Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2010., 15:54   #2021
imam taj gen, uz sacroilitis erozivni, boli me lijeva peta, desno koljeno mi je nateknuto,a u zadnje vrime me bole svi zglobovi. Trenutno sam na decortinu i salazopyrinu. Bila sam u remisiji dobrih devet godina ali evo sad mi se vratilo u jačem obliku nego prvi put nažalost. Kako si ti, šta tebe boli najviše?
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 16:04   #2022
lili43 i leeloo 27..hvala puno. Probat
ću si to kupit u ljekarni, i konzumirat, možda ipak da kakve rezultate..
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 16:14   #2023
Quote:
tanja_24 kaže: Pogledaj post
Evo i mene nažalost. Oboljela od seronegativne spondiloatropatije sa 15 god. liječila se u dr. Bukovac. tri godine, bila na salazopyrinu i luboru 2 god i ušla u remisiju. Sada imam 24 godine i bolest mi se opet vratila, iako sam se ja potajno uvik nadala da neće. Sada me vodi dr. Perić na Rebru i čini mi se ok. Ovaj put mi daju jaču terapiju uz salazopyrin i decortin i dulco-duo tablete. Nateknuto mi je desno koljeno i koče mi se sacroilijakalni zglobovi uz to šta mi se čini da me bole i svi ostali zglobovi. Najteže mi je ipak psihički jer sam morala prestat radit i stavila sam faks u mirovanje, studiram izvanredno. Javljam vam se da vas pitam je li možda znate šta o ovim biološkim lijekovima, čula sam da pomažu samo na dvi godine i onda opet sve po starom je li to istina ili je to individualno. Molim za vašu pomoć i hvala unaprijed.

Meni je isto dr. Bukovac bila liječila, tamo pred nekih 15,16 godina, no poslije me preuzeo iskusan dr. Prohić, koji je, mislim, danas u mirovini. Ona je tad bila mlada, i samo Bogu zahvaljujem na njemu, jer takvog liječnika je nemoguće zaboravit, hvala mu na svemu, brizi, trudu, humanosti...i tome što danas gotovo i nemam problema. Bolovi se javljaju, osobito poslije napora, ali znam da je to normalno za moju bolest.
Al, evo suosjećam s tobom definitvno, jer i ja sam morala mijenjat školu, odreći se puno stvari koje su mnogima "normalne" itd., zato ...drži se
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 17:12   #2024
Question

Quote:
mfili262 kaže: Pogledaj post
Meni je isto dr. Bukovac bila liječila, tamo pred nekih 15,16 godina, no poslije me preuzeo iskusan dr. Prohić, koji je, mislim, danas u mirovini. Ona je tad bila mlada, i samo Bogu zahvaljujem na njemu, jer takvog liječnika je nemoguće zaboravit, hvala mu na svemu, brizi, trudu, humanosti...i tome što danas gotovo i nemam problema. Bolovi se javljaju, osobito poslije napora, ali znam da je to normalno za moju bolest.
Al, evo suosjećam s tobom definitvno, jer i ja sam morala mijenjat školu, odreći se puno stvari koje su mnogima "normalne" itd., zato ...drži se
Puno fala na razumijevanju. Upravo u vrijeme kada sam bila na šalati hospitalizirana dr. Prohić je odlazio u mirovinu tako da me ona nastavila vodit i bila sam zadovoljna s njom. Tek sam sad opet u problemima tako da ću još vidit kakav je dr.Perić. Razmišljam da bih možda mogla nać imunologa tu negdi na rebru. Kako se ti nosiš s bolovima, ono konkretni savjeti i kako si se psihički pomirila s tim da je neizlječivo i da nas čeka teška budućnost?
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:05   #2025
da li se u fazi remisije piju tablete... mene ne boli već dugo, a još sam na 4 mg Medrola. Boli me samo u par dana prije gripe ili viroze, kao upozorenje da nešto nije ok, i toliko da se ne mogu kretat ali prođe brzo.
Skoro i zaboravim da sam bolesna pa ponekad preskočim popiti tablete.
Međutim pijem ih već treću godinu. S obzirom da okolo mene sve leluja pomišljam na promjenu tableta.čistačica je na poslu prije neki dan izjavila da nekom strašno opada kosa. Potvrdila je moje sumnje.
kakav je decortin? i kakve su njegove nuspojave?
reumica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:09   #2026
... i iskreno teško mi pada činjenica da više neću biti zgodna kao prije... da bar još malo mogu uživat u kraju dvadesetih bez razmišljanja kako ću danas sakrit stomak i višak kilograma....
reumica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:41   #2027
Curke a koliko vi godina imate?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 23:26   #2028
Quote:
reumica25 kaže: Pogledaj post
da li se u fazi remisije piju tablete... mene ne boli već dugo, a još sam na 4 mg Medrola. Boli me samo u par dana prije gripe ili viroze, kao upozorenje da nešto nije ok, i toliko da se ne mogu kretat ali prođe brzo.
Skoro i zaboravim da sam bolesna pa ponekad preskočim popiti tablete.
Međutim pijem ih već treću godinu. S obzirom da okolo mene sve leluja pomišljam na promjenu tableta.čistačica je na poslu prije neki dan izjavila da nekom strašno opada kosa. Potvrdila je moje sumnje.
kakav je decortin? i kakve su njegove nuspojave?
Tek sam počela sa decortinom tako da ne bih znala reći iz vlastitog iskustva ali čini mi se da sam pročitala negdi na forumu da su nuspojave svih kortića poprilično slične, a ispadanje kose je jedna od njih. Kad sam ja ušla u remisiju a to je bilo brzo ipak sam dvi godine pila lijekove i tek onda prestala u pitanju je bio salazopyrin tada. Mislim da moraš u potpunosti biti bez simptoma da te skinu skroz sa njih.
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 23:27   #2029
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Curke a koliko vi godina imate?
ja imam 24. ti?
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:09   #2030
Quote:
reumica25 kaže: Pogledaj post
da li se u fazi remisije piju tablete... mene ne boli već dugo, a još sam na 4 mg Medrola. Boli me samo u par dana prije gripe ili viroze, kao upozorenje da nešto nije ok, i toliko da se ne mogu kretat ali prođe brzo.
Skoro i zaboravim da sam bolesna pa ponekad preskočim popiti tablete.
Međutim pijem ih već treću godinu. S obzirom da okolo mene sve leluja pomišljam na promjenu tableta.čistačica je na poslu prije neki dan izjavila da nekom strašno opada kosa. Potvrdila je moje sumnje.
kakav je decortin? i kakve su njegove nuspojave?
Ja ne uzimam nikakve lijekove (ne bi ni mogla, jer nemam točnu dijagnozu ni recepta), i od prolječa stalno imam bolove, jednostavno sam navikla živjeti s tim, jedino me smeta da neke pokrete radim kao 80-godišnjakinja (čučanj, podizanje s poda etc). I pretpostavljam da s takvima zglobovima ne bi bilo pametno ići na slijanje, tko će me dignuti ako slučajno padnem.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:18   #2031
Quote:
tanja_24 kaže: Pogledaj post
ja imam 24. ti?
26, mučim se od 23 sa ovim svojim boleštinama.

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja ne uzimam nikakve lijekove (ne bi ni mogla, jer nemam točnu dijagnozu ni recepta), i od prolječa stalno imam bolove, jednostavno sam navikla živjeti s tim, jedino me smeta da neke pokrete radim kao 80-godišnjakinja (čučanj, podizanje s poda etc). I pretpostavljam da s takvima zglobovima ne bi bilo pametno ići na slijanje, tko će me dignuti ako slučajno padnem.
Ja mislim da mi sa sjebanim zglobovima ne smijemo ništa raditi što optereć
uje zglobove (trčanje, bicikli...). Preporuća se yoga, pilates i plivanje.

Gledala sam na Zone reality nekakvu emisiju i bilo je baš riječ o RA. Ženska je do 30.-te godine morala zamjeniti oba koljena koliko joj ih je RA uništio. I bila je praktički u kolicima. I onda je počela ići na pilates i polako joj je bilo sve bolje i bolje (pilates jača mišiće okolo zglobova i na taj način smanjuje opterećenje na zglobove i smanjuje propadanje zglobova). Na kraju je i njezina reumatologinja počela svim svojim pacjentima sa RA predlagati da idu na pilates jer je skontala po ovoj koliko joj je pomogao. Ženska sad ima 59 godina, kreće se bolje nego ikad, ide na skijanje, radi sve ono što prije nije mogla zahvaljujući pilatesu. I postala je trenerica za pilates za osobe oboljele od RA.

Pa eto curke probajte pilates, ništa vas ne košta a može puno pomoći.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:47   #2032
Quote:
tanja_24 kaže: Pogledaj post
Puno fala na razumijevanju. Upravo u vrijeme kada sam bila na šalati hospitalizirana dr. Prohić je odlazio u mirovinu tako da me ona nastavila vodit i bila sam zadovoljna s njom. Tek sam sad opet u problemima tako da ću još vidit kakav je dr.Perić. Razmišljam da bih možda mogla nać imunologa tu negdi na rebru. Kako se ti nosiš s bolovima, ono konkretni savjeti i kako si se psihički pomirila s tim da je neizlječivo i da nas čeka teška budućnost?

Ako razmišljaš o imunolozima na Rebru naruči se čim prije jer se najmanje 6 mjeseci čeka na pregled. Inače od fizijatara na Rebru, s problemima kod RA bavi se prof. Naglić.
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 19:55   #2033
i ja bi obavezno preporučila neki sport/aktivnost kojom se jačaju mišići... mislim da će svako individualno pronaći ono u čemu uživa a da bude na izgradnju mišićne mase...
prije sam trenirala i od kada su počeli bolovi te nazovimo dijagnoza, pala sam u depresiju te nekoliko godina nisam ništa radila( nikakvu aktivnost, čak ni hodanje na duže relacije... ma ni na kraće) mišićna masa je pala, kondicija nula, uspuhala bi se na par koraka... činilo mi se kao da sam zarobljena u tijelu starice...
onda sam krenila na ples...sada sam počela sa novim plesom koji zahtjeva više kondicije snage i izdržljivosti... čutim da su se natkoljenični mišići vratili u formu. vide se samo kad napnem mišić.
bolje se osječam i fizički i pozitivno djeluje na psihu. ne osječam se više kao starica... nema bolova...

preporuka.... bavite se nekom aktivnosti... kojom? upišite te na razne tečajeve i vidićete što vama najbolje odgovara i di se pronalazite..
reumica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 20:03   #2034
Thumbs up

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa eto curke probajte pilates, ništa vas ne košta a može puno pomoći.
Iako još uvijek ne znam što mi je sa šakama (i dalje traju psihičke pripreme za vađenje krvi), znam da mi je koljena pilates spasio.. Pilates i sobni bicikl!! Stoga, probajte!! To je stvarno odlična vrsta rekreacije.. Trenutno ne idem na njega jer mi više fitness centar nije u blizini, no smislit ću već kako da nastavim s pilatesom..
shokica_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 23:00   #2035
Nabavi si možda dvd sa pilatesom ili skini nešto preko neta, osobito zato što si već išla pa otprilike znaš kako to treba raditi. To je kao i yoga, kad se jednom ufuraš kasnije možeš i sam raditi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:43   #2036
Reumatoidni artritis

imam reumatiodni artritis pa bi molila da se jave oni koji ga imaju ili poznaju nekoga s tom bolesti. voljela bi malo popricat da vidim kako se drugi nose s tim.
hvala
dalmatinkausrcu is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.12.2010., 14:47   #2037
Postoji već tema o RA: Reumatski artritis
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 15:01   #2038
ej ljudi. mozda se kasno javljam ali i ja imam reumatoidni artritis. imam tek napunjenih 15. pijem indometacin i za zeludac controloc. i dalje imam bolove ali zglobovi mi nisu oteceni i nemam jutarnju ukocenost.
imam dosta nuspojava od indometacina dali ih ima i netko od vas?
dalmatinkausrcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 15:23   #2039
Drage moje!

Evo ja se vratila s operacije i valjda će sada biti ok.
Vidim da ste našibali dosta postova dok sam bila odsutna...
Glede decortina... Pijem ga 8 godina i bila sam na dozi od 15mg/dan, a sada sam na 5 mg/dan. Sve je to individualno. Meni ne opada kosa, već ju moram i razrijeđivati kod frizera. Jedno vrijeme sam imala problema sa kilicama jer sam se udebljala u licu,pa sam izgledala kao puhić ,a inače sam mršava. Dobila sam podbradnjak i to me totalno isfrustriralo. Sada sam si normalna. Imam 47 kg i uživam. Mislim da sve ovisi o organizmu.
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:23   #2040
Bavljenje sportom i plesom nije baš preporučljivo kod reumatičara. Pilates je ok, teretana može, vožnja biciklom, plivanje i šetnja. Ja se bavim plesom i nije mi baš to preporučljivo jer ima dosta poskoka,pa je doktor rekao da se bolje ostavim toga...
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.