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 19:20   #23
pa jesu li i te dobre,tj. izgledaju ko prirodni zubi?
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 01:48   #24
Ako se tehnicar malo potrudi, izgledaju odlicno. uglavnom je najcesci problem tamnija boja uz zubno meso ili cak i crna crta.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 12:44   #25
Nisam htjela otvarati novu temu, a ovo što bih pitala je najsličnije ljuskicama... Nešto sam googlala i zanima me da li se kod nas radi bonding? To se navodno radi kod prostora među zubima, mrljica na zubima (fluoroze pretpostavljam), puknuća zuba...
Bonding zuba je tretman pri kojem se materijalom u boji zuba mijenja boja ili oblik zuba, povećava veličina zuba ili popravlja defekt na istom. To je najkonzervativniji od svih kozmetičkih stomatoloških zahvata i koji uključuje minimalnu 'invaziju' na zubnu caklinu. Bonding na zub je reverzibilan/povratan proces/zahvat, ako nije uklanjana tj. brušena zubna caklina i rezultati bondinga su vidljivi odmah. To je bezbolan zahvat za koji nije potrebno anestezirati pacijenta. Bonding je jednostavno, bezbolno i dugotrajno rješenje.

Evo nekoliko slika što sam našla :
http://www.ortodoncija-zgombic.com/i...atologija2.jpg
http://www.smartsmile.ca/images/subimg_bonding2.jpg
http://www.drgoodkind.com/images/fro...%20bonding.jpg

Da li netko zna više o tome? Mislila sam pitati svog zubara, ali prije toga da vidim zna li netko od vas više o tome... I kolika je cijena?
cranberry_juice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 19:03   #26
Fancy ime za igranje s estetskim kompozitnim materijalom. Rade svi, samo je pitanje koliko imaju smisla za estetiku. Budi svjesna da se neke stvari ne mogu izvuci bez brusenja cakline, odnosno zub bi izgledao neprirodno debeo. Postoji i alternativa, lumineers (no-prep veneers), keramicke ljuskice koje se stavljaju bez prethodnog brusenja zuba, no ipak sam za klasicne ljuskice.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 19:45   #27
nadovezala bi se na ovaj bonding sa iskustvom iz prve ruke..
potrebno je svako toliko ići na obnavljanje pošto kompozit brzo prima boju na sebe..od cikle, hrane, vina, kave, cigareta..(barem u mom slučaju)
nisam znala da se tako zove ali ako je tako, onda sam ja na bondingu svako malo
što se estetike tiče- lijepo se napravi..i izgleda prirodno ali osobno da nemam problema sa krhkim zubima ne bi se odlučivala na to zbog gore navedenih razloga..na kraju ispadne da je to bacanje novca u vjetar..
u prosjeku idem svakih par mjeseci na obnavljanje..važna mi je bjelina u ustima..
još kad mi negdje lak napukne pa nakon toga pojedem ciklu
i slažem se sa jujigatameom- nekad/često je potrebno i brušenje cakline..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 20:56   #28
Dobri doktori, molim savjet

Radi se o donjim zubima - jedinicama i dvojkama. Radi nepravilnog zagriza svaki je malo potrošen - ovo nisu moji zubi, ali moji su potrošeni u sličnoj mjeri. S tim da dva moja zuba imaju po sebi "točkice", odnosno male rupice u caklini, tako su izrasli.
Zagriz je sada ispravljen, tako da se ne troše više. Svi su vitalni.
Estetika me ne zabrinjava previše. Zabrinjava me hoće li se pokvariti - logika mi govori da su ta istrošena mjesta kao otvorena vrata za bakterije i karijes. I koje su mi uopće opcije - da li su ljuskice jedina opcija?
Jer stavljanje ljuskica zvuči cool, ali u stvarnosti brusiš zub i to ne baš malo. Ja bih to voljela odgoditi koliko je moguće, a da ne napravim više štete nego koristi.
Pitanje je - jesu li ljuskice jedina opcija i je li to bolje napraviti što prije ili kad se počnu nazirati problemi?
Amelie77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 04:14   #29
Već neko vrijeme razmišljam o postavljanju porculanskih ljuskica, s obzirom da su mi zubi dosta nejednaki oblikom, a jedinica gore mi je malo otkrhnuta. Nisam ni sama sigurna da li da to napravim ili ne...
Imam 24 godine, zubi su zdravi, i osim što jednostavno nisu jednaki i proporcionalni i uredni, nisam imala problema, nikad nisam nijednoga vadila, pa mi se čini da je možda ovo malo preagresivno da ih tako "oblačim" u nešto, jer to je proces zauvijek, iako je trajnost ljuskica ograničena (različite informacije imam o tome, od 5 pa do 20 godina), nemoguće je njih "prestati" nositi. A s druge strane, ove nove ljuskice zahtijevaju minimalno ili nikakvo brušenje zuba prije stavljanja i dobro se stapaju sa zubom, rezultati su savršeni.
Zbilja se dvoumim, napraviti ih ili ne...??? Što mislite, može neki savjet?
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:32   #30
Quote:
baby doll kaže: Pogledaj post
... A s druge strane, ove nove ljuskice zahtijevaju minimalno ili nikakvo brušenje zuba prije stavljanja i dobro se stapaju sa zubom, rezultati su savršeni.
Zbilja se dvoumim, napraviti ih ili ne...??? Što mislite, može neki savjet?
Da, ljuskice se reklamiraju kao - skida se minimalni sloj cakline... Ali ja to kao pacijent nisam baš doživjela kao minimalno brušenje. Ne brusi se samo prednja ploha, nego i bočni i donji dio zuba, tako da to zapravo ispadne dosta brušenja, samo naravno nije tako drastično kao za krunice.
Ali, u mojem slučaju, neopisivo mi je drago da nisam poslušala doktora koji mi je predlagao izradu 6 ljuskica, makar bi se pri tome brusili i zubi koji su potpuno zdravi i lijepi. Na kraju sam na prijedlog drugog doktora sređivala samo 3 zuba kojima je to stvarno trebalo. Rezultat je super i sa samo 3, nisam holivudska zvijezda da moram imati baš savršen osmijeh
Skoro sam pristala raditi svih 6 jer sam isto imala predodžbu da je to samo minimalno brušenje... moš mislit!

Mislim da lijepe zdrave zube s minimalnim nedostacima ne treba podvrgavati ovakvom "minimalnom" brušenju zuba.

(kad bi barem netko meni odgovorio na moje prethodno pitanje...)
Amelie77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:43   #31
Quote:
Amelie77 kaže: Pogledaj post
Na kraju sam na prijedlog drugog doktora sređivala samo 3 zuba kojima je to stvarno trebalo. Rezultat je super i sa samo 3, nisam holivudska zvijezda da moram imati baš savršen osmijeh
Da li se jako kuži razlika s obzirom na okolne zube?
Skittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:47   #32
Ne kuži se ništa, a radi se o gornjim jedinicama (+dvojka) Izgledaju prirodno, tko me nije vidio prije nema šanse skužit da nisu moji
Amelie77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:39   #33
Amelie, hvala ti puno na odgovoru, meni su isto gornje jedinice i dvojke problematične, jedna jedinica mi je okrhnuta, a dvojke su mi kao dva krumpirića, male, nepravilne i debeljuškaste. Možeš mi reći gdje si radila i po kojoj cijeni? Može i na pm.
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 16:04   #34
Amelie mozes li i meni molim te poslati gdje si radila ljuskice i po kojoj cijeni, ja isto imam u planu stavljat ih na jedinice, a dobro bi mi dosla preporuka jel ne mogu se odluciti kod kojef stomatologa bi isla, hvala
Minimouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 15:34   #35
koliko bi koštalo za stavit 4 ljuskice na gornjoj strani? imam 16g.....jel postoji možda neki popust za maloljetne?
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 22:21   #36
??
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 18:42   #37
Iskreno, pomalo si vec naporan s tim ljuskicama. Mogao si X puta otici do stomatologa i raspitati se za opcije rjesavanja onoga sto te smeta. Sumnjam da ce ti netko na zdrave zube s 16 godina stavljati ista. Zato ni nisi dobio odgovor.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 16:22   #38
6 ljuskica je 18000kn + 3000 izbjeljivanje
TinčicaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 00:08   #39
Pozdrav!
Ima li tko iskustva sa non prep ljuskicama?
Imam razmak među jedinicama koji mi smeta prvenstveno iz estetskih razloga pa mi se ovo učinilo kao dobar način za zatvaranje istoga upravo zbog toga što nema brušenja cakline.
Da li možda tko zna da li se njihove cijene kreću kao i kod "običnih" ljuskica čije stavljanje zahtjeva brušenje cakline?
Hvala!
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 09:17   #40
Quote:
lost_17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ima li tko iskustva sa non prep ljuskicama?
Imam razmak među jedinicama koji mi smeta prvenstveno iz estetskih razloga pa mi se ovo učinilo kao dobar način za zatvaranje istoga upravo zbog toga što nema brušenja cakline.
Da li možda tko zna da li se njihove cijene kreću kao i kod "običnih" ljuskica čije stavljanje zahtjeva brušenje cakline?
Hvala!
Prave no prep ljuskice nisu indicirane za zatvarnje razmaka među jedinicama. Kod zatvaranja dijasteme, baš u tom djelu između zubi, neophodno je napraviti preparacije u caklini kako bi estetski izgled bio dobar i ljuskica trajna.
Takav pristup, gdje se zubi bruse selektivno, samo gdje je neophodno, a ostalo se ne dira, je minimalno invazivan način izrade ljuskica i recimo da je kombinacija klasičnih i no-prep ljuskica te se smatra najboljim u srazmjeru očuvanja zdravog zubnog tkiva i estetskog rezultata.

Ako baš ne želiš nikakve zahvate u caklini, tada razmisli o kompozitnim nadogradnjama za zatvaranje dijasteme.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.