Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2011., 01:13   #61
jeeeh, oni to, nažalost, ne bi samo tako...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 09:56   #62
Nažalost svjedoci smo nekih čudnih (mutnih) radnji...

Naime, fascinira me kako "mi" imamo prijeku potrebu nešto zapustiti pa onda kasnije slavodobitno ulupati 3x više novaca u nekakvu obnovu i ponosno se time hvaliti...

Možda to ja samo imam neki svoj film, ali ne mogu se oteti takvom dojmu.

Godinama smo zapuštali Bundek, da bi ga slavodobitno obnovili i naravno, ulupali pun q- novaca u njega.
Također mi pada na pamet i bazen na Sveticama, koji se eto sada obnavlja, nakon kaj smo ga upropastili nemarom.
Godinama se zapušta i (mislim da se tako zove) Kulturni centar Dubrava, mislim da nikada i nije završen.
A šta tek reći o Maksimiru (stadionu), Sveučilišnoj bolnici, pa i o žičaru koju smo imali, a koja je bila ugašena pod nekakvim sumnjivim razlozima...

Pomalo žalosno kako se razbacuje novcima...

Prvo uništi da bi obnovio po 3x većoj cijeni...
__________________
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu"
Predmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 11:57   #63
je pa da, filozofija kapitalizma, tak i belosvetski policajac pokreće ratove diljem svijeta da bi mu živnula vojna industrija i da bi se naprodavao oružja koje ruši sve pred sobom, a što će onda obnoviti moćne kompanije istog tog "gazde"...i tako ukrug.
metodom "prvo te bijem, onda te lečim".
usput se okrene i neka dodatna, zamaskirana lovica i vuk sit, a ofce na brojčeku.
sori na OFFT.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 12:00   #64
Jednosjedežnica

Pitat ću ovdje hm...
Dakle jučer pijući kavu na vrhu na Sljemenu na Vidikovcu ušao
sam u raspravu sa jednim radnikom kada je ugašena jednosjedežnica.
Dakle on(radnik) tvrdi da je zatvorena za promet 1989,
dokle je moje mišljenje ipak bilo 90 ih, ali ne znam koja točno godina.
Ja nisam bio toliko uvjeren u svoje mišljenje prvenstveno jer je čovjek
jako bio siguran u svoje.
Nisam ni ja mali broj puta bio na Sljemenu tako da smo ostali različitog mišljenja.
Siguran sam da je radila još nekoliko godina poslje otvaranja trosjedežnice
Kažite što vi mislite koje je to godine bilo?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 15:22   #65
i ja mislim '89, a to ti je "par godina nakon otvorenja trosjeda" koji je mislim namontiran za Univerzijadu '87, a i nakon rata je ziher više nije bilo.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 17:24   #66
Ja bio uvjeren kako je radila barem 5 godina paralelno sa 3-sjedežnicom!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 19:42   #67
Definitivno je prestala raditi prije rata. Bila je ideja '88/89. godine (znam koja je godina jer sam tad tamo provodio poprilično vremena prekopavajući i tražeći druga okna Francuskih rudnika) kako će se revitalizirati dio oko Francuskih rudnika i da će se žicom s vrha spuštati do ulaza u okna. No kako je počeo rat od ideje se odustalo.
Tako da je od 89. generalno žica van pogona. Šteta ako se mene pita.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 20:59   #68
Jel moguće da je radila još koju godinu poslje službenog zatvaranja,ali ne za građanstvo?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 00:04   #69
Da, moguće je. Znam da su jednom prilikom koristili tu žicu za prijevoz nekog materijala. Ostali smo paf kad smo je vidjeli da se vrti...
A i mi smo se tad s Francuskih rudnika popeli na vrh tako da su je uključili na par minuta. Nisu zbog nas, nego zato kaj su i ti ljudi išli gore...
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:46   #70
danas je od toga ostala samo razvalina...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 14:41   #71
....27.07. je bilo 49 godina od puštanja u promet žičare na Medvednici, pa malo budim temu i nabacujem jedan link http://www.zet.hr/o-zet-u/zicara.aspx na ZET-ove stranice i priznajemm svima kako mi strašno nedostaje. Uz vrlo male investicije mogla je voziti i danas, s obzirom da se ni ne nazire najavljena nova.
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 17:02   #72
nova?? nema šanse.
a pogledam sam jedan Kronplatz npr., jebote skoro svake godine neka nova gondola za 8 ili 10 pa grijana sjedala pa nove ski-staze... mi kao metropola, ajoj.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 17:18   #73
Ma, pitanje je da li bi nova žičara bila financijski isplatljiva. Možda bi gradu za turizam više značila jedna ovakva "muzejska". U mom djetinjstvu (sedamdesetih) pamtim dosta velike gužve za vikende, no kasnije je toga bilo sve manje i manje. Ljudi su se odviknuli od odlaska na Sljeme. Prije je bilo normalno otići gore, rasprostrijeti dekicu i luftmadrac, izvaditi soljenku, tvrdo kuhana jaja...... (delalo se to i na Cmroku, pod normalno)

Nova žičara vjerojatno nebi opravdala svoje kapacitete i cijenu, no ovu staru bi trebalo forsirati u turističkoj ponudi (treba je složiti da izgleda izvorno). Trebalo bi gore u kafić vratiti onaj stari jukebox sa gramofonskim pločama (nemrem se sjetiti kak se zval), napokon srediti rotacijski restoran na TV tornju, kao i vidikovac.....

Austrija od turizma u planinama zgrne strašnu lovu, a nas naša mala planina samo košta (mislim na promašenu "Snježnu kraljicu".

...evo još jedan link na stariji članak http://www.**********/vijesti/zagreb...ez/199097.html
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 19:03   #74
.....da, sjetih se - birc kraj gornje stanice žičare se zval "Škorpion"....
...i zeznuh godine, žičara je napunila 48 godina, a ne 49...

Zadnje uređivanje A80 : 05.08.2011. at 19:21.
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 20:16   #75
da, 48----- i link ti ne dela
rondela restač na tornju nema šanse jer je preduvjet za dobijanje dozvola riješeno sigurnosno pitanje nužne evakuacije ljudi u hitnim situacijama, a za što je postojeći lift za 4 osobe u postolju tornja-premali. a građevinski mjesta za većeg nema, a vanjski panoramski je teže izvediv i pitaje je bi li i takav, u toj formi dobio uopće dozvolu da se pojavi, a i pitanje je hoće li se to OiV-u uopće itd. itd. etcetera, etcetera...

a žičara....gle, ak je mogla u ono doba socijalizma, morala bi moć i danas, hebemu mater, pogotov u kontekstu zabrane prometovanja autima u njenom operativnom slučaju.
pa ako ne ide ovako, javno-društveno, mislim s Gradom (ZET-om) kao gazdom-vlasnikom, dajmo je u JPP il privatniku u koncesiju pa nek gradi, ima načina, samo treba htjet, znat i ostalo. pitanje je kosi li se onda takav put s opet nečijim interesima i zakulisnim igrama, kad jesmo društvo kakvo jesmo (zajebano, korumpirano do übera i preko svake mjere, jalno, zavisno i sve ono ostalo što nas "krasi"...). ne bih osobno nikad dao da gore radi skijalište, dok nema gondole, a za posjećenost ne bih brinuo, išla bi ekipa i ide i dan-danas gore, možda ne ko negda, al ide....

ma, moje pjesme, pardon želje, moji snovi...zaboravi.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 05.08.2011. at 20:41.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 20:38   #76
Iz nekog razloga link ne dela, ali si upiši u google "vide li gradski oci devastirani simbol zagreba" i budeš našao bez problema. Kad isti url kopiram na forum, stvar ne dela.
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 21:10   #77
e da, tužno, tužno..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 09:44   #78
Ma toga je bilo i u osamdestima.
U Škorpionu je bio i biljar,a i video game ak se dobro sjećam neka Sega sa space tematikom!
Ispred se pekle lepinje,odlagale sanjke i skije,a u podrumu je bio "trainspoting" WC!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 18:00   #79
Znali smo se ponekad navečer zaletiti do Škorpiona samo zbog jukeboxa.... Bio je to grozan pajzl, ali baš mi fali.
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 06:53   #80
Quote:
Predmet kaže: Pogledaj post
Nažalost svjedoci smo nekih čudnih (mutnih) radnji...

Naime, fascinira me kako "mi" imamo prijeku potrebu nešto zapustiti pa onda kasnije slavodobitno ulupati 3x više novaca u nekakvu obnovu i ponosno se time hvaliti...

Možda to ja samo imam neki svoj film, ali ne mogu se oteti takvom dojmu.

Godinama smo zapuštali Bundek, da bi ga slavodobitno obnovili i naravno, ulupali pun q- novaca u njega.
Također mi pada na pamet i bazen na Sveticama, koji se eto sada obnavlja, nakon kaj smo ga upropastili nemarom.
Godinama se zapušta i (mislim da se tako zove) Kulturni centar Dubrava, mislim da nikada i nije završen.
A šta tek reći o Maksimiru (stadionu), Sveučilišnoj bolnici, pa i o žičaru koju smo imali, a koja je bila ugašena pod nekakvim sumnjivim razlozima...

Pomalo žalosno kako se razbacuje novcima...

Prvo uništi da bi obnovio po 3x većoj cijeni...
Zaboravio si ljetno kino Tuškanac,obnova je u toku
Slavice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.