Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2009., 21:08   #41
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
kakve to ima veze sa maslinovim uljem?
Malo je OT, ali započelo je sa maslinovim uljem za kosu, pa mi je torrey preporučila jojobino, a ja sam na kraju kupila tahiti, pa sam ovdje- na mjesto zločina, gdje je počelo željela javiti torrey što sam na kraju kupila.
A kako je i Merlina sudjelovala u dijelu sa maslinovim uljem, postavila sam i njoj pitanje ovdje.
Ne, nema maslinovog ulja u ovoj kombinaciji.
Samo gardenija, kokos, suncokret i makadamija, pa sam željela odmah provjeriti smijem li to staviti na lice.
labudicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 21:18   #42
Quote:
Macerati gospine trave (kantariona) (Hypericum perforatum) i nevena (Calendulaofficinalis) tradicionalno se rade u maslinovom ulju. No zbog svojstava maslinovog ulja nee biti od neke koristi ako se upotrijebe kao nosai za eterina ulja.
zakaj nece? imam brdo gosp trave u maslinovom, pa bi ju koristil zapravo za sve kaj nejde na lice. mislil sam si napravit za bol u misicima, zglobovima (+ ruž cineol, crni papar, borovica, lavanda)
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 00:02   #43
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
No, budući mješavinu već imaš nema druge nego da probaš i javiš nam kako je sve dobro prošlo.
Samo sam željela provjeriti prije stavljanja dali ijedan od ovih sastojaka možda ima neke poznate "kontraefekte" ako se stavlja na lice.
Lice mi je dosta osjetljivo, pa ne bi voljela narušavati "mir" koji sam postigla na njemu. A kako sam nova u tome bolje da pitam
labudicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:04   #44
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
zakaj nece? imam brdo gosp trave u maslinovom, pa bi ju koristil zapravo za sve kaj nejde na lice. mislil sam si napravit za bol u misicima, zglobovima (+ ruž cineol, crni papar, borovica, lavanda)
zato što maslinovo ulje nije najbolji nosać eteričnih ulja
jako je gusto i dugo mu treba da se upije u kožu, a eterična ulja brzo hlape
tako da već ishlape prije nego dospiju u kožu...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 13:41   #45
Evo,da malo osvježim temu
Koža mi oduvijek bila suha,a probala sam sve moguće kreme i losione.Svima bi nešto falilo, ovaj preskup, ovaj se ne upija, ovaj smrdi, ovaj mastan itd.
I dobro,palo mi je napamet pomiješat običnu kremu za tijelo (mirisnu) sa maslinovim uljem.U posudicu (najbolje od potrošene kreme za lice) stavim kreme koliko mi treba i maslinovog ulja toliko da pokrije površinu kreme. Onda sve miješam dok ne dobijem homogenu smjesu.
Živim na jugu pa imam domaće maslinovo ulje
Nakon tuširanja se namažem od glave do pete.
S time ulje bude ravnomjerno namazano,u vrlo tankom sloju, a mažem se i po licu,nema više akni.

To je moj recept, sve me frendice pitaju zašto mi je koža tako meka.
__________________
SILICA GEL
''DO NOT EAT''
THROW AWAY DESICCANT
slanutkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 02:02   #46
Neznam baš da li ovo pitanje tu spada, ali da probam...
Jel zna možda netko gdje bi mogla kupiti čep (kao na ovoj slici http://www.tridvajedan.hr/slike/3/1_...1024667915.jpg )
koji bi se mogao navidati na neku standardnu bocu ili možda nekakvu bocu s takvim čepom???...
snezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:08   #47
Jučer sam napravila neki pakung od maslinovog ulja i vode (u istom omjeru), natackala to na suhu kosu, stavila vrečicu i zamotala u ručnih i tak držala pol sata. Iza toga normalno oprala šamponom 2puta, osušila kosu i kosa je bila ko slama dok ju nisam isfenirala...jesam neš krivo napravila ? Možda da uzmem koje drugo ulje za kosu ?
__________________
"When people say love hurts, they say it just to make themselves feel better.
Good things in life never hurt!"
nilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:58   #48
Kje je najbolje maslinovo ulje za konzumiranje u prehrani, po vama koje se može kupiti u dućanu (Konzum, Merkator, Kufland, Billa, Spar.....) ?
a da litra nije skuplja od 100 kuna...
hvala
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 00:28   #49
Kupio sam u Plodinama extra djevičansko maslinovo ulje "Mali škoj" - Trenton, litra 63 kune
i jako sam zadovoljan s kupljenim !!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:03   #50
Maslinovo ulje će se bolje, lakše i brže upiti u kožu ako mu se doda aloe vera gel (Aloe barbadensis,Mill.).
Poznato je da da je gel ove aloje dobar ovlaživač i da prodire u kožu 8 puta dublje od ostalih aktivnih tvari.
Dakle, ako baš želite na kožu staviti malo maslinovog ulja dodajte mu izbaćeni gel aloe vera.
Ili jednostavnije, u gotovu kremu, pilling, masku za lice, mlijeko (losion) za tijelo...dodajte maslinovo ulje i aloe vera gel.Iznenadit ćete se kako vam koža nakon toga nije masna ni sjajna nego fina i mekana jer je upila sve blagodati maslinova ulja i aloe vere a na površini nije ostala masnoća.
Ja upotrebljavam svoju aloju uzgojenu u vrtu ili na prozoru.Zapravo, imam ih svukuda.
__________________

Gospod od zemlje pravi ljekove,
i razborit čovjek ih ne odbacuje (The Bible )
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 23:03   #51
Quote:
AurelijaB. kaže: Pogledaj post
Maslinovo ulje će se bolje, lakše i brže upiti u kožu ako mu se doda aloe vera gel (Aloe barbadensis,Mill.).
Poznato je da da je gel ove aloje dobar ovlaživač i da prodire u kožu 8 puta dublje od ostalih aktivnih tvari.
Dakle, ako baš želite na kožu staviti malo maslinovog ulja dodajte mu izbaćeni gel aloe vera.
Ili jednostavnije, u gotovu kremu, pilling, masku za lice, mlijeko (losion) za tijelo...dodajte maslinovo ulje i aloe vera gel.Iznenadit ćete se kako vam koža nakon toga nije masna ni sjajna nego fina i mekana jer je upila sve blagodati maslinova ulja i aloe vere a na površini nije ostala masnoća.
Ja upotrebljavam svoju aloju uzgojenu u vrtu ili na prozoru.Zapravo, imam ih svukuda.
kako da dobijem aloe vera gel.i ja je imam kod kuce
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 00:17   #52
Ako je prava Aloe vera ona ima debeli , mesnati list pun gela.
Oguli se zeleni dio (kora) i izvadi prozirni gel koji se nareže i istuče, najbolje štapnim mikserom, kao bjelance od jaja.I izgleda kao snijeg od bjelanca. Dodaš ga u proizvod koji želiš obogatiti ovim gelom i samo promućkaš.
Čak i koru je šteta baciti.S njenom unutrašnjom stranom natrackaš se po licu prije spavanja.
Sutradan vidiš blagodati aloje...
__________________

Gospod od zemlje pravi ljekove,
i razborit čovjek ih ne odbacuje (The Bible )
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:25   #53
hvala na odgoboru.
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 22:06   #54
ponekad stavljam maslinovo ulje na kosu i koliko osjetim pomaže, a kad sam to spomenula frizerki rekla je kako to uopće ne treba stavljat na kosu jer je dosta isušuje i da su to sve babske priče, jako sam se začudila jer ja to nisam primjetila. dosad još nigdje nisam pročitala, čula da to loše djeluje na kosu. zanima me da li je moguće da ima pravo?
janje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 10:13   #55
pa to uopće nema smisla da bi maslinovo ulje isušivalo
i ja ga često koristim i efekt je upravo suprotan od isušivanja, kosa mi bude baš meka i obnovljena
Miss petite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 10:30   #56
Quote:
Miss petite kaže: Pogledaj post
pa to uopće nema smisla da bi maslinovo ulje isušivalo
i ja ga često koristim i efekt je upravo suprotan od isušivanja, kosa mi bude baš meka i obnovljena
slažem se s tobom, koristim ga već par mjeseci i osjetim da mi je kosa puno bolja. ona je rekla to u smislu da kad se opere s njim da je u početku kosa super ali da ju nakon nekog vremena jako isuši, pa sam zbog tog malo posumnjala jer bi ipak ona trebala nešto više znati o tome.
janje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 23:31   #57
Thumbs up

posto je moja kosa dosta masna, ja maslinovo ulje koristim 2-3mjeseca prije ljeta, za tijelo, da mi koza fino potamni i, da ju njegujem protiv sunca(zf4) a, na kosu tj., na vrhove stavljam kap-dvije maslinovog ulja i ljesnjakovog ulja(povremeno). Inace, maslinovo ulje mi je stvarno najdraze ulje i, br.1 u kozmetici i ako se ne pretjera s njim, nije komedogeno. Jer sve sto je masno, na masnoj kozi stvara dodatnu masnocu. Da, maslinovo ulje je najbolje za prehranu. Trenton - Marina su proizvodjaci maslinovog ulja do 100kn! Ima ih za kupit u Tommiya u Splitu a, u ZG-u, ne znam, valjda Merkator ili Billa.
Malo san skrenila s teme al - maslinovo ulje je zakon!!!!
ivanabm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 21:50   #58
Quote:
pashazg kaže: Pogledaj post
ja se preko ljeta mažem maslinovim uljem (osim sredstvom za sunčanje) da dobijem lijepu boju i drugačiju od drugih i dugo mi traje a koža mi nije ispucala od sunca i soli, stavim uvijek i na kosu da je očuvam i sviđa mi se!
1 litru imam kroz cijelu godinu. inače ga koristim za kosu sa žutanjkom kao i vas većina i odličan je. znate što je još dobro, dok se tuširate na spužvicu malo staviti ulja i koža bude finija i glađa i lijepu boju dobije ili poslije tuširanja se namazati.
koristim ga poslije depilacije ili brijanja nogu i nemam mrlja na nogama,koža brže zacjeljuje od tog tretmana...
ok, zar ti tijelo i kosa ne smrde od toga?

Kako napraviš masku za kosu s jajem, i ja bih to!!

A maslinovo ulje ne štiti od sunca samo po sebi..pa nema faktor..ako ga staviš i ideš na sunce..još se samo posoliš i ko srdela si..to je samo za prženje i mekanu kožu i jest, zdravo je, ali nije zaštita od sunca.
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:56   #59
Ja ne mazem ulje prije kupanja, prije sunca nego posli npr., navecer kad se otusiran. Navika i, meni tako odgovara. Svako ulje ima svoj zastitni faktor/zf4 a kad se pomijesaju moze i do zf6 bit. Recimo sezamovo ulje dobro stiti kozu i, jos ako ga jedes tijekom ljeta-super!
ivanabm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 19:39   #60
Quote:
marylin kaže: Pogledaj post
ok, zar ti tijelo i kosa ne smrde od toga?
E upravo to je mene frizerka pitala kad sam joj rekao da mi ne stavlja gel jer da ja na kosu stavljam samo maslinovo ulje. Istina je da malo miriši na salatu ali daje super sjaj kosi, a i zdravo je. Tako da mislim da se isplati nanosit ga i izdrzati sto bas nema super cool miris. Evo još razloga za maslinovo ulje- Maslinovo ulje za kosu

zaključak, maslinovo ulje je
floopy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.